Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Co do okresów składkowych... jednak jakiś powinien być. No, chyba że od dziecka na tyle chory, że pracować nijak nie może. Bywa i tak - i co, zostawić, niech zdycha? Natomiast to, KIEDY zachorował - to dla mnie BZDURA. To NIE POWINNO GRAC ROLI! Jest ciężko chory - ta choroba w postępującym stanie człowieka UNIERUCHAMIA... Płacił składki? Płacił. To, czy chorował przedtem nie powinno mieć znaczenia... Więc mu renta się NALEŻY. ZUS odmówił nie z uwagi na za krótki (lub żaden) okres składkowy. W tym momencie idea ZUS traci jakikolwiek sens... sens taki, że: Dziś JA płacę składki i ktoś z tych składek ma rentę, która umożliwia mu jakie takie życie, jutro - może być, że ja będę potrzebował renty - i powinienem ją otrzymać ze składek innych. NA TYM POLEGA POMOC SPOŁECZNA! Na tym, że ja dzisiaj pomagam innym - a jutro, jeżeli zajdzie taka potrzeba - mnie pomogą... a tu - o, takiego... masz płacić, ale na pomoc - nie licz! Dla ustawodawców (trudno mieć pretensję do urzędników ZUS-u, ich obowiązują przepisy - uchwalane przez USTAWODAWCÓW) ten człowiek jest OSZUSTEM? bo - będąc już chorym, rozpoczął pracę, aby "wyrobić" okres składkowy... i "wyłudzić" rentę - tak to interpretują. Ale przecież, skoro będąc chorym podjął wysiłek, aby jednak składki przez jakiś czas płacić... i płacił, dopóki choroba nie zwaliła go z nóg - to oszustem nie jest, a uczciwym człowiekiem... bo, dopóki mógł sam się utrzymać i składki płacić- nie "żebrał" (żebrał, a właściwie to chciał WYŁUDZIĆ wg. naszych "wybranych") o pomoc...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
..."niedługo po jego zakończeniu." co to znaczzy "NIEDŁUGO"
Maks. 18 miesięcy. Tu też jest dokładna data.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pisowski prezydent i wszystko jasne. Niszczyć pis!!!!!!!!!!!!!
Spadaj czerwony psie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...."niedługo po jego zakończeniu." Co to znaczy tydzień, miesiąc czy moze rok?.
Maks. 18 miesięcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Państwo w państwie!!!!!!!!!!!!ZUS to naigorszy złodziej w Polsce!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie ZUS oszczedza dla emigrantow bo oni zadaja 2000 euro miesiecznie. ..!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle ten je.....ny ZUS! w tym poj...kraju alkoholizm jest bardzo poważną chorobą i należy się świadczenie a tu chłopakowi życie "umilają"i szukają co jeszcze można mu zabrać! Dać im w tym zusie pensję taką jak ten chłopak ma wysokość renty i wtedy zobaczymy!
ale co tutaj jest winny ZUS taki jest przepis i nic nie poradzisz... zawsze można odwolac sie do Sądu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawiam się po co ta cała szopka z komisją i lekarzem orzecznikiem. Jedzie facet do chorego ocenić jego stan zdrowia, a nieważne co zadecyduje chłopak i tak renty nie dostanie. Czy w ZUS-ie nie potrafią myśleć. Po złożeniu papierów widzą, że nic z tego nie wyjdzie,a mimo to każą jechać lekarzowi, generują koszty, a co gorsze dają nadzieję choremu. Może lepiej od razu powiedzieć, że przy dzisiejszym stanie prawnym renta się nie należy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam że pomysł Platformy o likwidacji ZUSu jest dobrym pomysłem. Do jego przepchnięcia w sejmie potrzebni są odpowiedni ludzie. Dlatego zagłosuję na Karpińskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZUS by zabral wszystko kazdemu co do zlotowki, w tym przypadku wiem co mowie.. jestem jak najbardziej za tym zeby zlikwidowac zus!! PO chce to zmienic dajmy im szanse. Nizej wymieniony Karpinski - tez mam zamiar na niego zaglosować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepisy i ustawy przyznawania rent w Polsce sa do podania pod trybunał stanu i Praw człowieka w Unii. Ustawy sa tak skonstruowane że nie chodzi o to kto jest na co chory tylko czy orzecznik przyzna mu rentę, i tu jest ten przekręt, choroba którą ma starający się o rentę nie jest brana pod uwagę przez orzecznika. Pan i władca uzdrowiciel już miałem z takimi osobami do czynienia , nie bada i nie sprawdza czy jesteś chory, tylko widząc że umiesz chodzić trochę mówić widzisz choć masz chorobe oczu decyduje że możasz pracować.Chamstwo do potęgi na takich komisjach, decyzja nie jest pan niezdolny do pracy to jest decyzja orzezcnika, opisy banalne i zawierajace kłamstwa o naszym stanie zdria w takich decyzjach, dokumenty choroby leki nic dla takiego orzecznika nie obią nie bierze ich pod uwagę. Dlatego trybunał stanu dla tych co takie oszustwo wymyślili w majestacie prawa i z tego korzysta do dzisiaj. zamiast nam dać rentę sami sobie za komisje wypłacają pienądze a komisji jest coraz to więcej a odwołań jeszcze więcej więc machina zarabiania na chorych kręci się w pełni. CHORY W POLSCE POMIMO BRAKU PREDYSPOZYCJI DO WYKONYWANIA PRACY DO KTÓREJ NIKT ICH NIE PRZYJMIE ZOSTAJE BIEDA. Jak tak ma wyglądać demokracja w stylu PO i PSL to dziękuję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chamstwo z rentami w ZUS. Jestem chory nie mogę wykonywać zawodu wyuczonego , jestem niepełnosprawny II grupa umiarkowany stopień, choroby przewlekłe , jaskra operacje jestem nie zdolny do wykonywania pracy a pomimo to lekarze orzecznicy na siłę uznają mnie zdrowym. Ten chory ZUS trzeba oddać do lekarz psychiatry, bo tak się zachowują .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Orzecznicy ZUS to parodia !!! Orzecznik I-szej instancji dał, po komisji II-giej - nie dali !!! Może nie mam dobrej historii leczenia , ale trzeba mieć na to pieniądze !! Nie mogę chodzić, nie mogę spać, nie mogę siedzieć, nie mam za co się leczyć ! Parodia !!! Może trzeba zacząć pić, bo Ci dostają rentę ?!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZUS to chora instytucja - trzeba ją leczyć (za własne pieniądze)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...