Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

NOWY WÓJT W GMINIE FAJSŁAWICE ?

Utworzony przez Tadeusz, 6 października 2014 r. o 13:57
W okresie poprzedzającym wybory obywatele mają prawo wypowiadania się. Gwarancje swobody wypowiedzi są chronione przez prawo międzynarodowe /art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka / oraz prawo krajowe / art.54 i 14 Konstytucji /.Wolność słowa nabiera w okresie wyborczym szczególnego znaczenia. Europejska Konwencja Praw Człowieka - art.10 1.Kazdy ma prawo do wolnosci wyrażania opinii.Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych. Konstytucja rzeczpospolitej Polskiej Art.14 - Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu. Art.54-1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.          2.Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu jest zakazana. W orzecznictwie ETPC debata polityczna objęta jest szczególną wyjątkowo szeroką ochroną. Co do zasady ETPC dopuszcza szersze granice wypowiedzi jeśli są one elementem dyskusji o sprawach związanych z wyłanianiem sprawowania władzy publicznej. Gdy wypowiedź dotyczy osób publicznych co do zasady dopuszcza się szersze granice wolności słowa.W okresie wyborczym reguła ta ulega wzmocnieniu.Ze względu na żywy i emocjonalny charakter debaty , dopuszcza się w niej nawet ostre , przejaskrawione czy prowokacyjne wypowiedzi.Tryb wyborczy nie zapewnia nawet ochrony przed rozpowszechnianiem wypowiedzi stanowiących mowę nienawiści.Wydawca gazety będący administratorem strony nie musi wprowadzać obowiązku logowania się użytkowników i nie ma  obowiązku stosować jakichkolwiek mechanizmów umożliwiających identyfikację autora komentarza.Osoba ,której np.dobre imię zostało naruszone wpisem ma możliwość skutecznej ochrony swoich praw poprzez zgłoszenie naruszenia regulaminu.Zasady moderowania komentarzy są wyjaśnione w regulaminie dostępnym dla wszystkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem przekonany że po wyborach, jeżeli wygra obecny wójt, zaczną się czystki. On nikomu nie wybaczy. Tak jest w każdym systemie totalitarnym. Już słyszałem o jednej osobie, która dostała ostrą reprymendę, chociaż to i tak zbyt łagodne określenie. Tak było co wybory. Współczuję Radkowi jakie nieczyste chwyty są wykorzystywane przeciwko niemu. Jest pomawiany o to, że będzie podnosił podatki, likwidował szkołę w Boniewie, zwalniał pracowników i jeszcze wiele innych. Nie zdziwię się jeżeli do gnębienia przeciwników wykorzysta sądy i prokuraturę. Składając pozew przeciwko prywatnej osobie będzie mógł ją gnębić w ten sposób latami. Nawet jeżeli wyraziła tylko swoją opinię. On nie zapłaci nawet złotówki bo koszty poniesie gmina. Jedyna nadzieja w tym ze przegra te wybory. Ale szczerze wątpię. Machina plotekplotek i pomówień skutecznie dziala już od wielu lat. Trzymajmy się razem. Jak damy się podzielić przegra wolność i demokracja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wyrażanie swoich opinii i poglądów  nie ma nic wspólnego z pomawianiem, oczernianiem i wyzwiskami a to już jest karalne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę dziś ile można stracić nie dokonując zmian. Tutaj nic się nie zmieni jeśli nie zmienimy się sami. Piszę ten list do Was a te litery to mój krzyk. Jeśli nie damy sobie teraz szansy to nie da nam jej nikt.   Naprzeciw nas w sieci kłamstw ciągła gra o tron. Kręci się koło a czas zleci nim załapiesz to. Wczoraj świat witał solą i chlebem a jutro powie won. To piknik nad przepaścią , gdzieś na skaju drogi. Trzeba mieć umysł czysty , by nie dać się przerobić. W koszyku amunicja i pokerowa twarz. Nie czekaj na łut szczęścia bo Ty asy w ręku masz. Ile jest stąd do nieba , mówią że jeden krok. Za dużo czasu już minęło i za dużo prób. Teraz jest czas przełomu i tylko teraz możemy zrobić ruch.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tu się mylisz. Widać że kłamiesz pomowienia są ścigane z powództwa cywilnego. Prokurator nie ma nic do tego. A ty na pewno nie będziesz decydował o tym co jest opinią a co pomówieniem. Przejrzałem powyższe komentarze i widzę tylko opinie mieszkańców na temat swojej kiepskiej władzy. To co robisz to próba zastraszenia mieszkańców i ograniczenia ich praw i wolności. I to jest przestępstwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Są dni gdy życie robi mały zwrot Jak domino twoje plany poszły w kąt Do przodu wszystko gna A Ty w miejscu wciąż trwasz. Dlaczego? Możesz mieć co chcesz Jak woda zmieniać stan W Żagle chwyć wiatr I wiem , nie Nie ma prawa być źle Możesz mieć co chcesz Weź życie w swoje ręce Nie powiem ci że Nie,nie,nie uda się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Choćby otoczone pięknym tłem, zło zawsze jest tylko złem i nie ma opcji. Oczyść swe serce ze złych emocji. Życie jest zbyt krótkie , by żyć smutkiem, po co się wkręcać w nerwy i stresy, szukaj dobra , tego nigdy przesyt, tego nigdy dość, opanuj zło i wybieraj dobro. Staraj się podjąć decyzję mądrą, odrzuć zło, wybieraj dobro! Wszystko możesz, ale czy wszystko wolno, odrzuć zło , wybieraj dobro.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tu się mylisz. Widać że kłamiesz pomowienia są ścigane z powództwa cywilnego. Prokurator nie ma nic do tego. A ty na pewno nie będziesz decydował o tym co jest opinią a co pomówieniem. Przejrzałem powyższe komentarze i widzę tylko opinie mieszkańców na temat swojej kiepskiej władzy. To co robisz to próba zastraszenia mieszkańców i ograniczenia ich praw i wolności. I to jest przestępstwo.
  -i tu się mylisz ! czyny ścigane są z oskarżenie prywatnego a Prokurator ma obowiązek z urzędu  ustalić sprawców wpisów na forum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-i tu się mylisz ! czyny ścigane są z oskarżenie prywatnego a Prokurator ma obowiązek z urzędu  ustalić sprawców wpisów na forum
Ta demokracja to piękny stan Bo w niej się każdy czuje jak pan Bo  w niej się każdy czuje jak gość Póki go hołotą nie nazwie ktoś A wolność słowa też piękna rzecz I możesz krzyczeć , co zechcesz lecz Lecz jest poza tym dobro i zło Prokurator wytłumaczy ci to Prokurator wytłumaczy ci to   Strach się bać Normalnie strach się bać Nie ma jak Przed demokracją zwiać   Wolne wybory chyba to znasz Co cztery lata do urny gnasz Aż ze zdziwienia mięknie ci dziób Wrzucasz kartkę, wybierasz drób Prokurator wytłumaczy ci to Prokurator wytłumaczy ci to
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wyrażanie swoich opinii i poglądów  nie ma nic wspólnego z pomawianiem, oczernianiem i wyzwiskami a to już jest karalne!
Aleś mundry jak cholera - ty możesz obrażać Nikt nie będzie tobie gderał -więc możesz obrażać   Bo nie ważne są uczucia -jeżeli nie twoje Inne z góry już wykluczam -ważne co je moje   Kto wyzuty z moralności -ceni co je moje Dla mnie to człek bez wartości -ja takich się boję   Więc na koniec tego balu - żegnam bezpowrotnie A ty pław się w kpinie , w szmalu - zali mi cię okropnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
                                WYBÓR   Jeden człowiek Jedna partia Jeden głos Jedna gmina Jeden obywatel Jeden cios Wybór oczywisty , nigdy nie jest łatwy. Chcesz wybrać człowieka , który ma zasady, który zmieni w twoim życiu prawie wszystko. Nawet nie wiesz , jak chętne z niego psisko. Polityka to gra , w której ty ustalasz zasady. Jakie reguły,ludzie,zdrady i układy. Tylko zadecyduj dobrze , radzę ci mądrze. By twój pies , przestał ujadać na dworze ...  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pirdu-dyrdu sraty-pierdaty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wybór jest prosty możesz wybrać: uczciwość i zmiany ,                              albo: kłamstwo,pijaństwo,obietnice,                                      kumoterstwo,kolesiostwo,cynizm,                                     układy,pomówienia,intrygi, pychę,                                     arogancje,pazerność władzy,butę,                                     lekcewazenie innych.
Macie oczy a nie widzicie Macie uszy a nie słyszycie A niebo dla was, słońce dla was i dla was w koło zieleni się trawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu się pije. Wóda stygnie, życie brzydnie, od tygodnia dola mam Kacyk męczy, w głowie brzęczy to jest mój normalny stan. Niech żyje wódka
On pijany w pień ,leży jak cień Już nie zatańczy dla mnie Coś obiecał mi , a teraz śpi  I już się nie ogarnie Ja liczyłam, ,że , on tego chce A teraz wiem , ze on nie może :) 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie jestem profetą nie wieszczem ani prorokiem   lecz wiem na pewno mogą nadejść czasy gorsze od minionych   człowiek pseudo demokrata nadal będzie udawał, że goni za szczęściem   jego życie toczyło się będzie na przetrwanie   kariera bzdura przyszłość przekłamanie brak sensu i rozwoju  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wybór jest prosty ,a najważniejsze żeby w końcu zaczęła w tej Gminie być normalność i tego chce większość mieszkańców.O obecnym Wójcie wiemy wszystko a nawet to do czego jest zdolny i myślę  że zrobił on już swoje a nawet wyczerpał swoje możliwości. Na pewno na zmianie Wójta nic nie stracimy a szansa  chociażby na to że Nowy Wójt będzie nas szanował jest. To, że większość chce zmiany to się czuje ale boję się aby o wyborze nie zadecydowali Ci co liczą glosy a Stary Wójt rozmyśla na wszystkie strony i wystarczy tylko przeanalizować kto jest w komisjach wyborczych.Patologię zmienić w normalność i większość tego chce a jakie to trudne. Dziwne ale taka jest prawda.
Jestem za  normalnością w Gminie i wybieram Nowego Wójta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcecie bajki? O to bajka Grasowała kiedyś szajka. Gang nikczemny i pazerny, Chodź złożony z osób miernych.   Za górami za lasami, Siedział szef z rozbójnikami. A chodziło tylko o to, Żeby ukraść całe złoto.   Zapytacie czyje złoto? Po co złoto sukinkotom? Nasze złoto.Twoje , moje ... Chcą zagarnąć z szajki gnoje.   Jak nazywa się szef  szajki ? Główna postać naszej bajki? Tadek - takie jego imię Rządzi twardo w tej krainie.   Każe nam podatki płacić Żeby tylko się wzbogacić. Chociaż twierdzi , że to złoto,  jest potrzebne tylko po to,   żeby smoka złego zgładzić, i krainę naszą zbawić, Bo w krainie oprócz szajki, Jest też smok ... z sąsiedniej bajki.   -Ja pokonam tego smoka! -mówi Tadek, ta miernota, Dajcie złoto skurczysyny, To wygonię go z krainy!   A więc dają: policjanci, I strażacy, ministranci... Daje pan i daje pani Byle tylko smoka zranić!   Ale jak to? Smok wciąż rośnie, Tadek patrzy tak żałośnie, I nie stara się powstrzymać, Tego smoka skurczysyna.   W końcu naród chce zmian w bajce, Nie chce rządów Tadka w bajce, Zaraz wszystko się naprawi, Zaraz wszystkich Radek zbawi.
Nie tak szybko Krzyknął Tadek Dajcie mi tylko władzę A ja mu w d... miecz swój wsadzę   Musicie wiedzieć drodzy widzowie Że Grzesiek z Józkiem też Tadka wrogowie Tyle złej krwi miedzy nimi płynie Że nie ma spokoju w bajkowej krainie   Zadłużyłeś gminę  ! woła Józio srogi I malutkim Wójtem byleś krzyczy Grzegorz długi   I tak to leci , te kłótnie te krzyki Ciągłe kuksańce i ciągłe przytyki Tłuką się po łbach te rycerzyki.. A smok ..? Wydaj  wciąż groźne ryki   Ale w nocy - niespodzianka Co się stało moi mili Wroński z Lipą również panem Ustalili coś nad ranem   Podzielili znowu stołki Mając ludzi za matołki Na następcę, sekretarza A Wójt na to wszystko zważa   Sprzedawczyki sitwa cała Co na Tadka głosy dała Brak honoru , kindersztuby Czynią wszystko dla swej zguby   U nas zmian nie będzie w bajce Tadek znowu rządzi w szajce Zaraz wszystkim się naprawi Zaraz wszystkich Tadek zbawi   Wszyscy znów będą bogaci Każdy kupi pięć par gaci Skarpetki i klapki Kubota... Ucieszyła się hołota ...   Znowu Tadek złoto zbiera W każdym z nas znalazł frajera To był wszystko blef , oszustwo By zapełnić kasę pustą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziś mam sobie tyle zła Wiem, ze wszystko jest nie tak Znowu wali mi się świat kłamiecie, ze wszystko gra Ja jestem tu,Ty jesteś tu NIE, to tylko brud , który miesza w głowie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem geniuszem ,jestem wielkim menem. Nikt mi nic nie zrobi , nie zrobi mi nic. Powiedzieć kiedyś prawdę to dla mnie szaleństwo. Ja zadecyduję ile macie żyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uwaga. Dzisiaj w nocy w naszej Gminie połączyły się siły trzech liderów. Ponieważ nowe trójprzymierze nie ma nazwy forum ogłasza konkurs proponując pierwsze litery imion lub nazwisk na nazwę tego ugrupowania czyli " TJG " albo " CHLW" należy rozwinąć i można poprzestawiać B)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...