Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Obcięli emerytury byłym esbekom

Utworzony przez misiek, 5 stycznia 2010 r. o 20:23 Powrót do artykułu
A moze poobcinac by wszystkim ktorzy w tamtym czasie mieli wladze ustawodawcza np.poslowie, dzialacze partyjni. to przeciez oni wplywali na to co masie dziac z ludzmi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja bym to całe gówno ,po prostu zagazował i byłby święty spokój a ciała wyrzucił bym na śmietnik
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władca Wschodu napisał:
uważam ze wszystkich utrwalaczy sowieckiej okupacji Polski (członków PPR/PZPR, funkcjonariuszy: MO, ZOMO, ORMO, UB/SB, kBW)należy traktować jak volksdeutchy cztym sie różnili: jedni służyli Niemcom, drudzy Zwiazkowi Sowieckiemu
I to jest właściwa ocena , dlatego należy te wszystkie śmieci wyeliminować z życia społecznego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim skromnym zdaniem naruszono konstytucję stosując odpowiedzialność zbiorową w stylu Stalina czy Hitlera. Tych funkcjonariuszy którzy naruszali prawo mozna było spokojnie ukarać w ramach obowiązującego prawa bez specjalnych ustaw ale tu nie chodziło o prawo ale o zemstę. Może by jeszcze podobnie potraktować prokuratorów z czasów PRL, wszak wydawali wyroki a dziś brylują w mediach i polityce. Może panowie Wasserman, Balajerski i wieli innych zdobyło by się na odwagę i zgłosiło taką propozycję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komu jeszcze odebrać przywileje? Po co obniżać emerytury i renty, tym, którzy nabyli do nich prawo? Czy nie lepiej walczyć o to, aby nasze niskie emerytury i renty podnieść w pobliże ich płac? Ale Polak zawsze był głupi, przed i po. No, bo np. sąsiad ma telewizor dużo lepszy od mojego, to mu zabrać i dać taki złom jak ja mam, czy nie lepiej kupić sobie lepszy od niego? Według mnie jest to zagrywka rządu, aby tylko wydrzeć forsę gdzie tylko się da, bo co ja będę z tego miał jak zabiorą, czy zmniejszą im emerytury? Na zakończenie dodam, że dobrzy patrioci są ci, na których patrzy się w zależności, z której strony się siedzi. jest takie powiedzonko: kto silny, ma zawsze rację. z poważaniem -Ignac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co zrobić z emeryturami osób starszych, którzy tyrali w PRL 45 lat i ponad? Matka bierze emeryture w wysokości ca 500PLN na rękę a mieszkanie komunalne ( powinno być najtańsze ) na Tatarach kosztuje miesięcznie 680 PLN + energia elektryczna + gaz . A gdzie leki i wyżywienie. Dobrze, że za czasów Jej młodości nie było mędrców sjonu typu Pani Profesor Środa czy Emanuela Gretkowska namawiających do aborcji i ma 3 dzieci, którzy uczciwie Jej teraz pomagają. Jak "bohaterom" zabierają to tyrakom powinni podnieść do poziomu minimum socjalnego. Świat nie znosi próżni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Profesor Gąbka napisał:
Jężeli będą zmuszeni do złożenia skargi w Strasburgu to wszyscy poczujemy tą "sprawiedliwość dziejową" na własnej kieszeni ,z naszej kieszeni będą płyneły odszkodowania dla tych panów.bo na pewno nie z kieszeni autorów tego bubla prawnego
A co zrobić z emryturką niejakiego Pana Schechtera brata Arona, który siedzi w Geteborgu ( tam był bibliotekarzem ) pobiera emeryturkę RP w wysokości 6000PLN ( porównaj to ze swoją, która Ci płaci RP w wysokości 600PLN ) i śmieje się w nos z naszej władzy. Najgorsze jest to, że ta nasza michnikowszczyzna odbija się nam czkawką teraz i jeszce długo. Przez ponad rok mieszkałem we Francji w dzielnicy mixowej ( Rosjanie, Czeczeni, Polacy, Ukraińcy, Algierczycy, Marokańczycy, Włosi, Senegalczycy, Nowa Kaledonia itp.). W rozmowach tacy Algierczycy śmieli się z Polski i pytali się mnie czy to prawda, że "moskiewskie pachołki" zostały po wyjściu Ruskich wojsk. Odpowiedziałem, że to święta prawda. U nich w Algerii było inaczej . Po odzyskaniu niepodległości wszystkie "pachołki paryskie" musiały z całymi rodzinami wyjechać do Francji. Nie pomogły interwencje ONZ sugerujące, że szkoda fachowców i że bez nich naród padnie ( w powyższych komentarzach słyszymy tę samą argumentację ). Algierczycy mieli na to prostą odpowiedż : " służyłes Francji to tam sp....." A u Was w Polsce "pachołki moskiewscy" zostali : prezydentami , premierami, ministrami, prezesami gigantów bankowych i przemysłowych, byli przy prywatyzacji itp. Z czym do ludzi w czsach gdy pieniądz rządzi światem. I minęło 20 lat a kraj nasz przypomina republikę bananową. "Pachołki moskiewskie" góra a tyraki dołem i czekają na cichą śmierć bo ta cała bezpłatna służba zdrowia to taka sama lipa jak ZUS i najniższa emerytura w wysokości niższej niż czynsz za mieszkanie. A najciekawsze dla mnie było to, że młodzież algierska wychowana i wykształcona we Francji wraca do korzeni. W maju całą dzielnicę oplakatowano, że będzie wyświetlany film. I co to za film, który nakręciła ta młodzież algierska. A no film o tym co zrobili Francuzi 08.05.1945r ( u nas święto zakończenia II wojny światowej ) w Algerii. Wojska francuskie otworzyły ogień do demonstrantów i zamordowano ca 33 ty. Algierczyków ( śmiech historii, Francja największy tchórz w stosunku do Szkopów odbiła sobie na bezbronnych ludziach). Ciekawi mnie czy dzieci naszych "pachołków moskiewskich" nakręciłyby w Moskwie film o Katyniu. Pozostawiam to do oceny niektórych obrońców minionej epoki. Prawdę mówił jeden z naszych autorytetów, że naród, który nie ma pamięci nie jest narodem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ignac z Abramowic napisał:
Komu jeszcze odebrać przywileje? Po co obniżać emerytury i renty, tym, którzy nabyli do nich prawo? Czy nie lepiej walczyć o to, aby nasze niskie emerytury i renty podnieść w pobliże ich płac? Ale Polak zawsze był głupi, przed i po. No, bo np. sąsiad ma telewizor dużo lepszy od mojego, to mu zabrać i dać taki złom jak ja mam, czy nie lepiej kupić sobie lepszy od niego? Według mnie jest to zagrywka rządu, aby tylko wydrzeć forsę gdzie tylko się da, bo co ja będę z tego miał jak zabiorą, czy zmniejszą im emerytury? Na zakończenie dodam, że dobrzy patrioci są ci, na których patrzy się w zależności, z której strony się siedzi. jest takie powiedzonko: kto silny, ma zawsze rację. z poważaniem -Ignac
Człowieku masz świętą rację. MSW było prawdziwym pracodawcą a nie ślepym narzędziem w łapskach "władzy". Walczyli o swich i wywalczyli. A w innych firmach ( szczególnie przemysłowych) to był wyzysk i weterani pracy PRL mają w III RP emeryturę na chleb i wodę po opłacie: mieszkania, mediów i leków. Spójrzmy na wybrańców narodu czyli posłów. W drugim Parlamencie IIIRP dieta wynosiła 5 mln zł co obecie wynosi 500PLN a teraz dieta wraz z dodatkiem na biuro wynosi 19 tys.PLN. Czyli "nasi" wybrańcy są dobrzy dla siebie a dla wyborców tylko w okresie kampani wyb orczej. A przecież obietnice nic nie kosztują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ten przyzwoity pan Blajerski to ten sam co nie spowodował wypadku a jedynie "szarpnął kierownicą" i został przez kolegów uniewinniony?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władca Wschodu napisał:
uważam ze wszystkich utrwalaczy sowieckiej okupacji Polski (członków PPR/PZPR, funkcjonariuszy: MO, ZOMO, ORMO, UB/SB, kBW)należy traktować jak volksdeutchy cztym sie różnili: jedni służyli Niemcom, drudzy Zwiazkowi Sowieckiemu
Czy milicjant z małego wiejskiego posterunku ujawniając np. sprawcę kradzieży łańcucha lub kilku kur umacniał potęgę Związku Sowieckiego i służył mu. A może np. to tobie Władco Wschodu udowodniono coś w tamtym okresie i teraz próbujesz odreagować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
milicjant napisał:
Czy milicjant z małego wiejskiego posterunku ujawniając np. sprawcę kradzieży łańcucha lub kilku kur umacniał potęgę Związku Sowieckiego i służył mu. A może np. to tobie Władco Wschodu udowodniono coś w tamtym okresie i teraz próbujesz odreagować.
byłeś milicjatem - ale wstyd! pewnie twoje dzieci paliły się ze wstydu ze maja takiego tatusia co zszedł na psy a Władcy Wschodu to zapewnie udowodnili ze napluł do kanapki kolegi w przedszkolu - wudać ze to młokos
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władca Wschodu napisał:
uważam ze wszystkich utrwalaczy sowieckiej okupacji Polski (członków PPR/PZPR, funkcjonariuszy: MO, ZOMO, ORMO, UB/SB, kBW)należy traktować jak volksdeutchy cztym sie różnili: jedni służyli Niemcom, drudzy Zwiazkowi Sowieckiemu
Tylko Sądowe zmniejszenie emerytur jest sprawiedliwe. Bluzganie na forum to chyba przesada ze strony tego nielata. Gdzie wychowanie rodzicielskie? Poczekajmy do 13 stycznia jak TK się wypowie i nie plujmy jeden na drugiego. Tylko parch pluje na goja. A tutaj jest odwrotnie. Wiemy jaka nacja kierowała ta instytucją. tzw. rdzenni polacy. Dużo wyjechało z kraju i oni tez pobierają do dzisiaj emerytury. W kraju pozostali na emeryturze goje i teraz dostaja za to że pracowali uczciwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obiektywny napisał:
Tylko Sądowe zmniejszenie emerytur jest sprawiedliwe. Bluzganie na forum to chyba przesada ze strony tego nielata. Gdzie wychowanie rodzicielskie? Poczekajmy do 13 stycznia jak TK się wypowie i nie plujmy jeden na drugiego. Tylko parch pluje na goja. A tutaj jest odwrotnie. Wiemy jaka nacja kierowała ta instytucją. tzw. rdzenni polacy. Dużo wyjechało z kraju i oni tez pobierają do dzisiaj emerytury. W kraju pozostali na emeryturze goje i teraz dostaja za to że pracowali uczciwie.
Mam swoje lata i myślę, że wszyscy utrwalacze i wywoływacze PRL-owscy powinni dostać po swej czerwonej dupci. Taka kolej losu... pracowałeś dla towarzyszy - którzy doprowadzili kraj do totalnego bankructwa - pożegnaj się z wysoka emeryturą. I chyba byłoby to sprawiedliwe (według ludowego poczucia sprawiedliwości). Temida ma przepaskę na oczach... i nie lubi ludu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jaki wyrok wyda TK - skoro wiekszosć w nim zasiadajacy to olbo utrwalacze albo sowincie oplacani przez oficerów SB - Tewulce (Tajni współpracownicy) wiadomo ze sądownictwo w Polsce to zatoka czerwonych świń
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba wziąć pod uwagę to że kadrę w UB stanowili koszerni. Polacy byli na samym dole i z reguły niewiele mogli bo sami się bali. Później po 68 roku to się nieco zmieniło. Proponuje poczytać co pisze na ten temat H.Pająk i poznać historię tego domu na ul.Chopina w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czarodziej napisał:
Wszyscy mówią o esbekach, ale zapomnieli, że oni tylko wyłapywali ,,opozycję". Rola esbeków kończyła się na doprowadzeniu do Prokuratora, dopiero Ci i sędziowie wydawali wyroki. Niech o tym powiedzą sami poszkodowani, kto ich skazywał na więzienie, SB, czy wspólnie prokurator i sędzia? Dziwię się,że obecna władza wzięła się tylko za esbeków zapominając o tych którzy szastali wyrokami na opozycji, ale oni teraz w większości pomagają obecnej władzy.Cieszą się większymi rentami-emeryturami od esbeków, gdzie tu sprawiedliwość?
Polecam film "Półkownik Kwiatkowski"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś Ci się pomieszało,to ja teraz muszę wziąć mamę do siebie,dziękując jej w ten sposób za miłe dzieciństwo,wychowanie,pomoc na starcie dorosłego życia itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale sciema walic esbekow sprzedawali nawet swoich najblizszych a upominaja sie teraz o godziwe emerytury za co pytam????/ jaki maja do nich prawo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cynik z sb napisał:
Tak ma byc dotad ty pomagales rodzinie za nieslusznie pobierane pieniadze to oni niech ci teraz pomagaja, no i zwrocic musisz nadplate, albo przez kilka lat nie pobierac swiadczenia. Krzywdzeni ludzie przez caly czas pobieraja jalmuzne i tez im na nic nie starcza. Ciesz sie ze choc cos dostaniesz bo ubecja to by nic nie dala albo by zamordowala zeby nie dac. Teraz powspominaj czasy przezyte w luksusie kosztem innych i ich przepros.
Pokręciło ci się wszystko. Oczywiście,że matce pomogę!!! I dziękuję jej za wszystko,co dla nas w życiu zrobiła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ale sciema walic esbekow sprzedawali nawet swoich najblizszych a upominaja sie teraz o godziwe emerytury za co pytam????/ jaki maja do nich prawo
Za to,co ty i ja i każdy,za swoją pracę. Tych,co sprzedawali było może 1%,tak,jak w każdym zawodzie jest taki,co sprzeda kolegę lub brata.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...