Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Odwołali przewodniczącego Rady Gminy

Utworzony przez sołtys, 29 lutego 2008 r. o 18:41 Powrót do artykułu
To jakas farsa. Za co ci radni biorą kase?!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze że odsunęli rządy PiRu (Prawo i Rodzina) w Radzie Gminy. Teraz może więcej będzie konkretniejszych działań bo jak do tej pory to radni z PiR myśleli jak tylko utrudnić pracę Wójtowi, co nie przynosiło żadnego pożytku gminie. Zero poczucia obowiązku, dbałości o rozwój gminy, byle tylko na złość robić. Zresztą połowa tej Rady o takie totalne chłopki, że nigdy nie powinni tam zasiadać. Ci ludzie nie mają pojęcia o ekonomii, gospodarce i możliwościach lokalnego rozwoju.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od idioty do idioty idzie sobie, panie złoty, papier. Potem w męce, w wielkim pocie, zwróci idiota idiocie papier”. K.I. Gałczyński
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mianem "farsy" może określać sytuację w gminie tylko ktoś kto nie ma pojęcia o tym co się tam dzieje. Proponuję nie wypowiadać się na forum publicznym bez głębszego wglądu w sprawę. Pan wójt miał możliwość podjęcia racjonalnej i zgodnej współpracy z przewodniczącym i radą, którą odrzucił. Poprzez swoje działania,wynikające z braku jakiegokolwiek przygotowania do pełnionej funkcji, doprowadził do konfliktu. Dobry gospodarz to ten który potrafi podejmować właściwe decyzje, potrafi łagodzić napięcia a nie prowadzić do eskalacji konfliktu. Usunięciee ze stanowisk członków rady to tak naprawdę nie próba uzdrowienia sytuacji w gminie, ale usunięcie niewygodnej opozycji, która dbała o dobro mieszkańców. Dzięki takiemu posunięciu wójt będzie mógł sam decydować o losach gminy, uniemożliwi bowiem jakikolwiek wpływ na proces rządzenia. (Następca przewodniczącego, będzie przecież pochodził z "kieszeni" wójta, a to pozwoli na "odpowiednie" prowadzenie sesji) Użyte w powyższej wypowiedzi określenie "totalne chłopaki" odnosi się do członków rady będących w opozycji do obecnego wójta jak mniemam, mam tylko pytanie, który w takim razie z popleczników wójt z rady ma pojęcie o ekonomii? Czy ta "tajemna" wiedza jest może domeną tylko tej "światlejszej" części? Tak czy inaczej "gratuluję", proces dochodzenia do dyktatury, w imię demokracji, zakończony, czekamy na wyniki.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nakonieczny dostał ten stołek przewodniczącego bo popiera wójta. Bo do wyborów startował własnie z komitetu Prawo i rodzina. A teraz stanał przeciwko niemu. Niech mieszkańcy przyjrzą sie co mu za to wójt daje. Jedna z dróg jaka bedzie budowana w tym roku prowadzi do pola radnego nakoniecznego!!!! łatwo to sprawdzić. A poza tym ten facet nie nadaje sie na przewodniczacego. Ludzie kogo wyscie wybrali. Wiecej rozumu panowie radni
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A propo demokracji to przecie na tej sesji radny Edward Plecha powiedział ze w radzie gminy nie moze byc wiekszosciowej opozycji bo to sparalizuje jej prace. gratuluje poczucia humoru panie radny.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po 16 latach dyktatury w naszej gminie wreszcie zapanowała w pełni demokracja. Obecnie przychodzi sie do Urzędu w którym panuje ciepła atmosfera, bo kiedyś był to belweder dla wybranych, teraz nie trzeba sobie umawiać spotkań z Wójtem na miesiąc wczesniej, aby porozmawiać o problemach, jak tego sobie życzył były Wójt. Przewodniczący Nakonieczny to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku- ciesząca sie ogólnym zufaniem, (które były Przewodniczący stracił), życzliwa i skromna , który działa w gmnie na rzecz dobra społeczeństaw i rozwoju gminy, a nie dla prywatnych interesów i pieniędzy. Postawą były Przewodniczący Chudzik i jego zastępca zapracowali sobie na utratę zaufania i ogólnego szacunku, które powiiny zostać zwerifikowane przy najblizszych wyborach do Rady Gminy, jeśli odwaga cywilna i honor pozwoli im kadydować na przedstawicieli społeczenstwa.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nakonieczny się nie nadaje Panie radny x? Jasne, bo miał odwagę przeciwstawić się Chudzikowi, który tej odwagi nie miał uciekając przed odpowiedzialnością i ... demokracją, zwiali z sesji jak tchórze. Jak miał większość pan Chudzik to była demokracja, obsadzili wiceprzewodniczących i wszystkie stanowiska w radzie, a teraz nie umieją przegrywać. Demokracja była jak mieli większość, a jak przestali to juz nie ma demokracji. Nie, to nie była demokracja Pirowcy to była autokracja Chudzika, który pociągał za sznurki wasze ręce i jak go zabrakło na sesji, to chłopaki nie umieli sami głosować, bo guru zabrakło, tak zawsze na Chudzika patrzyli, czy ręka w górze u guru, jak tak to i oni głosowali, biedaczyska.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Określenie "totalne chłopki" nie tyczyło się konkretnie do żadnej strony, i po jednej i po drugiej można znaleźć osoby, które nie mają wielkiego pojęcia o rozwoju regionalnym, choćby na szczeblu gminy. Siedzą tam i załatwiają swoja prywatę. A wiedza społeczno-gospodarcza nie jest żadną sekretną wiedzą, wystarczy odpowiednie wykształcenie, trochę pomysłowości oraz zapał do działalności samorządowo-społecznej. Przynajmniej teraz jest jasna sytuacja, Wójt i popierający go Radni będą mogli w pełni realizować swoje przedsięwzięcia, za które poniosą odpowiedzialność przy kolejnych wyborach. Każdy mieszkaniec będzie mógł ocenić czy "gmina" poszła w dobrym kierunku czy nie. Takie rozwiązanie jest o tyle zdrowsze, że nie ma żadnych przepychanek i wzajemnego blokowania działań. Szczerze powiedziawszy to najlepiej jakby połowa albo i nawet 3/4 osób tam zasiadających nie znalazła się w Radzie Gminy kolejnej kadencji. Wszystkie swoje wypowiedzi opieram na podstawie pewnej znajomości sytuacji w Gminie i własnych obserwacji, także nie są wnioski wyciągnięte z kapelusza.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oco tak naprawde chodzi
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rzeczywiście skończyła się 16-letnia dyktatura, ale to co ją zastąpiło to jest totalna farsa! Samoń i ta jego zastępczyni uczą się fachu i bycia urzędnikiem dopiero w trakcie pracy za bardzo dobre pochodzące z naszych podatków pieniądz e. To tak jakby studencji medycyny uczyli się jej robić operacje już na pierwszym roku studiów i to bez asysty doświadczonych lekarzy! Jak się to skończy nietrudno zgadnąć
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
rzeczywiście skończyła się 16-letnia dyktatura, ale to co ją zastąpiło to jest totalna farsa! Samoń i ta jego zastępczyni uczą się fachu i bycia urzędnikiem dopiero w trakcie pracy za bardzo dobre pochodzące z naszych podatków pieniądz e. To tak jakby studencji medycyny uczyli się jej robić operacje już na pierwszym roku studiów i to bez asysty doświadczonych lekarzy! Jak się to skończy nietrudno zgadnąć
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny Panie!!! Były Wójt uczył za nasz pieniądze 16 lat i nikt kogo do tej pory z tego nie rozliczył. Podkreślam że były Wójt obejmując stanowisko Wojta nie miał żadnego doświadczenia w pracy z ludzimi bo przyszedl na stanowisko prosto z sadu, w odróżnieniu do Wójta Samonia który ma zasobą wireloletnie doświadczenie naukowe z tytułem doktora i doświadczenie w pracy z ludzimi. Przemawia za tym styl jego dzialania i spsoób przyjmowania interesantów nie zależnie od pochodzenia, ukladów i zasodu portfela osób potrzebujących pomocy. Zaznaczyć trzeba że były Zastępca Wójta wykształciła sie za pieniądze podatników naszej gminy.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sytuacja nad którą debatujemy,jest dowodem na bezradność wójta Samonia i jego popleczników. Chcą znaleść wytłumaczenie dla braku własnych kompetencji wywołują rozgrywki personalne,do których później odnoszą się na zebraniach wiejskich i sesjach sołtysów,dyskredyrując radnych mających własne zdanie,doświadczonych w samorządności.Obecny wójt będąc radnym był przeciwny wszystkiemu co prowadziło do rozwoju gminy i określał się jako niezależny,ale napewno od zdrowego rozsądku.Wyborcy,którzy oddali na niego głos myśleli ,że coś zmieni,a on chciał zmienić tylko obsadę fotela wójta i to było jego głównym celem ,który osiągnął.Teraz jest usatysfakcjonowany efektem wyborczym,nie wiedząc że to on ma wykonywać decyzje Rady Gminy zgodnie z prawem.Pieniądze z naszych podatków lokuje w inwestycjach wdzięczności wyborczych (p.Warchoł), rodzinnych(obeny przewodniczący p.Nakonieczny) , za usługi (p.Płecha) i za wierność ideologiczną(p.Wysmulski).Formacja "Niezależni"skupia ludzi bez doświadczenia samorządowego i inwencji własnej za to o wysokich aspiracjach.Chcieliby bardzo się chwalić osiągnięciami ale nie mają czym dzięki obecnemu wójtowi i to jest przyczyna rozgrywek przeciwko tym którzy w imieniu wyborców wymagają działań dla dobra Gminy.Proponuję Radnym na kolejnej sesji przyjąć wniosek o dostarczeniu zaświadczeń lekarskich o zdrowiu psychicznym wszystkich sprawujących i stanowiących władzę samorządową.Do tej pory informacie o Gminie były przekazywane w "Gazecie Jastkowskiej",a teraz tylko na forum niezależnej prasy bo gazeta lokalna jest recenzowana przez wójta.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie inwestor, piszesz pan, co panu ślina na jęzor przyniesie, frazesy totalne: nieudolność, brak inwestycji - bzdura totalna. Takie bajdurzenie. W cytowanej przez pana gazecie jastkowskiej chyba nie dokonca pan sie wczytał. Jak na pierwszy rok wojta, to inwestycji w gminie jest bardzo dużo i to w wielu miejscowościach, a nie tylko w Dąbrowicy u pana na włościach Gorczycy, co to łeb w chmurach nosi i ludzi nie widzi. Mieszkam w Jastkowie i widzę, ze to co Gorczyca nie mógł, a raczej nie chciał załatwić, teraz już mamy, np. sygnalizacja i chodnik do biblioteki, a mam nadzieję, ze wkrótce nowy dom kultury w centrum. Radni Pirowcy chcieli tylko, by zawsze było gorzej, by zdyskredytowac Samonia, więc opluwali i pomawiali go wszedzie, gdzie sie dało, na swojej żenującej stronie internetowej i przy pomocy Wieczerzaka piorą brudy na zewnątrz. ohyda. A jeszcze jedno, w Ożarowie i ługowie jak za króla Ćwieczka żaden autobus nie jeździł, bo Gorczyca miał to w ...., a Samoń wychodził to osobiście, bo mu na ludziach zależy, a nie tylko na drogach wyborczych.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkańcem tej Gminy od wielu lat , widzę co się obecnie dzieje i jestem przerażona.Obecny wójt zapomniał że pracuje dla nas wszystkich i za nasze pieniądze.Ma wykształcenie,więc wydawałoby się ,że będzie miał wiedzę ,ma doświadczenie bo był w Radzie Gminy wiele lat,więc powinien działać dla dobra nas wszystkich,a on co robi?Wywołuje sprzeczki w śród radnych, zamiast łagodzić konflikty zaostrza je,załatwia posady dla swoich znajomych,nawet jeśli trzeba stworzyć nowe stanowisko w tym celu(np,GCI-córka sołtysa który jest mu oddany).Do współpracy dobiera sobie ludzi uległych,podporządkowanych, interesownych,mało kompetentnych ,bez ambicji żeby nie mogli być konkurencją dla niego.Jeśli chodzi o wykształcenie wójta - panowie ,czy doktorat z suszenia chmielu daje mu wiedzę o zarządzaniu Gminą lub nauczy go jak romawiać z ludzmi?Rozmowa z panem wójtem to raczej monolog po któtym trzeba czekać wiele dni na odpowiedź.Jest mało kontaktowy a człowiek na jego stanowisku musi umieć nawiązywać rozmowę i prowadzić ją mądze.Nic więc dziwnego że niczego nie może załatwić dla naszej Gminy a jedyny jego sposób na zdobycie pieniędzy to sprzedaż pałacu i podwyżka podatku.Patrząc w stecz to myślę że jednak wielokrotnie lepszy był były wójt,nawet jeśli przyszedł z sadu niż ten obecny ,"taki wykształcony"który tam właśnie powinien się znaleść ,może by się czegoś nauczył!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie "mieszkaniecjastkowa" kto panu podpowiada takie bzdury i z kąd ma pan takie bzdurne informacje.Samoń nie zrobił nic czego nie umieścił w planach były wójt,no poza wystrojem swojego gabinetu.Widocznie jest pan osobiście zaangażowany w usługach dla wójta i chodzi pan na sesje skoro ma pan takie szczegółowe obserwacje,może ma pan aspiracje być radnym bo nie udało się poprzednio?A może pana stanowisko to efekt wdzięczności dla wójta za drogę do pana?Jastków ma wielu mądrych ludzi,którzy brali udział w wyborach i wybrali godnych reprezentantów do Rady Gminy i na nich będziemy dalej głosować.Niestety nie wyszedł im tylko sołtys.To co pan uważa za tchórzostwo radnych PIR (opuszczenie sesji)to akt wyjątkowej odwagi i rozsądku w obronie demokracji,jeśli rozumie pan znaczenie tego słowa...To co działo się potem to jest jawny dowód na łamanie prawa i nieświadomość która nie zwalnia od odpowiedzialności.Gmina to nie włości Samoniowe że może robić co chce i z kim chce bo wszyscy radni mają prawo głosu zgodnie ze swoim sumieniem i będą rozliczeni przez wyborców a nie przez Samonia.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, Ja w przeciwieństwie do Was wszystkich nie boję się podpisać z imienia i nazwiska pod swoją opinią. Prawda ma to do siebie, że jest jedna i nie ma kilku prawd co do jednego faktu. Fakt jest faktem i z takowym się nie dyskutuje. Prawdą jest, że nasza gmina ma opinię jednej z najbardziej upolitycznionych gmin województwa, jest wskazywana jako wzór nieudolności inwestycyjnej, a obecne władze marnują wielkie szanse jakie niesie okres programowania 2007-2013. Panie Wójcie, nie sztuką jest zostać wójtem na złość komuś i cały swój autorytet budować na kontestacji wszystkiego co było do tej pory, równocześnie zapominając co robiło się samemu wcześniej. Pan, Panie Wójcie wygrał te wybory obietnicami (zaczynam podejrzewać, że bez pokrycia) oraz krytyką totalną Pańskiego poprzednika. Minął rok od wyborów, a tak naprawdę nic się dobrego od tej pory nie stało. Proszę pokazać wreszcie jakąś jednolitą i spojną koncepcję rozwoju gminy, bo jak na razie mamy dosłownie kilka inwestycji ( w dodatku mało perspektywcznych dla rozwoju gminy), które dla w miarę wprawnego oka nie są trudne do oceny i zakwalifikowania ich do kategorii targów poltycznych. Szanowni Radni, samorząd gminny jest z definicji ex lege wspólnotą mieszkańców, a wy jesteście jedynie naszymi reprezentantami, Czasem odnoszę wrażenie, że co niektórzy z Was zachowują się jak członkowie brytyjskiej Izby Lordów, gdzie zasiadają dozywotnio i z racji urodzenia, jako szlachetniejsi spośród ogółu. Nas, mieszkanców nie inetersują wasze dziecinne knowania, kto silniejszy i kto ma więcej władzy. Nie intersują nas wasze gierki. Nie chcemy uchwał o odwołaniach, podwyżkach i obniżkach pensji, diet itp. Gdzie uchwały. które ruszą nasz gminę z marazmu? Wszystkie ościenne gminy idą szybko do przodu a My? Panie Wójcie, pytał Pan o obywatelskość radnych, ja spytam o to samo Pana. Gdzie Pana obywatelska postawa? Gdzie honor i odpowiedzialność? Mawia się, że jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz. I to właśnie Panu dedykuję, wierząc, że skłoni to Pana do zastanowienia się nad Swoją przyszłościa i dalszym trfaniem na fotelu Wójta, do rozwagi w duchu honoru i odpowiedzialności.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
Określenie "totalne chłopki" nie tyczyło się konkretnie do żadnej strony, i po jednej i po drugiej można znaleźć osoby, które nie mają wielkiego pojęcia o rozwoju regionalnym, choćby na szczeblu gminy. Siedzą tam i załatwiają swoja prywatę. A wiedza społeczno-gospodarcza nie jest żadną sekretną wiedzą, wystarczy odpowiednie wykształcenie, trochę pomysłowości oraz zapał do działalności samorządowo-społecznej. Przynajmniej teraz jest jasna sytuacja, Wójt i popierający go Radni będą mogli w pełni realizować swoje przedsięwzięcia, za które poniosą odpowiedzialność przy kolejnych wyborach. Każdy mieszkaniec będzie mógł ocenić czy "gmina" poszła w dobrym kierunku czy nie. Takie rozwiązanie jest o tyle zdrowsze, że nie ma żadnych przepychanek i wzajemnego blokowania działań. Szczerze powiedziawszy to najlepiej jakby połowa albo i nawet 3/4 osób tam zasiadających nie znalazła się w Radzie Gminy kolejnej kadencji. Wszystkie swoje wypowiedzi opieram na podstawie pewnej znajomości sytuacji w Gminie i własnych obserwacji, także nie są wnioski wyciągnięte z kapelusza.
Z pana wypowiedzi wynika że ma pan małe doświadczenie ,może??tylko wyższe wykształcenie i uważa się pan za coś lepszego od wybranych przez nas,czy może jest pan radnym-bezradnym jeśli pozwala pan zablokować swoje działania.A może pańskie wnioski nie przystają do Jastkowskiej rzeczywistości,lub chciałby pan być wójtem,a radni z PIR są pana "kością w gardle"ze swoim długoletnim doświadczeniem?W przypadku nowych wyborów pańska wizja może nie zostać zrealizowana bo niczym się pan nie wykazuje.....nawet z obecnie objętej funkcji.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Kawiak,to bardzo mądry głos w dyskusji.Popieram pana apel do wójta i podpisuję się obiema rękami.Nasza gmina musi rozwijać się i zasłużyła sobie na normalnego wójta i normalnych radnych ,którzy umieją wpółpracować dla nas wszystkich.Ma pan rację że kampania wyborcza wójta to obietnice bez pokrycia.Trzeba znać pojęcie "honor" i "uczciwość"wobec wszystkich ,nie tylko swoich.Widzę tu zastosowanie innej mądrości ludowej-"po złym panie jeszcze gorszy nastanie",oby po następnych wyborach to powiedzenie nie miało zastosowania.Obecny wójt nie potrafi ale wszystkimi metodami pcha się na afisz i psuje opinie całej gminy,a radni zyskali przydomek "bezradni",ale nie bezinteresowni.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.