Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

opole

Utworzony przez dobrze zorientowany, 10 lipca 2008 r. o 13:40
"Ofarta dla ludzi bezrobotnych" Dość długo myślałem, że na przypadłości systemu wyłaniania pracowników do pracy w administracji państwowej i samorządowej, potrzebna jest "jakaś Moralna Odnowa". Ale teraz pewien jestem, iż znając stosowaną praktykę, należy: 1. skalkulować kto natępnym razem wygra wybory, 2. zapiać się do właściwej partii lub frakcji, 3. popracować w jej strukturach, 4. czekać na wynik wyborczy, 5. mieć nadzieję, że dostanie się posadę. Recepta chyba prosta w swej konstrukcji "klarowna, czytelna i skuteczna mimo, że moralnie wątpliwa" ale za to pozwala być pełnoprawnym człowiekiem naszej społeczności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lewicowy filozof napisał:
"Ofarta dla ludzi bezrobotnych" Dość długo myślałem, że na przypadłości systemu wyłaniania pracowników do pracy w administracji państwowej i samorządowej, potrzebna jest "jakaś Moralna Odnowa". Ale teraz pewien jestem, iż znając stosowaną praktykę, należy: 1. skalkulować kto natępnym razem wygra wybory, 2. zapiać się do właściwej partii lub frakcji, 3. popracować w jej strukturach, 4. czekać na wynik wyborczy, 5. mieć nadzieję, że dostanie się posadę. Recepta chyba prosta w swej konstrukcji "klarowna, czytelna i skuteczna mimo, że moralnie wątpliwa" ale za to pozwala być pełnoprawnym człowiekiem naszej społeczności.
Niestety, zawsze tak było, a ty, jako lewicowy filozof, powinieneś wiedzieć to najlepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naturalnym zadaniem generalnym władzy politycznej jest kreowanie i ochrona ładu umożliwiającego współżycie i współdziałanie podległej jej wpływom społeczności poprzez uzgadnianie zachowań i przezwyciężanie sprzeczności wewnętrznych i zewnętrznych w ramach różnych grup. Patologicznym wynaturzeniem władzy politycznej bywa potęgowanie i kreowanie wewnętrznych i zewnętrznych skonfliktowań po to, by pełniej zapanować nad skłócanym i zastraszanym ludem. O tych prawach musimy pamiętać!!!. Ja swoim Kolegom i koleżankom chciałem tylko o tym przypomnieć. Nie należy kłaść głowy na deskę i czekać, aż gilotyna zrobi swoje. Przepraszam za dalszą wypowiedź (jeśli kogoś obraziłem), ale "Nie możemy się dać kilku burakom ".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Otwieram Pierwszy Internetowy Sondaż (PIS). Załóżmy, że mamy rok 2010 i jest to rok wyborów samorządowych. Pytanie w sondażu brzmi: "Kto powinien pełnić funkcję jako starosta w Opolu Lubelskim w okresie od 2010 do 2014?" Dariusz Wróbel (PO) - 1 Grzegorz Teresiński (SdPL) -2 Janusz Gąsior (nie ustalono) - 3 Sławomir Ziętek (PiS) -4 ? (SLD) - 5 ? (ktoś inny) - 6 Sondaż będzie trwał do 31 sierpnia 2008 r. Po tym czasie postaram się zebrać wyniki i dodać swój komentarz. Instrukcja głosowania: wystarczy podać cyfrę (przyporzadkowaną kandydatowi) w komentarzu na forum. Życzę dobrych wyborów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja mówie ze bedzie żadził Zenon za krat
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przzepraszam (po kilku telefonach) muszę uczynić korektę. Otwieram Pierwszy Internetowy Sondaż (PIS). Załóżmy, że mamy rok 2010 i jest to rok wyborów samorządowych. Pytanie w sondażu brzmi: "Kto powinien pełnić funkcję jako starosta w Opolu Lubelskim w okresie od 2010 do 2014?" Zenon Rodzik (PSL) - 0 Dariusz Wróbel (PO) - 1 Grzegorz Teresiński (SdPL) -2 Janusz Gąsior (nie ustalono) - 3 Sławomir Ziętek (PiS) -4 ? (SLD) - 5 ? (ktoś inny) - 6 Sondaż będzie trwał do 31 sierpnia 2008 r. Po tym czasie postaram się zebrać wyniki i dodać swój komentarz. Instrukcja głosowania: wystarczy podać cyfrę (przyporzadkowaną kandydatowi) w komentarzu na forum. Życzę dobrych wyborów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przzepraszam (po kilku kolejnych telefonach) muszę uczynić korektę ponieważ uznano, że lista jest nie precyzyjna. Otwieram Pierwszy Internetowy Sondaż (PIS). Załóżmy, że mamy rok 2010 i jest to rok wyborów samorządowych. Pytanie w sondażu brzmi: "Kto powinien pełnić funkcję jako starosta w Opolu Lubelskim w okresie od 2010 do 2014?" Zenon Rodzik (PSL) - 0 Dariusz Wróbel (PO) - 1 Grzegorz Teresiński (SdPL) -2 Janusz Gąsior (nie ustalono) - 3 Sławomir Ziętek (PiS) -4 Jan Majewski (SLD) - 5 Henryk Dudziak (nie ustalono) - 6 Sondaż będzie trwał do 31 sierpnia 2008 r. Po tym czasie postaram się zebrać wyniki i dodać swój komentarz. Instrukcja głosowania: wystarczy podać cyfrę (przyporzadkowaną kandydatowi) w komentarzu na forum. Życzę dobrych wyborów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
socjolog napisał:
Przzepraszam (po kilku telefonach) muszę uczynić korektę. Otwieram Pierwszy Internetowy Sondaż (PIS). Załóżmy, że mamy rok 2010 i jest to rok wyborów samorządowych. Pytanie w sondażu brzmi: "Kto powinien pełnić funkcję jako starosta w Opolu Lubelskim w okresie od 2010 do 2014?" Zenon Rodzik (PSL) - 0 Dariusz Wróbel (PO) - 1 Grzegorz Teresiński (SdPL) -2 Janusz Gąsior (nie ustalono) - 3 Sławomir Ziętek (PiS) -4 ? (SLD) - 5 ? (ktoś inny) - 6 Sondaż będzie trwał do 31 sierpnia 2008 r. Po tym czasie postaram się zebrać wyniki i dodać swój komentarz. Instrukcja głosowania: wystarczy podać cyfrę (przyporzadkowaną kandydatowi) w komentarzu na forum. Życzę dobrych wyborów.
Proponuję - Lilla Stefanek - 7 - Zbigniew Brzeziński - 8
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyskredytowanie i wylewanie pomyj na większość z w/w, a potem nobilitacja tych samych osób poprzez umieszczenie ich w rankingu. Zadziwiająca logika czy jej brak? To pachnie paranoją. Czy nie ma wśród mieszkańców Powiatu Opolskiego normalnych, uczciwych kandydatów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MIESZKANCY POWIATU OPOLSKIEGO! Starosta opolski zaprasza na PSL-owskie Dożynki ktore odbeda sie 19 wrzesnia w sadzie rejonowym w opolu. gwiazdami dnia beda oskarzeni: zenon r., andrzej r. i krystyna s. wstep gratis. ZABAWA MUROWANA:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec Opola napisał:
Dyskredytowanie i wylewanie pomyj na większość z w/w, a potem nobilitacja tych samych osób poprzez umieszczenie ich w rankingu. Zadziwiająca logika czy jej brak? To pachnie paranoją. Czy nie ma wśród mieszkańców Powiatu Opolskiego normalnych, uczciwych kandydatów?
Kandydaci są ale bezradni radni ze swoimi ojcami chrzestnymi robią wszystko by nie dopuścić wartościowych do Rady. W tym celu stosują dyskredytację porządnych ludzi poprzez pomówienia, oczernianie, zastraszanie. Wykorzystują w tym celu zastępy ormo(czyt osp),przymus głosowania wśród melasy nauczycielskiej, rozkazy dla podległych urzędników, mobilizację przydupasów w dniu wyborów(zwożenie sprzedawców głosów). Obiecankami pracy, awansu itp. a przecież chrzestni pomogą przed wyborami zrobić plac zabaw( przykład radnego wtajemniczonego z ul Długiej), chodniki przerobić, sępy zakupić, albo za nich robić. To tylko namiastka tego co mogą zrobić przecież wszystko potrafią, na wszystkim się najlepiej znają i mają nieposzlakowane życiorysy. Są kulturalni jak pan skokowski, posiadają najwyższe wartości moralno-etyczne. W sprawie kąpieliska widać bezinteresowność,pomysłowość, kulturę i umiejętność załatwiania spraw. Tacy słodcy jak złoty janek zagrodowy tyle potrafi zrobić dla mieszkańców prawda?. Jest taki słodki, miły,wyrozumiały, taktowny, jak można nie wybrać takiego rodzynka.Taka elokwentna pani basia sanepidowska z komisji od środowiska wspaniale dba o środowisko i wysypisko na Ożarowie. Potrafiła wkraść się w łaski żandarmerii tyle nieoznakowanych nowych bryczek załatwić pomogła dla bezpieczeństwa mieszkańców nawet o kasę z gminy się wystarała. Duży to sukces lepszy od świateł na skrzyżowaniach i przejściach. Po co mają oślepiać. Zasług i wtajemniczonych jest o wiele więcej nie wspomnę o rewizjoniście mrocznym geniuszu z Rozalina. Gościu fenomenalny inteligent. Mamy też lepsze okazy w postaci kwadratowego mózgu z krzywym kołem giermkiem ptasznika naczelnego wodza zmierzającego do słońca gór opolskich obrączkowanego krzyżami i medalami. Wszystkich przebija o klasę bezkonkurencyjny czerstwy i zdrowy specjalista od budownictwa i kultury fizycznej rumiany pan nie szczędzi bezinteresownej prezentacji swoich walorów by wymusić posłuszeństwo kolegów radnych. Tak tak Wrzelowiec może być dumny, jak mogli w zilionie nie zauważyć takiego okazu. A pana doktorka wyborcy wybrali chyba z litości, by nie psuć najświeższego powietrza na sesjach. A może jako autorytet w sprawach wysypek po kąpielach na rewelacyjnym miejskim kąpielisku. Mamy jeszcze okaza wójtka z mniejszej ojczyzny tej od leszka, który pojmuje dosłownie swoją misję radnego jako bezradnego z wyćwiczonymi gestami dwu palców w górze. Za dużo pisać o nim. Zostało jeszcze kilku zajączków, ale po co?. Co oni załatwili, czy ze wszystkim się zgadzają?. Chyba nie, ale po głosowaniach odnoszę wrażenie, że są razem z tamtymi. Pytanie po co poszli do rady? Może agencja jest dla nich szczytem możliwości. A może są tak wielkimi tchórzami. Nie wiem, czy o to chodziło wyborcą przy urnach?. Bez wątpienia panie i panowie radni mają kwalifikacje zdobywane na kursach kółek gospodyń wiejskich z minionych lat do szerzenia plotek, zdobywania informacji, przetwarzania ich na sesjach i komisjach. Oceńcie państwo czy ten wizerunek naszych bardzo radnych wystrojonych w gajerki pasuje do ich zachowań. Maski tych społeczników są imponujące i złudne ale zastanówmy się, co się pod nimi kryje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wcale sie nie dziwie że tak wszystko w tej radzie przechodzi prawie jednomyślnie jak widać wyborco wybraliście maszynki do głosowania o nie radnych mających poczucie swoich możliwości. Ale do tego trzeba myśleć a w/w umieją myśleć tylko o jednym jak służyć by się nie narazić no i komu może należy lizać du.... zęby coś dla siebie lub rodzinki załatwić. Szanujący się człowiek ma wartości i zasady którym przynajmniej stara się być wierny , jak się nie uda to ma czyste ręce nasi rddni uważają że jak mają czyste garnitury to już OK !.Oszukują swoich wyborców.Myślę ze kiedyś przyjdzie czas refleksji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miałem coś napisać ale straciłem wątek...więc tylko pozdrowię wszystkich i życzę kolorowych snów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Koledzy radni lubicie być doceniani,chwaleni,mieć poczucie spełnienia-prawda?. Swoim zachowaniem w radzie, pokazujecie swoją małość,próżność i służalczość. Nie są to cechy aspirujące do chwały i uwielbienia. Czy przy waszym wysokim poczuciu ważności, na tyle was stać?. Nie macie godności wykonywać powierzone zadania w taki sposób,by żyć zgodnie ze swoim sumieniem?. Składaliście ślubowanie i to też do was nic nie znaczy. Komu służycie, a komu powinniście służyć. Sami siebie oszukujecie i swoich wyborców, jak możecie żyć i funkcjonować z tą świadomością. Zwłaszcza wtajemniczeni najczęściej starsi panowie i pani, z jakimś bagażem doświadczeń życiowych,z jakąś pozycją wypracowaną przez swoje całe życie. Potraficie zakłamani tak żyć i funkcjonować. Kłamstwa zakłamanie kiedyś ujrzy światło dzienne i wy będziecie się z nim wcześniej bądź później musieli zmierzyć. Nie zastanowiliście się jak się wtedy zachowacie. Co jest najważniejsze w życiu ile szkód spowodowaliście dla mieszkańców? Nie chce mnie się wierzyć, że dla was jest to bez znaczenia. Chyba aż tak nisko nie upadliście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proszę o informację kto daje pracę burmistrzom. Kto komu podlega i jaką rolę w stosunku do władz mają radni. Jeszcze mam jedno pytanie kto ma wpływ na pracę urzędów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
młoda napisał:
proszę o informację kto daje pracę burmistrzom. Kto komu podlega i jaką rolę w stosunku do władz mają radni. Jeszcze mam jedno pytanie kto ma wpływ na pracę urzędów.
Pracodawcą burmistrza jest przewodniczący rady miejskiej, a więc Jan Goldman. Rada miejska, a więc wszyscy radni powinni sprawować kontrolę na poczynaniami władzy wykonawczej, czyli burmistrza, jego zastępcy, sekretarza, skarbnika i podległym im urzędnikom. Podczas najbliższych wyborów, wyborxcy powinni obecnych radnych rozliczyć z wykonywania( lub niewykonywania) tych obowiązków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Pracodawcą burmistrza jest przewodniczący rady miejskiej, a więc Jan Goldman. Rada miejska, a więc wszyscy radni powinni sprawować kontrolę na poczynaniami władzy wykonawczej, czyli burmistrza, jego zastępcy, sekretarza, skarbnika i podległym im urzędnikom. Podczas najbliższych wyborów, wyborxcy powinni obecnych radnych rozliczyć z wykonywania( lub niewykonywania) tych obowiązków
Dziękuję za informację. Teraz widzę jak ważne są wybory samorządowe i jakie niewybaczalne błędy popełniliśmy wybierając niewłaściwych przedstawicieli. Oni mają praktycznie w terenie nieograniczoną władzę za nic nie odpowiadają. Od nich zależy kto i jak rządzi, jaki budżet,jakie inwestycje. Mają możliwości wyboru i kontroli poczynań starosty,burmistrza itp. To że jest tak źle to konsekwencja głupoty, kupczenia radnych. Od rady zależy porządek w mieście od nich zależy jak pracuje policja, urzędy. Dla mieszkańca działania radnych mają największe przełożenie na codzienne życie. Z takimi radnymi możemy tylko prosić o zmiłowanie i o cud. Boże odpuś im bo nie wiedzą co czynią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja bym chciała usłyszeć chociażby od takiej niezadowolonej "młodej" o konkrety. Z czego jest niezadowolona... ale o konkrety proszę a nie o ogólnikowe docinki typowe dla tego forum. p/s Co niektórzy też przeceniają możliwości radnych i nie mam tu na myśli ich złych chęci ale raczej niemoc ustawową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...