Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pałac w Niezdowie znowu będzie zachwycał

Utworzony przez m., 27 listopada 2008 r. o 08:56 Powrót do artykułu
W końcu ktoś zainteresował się naszym parkiem. Dobrze, że wszystko jest w porządku. Czekamy na efekty prac i trzymamy właścicielkę za słowo:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uwierzę, ze wszystko jest na dobrej drodze, jak zniknie płot i nie pojawi się następny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
płot jest niezbędny i MUSI zostać. A to czy zniknie zależy też od mieszkańców Opola. Bo ma chronić budynek przed dewastacją. Gdyby nie powybijane szyby i pomazane elewacje nie byłoby płotu. Za plot podziękuj miejscowym żulom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z częścią parku należącą do miasta? Po jednej stronie płotu wersal po drugiej żulownia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po prostu kapitalizm - bogaci zamykaja się w luksusowych "gettach", a wszystkiemu winne są miejscowe żule. Z czego tu sie cieszyć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaga napisał:
Po prostu kapitalizm - bogaci zamykaja się w luksusowych "gettach", a wszystkiemu winne są miejscowe żule. Z czego tu sie cieszyć?
Czytaj tekst. Właścicielka nie ma zamiaru zamykać się przed społecznością Opola, pałac ma służyć utalentowanym muzykom ma też być atrakcją turystyczną opola, będziesz mógł wejść i zobaczyć lub posłuchać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czytaj tekst. Właścicielka nie ma zamiaru zamykać się przed społecznością Opola, pałac ma służyć utalentowanym muzykom ma też być atrakcją turystyczną opola, będziesz mógł wejść i zobaczyć lub posłuchać.
Nie ma się teraz co spierać jak będzie w przyszłości> Pożyjemy zobaczymy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świetny pomysł, ale z zachwytem poczekam np. do pierwszego koncertu w pałacu. Iza i Jaga o co Wam chodzi? Z artykułu wynika, ze ogrodzenie zniknie:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
m. napisał:
W końcu ktoś zainteresował się naszym parkiem. Dobrze, że wszystko jest w porządku. Czekamy na efekty prac i trzymamy właścicielkę za słowo:)
Czy to jest ta sama właścicielka która kupiła pałac 5 lat temu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
raczej nie jest to ta sama osoba http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-...-pid-20759.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Gość' date='27.11.2008, 16:58' post='71635'] raczej nie jest to ta sama osoba To nie jest ta sama osoba. Pierwsza właścicielka okazała sie zwykłą spekulantką. Sprzedała pałac za cenę kilkakrotnie większą niż kupiła. Osoby obracające się w Warszawie (w świecie kultury) mówią o obecnej właścicielce same dobre rzeczy. Wygląda na to że Opole i sam pałac miało wielkie szczęście. Ta kobieta jest po prostu mecenasem sztuki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aż się bałam tu wchodzić w obawie że przeniosą się tutaj ludzie z forum "prywata czy..." i będa opluwać wszystkich wokoło. Mam nadzieję ze bede mogła obejrzeć pałac od środka bo odkąd pamietam był zamkniety. A ponoć w środku jest pieknie. ma ktoś jakieś zdjecia wnetrz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nitka napisał:
Aż się bałam tu wchodzić w obawie że przeniosą się tutaj ludzie z forum "prywata czy..." i będa opluwać wszystkich wokoło. Mam nadzieję ze bede mogła obejrzeć pałac od środka bo odkąd pamietam był zamkniety. A ponoć w środku jest pieknie. ma ktoś jakieś zdjecia wnetrz?
Komu chcesz wciskać kit? Według ciebie co jest napisane inaczej niż jedynie słusznie to opluwanie? Lepiej zacznij już leczenie amnezji. Po pierwsze zniknie ogrodzenie wtedy kiedy cały park w tajemniczych okolicznościach zostanie sprzedany(ukradziny mieszkańcą)-a może już jest tylko nie wiemy. Po drugie nigdy już nie zobaczysz go od środka, bo pilnować go będą rasowe kundle przed wszystkimi mieszkańcami. Cel jest taki sam za nasze pieniądze rozrzutnie wydawanymi przez konserwatora dla swojaków uwłaszczają się naszym kosztem. Okaże się ,że pałac i park został kupiony za duże pieniądze, które w lawinie zmian właścicieli i wzniosłych celów zostaną zwrócone w podwójnej wysokości kupującemu. W efekcie my zapłacimy więcej(każdemu nowemu właścicielowi) dadzą konserwatorzy kasę na renowację. W tym mechaniżmie akceleratora na samym końcu mieszkańcy zostaną z długami bez kasy i bez parku. To jest możliwe tylko w atmosferze tajemniczości i uwikłania władz. Może ktoś pamięta ofertę na stronach gminy sprzedaży pozostałego parku. Niestety ktoś uprzedził burmistrza o fakcie zainteresowania ofertą mieszkańców i szybko ją zdjęto. Myślę ,że teraz można powiedzieć była opublikowana oferta przetargowa publicznie i zgodnie z ustawą tyle ,że w tajemnicy cały park kupił ktoś inkognito. Tu w opolu wszystko związane z władzą, a głownie z kasą dysponowaną przez władze jest owiane mgłą tajemnicy i nieścisłości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.nettax.pl/dzienniki/dumf/2006/6/poz.52/zal1a.htm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pozycja 194 wspaniały mecenas sztuki brawo skąd takich biznesłumen w opolu bierzecie panowie bur
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
interes napisał:
pozycja 194 wspaniały mecenas sztuki brawo skąd takich biznesłumen w opolu bierzecie panowie bur
Jest w opolu grono ludzi, nieliczne ale bardzo hałaśliwe, które pluje na wszystko. nitka twoje obawy sie chyba potwierdziły. Do postu powyżej 3 zastrzeżenia: pierwsze primo, skąd wiesz czy chodzi o tą właśnie osobę, warto zajrzeć na ostatnią stronę gdzie podany jest powód umorzenia mianowicie: 7 - umorzenie na podstawie art. 67a § 1 pkt 3 Ordynacji podatkowej - uzasadniony ważny interes podatnika i interes publiczny. drugie primo Czy gdyby w sprawie było drugie dno właścicielka zamawiała by archeologów, którzy pracowaliby tam pół roku? Jeśli masz jakieś wątpliwości możesz zgłosić się do wojewódzkiego konserwatora zabytków. Skoro gazeta pisze, że jest w porządku to raczej jest, DW ręczy za to swoją wiarygodnością. Artykuł jest podpisany Po trzecie polecam porozmawiać z pracownikami zatrudnionymi przy pracach porządkowych wokół pałacu. Rozmawiałam z tymi ludzmi, byli zadowoleni i.. trochę zdziwnieni, boi opolscy pracodawcy tak mili i szczodrzy nie są. Problem w tym że do forum dorwały się jakieś denne osoby, które do tej pory opluwały i rozsiewały ploty siedząc pod śmietnikiem na ławce. Ławek nie ma śmietnik i rynsztokowe słownictwo niestety zostało. WSTYD!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jest w opolu grono ludzi, nieliczne ale bardzo hałaśliwe, które pluje na wszystko. nitka twoje obawy sie chyba potwierdziły. Do postu powyżej 3 zastrzeżenia: pierwsze primo, skąd wiesz czy chodzi o tą właśnie osobę, warto zajrzeć na ostatnią stronę gdzie podany jest powód umorzenia mianowicie: 7 - umorzenie na podstawie art. 67a § 1 pkt 3 Ordynacji podatkowej - uzasadniony ważny interes podatnika i interes publiczny. drugie primo Czy gdyby w sprawie było drugie dno właścicielka zamawiała by archeologów, którzy pracowaliby tam pół roku? Jeśli masz jakieś wątpliwości możesz zgłosić się do wojewódzkiego konserwatora zabytków. Skoro gazeta pisze, że jest w porządku to raczej jest, DW ręczy za to swoją wiarygodnością. Artykuł jest podpisany Po trzecie polecam porozmawiać z pracownikami zatrudnionymi przy pracach porządkowych wokół pałacu. Rozmawiałam z tymi ludzmi, byli zadowoleni i.. trochę zdziwnieni, boi opolscy pracodawcy tak mili i szczodrzy nie są. Problem w tym że do forum dorwały się jakieś denne osoby, które do tej pory opluwały i rozsiewały ploty siedząc pod śmietnikiem na ławce. Ławek nie ma śmietnik i rynsztokowe słownictwo niestety zostało. WSTYD!
BEZ KOMENTARZA. CZAS POKAŻE. Zastanawiam się głośno czy nie zrezygnować z internetu bo węcej win na ławce walnę. Poziom rynsztokowy to chyba zmora mojej kasty. Mam prośbę dajcie nam spokojnie żyć. Ja was rozumię, że wy więcej potrzebujecie. My chcemy tylko na wino.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowa właścicielka, Danuta Fojcik z Warszawy
a w wykazie MF osoba 194 jest z Rybnika (pewnie zbieżność nazwisk). Ale to nie jest takie ważne, z wypowiedzi daje się wyczuć straszne zgorzknienie. LUDZIE! Wy już nikomu w nic dobrego nie wierzycie - zrozumcie że to świadczy o Was, a nie o osobach które spotykacie... W Opolu bywam gościnnie, zawsze razi mnie przepaść w mentalności mieszkańców z moich stron i Opola. Domyślam się, że w Opolu, odsetek "negatywnych ludzi" jest większy niż w podobnych miejscowościach, dlatego Opole jest jakie jest...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.leonardodavinci.pl/ http://www.krs-online.com.pl/fundacja-imie...krs-290488.html http://www.pe2004.pkw.gov.pl/komit/K3Ok8.htm Jednym słowem nasze Wilkowyje doczekały się swojej Lucy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LPU napisał:
a w wykazie MF osoba 194 jest z Rybnika (pewnie zbieżność nazwisk). Ale to nie jest takie ważne, z wypowiedzi daje się wyczuć straszne zgorzknienie. LUDZIE! Wy już nikomu w nic dobrego nie wierzycie - zrozumcie że to świadczy o Was, a nie o osobach które spotykacie... W Opolu bywam gościnnie, zawsze razi mnie przepaść w mentalności mieszkańców z moich stron i Opola. Domyślam się, że w Opolu, odsetek "negatywnych ludzi" jest większy niż w podobnych miejscowościach, dlatego Opole jest jakie jest...
Zgorzknienie i niewiara, to także skutek złych doświadczeń, a nie tylko cecha osobnicza. Przypominasz mi trochę turystę z Europy Zachodniej, który odwiedził (gościnnie) komunistyczną Polskę i był zdziwiony, że Polacy są tacy... szarzy i smutni. Napisz proszę coś więcej o tej przepaści, która nas (ludzi z Opola) dzieli od reszty świata. Twoje spojrzenie jest cenne, bo wydajesz się pochodzić z krainy normalności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...