Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Plan na nową szkołę: 4+4+4

Utworzony 3 kwietnia 2016 r. o 16:08 Powrót do artykułu
Głupota. Czteroletnie szkoły podstawowe zwłaszcza w środowiskach wiejskich, małych sprawi że już teraz małe szkółki będą jeszcze mniejsze, co w konsekwencji doprowadzi do ich likwidacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja mam dość reformy sześciolatków na którą moje dziecko właśnie popadło,mam nadzieje że da radę jakoś normalnie zakończyć edukację, a to co czytam ?szok ?dlaczego dzieci są króliczkami doświadczalnymi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Następne pieniądze wyrzucone w błoto bo tak chce zaistnieć nowy rząd. Zastępuje...... 6+3+3=12 na 4+4+4=12 . Paranoja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok, ale 4 lata nauczania początkowego - czyli wszystkiego i niczego, to chyba za dużo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok, ale 4 lata nauczania początkowego - czyli wszystkiego i niczego, to chyba za dużo
A to po to by słabsi i średni uczniowie - w klasie maturalnej - potrafili czytać ze zrozumieniem i wykonywać podstawowe operacje matematyczne, a liczenie proporcji nie było nieosiągalnym szczytem zdobywanym przez nielicznych.  Patrz wyniki egzaminów w technikach w małych miejscowościach - sesja zima 2016 OKE Kraków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Interesujące, gdyż jeszcze niedawno w programie wyborczym PIS-u było wygaszanie gimnazjów, a teraz chcą je ratować? Pod wpływem czego jest ta nagła zmiana i w jakim celu? Czy te częste reformy nie doprowadzą do chaosu w edukacji?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to głupie rozwiazanie - bardzo głupie - twór pseudo -edukacyjny powinien zniknąc czyli gimnazja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co ze szkolnictwem zawodowym (zawodówki, technika)? Czyżby PiS zamierzał je całkowicie zlikwidować???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz hasło powyborcze PIS brzmi ,,Ratujmy Licea '', bo przecież muszą być 4 letnie, ale dlaczego kosztem dzieci ze szkół podstawowych, bo są małe i mniej ważne?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co ze szkolnictwem zawodowym (zawodówki, technika)? Czyżby PiS zamierzał je całkowicie zlikwidować???
Zawodówki i technika do likwidacji. Ma być tylko 4 letnie  liceum (ogólnokształcące lub zawodowe). Czytaj ze zrozumieniem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jak to liceum i technikum będzie 4 letnie? Jak młodzież z techników ma rywalizować z tą z liceów skoro wymagania na maturze takie same a w szkole oprócz przedmiotów ogólnokształcących przedmioty zawodowe i praktyki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jak to liceum i technikum będzie 4 letnie? Jak młodzież z techników ma rywalizować z tą z liceów skoro wymagania na maturze takie same a w szkole oprócz przedmiotów ogólnokształcących przedmioty zawodowe i praktyki?
TECHNIKÓW ma nie być. Ma być tylko liceum. Tytuł technika byłby nabywany dopiero w szkole policealnej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to szkoły podstawowe wiejskie znikną. W gminach wiejskich zostanie jedna duża podstawówka i jedno gimnazjum. Małe podstawówki pozamykają. Dzieci po 4 klasie będą wożone do jednego gimnazjum, czy to będzie lepiej niż teraz. Przecież miało gimnazjum nie być. Dlaczego zmieniły się poglądy PISu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No togminy wiejskie stracą. Jakby nie patrzeć jeden rocznik ze szkół wiejskich ubędzie. Gimnazja na wsi pozostaną, przybędzie w nich jeden dodatkowy rocznik, ale liczba gimnazjów się nie zwiększy. 6-letnie postawówki zostaną przekształcone w szkoły 4-letnie, dwie klasy odejdą. Podstawówek na terenach wiejskich jest więcej jak gimnazjów. Dzieci 2 lata wcześniej będą dowożone do szkoły, rok wcześniej pójdą się uczyć do miasta co obciąży budżet domowy. Chyba nie tak miało być...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z nauczycielami z podstawówek 5-6 klasa???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie gdzie jest Zespół Szkół Elektrycznych w Lublinie? Bo Elektronicznych to wiem, Energetycznych też, ale o Elektrycznych nie słyszałem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obecny system szkolnictwa jest dobry, klęską jest program nauczania...Zmiana lektur, programu historii, więcej "praktyczności"...Mam dwóch synów w gimnazjum i sądzimy, że to dobry podział młodzieży....Dofinansować ten system i nie psujcie czegoś co funkcjonuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę! znów inne, pewnie droższe podręczniki. już wiecie na co wydać 500+?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TECHNIKÓW ma nie być. Ma być tylko liceum. Tytuł technika byłby nabywany dopiero w szkole policealnej...
To chyba i dobrze. Dzieci słabe w technikach przepadają - ani matury, ani zdanego egzaminu zawodowego. Dziecko z 10-15pkt ląduje w technikum (zamiast uczyć się tylko zawodu) i... nawet go skończy. Tylko bez matury i kwalifikacji w zawodzie. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego nikt nie wpadnie na to, aby zmienić liczebność klas?? Tyle reform, a na taki krok nikt nie wpadł:((.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...