Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Podpalili i zadeptali szczeniaka

Utworzony przez Gość, 4 lipca 2008 r. o 12:27 Powrót do artykułu
Kolejna rozprawa powinna odbyć się jeszcze w tym roku, w końcu na co jeszcze czekać. Dowody są, są opinie różnych ludzi. A jeszcze jedno, gdyby tak utworzyć petycję w sprawie ukarania sprawców? Tylko powiedzcie do kogo zaadresować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wczoraj przejeżdżałam przez miejscowość Chodel jechałam od Lublina i jak się wjeżdża do Chodla widać po prawej stronie stacje gazową, są tam dwa psy chyba wilki nie było w tym nic dziwnego ale (może ktoś by się mógł tym zainteresować kto jest z okolic ja jestem przejezdna) te dwa psy były przywiązane nie wiem czy sznurkiem czy łańcuchem do ogrodzenia-siatki to też raczej nie jest takie tragiczne ale one nie mają tam żadnej budy żadnego schronienia po prostu o siatkę oparte kawałek blachy i tyle wygląda to tragicznie jak taki pies ma się tam schować przed np deszczem? bo przed wiatrem to na pewno mu się to nie uda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aniaa napisał:
Kolejna rozprawa powinna odbyć się jeszcze w tym roku, w końcu na co jeszcze czekać. Dowody są, są opinie różnych ludzi. A jeszcze jedno, gdyby tak utworzyć petycję w sprawie ukarania sprawców? Tylko powiedzcie do kogo zaadresować.
Ja, niżej podpisana jako obywatelka tego kraju, wyrażam głęboką gorycz i rozczarowanie z powodu decyzji Sądu Dla Nieletnich w Lublinie w sprawie, która dotyczyła zamordowania w bestialski sposób żywego zwierzęcia! "Niska szkodliwość czynu" - czy jest nią zabicie niewinnego stworzenia i rozpowszechnianie nagrań z tego okropnego czynu?! Sąd wydając taką decyzję przyczynia się do propagowania podobnych czynów wśród młodych ludzi! Być może w przyszłości z ofiarami w ludziach... Z poważaniem ( imię , nazwisko i miejscowość ) Podaję adres sądu w Lublinie :Sąd Rejonowy w Lublinie Wydział Rodzinny ul.Konrada Wallenroda 4D lub adres maili w6@lublin.sr.gov.pl lub w5@lublin.sr.gov.pl Piszcie petycje do sądu oraz powielajcie je dla znajomych. DZIĘKUJĘ Najlepiej wysyłać pocztą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marzena z Zamościa napisał:
Wczoraj przejeżdżałam przez miejscowość Chodel jechałam od Lublina i jak się wjeżdża do Chodla widać po prawej stronie stacje gazową, są tam dwa psy chyba wilki nie było w tym nic dziwnego ale (może ktoś by się mógł tym zainteresować kto jest z okolic ja jestem przejezdna) te dwa psy były przywiązane nie wiem czy sznurkiem czy łańcuchem do ogrodzenia-siatki to też raczej nie jest takie tragiczne ale one nie mają tam żadnej budy żadnego schronienia po prostu o siatkę oparte kawałek blachy i tyle wygląda to tragicznie jak taki pies ma się tam schować przed np deszczem? bo przed wiatrem to na pewno mu się to nie uda.
Trzeba ten fakt zgłosić do Straży Miejskie lub Towarzystwa Opieki Zwierząt ( TOZ). Pies nie jest rzeczą i ma być godnie traktowany... Wystarczy zadzwonić i powiedzieć co i jak...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miejsce......dnia......... 2008 r. Sąd Rejonowy w Lublinie Wydział Rodzinny Ul. Konrada Wallenroda 4D 20-607 Lublin w6@lublin.sr.gov.pl , w5@lublin.sr.gov.pl W związku z zaistniałym pod koniec maja br. w Motyczu pod Lublinem bestialskim, budzącym odrazę i sprzeciw społeczeństwa czynem znęcania się i nad zwierzęciem, czego skutkiem była śmierć zwierzęcia w męczarniach, którego sprawcami byli trzej nieletni : 11 letni Damian S. i 16 letni Stanisław S. Zamieszkali w Motyczu i 15 letni Piotr D. Zamieszkały w Tomaszowicach, wnosimy na podstawie Ustawy o ochronie praw zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 roku art. o brzmieniu jak następuje: Art. 5. Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania. Art. 6. 1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione. 2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, Rozdziału I Przepisy ogólne o wszczęcie postępowania z urzędu wobec rodziców nieletnich chłopców oraz na podstawie Ustawy o ochronie praw zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 roku art. o brzmieniu jak następuje: Art. 35. 1. (1)Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2 i art. 31, podlega karze pozbawienia wolności do roku, ograniczenia wolności albo grzywnie. 2. (2)Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Rozdziału II Przepisy karne o wymierzenie przewidzianej w Ustawie kary. Przeraża stopień demoralizacji tych dzieci i niczym niezmącone dobre samopoczucie ich rodziców. Obowiązkiem Państwa w osobie Sądu jest uchronić te dzieci przed nimi samymi i przed tym co ich czeka w przyszłości, jeżeli będą wychowywane w tak nieprawidłowy sposób. W naszej ocenie tylko szybka i zdecydowana interwencja pozwoli uświadomić tym ludziom- "rodzicom", iż swoją postawą krzywdzą własne dzieci. Tak okrutny czyn zasługuje na potępienie i najwyższą karę jaką przewiduje Prawo. Z poważaniem ( imię ,nazwisko i miejscowość) Najlepiej wysłać pocztą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja już nie mam siły: Spaliła szczeniaki - odpowie za okrucieństwo Jakim trzeba być zwyrodnialcem, żeby wrzucić do pieca szczeniaka? Okrucieństwo ludzkie zdaje się nie mieć granic. 37-letnia mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie) zamiast oddać niechciane szczeniaki do schroniska spaliła je w piecu. Teraz odpowie za okrucieństwo. Jak ustaliła policja, w niedzielę kobieta wrzuciła trzy szczeniaki do paleniska pieca w swoim domu. Za szczeniętami do pieca wskoczyła ich matka; poparzoną wyciągnęła znajoma podejrzanej. Pies zdechł następnego dnia - prawdopodobnie w wyniku poparzeń. Właścicielka zakopała martwą sukę w przydomowym ogródku. Powiadomieni o tym przez anonimową osobę policjanci odkopali psa. 37-latka usłyszała zarzuty dotyczące uśmiercenia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej za to do 2 lat pozbawienia wolności. Policja Tomaszów Mazowiecki http://www.tvn24.pl/-1,1569759,0,1,spalila...,wiadomosc.html Nic nie dają te wszystkie petycje, pisma....... Tacy oprawcy nie boją się kar bo są one śmiesznie niskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~tkj@poczta.onet.eu~ napisał:
Ja już nie mam siły: Spaliła szczeniaki - odpowie za okrucieństwo Jakim trzeba być zwyrodnialcem, żeby wrzucić do pieca szczeniaka? Okrucieństwo ludzkie zdaje się nie mieć granic. 37-letnia mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie) zamiast oddać niechciane szczeniaki do schroniska spaliła je w piecu. Teraz odpowie za okrucieństwo. Jak ustaliła policja, w niedzielę kobieta wrzuciła trzy szczeniaki do paleniska pieca w swoim domu. Za szczeniętami do pieca wskoczyła ich matka; poparzoną wyciągnęła znajoma podejrzanej. Pies zdechł następnego dnia - prawdopodobnie w wyniku poparzeń. Właścicielka zakopała martwą sukę w przydomowym ogródku. Powiadomieni o tym przez anonimową osobę policjanci odkopali psa. 37-latka usłyszała zarzuty dotyczące uśmiercenia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej za to do 2 lat pozbawienia wolności. Policja Tomaszów Mazowiecki http://www.tvn24.pl/-1,1569759,0,1,spalila...,wiadomosc.html Nic nie dają te wszystkie petycje, pisma....... Tacy oprawcy nie boją się kar bo są one śmiesznie niskie
To się w głowie nie mieści, nie wiem co napisać...nie wyobrażam sobie tego, jak można coś takiego zrobić? Ja bym spalił to babsko i ręka nie zadrżałaby mi. Jeżeli ujdzie jej to na sucho, to znaczyć będzie, że nie mamy w Polsce wymiaru sprawiedliwości. Jestem załamany. Dlaczego tacy ludzie chodzą po ziemii? Nie mam słów. W życiu nie słyszałem podobnej historii. Powinno się ją napiętnować, opublikować jej ryj na całą Polskę i nie odpuścić. Brak słów. Suczka wskoczyła do ognia za szczeniakami, Boże...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~tkj@poczta.onet.eu~ napisał:
Ja już nie mam siły: Spaliła szczeniaki - odpowie za okrucieństwo Jakim trzeba być zwyrodnialcem, żeby wrzucić do pieca szczeniaka? Okrucieństwo ludzkie zdaje się nie mieć granic. 37-letnia mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie) zamiast oddać niechciane szczeniaki do schroniska spaliła je w piecu. Teraz odpowie za okrucieństwo. Jak ustaliła policja, w niedzielę kobieta wrzuciła trzy szczeniaki do paleniska pieca w swoim domu. Za szczeniętami do pieca wskoczyła ich matka; poparzoną wyciągnęła znajoma podejrzanej. Pies zdechł następnego dnia - prawdopodobnie w wyniku poparzeń. Właścicielka zakopała martwą sukę w przydomowym ogródku. Powiadomieni o tym przez anonimową osobę policjanci odkopali psa. 37-latka usłyszała zarzuty dotyczące uśmiercenia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej za to do 2 lat pozbawienia wolności. Policja Tomaszów Mazowiecki http://www.tvn24.pl/-1,1569759,0,1,spalila...,wiadomosc.html Nic nie dają te wszystkie petycje, pisma....... Tacy oprawcy nie boją się kar bo są one śmiesznie niskie
Kasiu ,nie poddawajmy się. Kiedyś w końcu musi się to skończyć. Może wreszcie kogoś z rządzących ruszy sumienie i zaczną działać w obronie zwierząt. DOŚĆ PRZEMOCY !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Jarek~ napisał:
To się w głowie nie mieści, nie wiem co napisać...nie wyobrażam sobie tego, jak można coś takiego zrobić? Ja bym spalił to babsko i ręka nie zadrżałaby mi. Jeżeli ujdzie jej to na sucho, to znaczyć będzie, że nie mamy w Polsce wymiaru sprawiedliwości. Jestem załamany. Dlaczego tacy ludzie chodzą po ziemii? Nie mam słów. W życiu nie słyszałem podobnej historii. Powinno się ją napiętnować, opublikować jej ryj na całą Polskę i nie odpuścić. Brak słów. Suczka wskoczyła do ognia za szczeniakami, Boże...
To jest dowód na to ,że wiele powinniśmy uczyć się od zwierząt. Niejedna tzw matka krzywdzi swoje dzieci, porzucając je w szpitalach , na śmietnikach, wyrzucając przez okno , topiąc, dusząc itd itd, a tutaj zwierzę --suka wskoczyła bez zastanowienia do pieca za swoimi dziećmi wskutek czego sama poniosła śmierć.... BOŻE NA JAKIM ŚWIECIE MY ŻYJEMY ?????? Przecież człowiek jest jedyną ( rzekomo ) istotą , posiadającą rozum... To się w głowie nie mieści. Kobieta , pewnie też ,,matka", żeby dopuściła się czegoś takiego ???? Jeszcze twierdziła w wiadomościach , że nie ma na to ,co zrobiła dowodów.... Jak ja uniewinnią?????? Dalej będzie MORDOWAŁA.... To jest NIENORMALNE , co się wyprawia. Żyjemy wśród PSYCHOPATÓW !!!! Najpierw zwierzęta , a potem MY.....Może czas wrócić do samosądów, skoro sądy sobie nie radzą......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
arietta napisał:
Trzeba ten fakt zgłosić do Straży Miejskie lub Towarzystwa Opieki Zwierząt ( TOZ). Pies nie jest rzeczą i ma być godnie traktowany... Wystarczy zadzwonić i powiedzieć co i jak...
jednak albo to zbieg okoliczności albo ktoś to przeczytał i sobie wziął do serca, wsłaśnie dziś widziałam, że psom robione jest ogrodzenie i budy pogratulować właścicielom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marzena z Zamościa napisał:
Wczoraj przejeżdżałam przez miejscowość Chodel jechałam od Lublina i jak się wjeżdża do Chodla widać po prawej stronie stacje gazową, są tam dwa psy chyba wilki nie było w tym nic dziwnego ale (może ktoś by się mógł tym zainteresować kto jest z okolic ja jestem przejezdna) te dwa psy były przywiązane nie wiem czy sznurkiem czy łańcuchem do ogrodzenia-siatki to też raczej nie jest takie tragiczne ale one nie mają tam żadnej budy żadnego schronienia po prostu o siatkę oparte kawałek blachy i tyle wygląda to tragicznie jak taki pies ma się tam schować przed np deszczem? bo przed wiatrem to na pewno mu się to nie uda.
jednak albo to zbieg okoliczności albo ktoś to przeczytał i sobie wziął do serca, wsłaśnie dziś widziałam, że psom robione jest ogrodzenie i budy pogratulować właścicielom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchajcie ... Rozmawiałam wczoraj z osobą z Animals, która mi powiedziała ,że nie zostawią tak sobie tej sprawy . Będą próbowali wpłynąć na to ,aby otrzymała kare pieniężną i to dosyć wysoką. Może to nauczy w końcu BESTIE, że zwierzę , to żywa istota , a nie rzecz. Jak jeden zapłaci , to drugi może się zastanowi ,zanim zrobi krzywdę zwierzęciu. Dotychczasowe kary ,to śmiech na sali... To przez tak niskie wyroki coraz częściej się słyszy o takich morderstwach na zwierzętach. Czas położyć temu kres !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchajcie ... Rozmawiałam wczoraj z osobą z Animals, która mi powiedziała ,że nie zostawią tej sprawy, ot tak sobie. Będą próbowali wpłynąć na to ,aby otrzymała karę pieniężną i to dosyć wysoką. Może to nauczy w końcu BESTIE , że zwierzę , to żywa istota , a nie rzecz. Jak jeden zapłaci , to drugi może się zastanowi , zanim zrobi krzywdę zwierzęciu. Dotychczasowe kary ,to śmiech na sali... To przez tak niskie wyroki coraz częściej się słyszy o takich morderstwach na zwierzętach. Czas położyć temu kres !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam za powielenie wypowiedzi.... ????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zmija napisał:
Kasiu ,nie poddawajmy się. Kiedyś w końcu musi się to skończyć. Może wreszcie kogoś z rządzących ruszy sumienie i zaczną działać w obronie zwierząt. DOŚĆ PRZEMOCY !!!!!!
Danusiu coraz trudniej mi w to wierzyć. Niestety - w tym kraju rządzi tylko ten kto ma pieniądze. Nie mam niestety jeszcze takich aby zatrudnić najlepszych prawników w tym kraju ale już niedługo.... Te wszystkie ścierwa o których było głośno w ostatnich miesiącach (z Motycza, Młynar, Tomaszowa i Brwinowa) będą żałować, że się urodziły - nikt jeszcze nie dał mi takiej motywacji zawsze miałam pieniądze gdzieś ale skoro to jedyny sposób....... A dzięki Tobie, Agacie i wszystkim innym osobom, które wypowiadały się tutaj i na NK nie przestałam do końca wierzyć w ludzi i bardzo Wam za to dziękuję. Ps. Niestety z szanownych instytucji zero odpowiedzi - wysłałam też petycję do Parlamentu Europejskiego ale do tej pory dostałam tylko list z potwierdzeniem, że ją otrzymali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~tkj@poczta.onet.eu~ napisał:
Danusiu coraz trudniej mi w to wierzyć. Niestety - w tym kraju rządzi tylko ten kto ma pieniądze. Nie mam niestety jeszcze takich aby zatrudnić najlepszych prawników w tym kraju ale już niedługo.... Te wszystkie ścierwa o których było głośno w ostatnich miesiącach (z Motycza, Młynar, Tomaszowa i Brwinowa) będą żałować, że się urodziły - nikt jeszcze nie dał mi takiej motywacji zawsze miałam pieniądze gdzieś ale skoro to jedyny sposób....... A dzięki Tobie, Agacie i wszystkim innym osobom, które wypowiadały się tutaj i na NK nie przestałam do końca wierzyć w ludzi i bardzo Wam za to dziękuję. Ps. Niestety z szanownych instytucji zero odpowiedzi - wysłałam też petycję do Parlamentu Europejskiego ale do tej pory dostałam tylko list z potwierdzeniem, że ją otrzymali.
Kasiu ,jak ma być dobrze w tym kraju , jak rządzi nami grupa błaznów , którzy zajmują się różnymi głupotami , tylko nie tym , co jest najważniejsze. Wierzę w to , że nadejdzie taki moment , że coś się zmieni na lepsze. Przecież nie może tak żle się dziać bez końca. To , co się dzieje obecnie --nie mieści się w głowie ..WINNI MUSZĄ BYĆ SUROWO KARANI !!!! .Jeśli chodzi o list do Parlamentu Europejskiego --poczekaj troszkę , myślę , że dadzą odpowiedż.... Pozdrawiam Cię serdecznie ))))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jutro już wysyłają petycję. Jeśli jeszcze nie wpisaliście się to się pospieszcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe co by robili jakby ktoś im tak robił... Wkurzają mnie tacy deb***e :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wkurzony napisał:
Ciekawe co by robili jakby ktoś im tak robił... Wkurzają mnie tacy deb***e :/
Niestety , ale takich deb***i jest coraz więcej i to jest najbardziej niepokojące....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie te bestie chore musza byc izolowane,na leczenia z takimi,a rodzice niech ucza dzieci szacunku do zwierzat,kary zaostrzyc.Musza być ukarani jak nie to powinno sie ich psychicznie nekac tak zeby ich wykonczyc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...