Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Drogie pacjentki, a może po prostu zapominacie o dofinansowaniu dofinansowania! Te marne 416 zł to ledwie na sam środek znieczulający i igłę ze strzykawką starczy, a lekarz to nie glazurnik, który bierze za robotę tyle co za materiały. 12 kobiet z lubelszczyzny o tym pamiętało, reszta musi się znaleźć w polskich realiach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelszczyzna to 3 świat i sporo wody upłynie nim dogonimy 2 świat bo o normach i standardach Europy czy nawet Polski centralnej czy zachodniej możemy pomarzyć. Jest takie powiedzenie czegoś biedny boś głupi czegoś głupi boś biedny bo ta bieda mi pasuje i zwalnia z drogi rozwoju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam termin na grudzień. Na moje pytanie co ze znieczuleniem moja lekarka: Też coś i co z tego że za darmo kiedyś kobiety rodziły bez znieczulenia i bez sensu brać znieczulenie które i tak zwalnia porod. Hmmm i jak tu rodzić? PO LUDZKU!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem... Przepisy weszły w życie z dniem 1 lipca, a więc dlaczego do tej pory nie są stosowane? Szpital miał wystarczając dużo czasu, żeby się przygotować (żeby wystąpić po dodatkowe fundusze, żeby przygotować pion dyżurowy). Prawo obowiązuje od dnia wejścia w życie, a nie od kiedy pasuje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem o co tyle harmideru??? W tym kraju niczego za darmo nikt Wam nie da. Nie chcesz cierpieć? Płać! Słono płać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NFZ dopłaca 417 PLN, a dlaczego nie 3.70? I tak i tak nie pokrywa kosztów. Jaki dyrektor zgodzi się na celowe zadłużanie szpitala i artykuły mediach pesudaniezależnych, że dyrekcja znów doprowadziła do upadku finansowego szpitala? Robią wam wodę z mózgu… Procedury są tak wyceniane, aby szpitale padły i dało się kręcić lody na prywatyzacji za symboliczną złotówkę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co racja to racja. 400 zł z groszami za znieczulenie około oponowe to śmiech na sali!!! Anesteziolog po bardzo precyzyjnym zabiegu musi przez cały poród czuwać na pacjentką. Na ile NFZ wycenia godzinę jego pracy? 10zł?? Za 400 zł nie ułoży glazury w małym kibelku, ani nie wymieni się klocków hamulcowych! NFZ powinno być zlikwidowane!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Treść komentarza (minimum 6 znaków)pierdolenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja rodziłam siedem lat temu i wtedy nie liczyłam oczywiście na znieczulenie bezpłatne, wydzwaniałam do szpitali z pytaniem ile kosztuje znieczulenie zewnątrzoponowe. Wszędzie odpowiedź była taka sama: nie wykonujemy go. Od tamtej chwili bałam się porodu i słusznie bo to cierpienie. Za granicą od dawna takie znieczulenia są standardem z którego korzystają kobiety i rodzą w o wiele większym komforcie. Ale o czym mówić... U nas to się nie zmieni zapewne jeszcze przez bardzo długi czas. Decyduje lekarz? Decyduje łapówka którą dostanie albo nie. Taka jest prawda!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam termin na grudzień. Na moje pytanie co ze znieczuleniem moja lekarka: Też coś i co z tego że za darmo kiedyś kobiety rodziły bez znieczulenia i bez sensu brać znieczulenie które i tak zwalnia porod. Hmmm i jak tu rodzić? PO LUDZKU!
rodziłam 2 i nie było znieczulenia. Teraz tym nowiczesnym mamusiom odpier..... znieczulenie, miejsce parkingowe pod drzwiami marketu, specjalna kasa. Kurfa ciąza to nie choroba. Mamy 2 takie w firmie, ledwo wstały po stosunku już L4 PRZYNIOSŁY. NIe chcesz bólu- nie zachodz w ciązę tylko kup sobie kota.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zależy jak się podchodzi do porodu .Ja rodziłam dwa razy i za każdym razem bez znieczulenia a ból jest motywacją do tego aby pomóc dziecku przyjść na świat... nie wiem o co ten krzyk...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widac jestesmy 7 lat za muzynami, Jak wogole kobieta moze sie o to upominac... mam nadzieje ze to zmienia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tere: i co z tego, że rodziłaś bez znieczulenia? Można się awanturować o kolejki do specjalistów, chociaż wizytę finansuje NFZ, a nie można się upomnieć o znieczulenie do porodu? Trochę logicznego myślenia. "Ciąża to nie choroba" może przechodziłaś do roboty do dnia porodu, ale nie każda kobieta ma ten komfort i tak idealnie znosi ciążę jak TY. Jesteś z tytanu ok, Twoja sprawa, ale nie masz prawa oceniać i krytykować innych kobiet! Przeszkadzają Ci udogodnienia dla ciężarnych? Jesteś totalną egoistką, jak mogłaś urodzić dwoje dzieci a teraz wypisywać takie głupoty!!??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam☺poród w jednym z lubelskich szpitali to była dla mnie trauma , i mam nadzieję że był pierwszym a zarazem ostatnim.Niestety nie miało też znaczenia że chodziłam na wizyty do jednego z lekarzy z tego szpitala ponieważ były problemy z miejscem dla mnie i dla mojego dziecka. Lekarze na początek kazali rodzić naturalnie zostałam wymeczona i moje dziecko które było owinięte trzy razy wokół szyi i raz o stopkę pempowina, i i dopiero jak już widzieli ze tętno dziecka spada i ja niestey już jestem mniej świadoma co się dzieje zrobili cesarskie cięcie. Porody to jest ciężki temat bo to jest ból który jest trudny do opisania ale każda dziewczyna która rodzi powinna to robić z pomocą znieczulenia jeżeli tylko chce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Matki Polki rodziły bez znieczulenia.Z niektórych komentarzy bije nienawiść do kobiet w ciąży.Kobiety mają prawo do zniieczulenia,ale nie wszystkie oddziały przygotowane są do pracy;brak anastezjologa w oddz,no jak da sie znieczulenie to wstyd czekać na łapówkę.Coś za coś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rodziłam kilka lat temu w "papieskim" bez znieczulenia... żadnej traumy nie mam a niektóre kobiety to panikary! Igły się boją, wszystkiego... oczywiście fajnie rodzić bez bólu ale szczerze? to rwanie zęba mnie bardziej bolało niż poród
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale mądra bo rodziła bez bólu wiele kobiet nieraz ma bule porodowe i kilka godzin bo sam poród to już końcowy efekt i się go nie pamięta, znieczulenie czemu nie skoro można mniej cierpieć. poród można porównać do amputacji bez znieczulenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rodziłam 2 i nie było znieczulenia. Teraz tym nowiczesnym mamusiom odpier..... znieczulenie, miejsce parkingowe pod drzwiami marketu, specjalna kasa. Kurfa ciąza to nie choroba. Mamy 2 takie w firmie, ledwo wstały po stosunku już L4 PRZYNIOSŁY. NIe chcesz bólu- nie zachodz w ciązę tylko kup sobie kota.
Wiesz to ma taka nazwe,zaraz zaraz jak to bylo a juz wiem - postep i cywilizacja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga Tere, wywal pralkę i pierz na tarze, wywal proszek i szoruj szarym mydłem prześcieradła, nie używaj kuchenek gazowych, telefonów - po co? Odpier .... Ci? Chcesz wygody? No co ty, to fanaberie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
edit.
Ostatnio edytowany 14 kwietnia 2016 r. o 12:08
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...