Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Pewnie pleban parafii także i panele " przygarnął" do siebie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie pleban parafi także i panele "przygarnął" do siebie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
peress napisał:
Pewnie pleban parafi także i panele "przygarnął" do siebie
On w końcu trafił do więzienia, został przeniesiony do innej parafii czy zawieszony w obowiązkach? Bo różne plotki po powiecie opolskim chodzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zapewne "bogaci" powodzianie z Wilkowa przekazali je "biednym" powodzianom z Bogatyni, jak to już robili ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakie panele dla gminy wilków poco im darowizna jak dostali kase na zakup materiałów jak będo dostawać wszystko darmo to jak się z kasy rozliczą ja bym ich rozliczył przez wydział komunikacji ile samochodów przybyło w gminie wilków tacy biedni a auta po kupili dalej pomagać biedakom a za rok czapkami nas nakryją a materiały to z wysokich półek straty na 30000 tyś a rachunki będo ponad 90000 tys bo auto kupi za 40000 tyś hehehe a podatnik za to zapłaci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawiam się skąd w ludziach tyle nienawiści do drugiego człowieka, tyle egoizmu, zaślepienia, niezrozumienia? Po co rozpowiadać plotki?! Jedna osoba coś chlapnie, druga doda coś od siebie, trzecia przekręci i przekaże dalej i w ten oto sposób powstają zmyślone głupoty na czyjś temat. Po co oskarżać niewinnego człowieka skoro nawet nie ma się dowodów?! Pytam: Na podstawie czego można oskarżać niewinnego człowieka? Na podstawie plotek?! Bo ktoś coś powiedział i on uważa, że na pewno ma rację? To jest chore! A słowa ranią?Czasem może bardziej niż czyny, nie da się cofnąć wypowiedzianych oskarżeń? Pomyślał ktoś jak czuje się były proboszcz z Wilkowa, który niesłusznie został oskarżony przez zachłannych na pieniądze ludzi, którzy jak najwięcej chcieliby dla siebie?! Postawił się ktoś z oskarżycieli i tych co rozpowiadają bezmyślne plotki chociaż na moment w księdza sytuacji?! No jak czuje się niewinna osoba, która zostaje niesłusznie oskarżona? Do ?Peres? i ?Faraon??dla Waszej wiadomości: Niewinnych ludzi nie wsadza się do więzienia ani nie zawiesza w obowiązkach. Ksiądz na własną prośbę został przeniesiony do innej parafii?I wcale mu się nie dziwię, bo gdyby coś takiego mnie spotkało też nie chciałabym zostać wśród takich zawistnych, chciwych i zachłannych ludzi, którzy żyją rozpowiadaniem plotek( mówię tu o grupie osób, które przyczyniły się do zaistniałej sytuacji). Ci ludzie powinni się wstydzić i co najważniejsze przeprosić księdza. Skoro ktoś umie rozpowiadać plotki i bezpodstawnie oskarżać to niech okaże tyle odwagi, żeby się przyznać do błędu i przeprosić! A księdzu naprawdę nie ma nic do zarzucenia. Bardzo miły i dobry człowiek, bardzo dobrze sprawdził się jako proboszcz, dużo zrobił dla parafii, zawsze rozliczał się ile wydał na poszczególne prace remontowe, ile pieniędzy jest na koncie parafii. Mi osobiście bardzo przykro, że stało się to, co się stało i bardzo żałuję, że ksiądz zrezygnował z posługi proboszcza w Wilkowie?Był bardzo dobrym proboszczem! PS: A to, że mieszkańcy gminy Wilków wysyłają dary do Bogatyni to świadczy o nich bardzo dobrze i nie rozumiem tych złośliwości na ten temat. Skoro mają dary, które akurat w tym momencie nie są im niezbędne to dlaczego nie mogą podzielić się z potrzebującymi? Oni sami najlepiej wiedzą co jest potrzebne w pierwszej chwili po powodzi, bo sami dwukrotnie przez to przechodzili. Od czasu pierwszej powodzi w Wilkowie minęło już 3 miesiące, po tym czasie potrzeby ulegają zmianie. Trzeba wysuszyć budynki, wyremontować zanim przyjdzie jesień i zima? Jak ktoś patrzy na to wszystko z boku, nie uczestnicząc w tym to wszystko wydaje się takie oczywiste: dostali pieniądze i będą bogaci? Bzdura! Trzeba wyremontować mieszkanie, budynki gospodarcze, niejeden gospodarz musi kupić ciągnik, maszynę do zrywania chmielu. Trzeba wysłać dzieci do szkoły, kupić książki, buty, ubrania. To wszystko kosztuje. Niektórzy myślą, że powodzianie dostają worek pieniędzy bez dna. Pieniądze kiedyś się skończą i to już zapewne na etapie remontu domu. A przecież pola też zalało: sady, chmielniki, maliny. Ludzie pozbawieni są dochodu na kilka najbliższych lat. Czy to tak trudno zrozumieć? I po co te złośliwe komentarze?! Czasem lepiej się powstrzymać przed skomentowaniem czegoś o czym nie ma się pojęcia?A nie ranić pustymi słowami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Madeleine-w wiekszości się z Tobą zgadzam,ale są tacy ludzie co stracili bardzo dużo w powodzi i tacy co prawie nic bo nic nie mieli albo cos mieli ale dawno przepili a gospodarstwa i tak były w stanie ruiny i teraz ci drudzy dostaną tyle samo albo i wiecej bo telewizja przyjedzie,szumu narobi i zaraz przyjadą sponsorzy,dadza kase,dom wysprzatają,tudzież wyremontują i bedzie w dużo lepszym stanie niż był,a kase ta to przepijają,jestem też powodzianinem,z tych pierwszych ale jak widze że sasiad (przykładowo) co dzień pijany a wolontariusze z całej Polski oraz inne osoby mu wysprzatali,piachu nawieźli,uganiali się w ukropie o jeden z drugim tylko szukali gdzie pojechac i z kim na wódke-napewno przyznasz mi racje że sa tacy,i to duzo-oni teraz mają 100 razy wiecej niż przed wodą-inna sprawa te uprawy-jest jakis program unijny że beda pomagac rolnikom przez 5 lat,niewiem czy to ruszy ale znowu pytanie czy naprwade ktos zacznie to kontrolować-czy osoba co ma 5h ugoru bo niechce mu sie uzytkować dostanie tyle samo co inna z 5h chmielu,sadu lub innych upraw co siedzi 2/3 roku tylko na polach i ma napawde zadbane gospodarstwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
popieram bobra za rok czapkami nas nakryją w tym roku 30% chmielników będzie zbieranych i tyle samo sadów a na drygi rok to ponad 80 % i nie pisać że nie będą mieli z czego żyć jakieś fundusze do życia mieli z ubiegłego roku nikt na kredyt nie żyje cały czas i nie w takiej skali dostali 300 miejsc do pracy a ilu jest chętnych niecałe 40% po co pracować państwo da kase a chałupa warta 30.000 tys a na naprawę chałupy dostaje 100.000 tys
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga Madeleine! toć to powszechny w naszym kraju KATOLICYZM, ktory nam każe kochać bliźnich i sznować ich. To najbardziej zakłamany i fałszywy naród w Europie a miałem i mam możliwośc porównań.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='saslaw' date='23 sierpień 2010 - 07:41 ' timestamp='1282542068' post='333397'] Droga Madeleine! toć to powszechny w naszym kraju KATOLICYZM, ktory nam każe kochać bliźnich i sznować ich. To najbardziej zakłamany i fałszywy naród w Europie a miałem i mam możliwośc porównań. a ja dodam.....i zlodziejski...Wilków to drugie dno...może ktos mi poda tel pani co sprzedaje za pól ceny materialy do remontu.... zaplacila za transport i ma biznes.. pozatym nie mam lodówki kupię tez za pol ceny...tam jest pomoc ale dla ustawionych i sprytnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Madeleine-w wiekszości się z Tobą zgadzam,ale są tacy ludzie co stracili bardzo dużo w powodzi i tacy co prawie nic bo nic nie mieli albo cos mieli ale dawno przepili a gospodarstwa i tak były w stanie ruiny i teraz ci drudzy dostaną tyle samo albo i wiecej bo telewizja przyjedzie,szumu narobi i zaraz przyjadą sponsorzy,dadza kase,dom wysprzatają,tudzież wyremontują i bedzie w dużo lepszym stanie niż był,a kase ta to przepijają,jestem też powodzianinem,z tych pierwszych ale jak widze że sasiad (przykładowo) co dzień pijany a wolontariusze z całej Polski oraz inne osoby mu wysprzatali,piachu nawieźli,uganiali się w ukropie o jeden z drugim tylko szukali gdzie pojechac i z kim na wódke-napewno przyznasz mi racje że sa tacy,i to duzo-oni teraz mają 100 razy wiecej niż przed wodą-inna sprawa te uprawy-jest jakis program unijny że beda pomagac rolnikom przez 5 lat,niewiem czy to ruszy ale znowu pytanie czy naprwade ktos zacznie to kontrolować-czy osoba co ma 5h ugoru bo niechce mu sie uzytkować dostanie tyle samo co inna z 5h chmielu,sadu lub innych upraw co siedzi 2/3 roku tylko na polach i ma napawde zadbane gospodarstwa.
Ja również się z Tobą zgadzam. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, tak było jest i niestety będzie... Na pewno jest tak, że nieraz ten co stracił wszystko i naprawdę potrzebuje pomocy, najczęściej wstydzi się o nią poprosić...A niektórzy z tych co najmniej ucierpieli w powodzi wiedzą gdzie się zakręcić, żeby dostać jak najwięcej darów. To przykre, ale tak jest. Ci ludzie powinni się wstydzić...Ale nic nie można na to poradzić, może gdyby ta pomoc była inaczej zorganizowana. Powinny być listy rodzin i ktoś powinien kontrolować co kto dostał, a nie jeden weźmie 10 kołder chociaż rodzina przykładowo liczy 3 osoby, a inny nie ma pod czym spać... Wiem, że to trudne zwłaszcza w pierwszych dniach po powodzi, kiedy panuje zamieszanie a ludzie szybko potrzebują pomocy, ale kilka miesięcy po powodzi, kiedy ludzie wracają do swoich domów ta pomoc powinna być jakoś kontrolowana. Żeby każdy dostał to czego naprawdę potrzebuje. Ja jestem z gminy Wilków ale z miejscowości, która nie ucierpiała w powodzi, ale też przeżywam to wszystko i naprawdę współczuję wszystkim, którzy przez lata ciężko pracowali, a teraz stracili wszystko... I nie mogę pogodzić się z tą niesprawiedliwością...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do "Saslaw" i "Annn": Nie rozumiem takiego myślenia. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka i powiedzieć: ludzie z tej gminy są dobrzy a z tamtej to już źli... Ludzie są różni, w każdej społeczności są zarówno ludzie uczciwi jak i nieuczciwi, biedni i bogaci...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Madeleine napisał:
Zastanawiam się skąd w ludziach tyle nienawiści do drugiego człowieka, tyle egoizmu, zaślepienia, niezrozumienia? Po co rozpowiadać plotki?! Jedna osoba coś chlapnie, druga doda coś od siebie, trzecia przekręci i przekaże dalej i w ten oto sposób powstają zmyślone głupoty na czyjś temat. Po co oskarżać niewinnego człowieka skoro nawet nie ma się dowodów?! Pytam: Na podstawie czego można oskarżać niewinnego człowieka? Na podstawie plotek?! Bo ktoś coś powiedział i on uważa, że na pewno ma rację? To jest chore! A słowa ranią?Czasem może bardziej niż czyny, nie da się cofnąć wypowiedzianych oskarżeń? Pomyślał ktoś jak czuje się były proboszcz z Wilkowa, który niesłusznie został oskarżony przez zachłannych na pieniądze ludzi, którzy jak najwięcej chcieliby dla siebie?! Postawił się ktoś z oskarżycieli i tych co rozpowiadają bezmyślne plotki chociaż na moment w księdza sytuacji?! No jak czuje się niewinna osoba, która zostaje niesłusznie oskarżona? Do ?Peres? i ?Faraon??dla Waszej wiadomości: Niewinnych ludzi nie wsadza się do więzienia ani nie zawiesza w obowiązkach. Ksiądz na własną prośbę został przeniesiony do innej parafii?I wcale mu się nie dziwię, bo gdyby coś takiego mnie spotkało też nie chciałabym zostać wśród takich zawistnych, chciwych i zachłannych ludzi, którzy żyją rozpowiadaniem plotek( mówię tu o grupie osób, które przyczyniły się do zaistniałej sytuacji). Ci ludzie powinni się wstydzić i co najważniejsze przeprosić księdza. Skoro ktoś umie rozpowiadać plotki i bezpodstawnie oskarżać to niech okaże tyle odwagi, żeby się przyznać do błędu i przeprosić! A księdzu naprawdę nie ma nic do zarzucenia. Bardzo miły i dobry człowiek, bardzo dobrze sprawdził się jako proboszcz, dużo zrobił dla parafii, zawsze rozliczał się ile wydał na poszczególne prace remontowe, ile pieniędzy jest na koncie parafii. Mi osobiście bardzo przykro, że stało się to, co się stało i bardzo żałuję, że ksiądz zrezygnował z posługi proboszcza w Wilkowie?Był bardzo dobrym proboszczem! PS: A to, że mieszkańcy gminy Wilków wysyłają dary do Bogatyni to świadczy o nich bardzo dobrze i nie rozumiem tych złośliwości na ten temat. Skoro mają dary, które akurat w tym momencie nie są im niezbędne to dlaczego nie mogą podzielić się z potrzebującymi? Oni sami najlepiej wiedzą co jest potrzebne w pierwszej chwili po powodzi, bo sami dwukrotnie przez to przechodzili. Od czasu pierwszej powodzi w Wilkowie minęło już 3 miesiące, po tym czasie potrzeby ulegają zmianie. Trzeba wysuszyć budynki, wyremontować zanim przyjdzie jesień i zima? Jak ktoś patrzy na to wszystko z boku, nie uczestnicząc w tym to wszystko wydaje się takie oczywiste: dostali pieniądze i będą bogaci? Bzdura! Trzeba wyremontować mieszkanie, budynki gospodarcze, niejeden gospodarz musi kupić ciągnik, maszynę do zrywania chmielu. Trzeba wysłać dzieci do szkoły, kupić książki, buty, ubrania. To wszystko kosztuje. Niektórzy myślą, że powodzianie dostają worek pieniędzy bez dna. Pieniądze kiedyś się skończą i to już zapewne na etapie remontu domu. A przecież pola też zalało: sady, chmielniki, maliny. Ludzie pozbawieni są dochodu na kilka najbliższych lat. Czy to tak trudno zrozumieć? I po co te złośliwe komentarze?! Czasem lepiej się powstrzymać przed skomentowaniem czegoś o czym nie ma się pojęcia?A nie ranić pustymi słowami.
Możesz mówić, że to plotki - nie mam nic przeciwko. Ale kilka osób(moich znajomych) go widziało jak sprzedawał dary popowodziowe(dla Wilkowa) pod Sandomierzem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sssssss napisał:
Możesz mówić, że to plotki - nie mam nic przeciwko. Ale kilka osób(moich znajomych) go widziało jak sprzedawał dary popowodziowe(dla Wilkowa) pod Sandomierzem.
Twoim wpisem powinna zainteresować się prokuratura.Skoro byli świadkami przestępstwa to zapewne zeznają to przed prokuratorem. A jeśli to nie jest prawdą to prokurator powinien przesłuchać Ciebie.Publiczne stawianie komuś zarzutów o popełnieniu przestępstwa , które nie miało miejsca ,powinno być karane. Mam nadzieję,że działając w interesie społecznym redakcja DW sama powiadomi prokuraturę o tym wpisie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zkazimierza napisał:
Twoim wpisem powinna zainteresować się prokuratura.Skoro byli świadkami przestępstwa to zapewne zeznają to przed prokuratorem. A jeśli to nie jest prawdą to prokurator powinien przesłuchać Ciebie.Publiczne stawianie komuś zarzutów o popełnieniu przestępstwa , które nie miało miejsca ,powinno być karane. Mam nadzieję,że działając w interesie społecznym redakcja DW sama powiadomi prokuraturę o tym wpisie.
LUDZIEEE jacy jestesćie tepi....w wilkowie od poczatku wszytko ginie..pieniadze z kont....hm....jest pani co za polowe ceny sprzedaje aterialy...co z panelami i oknami.....tak mozna wymieniac w nieskonczonosc...tam powinna policja już dzialac.....a a pomoc jest ale dla bogatych.....niestety biedni samotni nie maja szans
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdy nie było internetu to przysłowiowym miejscem plotek był jarmark i budka z piwem. Ale dziś, w XXI wieku pierwsze miejsce w tej konkurencji zajmują właśnie otwarte ogólnodostępne fora internetowe.Ciekawe, co do powiedzenia mieliby plotkarze na forum specjalistycznym ? Zapewne nic, nawet nie zaglądają tam. Ale temat powodzi nie powinien być tematem plotek, gdyż nikt rozsądny nie plotkuje na temat czyjegoś nieszczęścia , zwłaszcza gdy istnieje kolejne zagrożenie powodzią.W Annopolu w ciągu ostatnich 24 godzin poziom wody w Wiśle podniósł się prawie o 150 cm i o godz. 23.00 wyniósł 610 cm(przybór 26 cm/3godz.).Sokolniki pod Sandomierzem już się ewakuują.Zapewne jutro Wisła będzie "testować" wały w Sandomierzu.Później będzie zagrożony Annopol, zaś dla lubelskiego Powiśla prognozy przewidują znaczny wzrost poziomu wody na niedzielę i kulminację w poniedziałek (w Puławach 670 cm, teraz jest tylko 438 ). Miejmy nadzieję ,że sytuacja z maja i czerwca nie powtórzy się. Dobrze byłoby,aby lokalne media (w tym m.in.DW-tak jak to raportował w maju i czerwcu)rzetelnie informowały o stanie zagrożenia.Nie może być tak,że wobec braku szybkiej i rzetelnej informacji mało znaczące "niusy" o kichnięciu czołowego posła z PO i różnego rodzaju plotki były podstawą do oceny zdarzeń i sytuacji dotyczących znacznej części społeczeństwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pochodzę z okolic Wilkowa i jest niestety prawdą że niektóre rodziny nadużyły pomocy jaką ludzie i państwo im zaoferowało bo czy tak wielu ludzi miało łazienki z hydromasażami ipiecy centralne na piloty czy rzeczywiście w Zagłobie gmina Wilków woda sięgała do ostatnich pięter w blokach ze dostali po 6tys.zł czy nie mozna było tych pieniędzy prtzekazac naprawde potrzebującym i jest niestety prawdą ze Ci biedni wstydzą sie prosic o pomoc a CI cwaniacy nie maja wstydu nawet jak woda do okien im nie doszła to i tak je wymienili przeciez za darmo moim zdaniem to powinno byc bardziej kontrolowane i sprawdzane bo jest wiele rodzin ktorym zatopiło pola a nie było wody w domu i nie otrzymali żadnej pomocy a przeciez tez nie beda mieli z czego sie utrzymać i nie narzekają tylko robia wszystko aby jak najszybciej wszystko uporządkować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zupełności zgadzam sie z panią Klaudią. To poprostu jest skandal, aby osoby naprawdę potrzebujący nie otrzymali należytej pomocy a osoby, które na oczy nie widziały wody skorzystali na tym lub żeby tak naprawdę wykorzystały tą pomoc, gdyż osoby odbudowywujące sie polepszyły swój dobytek wielokrotnie. Faktem, który mną wstrząsa jest również to że państwo nie zadbało o wszystkich poszkodowanych, gdyż to jest naprawdę kary godne, że rodziny mieszkające na 4 pietrze bloków dostały doraźną pomoc, a rodziny utrzymujące sie z gospodarki najwyraźniej zostały zignorowane i o ich dobytek oraz dobro nikt nie dba i nie zainteresuje się czy dana rodzina ma jakieś środki na utrzymanie, lecz pragnę zaznaczyć ze pństwo o pomocy dla nich zapomniało ale o podatkach jednak nie i gdzie w tym wszystkim sprawiedliwość? Czy w dzisiejszych czasach zwykły rolnik się nie liczy czy on na pomoc nie zasługuje? Czas najwyższy, żeby ktoś sie nim zainteresował czy najbiedniejsi zawsze muszą być najgorzej poszkodowani? Gdzie ta Irlandia, która była Polsce obiecana, gdzie ta pomoc którą tak wszyscy przed wyborami obiecywali? W naszym kraju człowiek jest skazany wyłącznie na siebie pożądny człowiek nie moze liczyć na państwo. To jest Polska tak obiecywana Irlandia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy którzy przed wyborami nobiecywali pomoc powinni być teraz rozliczeni z tego co zrobilo po wyborach dla kraju. A prawda jest taka ze państwo nie zrobiło nic ci najmniej poszkodowani podostawali odszkodowania a najbardziej poszkodowani nie ptrzymali nic nie wspomonając nic o polskiej gospodarce. Czy naprawdę bez znajomości i pieniędzy, wpływów w tym kraju nie mozna na nic liczyć? Ciekawe czy państwo wzniesie podatki dla poszkodowanych powodzią, oczywiście że nie przecież kogo dzisiaj obchodzi zwykły chłop
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
klaudia napisał:
pochodzę z okolic Wilkowa i jest niestety prawdą że niektóre rodziny nadużyły pomocy jaką ludzie i państwo im zaoferowało bo czy tak wielu ludzi miało łazienki z hydromasażami ipiecy centralne na piloty czy rzeczywiście w Zagłobie gmina Wilków woda sięgała do ostatnich pięter w blokach ze dostali po 6tys.zł czy nie mozna było tych pieniędzy prtzekazac naprawde potrzebującym i jest niestety prawdą ze Ci biedni wstydzą sie prosic o pomoc a CI cwaniacy nie maja wstydu nawet jak woda do okien im nie doszła to i tak je wymienili przeciez za darmo moim zdaniem to powinno byc bardziej kontrolowane i sprawdzane bo jest wiele rodzin ktorym zatopiło pola a nie było wody w domu i nie otrzymali żadnej pomocy a przeciez tez nie beda mieli z czego sie utrzymać i nie narzekają tylko robia wszystko aby jak najszybciej wszystko uporządkować.
JA także pochodzę z okolić gminy wilków i to co tam się dzieje to jest skandal i co dotyczy sie bloków to ci ludzie co dostali żekomo 6 tys zł to moim zdaniem też w jakimś stopniu ucierpieli woda nie zalała im mieszkań ciekawie jak sobie wyobrażasz mieszkac na 4 lub5 piętrze bez wody kanalizacji i prądu ponad 2 miesiące budynek w pewnym stopniu także ucierpiał piwnice i kotłownie i nie mów że oni wyłudzili 6 tys zł bo takie miejscowości jak LUBOMIRKA ' MAJDANY' KĘPA'ŻMIJOWISKA WRZELÓW' CZY RYBAKI MIELI TYLKO ZALANE PIWNICE I ILE WYŁUDZILI KASY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...