Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jaki sąd rodzinny? Normalnie jak dorosłego sądzić, to powinno być podciągnięte przynajmniej pod usiłowanie zabójstwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oprócz kary za jazdę pod wpływem, sprawca i jego rodzice będą musieli zwrócić zakładowi odszkodowań wszystkie pieniądze jakie ten wypłacił Poszkodowanym. W zależności od skutków może to być i kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. Zachęcam Poszkodowanych do walki o swoje!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a napisał:
Jaki sąd rodzinny? Normalnie jak dorosłego sądzić, to powinno być podciągnięte przynajmniej pod usiłowanie zabójstwa.
15 latek nie mze odowiiadac jak osoba dorosla
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a napisał:
Jaki sąd rodzinny? Normalnie jak dorosłego sądzić, to powinno być podciągnięte przynajmniej pod usiłowanie zabójstwa.
Nie to, że bronię małolata, bo to co zrobił było strasznie głupie, a 15-16 lat to najgłupszy wiek. Trochę urósł, pojawił mu sie meszek pod nosem, myśli że jest dorosły, tylko że w głowie wciąż mało. Ale to są błędy młodości, za które nie wsadza sie do wiezienia na lata, bo to tylko pogorszy sprawę. Jak wyjdzie wcale nie będzie lepszy, wręcz przeciwnie. Albo jeśli obciążą rodzinę takimi karami pieniężnymi, których nie będą w stanie dzwignąć, to tylko ich pogrąży. A jak by tak go pod opieke kuratora, naświetlić sprawe do szkolnego pedagoga, dozór policyjny i z 1000 godzin czynu społecznego to jego dzień byłby wypełniony (nie miałby czasu ma głupoty), zrobiłby coś pożytecznego i stale pod okiem osoby kompetentnej. Uważam, że to by go czegoś nauczyło i było przestrogą dla innych. A Ty pier***ONY UBEKU najlepiej zmarnowałbys życie tego chłopaka i jego rodziców, a potem jeszcze ponarzekał sobie, że aż tyle pieniędzy z twoich podatków idzie na więziennictwo i pomoc społeczna dla osób ubogich. To tyle. Zdrów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
15 latek nie mze odowiiadac jak osoba dorosla
Pije alkohol (i to znacznie więcej, niż w ilości "tylko spróbować jak smakuje"), prowadzi samochód... Zachowuje się jak osoba dorosła. I zapewne czuje się jak dorosły (bo alkohol i samochód nie są dla dzieci). Czyli są podstawy do tego, żeby odpowiadać ja dorosły. Widocznie mamy przestarzałe prawo - jak je tworzono, to nikt nie wpadł na pomysł, że młodzi mogą popełniać przestępstwa "dorosłe". W tym przypadku ewentualnie można się zastanawiać, czy mam rację, ale jeśli dochodzi do zabójstwa, czy gwałtu, to nie powinno mieć znaczenia w jakim wieku jest sprawca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mogę się tylko domyślać na podstawie artykułu, że winy 15-latka w tej sprawie może być najmniej (młodość, głupi wiek dojrzewania, itp.). Z artykułu dowiadujemy się, że młodzieniec jest niepełnoletni i nie będzie odpowiadał karnie za swój czyn, ale jest pytanie do kogo należał "maluch". Podejrzewam że należał do współpasażera, nie mniej narąbanego i który być może przyjechał nim na festyn (ma prawko), więc kiedy się już napili i chcieli wracać do domu to 20-latek wpadł na "genialny" pomysł żeby prowadził "młody" bo jemu "nic" za to nie grozi tzn. nie pójdzie do więzienia, nie odbiorą prawka (bo go jeszcze nie ma). Co Wy na to?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~piotr~ napisał:
Mogę się tylko domyślać na podstawie artykułu, że winy 15-latka w tej sprawie może być najmniej (młodość, głupi wiek dojrzewania, itp.). Z artykułu dowiadujemy się, że młodzieniec jest niepełnoletni i nie będzie odpowiadał karnie za swój czyn, ale jest pytanie do kogo należał "maluch". Podejrzewam że należał do współpasażera, nie mniej narąbanego i który być może przyjechał nim na festyn (ma prawko), więc kiedy się już napili i chcieli wracać do domu to 20-latek wpadł na "genialny" pomysł żeby prowadził "młody" bo jemu "nic" za to nie grozi tzn. nie pójdzie do więzienia, nie odbiorą prawka (bo go jeszcze nie ma). Co Wy na to?
Ma to sens! Po gorzale "młody" zrobił się odważny i jeszcze bardziej głupi -Co!? ja nie pojadę%%% W takim wypadku do odpowiedzialnosci prawnej pociągniety powienien byc dorosły opiekun tj. 20 letni funfel od procentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wy sie od chłopaka odczepcie!!!samochód nie był jego.wy pewnie lepsi nie jesteście!!??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja ci dam usiłowanie zabójstwa!! on nie jest taki głupi tylko dla tego ze ma 15 lat
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ty nie znasz młodego to sie nie odzywaj!!!to nie jest jakiś wariat czy coś że trzeba bic tyle grzywny!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobra jestem z niedrzwicy i sam wiem ze ten chlopak bardzo czesto jezdził "maluchem" bez prawa jazdy sama bardzo duzo razy to widziałam i to całkiem ostatnio. Po co wsiadał po alkoholu za kierownice? 15 lat i prowadzi auto po pijaku? madry chyba nie jest!! Poprawczak i niech najpierw pomysli zanim cos zrobi! zabronic mu robienia prawo jazdy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chuja wiecie jak to było i jak jest i nie pier***cie głupot !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...