Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
łódzkie pieniądze na koncie (rachunek podp. 15 lipca)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
łódzkie pieniądze na koncie (rachunek podp. 15 lipca)
Ale nie u wszystkich. Podpisywałem rachunek 14 lipca (też w łódzkim)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców miasta Łódź. Swego czasu studiowałam tam i zawsze będę mile wspominać atmosferę i naprawdę sympatycznych ludzi. Nie dziwię się temu, że tam już częściowo są przelewy bo i województwo raczej małe - nie wiem jak z ilością rachmistrzów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
'D@rio'- to jest całkiem możliwe. Mieszkam w małej miejscowości, gdzie 40% bezrobotnych to ludzie z wyższym wykształceniem, czasami z dwoma i więcej kierunkami. Cała zabawa polega na tym, że nie chcemy emigrować do miast typu Warszawa. Szukamy pracy na miejscu, nawet jeśli 90% sprzedawców w dużych sieciach handlowych typu Biedronka, Stokrotka, Lidl posiada wyższe wykształcenie pracując za minimum krajowe - takie są realia życia w małych miastach. Bierze się co jest lub zakłada się własną działalność, czy wyjeżdża do większych miast, co i tak sporo ludzi czyni sądząc po spisie. Osobiście nie zamierzam - na życie mi starcza, większych wymagań nie posiadam, a zawsze coś się złapie i dorobi. Może nie jest to zbyt budujące ale tu mam DOM i wyjazd nie wchodzi w grę. A to że się znam - no cóż. Jak to się mówi uczymy się dla siebie samych, jeśli ktoś nie chce wykorzystać mojej wiedzy to jego strata. Nie zwykłam prosić na kolanach o pracę albo jeszcze w inny sposób - mam swoje zasady i choćbym miała przymierać głodem nie posunę się do pewnych rzeczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
łódzkie pieniądze na koncie (rachunek podp. 15 lipca)
Łódzkie - rachunek podpisany 14 lipca - a pieniedzy wciaz nie ma na koncie :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kasa juz na koncie, lubelskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gorlice - rachunek podpisany
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ela już wcześniej się zwracałam do Ciebie z tym pytaniem. Mój UP nie chce mi rozbić mojego rachunku na miesiące i powiedzieli, że jezeli GUS mi tego nie rozbije to napewno nie dostane kuronia. Już wszystkiego próbowałam i nie chcą mi tego sami rozbić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rachunek podpisany- W PEŁNI ZADOWOLONA:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ela napisał:
'D@rio'- to jest całkiem możliwe. Mieszkam w małej miejscowości, gdzie 40% bezrobotnych to ludzie z wyższym wykształceniem, czasami z dwoma i więcej kierunkami. Cała zabawa polega na tym, że nie chcemy emigrować do miast typu Warszawa. Szukamy pracy na miejscu, nawet jeśli 90% sprzedawców w dużych sieciach handlowych typu Biedronka, Stokrotka, Lidl posiada wyższe wykształcenie pracując za minimum krajowe - takie są realia życia w małych miastach. Bierze się co jest lub zakłada się własną działalność, czy wyjeżdża do większych miast, co i tak sporo ludzi czyni sądząc po spisie. Osobiście nie zamierzam - na życie mi starcza, większych wymagań nie posiadam, a zawsze coś się złapie i dorobi. Może nie jest to zbyt budujące ale tu mam DOM i wyjazd nie wchodzi w grę.A to że się znam - no cóż. Jak to się mówi uczymy się dla siebie samych, jeśli ktoś nie chce wykorzystać mojej wiedzy to jego strata. Nie zwykłam prosić na kolanach o pracę albo jeszcze w inny sposób - mam swoje zasady i choćbym miała przymierać głodem nie posunę się do pewnych rzeczy.
Nie no ja Cię jak najbardziej rozumiem W naszym pięknym kraju niestety mamy dość dziwne realia, no ale co zrobić - należy z tym jakoś żyć i akceptować ten stan rzeczy Ja powiem, że kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej jak mnie zapytano co zrobię jeśli nie dostanę tej pracy - odpowiedziałem: płakać nie będę, pewnie poszukam dalej i będę pracował gdzie indziej, spodobała im się moja pewność siebie i już zostałem, niestety to tylko praca dorywcza dla studenta A uczyć się od innych jest bardzo dobrze Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aga napisał:
Kasa juz na koncie, lubelskie
Konkretnie to gdzie w lubelskim?Ja tez jestem z lubelskiego i narazie kasy niet
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aneta napisał:
Ela już wcześniej się zwracałam do Ciebie z tym pytaniem. Mój UP nie chce mi rozbić mojego rachunku na miesiące i powiedzieli, że jezeli GUS mi tego nie rozbije to napewno nie dostane kuronia. Już wszystkiego próbowałam i nie chcą mi tego sami rozbić.
Jeśli śledziłaś ten wątek dokładnie to wiesz, że innym też nie chcieli ale po próbach przekonania, łącznie z kierownikiem urzędu, jakoś się to udawało. Proponuję zatem napisać podanie do Twojego oddziału GUS z prośbą o rachunek/wynagrodzenie z kwotą zapłaconych składek do ZUS z podziałem na poszczególne miesiące. Wiem, że jest to nie bardzo zgodne z prawem ale takie dokumenty GUS już wystawiał. Możesz dopisać, że właśnie taki dokument musisz przedstawić w PUP. Na Twoim miejscu próbowałabym jeszcze w PUP bezpośrednio u kierownika z "prośbą" o przedstawienie odpowiedniego aktu prawnego nakazującego przedstawienie dokumentu z rozbitą kwotą zapłaconych składek na jeden okres rozliczeniowy - może być to w formie pisemnej, co będzie ewidentnym dowodem, np. przed sądem (w razie gdyby PUP odmówił Ci udzielenia należnego zasiłku dla bezrobotnych przed sądem uzyskasz taki zasiłek, nie zapłacisz ani złotówki, bo wygrasz na pewno, a do tego zyskasz odsetki ustawowe, które mogą nawet przewyższyć kwotę zasiłku) - możesz postraszyć kierownika, a wówczas złagodzą swoje zasady. Pamiętaj, że na Twoją pisemną prośbę muszą odpowiedzieć również na piśmie, a jako że nie znajdą podstawy prawnej na swoje widzimisię to najprędzej udzielą Ci zasiłek po przedstawieniu rachunku w takiej formie jaką dał Ci GUS do podpisania. Może i metoda mało asertywna, jednak skuteczna. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sowena napisał:
Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje bezrobotnemu jeżeli: Art. 71. 1. Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się we właściwym powiatowym urzędzie pracy, z zastrzeżeniem art. 75, jeżeli: 1) nie ma dla niego propozycji odpowiedniej pracy, propozycji stażu, przygotowania zawodowego dorosłych, szkolenia, prac interwencyjnych lub robót publicznych oraz 2) w okresie 18 miesięcy poprzedzających dzień zarejestrowania, łącznie przez okres co najmniej 365 dni: świadczył usługi na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do których zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, albo współpracował przy wykonywaniu tych umów, przy czym podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy stanowiła kwota co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę w przeliczeniu na okres pełnego miesiąca, z zastrzeżeniem art. 104b ust. 2, To mi właśnie przeczytał pan kierownik PUP-potem wziął kalkulator i z mojego rachunku sam przeliczył moje dochody na miesiące. Myślę ze wszystko zależny od woli urzędnika ,ale na twoim miejscu nie darowałabym tylko bym się kłóciła.Z GUS jeśli poprosisz to dadzą ci takie zaświadczenie,ze byłaś u nich zatrudniona i jakie dochody osiągnęłaś ,jakie składki ci potracili(w sumie te same dane co masz na swoim rachunku),mi właśnie pan kierownik PUP kazał przynieść coś takiego i z tego już sami sobie mogą podzielić wszystko na miesiące.Z tej ustawy wcale nie wynika ze ty masz im dostarczyć dokument z rozbitym na miesiące dochodem brutto ,tam jest wyraźnie ze wynagrodzenie w przeliczeniu na okres pełnego miesiąca wiec chyba nie jest to jakaś trudność przeliczyć to sobie samemu.
Podstawowym aktem prawnym regulującym sprawy związane z uzyskaniem prawa do zasiłku dla bezrobotnych jest ustawa z dnia 20 kwietnia 2004r.o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz.U. z 2008r.Nr 69 poz.415 z późn.zm.).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja dzwoniłem do wojewódzkiego US i pani z kadr i płac powiedziała, że dopiero po otrzymaniu wpłaty na konto, mogą wystawić mi rachunek w rozbiciu na te miesiące, bo wcześniej to jest niemożliwe z powodu braku podstaw prawnych. Wystarczył jeden telefon do GUSu, potem wysłany jeden mail do tej samej pani z GUS z prośbą o wystawienie takiego zaświadczenia dla UP, no i teraz mam czekać do końca miesiąca na to zaświadczenie o dochodach miesięcznych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale z was lamusy ha ha ha smiac mi sie chce jak to wszystko czytam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podlaskie, kaska na koncie od wczoraj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hej wszystkim a dostał ktos kaska na konto z Podkarpacia ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z GUS-u napisał:
ale z was lamusy ha ha ha smiac mi sie chce jak to wszystko czytam
Sam jestes lamus. Jak sie nie podoba to po co tu wlazisz i czytasz????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wchodze zeby sie posmiac.... buhaha jakie wy macie problemy lol
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to popatrz w lusterko i bedziesz miał powody do smiech buhahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...