Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
przejrzyjmy wreszcie na oczy. wiekszosc radnych jest tak naprawde na sztuke, nie wie za czym głosuje ale przede wszystkim nie godni są nazywać się radnymi. Z jednej strony wójt jest szczęśliwy że ma takich radnych ale czasami zostaje sam z wszystkimi problemami i jest mi go szkoda. Ale najbardziej szkoda mi jest wyborców którzy głosują na radnych którzy w razie potrzeby nie są w stanie im się odwdzięczyć w żaden sposób ( dlaczego? bo nie potrafią a przedewszystkim mają ich po wyborach daleko w d...e). Chciałam niedużej pomocy w sprawach urzędowych - odpowiedż-zrobi sie - i na tym zostało.Wybierzmy mądrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napisz, który radny tak Ci pomógł. Może wreszcie byłoby dobrze zacząć jakąś konstruktywną dyskusję na temat wyborów. Ja osobiście nie widzę sensu utrzymywania żadnego z obecnych radnych. Nie wykazali się niczym, zarówno ci z PSL (co jest właściwie normalne wśród ludzi tej "partii"), ale i reszta była taka sobie. Jest możliwość zmian, zróbmy coś wreszcie, bo straszna cisza o wyborach, zero kampanii.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zobacz na listy kandydatów wiele się nie zmieni nic ciekawego z radnymi i przewodniczący rady gminy ten sam zostanie układy układziki itd...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patrzyłem. Wiem tylko, że z obecnymi nic się nie zmieni, bo zieloni tylko ręce podnosić umieją, a reszta chyba odpuściła walkę z układami. Dlatego ja nie zamierzam utrzymywać swojego obecnego radnego tym bardziej, że badylarz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niektórzy radni są na tyle bezczelni ze startują już któryś raz z kolei a za poprzednich kadencji nie mają się zupełnie czym pochwalić. Obiecywali drogi, oświetlenia itp, a co robią? Po wyborach mają nas w pupie. Prześledziłam wszystkie protokoły z sesji rady gminy i są tacy którzy ani razu nie zabrali głosu. I oni kandydują znowu-WSTYD I HANBA. Byłam na zebraniu wiejskim, przegłosowaliśmy wniosek z pieniędzy sołeckich na określony cel a radny chwali się na wsi że to jego zasługa-ŻAŁOSNE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przejrzyjmy wreszcie na oczy. wiekszosc radnych jest tak naprawde na sztuke, nie wie za czym głosuje ale przede wszystkim nie godni są nazywać się radnymi. Z jednej strony wójt jest szczęśliwy że ma takich radnych ale czasami zostaje sam z wszystkimi problemami i jest mi go szkoda. Ale najbardziej szkoda mi jest wyborców którzy głosują na radnych którzy w razie potrzeby nie są w stanie im się odwdzięczyć w żaden sposób ( dlaczego? bo nie potrafią a przedewszystkim mają ich po wyborach daleko w d...e). Chciałam niedużej pomocy w sprawach urzędowych - odpowiedż-zrobi sie - i na tym zostało.Wybierzmy mądrze.
koleżanka mi mówiła jak to cztery lata temu radny z cześci drugiej karczmisk obiecywał wyborcom przed wyborami oświetlenie ulicy lubelskiej i oświetlił ją ale tylko do swojego domu i co i teraz kandyduje tylko powinien się wstydzić tym ludziom spojrzeć w oczy. U nas w jedynce radny który był nawet przewodniczącym rady w poprzedniej kadencji mieszka przy drodze którą tak naprawde rozjeżdziły samochody ciężarowe naprawiające drogi na powiślu. Niedość że mu to nie przeszkadzało to czy zrobił coś aby nam tę droge naprawili? wyczytałam w protokołach ze tylko sołtys sie upominał o te droge 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zobacz na listy kandydatów wiele się nie zmieni nic ciekawego z radnymi i przewodniczący rady gminy ten sam zostanie układy układziki itd...
a mnie się wydaje że w tych wyborach PSL tyłek zmoczy i przewodniczącym może być ktoś z grupy CZAS na ZMIANY. Ale by wójt miał ból, a starosta jeszcze większy. Wkońcu by im ktoś nosa utarł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a mnie się wydaje że w tych wyborach PSL tyłek zmoczy i przewodniczącym może być ktoś z grupy CZAS na ZMIANY. Ale by wójt miał ból, a starosta jeszcze większy. Wkońcu by im ktoś nosa utarł.
I niech PsL przestanie się panoszyć, ale nie opisuj Gościu radnych, tylko napisz wprost, ze radny Szymczyk załatwił oświetlenie tylko do swojego domu, radny z jedynki Lipniewski nie robi nic aby ciężkie samochody nie rozjeżdżały drogi i co dalej lud bedzie na nich głosował? CZAS NA ZMIANY!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oby nie wyszło z tego, że zamienił stryjek... Prawda jest taka, że w 4 lata coś się ruszyło i przyzna to nawet najbardziej ślepy malkontent, żyjemy w Polsce i to na wschodzie Polski więc wszystkiego od razu nie zrobimy. W domowych budżetach też macie swoje priorytety i sprawy poboczne. Nie każdego stać aby od razu zrobić wszystko, ba stać na to nielicznych i tak samo jest u nas. Nie chcę nikogo bronić, wydaje mi się jednak, że oświetlenie było budowane do granic cmentarza, co do drogi - fakt kicha, shamowana przed krzyżówka strasznie, stan tragedia. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oby nie wyszło z tego, że zamienił stryjek... Prawda jest taka, że w 4 lata coś się ruszyło i przyzna to nawet najbardziej ślepy malkontent, żyjemy w Polsce i to na wschodzie Polski więc wszystkiego od razu nie zrobimy. W domowych budżetach też macie swoje priorytety i sprawy poboczne. Nie każdego stać aby od razu zrobić wszystko, ba stać na to nielicznych i tak samo jest u nas. Nie chcę nikogo bronić, wydaje mi się jednak, że oświetlenie było budowane do granic cmentarza, co do drogi - fakt kicha, shamowana przed krzyżówka strasznie, stan tragedia. 
zgadzam się z toba ale nie zrozumiem obietnic przedwyborczych  których się niedotrzymało. Chociażby straż w karczmiskach drugich. Mydli się chłopakom oczy że będzie remiza-żałosne-nie było pieniędzy na to i nie będzie. Zarząd spija śmietanke nam młodym rzuca ochłapy i myśli że bedzie nam wciskał kity a my to lykniemy. mamy tego dość. Trzeba było jechać na poszukiwania naszego drucha nad Wisłe to musielismy jechac swoimi autami bo Hałas miał nas w d...e. Jesteśmy mu potrzebni tylko na wybory.Na zebraniach strażackich nam daje sie dwa piwa i kawałek kiełbasy a zarząd STUŁ OBFICIE ZASTAWIONY. mogli by nie przynas zebysmy nie widzieli. na Floriana musielismy robic zrzute żeby coś zjeśc i wypić. Pojechaliśmy do Alibi i wyszło nam taniej. ŻEGNAJ STRAŻO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam się z toba ale nie zrozumiem obietnic przedwyborczych  których się niedotrzymało. Chociażby straż w karczmiskach drugich. Mydli się chłopakom oczy że będzie remiza-żałosne-nie było pieniędzy na to i nie będzie. Zarząd spija śmietanke nam młodym rzuca ochłapy i myśli że bedzie nam wciskał kity a my to lykniemy. mamy tego dość. Trzeba było jechać na poszukiwania naszego drucha nad Wisłe to musielismy jechac swoimi autami bo Hałas miał nas w d...e. Jesteśmy mu potrzebni tylko na wybory.Na zebraniach strażackich nam daje sie dwa piwa i kawałek kiełbasy a zarząd STUŁ OBFICIE ZASTAWIONY. mogli by nie przynas zebysmy nie widzieli. na Floriana musielismy robic zrzute żeby coś zjeśc i wypić. Pojechaliśmy do Alibi i wyszło nam taniej. ŻEGNAJ STRAŻO
To jest argument, bo jak ktoś obiecał to powinien się z obietnic wywiązywać, choć osobiście uważam, że zaplecze strażackie Karczmiska mają całkiem przyzwoite. Zastanawia mnie natomiast dlaczego nie ma jednostki na Uściążu  - wioska oddalona od Karczmisk o jakieś 8 km, a jeszcze przecież jest Kol. Uściąż do której jest z dycha. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam się z toba ale nie zrozumiem obietnic przedwyborczych  których się niedotrzymało. Chociażby straż w karczmiskach drugich. Mydli się chłopakom oczy że będzie remiza-żałosne-nie było pieniędzy na to i nie będzie. Zarząd spija śmietanke nam młodym rzuca ochłapy i myśli że bedzie nam wciskał kity a my to lykniemy. mamy tego dość. Trzeba było jechać na poszukiwania naszego drucha nad Wisłe to musielismy jechac swoimi autami bo Hałas miał nas w d...e. Jesteśmy mu potrzebni tylko na wybory.Na zebraniach strażackich nam daje sie dwa piwa i kawałek kiełbasy a zarząd STUŁ OBFICIE ZASTAWIONY. mogli by nie przynas zebysmy nie widzieli. na Floriana musielismy robic zrzute żeby coś zjeśc i wypić. Pojechaliśmy do Alibi i wyszło nam taniej. ŻEGNAJ STRAŻO
    To może najwyższy czas mieć w d....pie strażaków z RADNYM- BEZRADNYM Hałasem na czele, który ani razu na sesji nie zabrał głosu! No może jakby przed sesją coś polali to by sklecił jakieś zdanie. Ale pijusów w dwójce troche i za bączka krzyżyk przy nazwisku postawią. Żałosne CZAS NA ZMIANY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naprawdę najważniejsze są straże? Mamy 21 wiek! Nie ma już chałup pod strzechą, że trzeba remizę z każdej wsi stawiać, bo zanim konie zaprzęgną do woza i wiadrami naleją wody, to nie dojadą. Jeśli o straże idzie, to Karczmiska, Noworąblów i... TYLE! Nie lepiej mieć dwie konkretne jednostki, które wiedzą co robią i mają dobry sprzęt niż 15 byle jakich, które polewać potrafią co najwyżej z flaszki? Idzie na nich mnóstwo pieniędzy, a samodzielnie nie potrafią zorganizować żadnej zabawy we wsi, żeby z biletów mieć na prąd nawet. Zgroza.   Może warto byłoby pogadać o karaniu ludzi kanalizacją, która działa jak chce, a w dodatku trzeba dopłacać sporo do prądu, bo przecież pompa nie działa na gazie z rur tylko jednak na prąd. Może by tak słowo o niedziałającym PSZOKu? Może o rozpadającej się już drodze, którą starosta zrobił koło swojego domu zamiast tam, gdzie było trzeba? Może o smrodzie w centrum po byle jakim deszczu? A jak już przy deszczu jesteśmy, to może by się ktoś zainteresował amazonką płynącą z ulicy Słonecznej przy płocie urzędu i dalej całą Centralną? Może by tak parę słów o wylewaniu szamb do rzeki? A jak już przy rzece, to może ktoś by zapytał o "zbiornik retencyjny" na płaskim terenie w Chodliku, tak jakoś dziwnie blisko działek pewnych pomysłodawców tej bzdury. Zastanawialiście się, jak do tych działek wodę doprowadzono? Gdzie plany zrobienia drogi na Chodlik? Tamtędy już się jeździć nie daje, a miejsce ma bardzo duży potencjał rekreacyjny. Może nieco o przyciągnięciu jakichś inwestorów związanych z rolnictwem? O sensownym oświetleniu dróg? O chodniku na Głusku? O parkingu przy nowym cmentarzu? O rozjeżdżonych przez kapelusznika drogach powiatowych w Karczmiskach, Głusku i Wolicy. Patelnie do mostu w Kowali i na powiśle tak jeździły, że mało co z tych dróg zostawiły. Może by się radni wypowiedzieli jak mogą patrzeć na partactwo przy zaklejaniu dziur w drogach? To ogromne marnotrawstwo pieniędzy. Dziś zakleją, jutro odpadnie. Dobrze, że PSL popijawę na Wolicy miało, to przynajmniej zakleili dziury na drodze w Głusku i nocami na szybko zrobili drogę na Wolicy koło szkoły. Ciekawe ile wytrzyma po takim położeniu na piachu.   Może wreszcie by ktoś powiedział O ZADŁUŻENIU GMINY, które urosło niebotycznie żeby zaspokoić pomysły władzy!!!   Kurcze jest co nieco pytań i problemów do dyskusji. A tu taka cisza... Zresztą co ja będę się rozpisywała, może faktycznie lepiej czekać na nieunikniony koniec. Ja już mam dość tego. Po nas choćby potop.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmieniajcie :-) 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak udała się konwencja wyborcza PSL pod oficjalną nazwa Sesja Rady Gminy? Pewnie starosta z wójtem spijali sobie z dzióbków a za tydzień popiją w dzióbki :)  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmieniajcie :-) 
Nie trzeba zmieniać wójta bo zrobił bardzo dużo ale tylko niektórych radnych po to aby nie miał większości. To bedzie z pożytkiem dla nas ościennych nie z karczmisk i dla obiektywnego spojrzenia na potrzeby całej gminy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie trzeba zmieniać wójta bo zrobił bardzo dużo ale tylko niektórych radnych po to aby nie miał większości. To bedzie z pożytkiem dla nas ościennych nie z karczmisk i dla obiektywnego spojrzenia na potrzeby całej gminy
Trzeba wybrać takich, którzy odezwą się choć na sesji. Wójt jest organem wykonawczym, miejscowe prawo tworzą radni. Bezradni biorą tylko dietę podnosząc palec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba wybrać takich, którzy odezwą się choć na sesji. Wójt jest organem wykonawczym, miejscowe prawo tworzą radni. Bezradni biorą tylko dietę podnosząc palec.
Podzielam zdanie, że potrzeba NOWYCH RADNYCH! Myślę, że wójt jest ok ale wielu radnych to porażka. Ciekaw jestem, czy jeśli nie braliby diet, to startowaliby w wyborach? Wątpię
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczymy co będzie dalej jeśli zostanie, bo do tej pory w większości po prostu dokończył to, co zostało po poprzedniku, robiąc przy okazji niezłe długi. Jego pomysły na razie są ogólnie rozgrzebane. No może poza reorganizacją szkół, ale czy to naprawdę takie wielkie oszczędności przyniosło, to nie wiem. Słyszałam za to, że plac i szkoła w zaborzu są szykowane do szybkiego handlu za grosze.   Radni to porażka. Trzeba ich pozmieniać, bo są oderwani od rzeczywistości. Wielcy biznesmeni teraz z nich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja też jestem zdania ze potrzeba "nowej krwi". Niektórzy radni mogą zostać, chociażby od nas z Zaborza. Wiem ze sie upomina o nasze ale nie moze nic bo nie ma poparcia. Głosujmy na P.Cholewę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 52

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...