Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

protest parafian

Utworzony przez O-sama, 22 sierpnia 2009 r. o 16:57
doktor napisał:
A ja myślę i jestem tego pewien że nie wróci. Wyobrażasz sobie jak wraca do parafii w Czerniejowie? Pomyśł że biskup nigdy się na to nie zgodzi bo pewnie potraktował by to jako porażkę i każdą decyzję personalną musiał by ustalać z ludem. Ale jak? Wybory na biskupa? Wybory powszechne proboszcza? Coż, zrobił jak zrobił i my nic na to nie poradzimy i daremny jest ten protest. Nikomu nie służy. Teraz to już obie strony są zacietrzewione i nie odpuszczą. A to niestety niszczy zycie parafii i ks. MŻ i ks. KP. Jeden nie posiada swojego wyposażenia potrzebnego do zycia, drugi siedzi na walizkach bez domu. O to chodziło? A może trzeba było przyjąc normalnie decyzję a protest zrobic pod kurią? Tylko po co? Uważam że ks. MŻ nie potrzebuje takiego wsparcia, bo jest to tylko niepotrzebny rozgłos który może mu zaszkodzić. A ks. KP ma po prostu pecha do decyzji biskupa i tyle, więc nie mówcie o nim że pupilek itp, bo gdyby tak było to nie skierowałby go tutaj, tym bardziej że już wcześniej wiedział że bedzie taka draka. I powtórze to poraz kolejny, ks. KP nie ma nic do gadania. Jestem tego pewien że już ma tego dośc i woli pójśc byle gdzie byle w spokoju, nawet i do Podgórza. Piękny zabytkowy kościół i ładne okolice, wg mnie ładniejsze niż Czerniejowskie, ale to tylko moje zdanie, mozecie się nie zgadzać. Mi chodzi tylko o to ze jest więcej krzywdy niz pozytku. No i stety czy niestety ks. MŻ już tu nie wróci. Obserwuję od lat działania arcybiskupa i jestem pewien że nie zmieni zdania.
ks.Podstawka nie ma domu, dobre, to niech przeprowadzi się do swojej willi co ją pobudował w Dysie. co rodziców nie ma?że jest bezdomny? nie przesadzaj, bo to robi się żałosne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O-sama napisał:
W sprawie napadu na protestujących miałam lepsze informacje niż Ty i o wiele wiele wcześniej.Mimo tego,że Ty jesteś na miejscu.
Nie jestem na miejscu, błąd. a informacji na pewno nie miałaś lepszych, tylko przesadnie ubarwione przez panią B i G. Miłego plotkowania na głuszczyźnie pod płotem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Gość' date='28.08.2009, 19:58:28' post='165281'] Nie jestem na miejscu, błąd. a informacji na pewno nie miałaś lepszych, tylko przesadnie ubarwione przez panią B i G. Miłego plotkowania na głuszczyźnie pod płotem. :lo PIKIECIARZE ODEJDZIECIE W MROKU NOCY LUB SROMOCIE DNIA!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='O-sama' date='29.08.2009, 06:35:46' post='165379'] [quote name='Gość' date='28.08.2009, 19:58:28' post='165281'] Nie jestem na miejscu, błąd. a informacji na pewno nie miałaś lepszych, tylko przesadnie ubarwione przez panią B i G. Miłego plotkowania na głuszczyźnie pod płotem. :lo PIKIECIARZE ODEJDZIECIE W MROKU NOCY LUB SROMOCIE DNIA! [quote] Raczej Ty odejdź z tego forum, bo to co piszesz to same kłamstwa, lub trochę prawdy ubarwionej przez Ciebie lub Twoje koleżanki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ze śmiechu nie mogę pisać.Wyganiasz mnie z forum,które sama założyłam.Więcej Ci nie odpiszę.Zmień nick na INTRUZ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O-sama napisał:
Ze śmiechu nie mogę pisać.Wyganiasz mnie z forum,które sama założyłam.Więcej Ci nie odpiszę.Zmień nick na INTRUZ.
A ty na zmień na deb***KA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ks.Podstawka nie ma domu, dobre, to niech przeprowadzi się do swojej willi co ją pobudował w Dysie. co rodziców nie ma?że jest bezdomny? nie przesadzaj, bo to robi się żałosne
Juz powtarzałem kilkakrotnie ze ks. KP nie ma żadnej willi. Dlaczego wciąż powtarzasz kłamstwa? Sprawdź w gminie i się dowiesz czy ma czy nie ma willę, jeżeli nie wierzysz moim słowom. A jeżeli ma, to proszę podaj adres i zaraz tu na forum powiem Ci kto gdzie mieszka, bo to jest łatwe do sprawdzenia. Wtedy wyjdzie na wierzch Twoje obłudne kłamstwo. A od kiedy to ksiądz pomieszkuje u rodziców? Dlaczego mierzysz obu księży nierówną miarą? Żałosne jest to ze kłamiesz. Żydzi do dzisiaj mówią że ukradli Jezusa z grobu, wiesz dlaczego? bo rozpuścili taką plotkę i trwa ona do dziś. Ty takze rozsiewasz plotki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O-sama napisał:
Doktor mam pytanie.Ty powinieneś wiedzieć.Co może dalej stać się z parafią w Czerniejowie?Co biskup może?Bo to że ks.M. nie wróci to jak2 a 2=4.
No niestety nie mam zielonego pojęcia. Jedno wyjście to zapewne filia a nie parafia, drugie to taki stan jak obecnie. Tzn ks dojeżdżający lub emeryt. Oba te wyjścia sa kiepskie, ale zatwardziałość pikietujacych jest duża więc nie ma chyba żadnej metody na rozwiązanie tego węzła. Trzeba go będzie przeciąć. Myslę ze zmiana na innego niz ks. KP księdza tez nic nie da. Powrotu ks. MŻ tez nie będzie. Tak więc chyba parafianie zajmą się dbaniem o kościół, cmentarz, plebanię tak jak dbają o namiot i już. Moim zdaniem ksiądz będzie dojeżdżał i tyle. Nie będzie go na miejscu. Teraz to juz problem ks. dziekana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
doktor napisał:
No niestety nie mam zielonego pojęcia. Jedno wyjście to zapewne filia a nie parafia, drugie to taki stan jak obecnie. Tzn ks dojeżdżający lub emeryt. Oba te wyjścia sa kiepskie, ale zatwardziałość pikietujacych jest duża więc nie ma chyba żadnej metody na rozwiązanie tego węzła. Trzeba go będzie przeciąć. Myslę ze zmiana na innego niz ks. KP księdza tez nic nie da. Powrotu ks. MŻ tez nie będzie. Tak więc chyba parafianie zajmą się dbaniem o kościół, cmentarz, plebanię tak jak dbają o namiot i już. Moim zdaniem ksiądz będzie dojeżdżał i tyle. Nie będzie go na miejscu. Teraz to juz problem ks. dziekana.
Ks.Marek wróci a ks.Podstawki na pewno nie będzie w parafii Czerniejów. Powitajmy pracownika kurii, który z jakże wielką zaciętością i agresją broni strony biskupa.Dużo ci płacą> Ciekawe w czym w banknotach czy w naturze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zuza napisał:
To nie parafianie wyrządzają ks. Markowi ogromną krzywdę , ale wyrządził mu ją jego zwierzchnik abp Życiński. To on ponosi winę za całe zamieszanie. Ciekawe, jaki był tego powód, jak myślisz? Tylko nie pisz, że biskup co jakiś czas zmienia proboszczów , bo to fałsz i obłuda...Kto mu włazi do tyłka , siedzi po kilkadziesiąt lat na parafii. Dziwne ,że do tej pory , nie było takich przykrych przypadków , jak w Czerniejowie. Żaden NORMALNY biskup tak by nie postąpił, ale ten.....
jesteś tak samo głupia jak i ci z namiotu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hmm co do daslszych losów coś zapewne zmieni list jaki sekta chce wysłac lub juz wysłała do watykanu... zazwyczaj odpowiedzi Watykanu w takich sprawach sa czytane z ambon w wielu kościołach zazwyczaj sa to odpowiedzi stwierdzajace odejście sekty od kościoła rzymskokatolickigo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anastazja napisał:
Ks.Marek wróci a ks.Podstawki na pewno nie będzie w parafii Czerniejów. Powitajmy pracownika kurii, który z jakże wielką zaciętością i agresją broni strony biskupa.Dużo ci płacą> Ciekawe w czym w banknotach czy w naturze?
Oj juz mnie nazywano konowałem, bratem księdza KP, teraz pracownikiem kurii, wymysl jeszcze coś lepszego. Gdzie agresja w mojej wypowiedzi? Zacytuj. No proszę zacytuj. Ja biskupa nie bronię, ale do Ciebie to nie dociera. Za ciężko się czyta? Problemy ze zrozumieniem pisanego tekstu? na szczęście od jutra zaczynasz szkołę. Ks. Marek nie wróci. Przykro mi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do zuzy napisał:
jesteś tak samo głupia jak i ci z namiotu
No cóż, największym głupcem jest ten kto sądzi ,że poza nim wszyscy są głupcami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leniak napisał:
hmm co do daslszych losów coś zapewne zmieni list jaki sekta chce wysłac lub juz wysłała do watykanu... zazwyczaj odpowiedzi Watykanu w takich sprawach sa czytane z ambon w wielu kościołach zazwyczaj sa to odpowiedzi stwierdzajace odejście sekty od kościoła rzymskokatolickigo...
Oj Leniaku niby wg Ciebie z Watykanu przyjdzie odpowiedź, że kościół wyrzeka się Czerniejewa i jego mieszkańców? Mam nadzieję, że w naszym kościele najwyższym dobrem jest jedność. Otóż długo uważałam, że mieszkańcy Czerniejewa są bez racji, ale teraz cień wątpliwości rzuciły wypowiedzi świadczące o tym, że ks. Marek się nie wyprowadził, bo Jego rzeczy są w Czerniejewie. W tej bajce jest jakaś prawda. Może warto posłuchać tych ludzi, oni coś nam przekazują. Są w tych swoich przekazach bardzo delikatni i dlatego ich racja ginie w takich wypowiedziach jak Twoja czy Doktora. Oni nie mieszają, po prostu mówią, co czują. Nikomu nic nie życzę, bo w tym konflikcie są sami przegrani. Z nikim nie trzymam, bo z daleka jest mi łatwiej obserwować to, co się dzieje. Wiem tylko tyle:, „kto wiatr sieje burze zbiera”.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Eliza napisał:
Oj Leniaku niby wg Ciebie z Watykanu przyjdzie odpowiedź, że kościół wyrzeka się Czerniejewa i jego mieszkańców? Mam nadzieję, że w naszym kościele najwyższym dobrem jest jedność. Otóż długo uważałam, że mieszkańcy Czerniejewa są bez racji, ale teraz cień wątpliwości rzuciły wypowiedzi świadczące o tym, że ks. Marek się nie wyprowadził, bo Jego rzeczy są w Czerniejewie. W tej bajce jest jakaś prawda. Może warto posłuchać tych ludzi, oni coś nam przekazują. Są w tych swoich przekazach bardzo delikatni i dlatego ich racja ginie w takich wypowiedziach jak Twoja czy Doktora. Oni nie mieszają, po prostu mówią, co czują. Nikomu nic nie życzę, bo w tym konflikcie są sami przegrani. Z nikim nie trzymam, bo z daleka jest mi łatwiej obserwować to, co się dzieje. Wiem tylko tyle:, „kto wiatr sieje burze zbiera”.
I tu znowu każdy swoje. Pikietujący twierdzą ze księdza zabrano siłą. Ja się zastanawiam jak i wielokrotnie pytałem, ale odpowiedzi nie otrzymałem. Czy to była policja, czy może bojówki z seminarium jak tu pisza pikietujący. A moze biskup wynajął firmę ochroniarską? Pewnie podjechała czarna wołga. Wiesz dlaczego są meble? Bo nie miał czasu ich zabrać. Parafianie nie pozwolili. Błedem księdza Marka było to że nie zrobił pożegnania wraz z przyjeciem nowego proboszcza, na którego na forum DW wylano tyle pomyj, tak po katolicku ze sie niedobrze robi. I Ty mówisz że oni sa bardzo delikatni? W tych bezpodstawnych kłamliwych wypowiedziach? Oni czują? Tak czują. Nienawiść do innych ludzi. Wielokrotnie mi zarzucano chamstwo, agresję itd. prosiłem, pokażcie gdzie tak było. Nikt się powtórnie nie odezwał. W moich wypowiedziach ginie ich racja? No chyba że Ty też uważasz że ks. KP ma willę, 400 tys długu, jest homosiem biskupa iid. To jest racja pikietujących o której piszesz. Ksiądz Marek chciał zabrać meble teraz, ale ludzie nie pozwolili na to, bo liczą że on wróci. Niestety dla nich, nie wróci. A nie pomyślałas że on zwyczajnie "uciekł" wiedząc jak będzie postawa parafian? Byłby zakładnikiem w plebanii. Naraziłby się biskupowi. Wolał odejśc z niczym niż wdać sie w to co się tam dzieje. Ludzie posiedzą w namiocie i idą do domu i robią co chcą. Ich to nie obchodzi co czuje inny czlowiek. Wyobraź sobie ks. MŻ zamkniętego w plebanii. Tak by to wyglądało. Poza tym ciekawe ze sa setki parafii w których sie zmienia proboszczów, wikarych itd i w zadnej nie ma takiego cyrku. Czerniejowska parafia stała się wodą na młyn przeciwników kościoła i różnej maści hien.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leniak napisał:
hmm co do daslszych losów coś zapewne zmieni list jaki sekta chce wysłac lub juz wysłała do watykanu... zazwyczaj odpowiedzi Watykanu w takich sprawach sa czytane z ambon w wielu kościołach zazwyczaj sa to odpowiedzi stwierdzajace odejście sekty od kościoła rzymskokatolickigo...
"sekta"jak ich nazywasz już list wysłała i nawet odpowiedż otrzymała.Odpowiedz to może za dużo powiedziane.Potwierdzenie odbioru przez kancelarię Watykanu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O-sama napisał:
"sekta"jak ich nazywasz już list wysłała i nawet odpowiedż otrzymała.Odpowiedz to może za dużo powiedziane.Potwierdzenie odbioru przez kancelarię Watykanu.
O-sama w jakiej roli Ty tutaj występujesz? informatora,donosiciela...itp .Brzydzę się takimi ludźmi, jesteś jakaś zagubiona czy niedowartościowana? Pomyśl niczym coś napiszesz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O-sama napisał:
"sekta"jak ich nazywasz już list wysłała i nawet odpowiedż otrzymała.Odpowiedz to może za dużo powiedziane.Potwierdzenie odbioru przez kancelarię Watykanu.
potwierdzenie odbiotru to nie odpowiedź a sekta to sekta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzy dni ciszy na forum.Już miałam nadzieję,że pikieta zniknęła.Niestety namiot stoi,a banery łopocą na wietrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O-sama napisał:
Trzy dni ciszy na forum.Już miałam nadzieję,że pikieta zniknęła.Niestety namiot stoi,a banery łopocą na wietrze.
Niech ten namiot stoi jak najdłużej , a parafianom ,którzy są tak wiernie oddani ks Markowi życzę wytrwałości i wiary w dążeniu do celu. Kochani , całym sercem jestem z Wami i modlę się za Was . Nie pozwólcie skrzywdzić tak wspaniałego księdza, bo on na to nie zasługuje. Ten , który narobił zamieszania niech ma na sumieniu ks. Marka , ks. Krzysztofa i Was drodzy parafianie. Miejmy nadzieję ,że nasz zadufany abp przyjdzie po rozum do głowy, zanim narobi spustoszenia w diecezji. Widać ma w tym jakiś cel, ale za wszystko będzie kiedyś rozliczony. Ci , którzy są przeciwni ks. Markowi, nich przejrzą na oczy, bo jeśli są prawdziwymi katolikami (?) , nie powinni wystawiać kogoś kto na to nie zasługuje , na taką ciężką próbę. Niech pojadą do parafii przydzielonej ks Markowi i niech ocenią ,czy ten człowiek na nią zasługuje. Niech się zastanowią, jaki biskup ma w tym cel ,że akurat tego kapłana tam wysłał. Nie wiem czemu ten nasz Lublin został tak bardzo skrzywdzony takim BISKUPEM. Nie dość ,że mamy posła Paligłupa, to jeszcze podobnego Abp. BRAK SŁÓW !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...