Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Przedszkole Nr 3 w Świdniku - zapraszam do dyskusji wszystkich zainteresowanych

Utworzony przez mam dość, 10 lutego 2013 r. o 21:31
to rozumiem, że jest przyzwolenie, żeby osoby piastujące stanowiska robiły różne rzeczy niezgodne z prawem w czasie pracy, np. wpisywanie sobie godzin faktycznie niezrealizowanych, pozostawianie dzieci pod opieką woźnych. Owszem, każdy pracuje dla pieniędzy. Pracuje a nie bierze za to czego nie zrobił. To jest zdecydowana różnica
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać Pan "xxx" lub Pani, jest pupilkiem którejś z Dyrektorek taki sam nierób. ja nie jestem pracownikiem, jestem matką. i widzę co się dzieje. a Ty Panie XXX mnie nie pouczaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przejrzałam karty zgłoszeń do świdnickich przedszkoli. Jestem zszokowana bo rodzice mają tylko dwie opcje czasu pobytu dzieci w placówkach: 5 lub 10 godzin. Dlaczego Państwo sie na to godzicie? Czy wszyscy w takim mieście macie jednakowe potrzeby? Ja w tym roku chcę by moje dziecko korzystało przez 7 godzin z przedszkola. I co? Mam płacić za 10? Dlaczego, skoro zgodnie z prawem mogę zapłacić za każdą zdeklarowaną godzinę a kosztuje ona 1,76zł. Dlaczego zamiast płacić 3,42 zł mam płacić ponad 8 zł dziennie? W karcie zgłoszenia powinny byc opcje godzinowe i obowiązkowo, bo wynika to z ustawy o systemie oświaty, godziny realizacji bezpłatnej podstawy programowej czyli 5 godzin bezpłatnego pobytu dziecka. Nigdzie takich zapisów nie widzę, za to wyliczenia za 10 godzin pobytu dziecka. Kto w Świdniku sprawuje nadzór nad oświatą z ramienia organu prowadzącego czyli burmistrza? Za co bierze pieniądze, skoro nie ma kompetencji ta osoba albo udaje, że nie widzi tego co pojawia się na stronach świdnickich przedszkoli - za to odpowiadają dyrektorki, widać więc, że one wiedzy prawnej na ten temat nie mają żadnej. a wystarczy poczytać ustawę o systemie oświaty. Nowa podstawa obowiązuje od 2009 roku a tu .... ciemnogród. Na zadnej stronie świdnickiego przedszkola nie widziałam zasad korzystania ze stołówek ustalonych przez dyrektora w porozumieniu z organem prowadzącym. Przepis obowiązuje od co najmniej dwóch lat. Prawie wszędzie widać brak znajomości stanu prawnego odnośnie odbierania dzieci z przedszkola przez osoby uprawione przez rodziców (opiekunów prawnych). Wymaga sie osób dorosłych czym narusza się konstytucyjne prawo rodziców do decydowania o dziecku. Panie dyrektorki świdnickich przedszkoli, zacznijcie się szkolić a nie tylko dyrektorować. To dwie różne rzeczy. A w jednym z przedszkoli jest nawet na karcie informacja, ze karte składa się raz na cały cykl kształcenia. I jeszcze wiele różnych bzdur, nikomu nie potrzebnych jak np. stanowisko na którym sa zatrudnieni rodzice, miejsce zatrudnienia. Po co to komu? Gdzie jest podstawa prawna do takich pytań. Polecam dyrektorkom w związku z rozpoczętym czasem rekrutacji ustawę o systemie oświaty, ramowy statut przedszkola publicznego, ustawę o ruchu drogowym i kodeks rodzinny. To na początek A państwu Rodzicom z przyjemnością odpowiem na nurtujące pytania od strony prawnej i merytorycznej. Wkrótce będę mieszkanką Świdnika ale nie dam się robić w ... balona. Miłej niedzieli. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nigdzie nie ma kryteriów z rozporządzenia: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu 1) z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych Na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329, z późn. zm. 2) ) zarządza się, co następuje: § 1. 1. Rozporządzenie określa warunki i tryb przyjmowania uczniów do publicznych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dotychczasowych szkół ponadpodstawowych, dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych, a także przechodzenia z jednych typów szkół do innych. 2. Warunki i tryb przyjmowania uczniów do publicznych placówek, publicznych szkół i placówek artystycznych oraz warunki i tryb przyjmowania do publicznych szkół i placówek osób niebędących obywatelami polskimi określają odrębne przepisy. § 2. Do przedszkola i oddziału przedszkolnego zorganizowanego w szkole podstawowej [*] w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci w wieku 5 i 6 lat odbywające roczne przygotowanie przedszkolne. [*] W następnej kolejności przyjmowane są dzieci matek lub ojców samotnie je wychowujących, [*] matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji, na podstawie odrębnych przepisów, [*] a także dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawe wypowiedzi na forum świdnickim na temat przedszkola nr 3 w świdniku:))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przeklejam ze świdnickiego: Rodzic~ Napisano wczoraj, 11:10 Miałem swego czasu dziecko w tym przedszkolu. Ogólnie byłem bardzo zadowolony. Nie bardzo w wnikałem kto za co odpowiada. Najważniejsze było, że dziecko było zadowolone i chciało tam wracać. Zauważyłem tylko, że nie wszystkie panie nauczycielki przykładały się do pracy. Od razu dało się wyczuć, kto ile w tym przedszkolu pracuje. Czyżby wojskowa "fala" jest wśród nauczycieli?? Przwecież tu chodzi o wychowanie dzieci!!! Polecam to przedszkole, bo jest miły personel. Jeżeli są jakieś nieprawidłowości, to tego nie dało się bardzo zauważyć. . Dziękuję za dobre wychowanie mojego dziecka. [*] Napisano dziś, 09:12 Zapewne "swego czasu" było dobrze w przedszkolu nr 3. Niestety nie za "panowania" w dosłownym tego słowa znaczeniu dyrektorki ****. "Swego czasu" też byłam zadowolona. Teraz nie polecam. Świdnik to duża wieś i wszyscy szybko dowiadują się o wszystkich. **** powinna zdawać sobie z tego sprawę.
Ostatnio edytowany 26 lutego 2013 r. o 13:07
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zwracam sie do uzytkownika JOTEM nie potrzebnie usuwasz nazwiska bo pani Pelc jest osobą publiczma i kazdy zainteresowany wie jak sie nazywa dyrektor przedszkola nr 3 , wystarczy wejsc na strone Przedszkola i wiadomo kto sprawuje władze pozdrawiam czysciciela jotema !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gościu przeczytaj sobie ustawę o ochronie danych osobowych i zasadach przetwarzania danych osobowych tym bardziej gdy jest to osoba publiczna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
,,Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. – tak stanowi art. 61 Konstytucji RP. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i oto chodzi wkoncu ktos napisał o tym jaką ochrone ma dyrektor Jolanta Pelc jako osoba publiczna i musi sie z tym pogodzic , jak ma cos do ukrycia to niech odejdzie z funkcji dyrektora
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma nic do ukrycia, jest osoba publiczną, ale ty gościu chyba masz problem bo się ukrywasz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karola napisał:
nie ma nic do ukrycia, jest osoba publiczną, ale ty gościu chyba masz problem bo się ukrywasz
jak by nie mjała nic do ukrycia to nie usuwała by swojego nazwiska z postow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie, ale macie problemy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakoś tu tak cicho
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to pokrzycz, będzie głośno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Diety kartoflanej w przedszkolu, w marcu cd.: [*]18 marca - Kapuśniak ze słodkiej kapusty, zraz wieprzowy, pomidor, ziemniaki, napój. [*] 19 marca - Żurek, kotlet schabowy, surówka z kapusty pekińskiej z olejem, ziemniaki, napój. [*] 20 marca - Rosół z ryżem, udko z kurczaka pieczone, mizeria, ziemniaki, napój. [*] 21 marca - Barszcz czerwony, kluski śląskie, sałatka z ogórka kiszonego i pomidora, napój [*] 22 marca - Zupa porowa, kotlet z ryby, surówka z kapusty kiszonej, ziemniaki, napój. [*] s macznego smacznego:))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Diety kartoflanej w przedszkolu, w marcu cd.: [*]18 marca - Kapuśniak ze słodkiej kapusty, zraz wieprzowy, pomidor, ziemniaki, napój. [*] 19 marca - Żurek, kotlet schabowy, surówka z kapusty pekińskiej z olejem, ziemniaki, napój. [*] 20 marca - Rosół z ryżem, udko z kurczaka pieczone, mizeria, ziemniaki, napój. [*] 21 marca - Barszcz czerwony, kluski śląskie, sałatka z ogórka kiszonego i pomidora, napój [*] 22 marca - Zupa porowa, kotlet z ryby, surówka z kapusty kiszonej, ziemniaki, napój. [*] s macznego smacznego:))
dużo częściej jest jednak "napój",coś z tym też należy zrobić ludzie dajcie już na wstrzymanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tylko, że przedszkole ma kształtować nawyki żywieniowe....ale to szczegół w tym przedszkolu. Widziały tu kiedyś dzieci coś takiego jak noże, że one służą do spożywania posiłków?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ach ach !! doróbmy sobie swoją teorię i wykluczmy wszystko co mogło by przemawiać na TAK. I walczmy ............... Ludzie czy wy jecie w domu tak jak jak tu............ Kogo z nas stać i komu sie chce ............ schab, ryba, drób w jednym tygodniu? Przemyślcie co piszecie a jak macie prywatne interesy to załatwiajcie je na poziomie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech żyją kartofle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...