Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Przygotuj się na wielką burzę

Utworzony przez lukaszwu, 24 lipca 2009 r. o 20:36 Powrót do artykułu
Artykuł archiwalny - aktualny był w piątek i sobotę rano. W dodatku jest to rozwinięcie już istniejącego artykułu http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...EWS01/432499144 .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawiam się z czego te burze mają powstać. Indeks CAPE (convective available potential energy) jest o połowę niższy niż w środę i czwartek. Lifted Index kształtuje się na poziomie 0 / +4 (Stable Conditions, Thunderstorms Not Likely - stabilne warunki, burze nieprzewidywane), temperatura jutro w południe wyniesie ok 16 - 20oC. opad nie przekroczy 20 mm. oczywiście lokalnie możliwy jest wzrost podanych wartości ale maksymalnie do 5%. Średnia prędkość wiatru od 4 do 12 kt (od 2,05 m/s do ok 6-8 m/s) nie rozumiem dlaczego zawsze ci "zawodowcy" sieją panikę. pozdrawiam Łukasz Koczkodaj Lubelska Grupa Meteorologiczna (w budowie)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prosze mi pokazać z czego te burze mają być.... http://www.chmi.cz/meteo/sat/avhrr/data/200907241643_NOAA16/200907241643_NOAA16_EU_b4BT.jpg zastanawiam się dlaczego czeska służba meteo ma lepszy sprzęt od naszej. Panowie piszecie głupoty...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak czytam ten tekst to tylko śmiech ogarnia mnie. A najlepsze jest to:
W ich trakcie wiatr ma osiągać prędkość 90–100 kilometrów na godzinę – mówi Włodzimierz Stańczyk z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie.
Panie Stańczyk, Pan lepiej powiem dlaczego przed nawałnicą, która zalała niegdyś Plaza Center w Lublinie centralnie 3 godziny przed nawałnica odwołaliście ostrzeżenie i Wy drodzy Państwo uważacie się za Centrum Zarządzania Kryzysowego - śmiech na sali, tylko ciekawe dlaczego młodzi ludzie z regionu byli wstanie podać ostrzeżenie do radia godzinę przed nawałnicą. Pan powinien się zająć ogródkiem przy domu własnym niż takimi sprawami, ludzie bez specjalistycznego wyszkolenia 10 razy szybciej reagują, niz jakie kol wiek służby tego typu. A prasa niech nie pisze bzdur, bo jutro nie będzie żadnej nawałnicy, dzisiaj już IMGW również podało że na Lubelszczyźnie burze przed południem i gdzie te burze były w głowach ludzi którzy sieją zamęt...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
speco napisał:
Jak czytam ten tekst to tylko śmiech ogarnia mnie. A najlepsze jest to: Panie Stańczyk, Pan lepiej powiem dlaczego przed nawałnicą, która zalała niegdyś Plaza Center w Lublinie centralnie 3 godziny przed nawałnica odwołaliście ostrzeżenie i Wy drodzy Państwo uważacie się za Centrum Zarządzania Kryzysowego - śmiech na sali, tylko ciekawe dlaczego młodzi ludzie z regionu byli wstanie podać ostrzeżenie do radia godzinę przed nawałnicą. Pan powinien się zająć ogródkiem przy domu własnym niż takimi sprawami, ludzie bez specjalistycznego wyszkolenia 10 razy szybciej reagują, niz jakie kol wiek służby tego typu. A prasa niech nie pisze bzdur, bo jutro nie będzie żadnej nawałnicy, dzisiaj już IMGW również podało że na Lubelszczyźnie burze przed południem i gdzie te burze były w głowach ludzi którzy sieją zamęt...
pięknie powiedziane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te burze to prawda .. Ja sie boje..;(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Gość' date='24.07.2009, 21:51:38' post='153095'] Te burze to prawda .. Ja sie boje..;( quote] Ja również, ale schowam głowę pod kołdrę i nie wyjrzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie masz te burze???? bo ja ich jakoś nie widzę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty masz burze,ale chyba w jajcach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale nawałnica:) kapuśniaczek pełną gębą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lukaszwu napisał:
Artykuł archiwalny - aktualny był w piątek i sobotę rano. W dodatku jest to rozwinięcie już istniejącego artykułu http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...EWS01/432499144 .
Spojrzałem na zły miesiąc w kalendarzu, oczywiście chodzi o czwartek i piątek rano. Teraz to już historia, więc czemu ten artykuł pojawił się tak późno, już po fakcie? Nie ma o czym pisać, to wymyśla się jakieś straszaki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak tak aby straszą burzami już wczoraj jaki to huragan mial byc a tu slonce swiecilo po jaki hu* takie glupoty pisza ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łukasz - LGM napisał:
prosze mi pokazać z czego te burze mają być.... http://www.chmi.cz/meteo/sat/avhrr/data/200907241643_NOAA16/200907241643_NOAA16_EU_b4BT.jpg zastanawiam się dlaczego czeska służba meteo ma lepszy sprzęt od naszej. Panowie piszecie głupoty...
Niesamowita burza nad Lubelszczyzna, co to będzie, co za brednie tu wypisują, niegdzie na mapach satelitarnych nie widać burz w naszym rejonie, a tu mówi się o burzy takiej jaka była na zachodzie Polski . Ci co piszą takie artykuły to hyba jacyś bezmózgowi chómaniści którzy nie wiedzą co piszą, zero logicznego myślenia, zero znajomości podstawowych zasad metrologii, wystarczy popatrzeć na mapy satelitarne, dostępne w Internecie i widać ze żadnych burz nie ma. Napewno zaraz humaniści będą krzyczeć jaki ze mnie nieók bo robię blendy ortograficzne, no cóż oni tylko potrafia pisać nieprzemyślane logiczne artykuly dotyczace zjawisk przyrodniczych i wytykać wszystkim blendy ortograficznei i pokazywać jacy oni mądrzy, żenada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamiast burzy mamy tylko deszcz. I gdzie ta nawałnica co była na południu Polski, może wszystko co tam było to był zabieg medialny i fotomontaż? Z takim poziomem przewidywania i prognozy pogody jesteśmy za koczowinczymi plemieniami w Afryce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o kurcze ale burza, non stop się błyska i są tak silne grzmoty jakby ktoś walił młotem pneumatycznym eh.. niech się pukną w głowę osoby, które mówiły, że będzie taka nawałnica jak na śląsku.. nie jedna osoba przez taką głupotę musiała zapewne zrezygnować z jakichś planów na wakacje, np. wypad nad jezioro itp. POzdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze raz powtarzam: artykuł odnosi się do sytuacji dwa dni temu. Teraz to już przeszłość i nic takiego na razie nie jest przewidywane. Kompletny nonsens - ostrzegać ludzi po fakcie.
Z takim poziomem przewidywania i prognozy pogody jesteśmy za koczowinczymi plemieniami w Afryce.
Nikt teraz tej nawałnicy nie przewiduje - świadczy to tylko o poziomie tego artykułu. Jakiś czas temu był taki artykuł http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...GAZYN/965811651 - zlepek bzdur, wszystko poprzekręcane. Tak więc lepiej w ogóle takich artykułów nie czytać, lepiej zajrzeć na mapy radarowe lub satelitarne albo po prostu obejrzeć prognozę w telewizji. I normalne jest, że się nie sprawdzają, przewidzieć pogodę nawet na kilka dni w tym klimacie, przy tej zmienności pogody, jest bardzo trudno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W artykule jest napisane: "Aż do popołudnia i wieczora. Wtedy nad Lubelszczyzną pojawią się burze – mówi Maik. – W ich trakcie wiatr ma osiągać prędkość 90–100 kilometrów na godzinę – mówi Włodzimierz Stańczyk(...)Może łamać drzewa i gałęzie, przewracać tablice reklamowe i niszczyć sieci energetyczne." Pomijam, że zdania nie zaczyna się od "aż". Nie wierzę, że tak będzie, choćby z tego faktu, że już pada i temperatura jest relatywnie niska. Nie jestem specjalistą, ale biorąc na "chłopski rozum" można stwierdzić, że jeśli nie będzie zderzenia ciepłej i zimnej masy powietrza, to nie będzie i intensywnych burz. Mam rację?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Burze mogą się dziś zdarzać, ale nie tak gwałtowne. I raczej nie na Lubelszczyźnie, chociaż nigdy nie wiadomo. Najgorsze burze są na chłodnych frontach przy dużej różnicy temperatur sąsiednich mas powietrza albo lokalnie w gorącym, wilgotnym powietrzu. Nic takiego obecnie nie ma, więc żaden armagedon nam teraz nie grozi. Poza tym, patrz pierwsze 3 zdania poprzedniego posta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...