Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"Mamy zieloną falę na drogach" - po tym stwierdzeniu przestałem czytać dalej. Ktoś kto twierdzi, że zielnlona fala istnieje podważa swój obiektywizm w jakiejkolwiek sprawie.
11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie redaktorze oto drobny komentarz do Pańskiego stanowiska bo w moim odczuciu komentarz to jednak nie jest! Cytat z Wikipedi: Referendum (głosowanie ludowe) – forma głosowania o charakterze powszechnym, najbliższa ideałowi demokracji bezpośredniej, w której udział mogą brać wszyscy obywatele uprawnieni do głosowania (tj. mający czynne prawo wyborcze). W czasie referendum obywatele całego państwa lub jego części wyrażają swoją opinię w kwestii poddawanej głosowaniu. Idąc Pańskim tokiem myślenia, po co nam wybory skoro ktoś wie lepiej co nam jest potrzebne (władza, dziennikarz, naukowiec itp.). Cytując pewenego anglosaskiego polityka ... Demokracja jest najgorszym z systemów politycznych ale nikt nie wymyślił lepszego. Czy można mieć zastrzeżenia do motywów referendum - pewnie tak. Czy można mieć zastrzeżenia do kamapani referendalnej, pytań etc., zapewne. Ale to jest demokracja. Jeśli większość zdecyduje "nogami" nie idąc do głosowania taki wybór. Jśli zdecyduje zgodnie z Pańskimi oczekiwaniami taki wybór mieszkańców jeśli zdecyduje inaczej? Pan może się z tym nie zgadzać ale musi to zaakceptować bo w demokracji decyduje większość.
21
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" "Mamy zieloną falę na drogach" - po tym stwierdzeniu przestałem czytać dalej. Ktoś kto twierdzi, że zielona fala istnieje podważa swój obiektywizm w jakiejkolwiek sprawie." - ja jednak przeczytałem do końca, ale zgodzę się z tym, że mówienie o istnieniu jakiejkolwiek zielonej fali jest absurdem i już na wstępie widać, że autor czerpie wiedzę z teorii a nie z praktyki.
9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No do boju płatne trolle z TBV. Nie rozjuszył was ten artykuł? Przecież chcecie parku, owieczek, rozwoju i zlikwidowania śmietnika i miejsca gdzie żule piją alkohol. Będzie porządek, równe ładne bloki jeden obok drugiego, 20 tysięcy ludzi na 30 hektarach i nowoczesność w swoich 30-50 metrowych apartamentach za 300 tysięcy. A szkoła, żłobek, dom kultury, boisko? Zawiezie się dziecko na drugi koniec miasta do domu kultury na starym PRL-owskim blokowisku, na boisko na PRL-owskim Czechowie, do szkoły gdzieś jeszcze. Tylko trochę to potrwa zanim wydostaniecie się z uliczek tego blokowiska na Poligonową czy Koncertową.
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale beznadziejny tekst. Korki rano, oprócz miejsc gdzie są remonty, robią się głównie na drogach wlotowych do miasta (są to przeważnie drogi dwu i trzy pasmowe). Zatem korki w mieście robią w dużej mierze ci, którzy z tego miasta się wynieśli, ponieważ każdy wali do miasta samochodem i nie ważne, że przystanek ma pod domem na wsi (znam takie przypadki), a autobus w mieście dojeżdża pod samo biuro).
25
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Palikot już tyle lat temu wiedział kto zajmie się górkami ***s://youtu.be/dhHpjxxX8io
-5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O jakiej zielonej fali my tu mówimy, wystarczy wyjechać na drogi o 7 30 i gdzie tu niby nie ma korków, może autor miał na myśli że przy wyjeździe z Czechowa nie jest aż tak zakorkowane, może to i prawda ale to nie jest powód dla którego miało by nie powstać nowe osiedla, a już na pewno to nie jest powód by zagłosować na nie, odbierzemy sobie szansę na park, powstanie albo nowa galeria albo nie wiadomo co. głosuje na tak
11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Łatwo jest ogłupiać ludzi niż przekonać że są ogłupiani" smutne to ale prawdziwe. Płatne trole dwoją się i troją żeby ludzie się zgodzili i jak owce zagłosowali na tak. Otwórzcie oczy, zacznijcie myśleć!!! Kroi gruba akcja pod waszymi nosami. Politycy się tak nie reklamują jak tbv. Włodarze powinni się wstydzić. Górki czechowskie maja określone warunki zabudowy 1). Hal w ogóle nie można budować bo obowiązujący plan z 2005 r. tego nie dopuszcza .2.) Zabudowa dopuszczalna jest na 29,5 ha a 29,5ha to nie jest 30 ha. 3) . Z tych 29,5 ha powierzchnia 7,5 ha jest jest przewidziane na zabudowę komercyjną, bez hal , ( Ub i Uc w planie ) a na pozostałych 22 ha można budować tylko obiekty sportowe oznaczenie SR2 i SR1/U , z czego na 2,2 ha ( SR1/U) można w obiekty sportowe wbudować usługi komplementarne. Krótko zwięźle i na temat. Działka zyska na wartości w samym momencie zmiany warunków zabudowy z ok 30 mln na jakies 250 może 300. Zabudowana będzie warta 5 razy tyle czyli ponad MILIARD zł. Echo walczyło o to parę lat i proponowało takie warunki że ten park to na waciki. Będziesz utrzymywał 75 hektarów parku bo deweloper nie? Wiesz ile to będzie kosztować podatnika bo prezent za 1zł robi mieszkańcom? Park Ludowy się remontuje będzie nowe 23 ha pięknego terenu. Tych 18 radnych którzy głosowali za referendum i Ci którzy dali jakiekolwiek nadzieje deweloperowi powinno się wstydzić. Nie jestem żadnym trolem eco, popis itp wiec sobie daruj. Jestem raptem świadomym mieszkańcem Lublina. Rozumiem że jest to teren prywatny ale o określonym przeznaczeniu od lat. Doskonale wiedzieli co kupowali od Echo czyli tereny zielone przeznaczone pod rekreację. Wiec przestańcie mamić mieszkańców bo nastapią nieodwracalne zmiany. Jeszcze będziecie sobie pluć w brodę....ale wtedy będzie już za późno. Tu chodzi o gigantyczny zysk nic więcej. Mój głos jest zdecydowanie na NiE. Zapraszam do merytorycznej dyskusji wszystkich troli... tych z Warszawy też, na debacie również będę może dojedziecie spojrzymy sobie w oczy... podyskutujemy. Zobaczcie już artykuły, wywiady sponsorowane przez tbv gdzie nie można komentować, a ogrom mieszkańców nie zdaje sobie sprawy jak to działa... Podbijajcie to kopiujcie, a przede wszystkim rozmawiajcie z ludźmi rodziną znajomymi, może nie zrozumieją ale przynajmniej próbowaliśmy. Ostatni moment żeby otworzyć nieświadomym ludziom oczy, a trolom dewelopera dorzuć roboty żeby zapracowali na te srebrniki za które się sprzedają. Pozdrawiam i dziękuję za uwagę
11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzecz jasna, Towarzysz Wiejak na finiszu musiał zabrać głos by ostatecznie rozwiać wątpliwości jak ludzie mają głosować.
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DZIĘKUJEMY BARDZO PANIE REDAKTORZE :-) To Pan powinien zasiadać w ławie Rady miejskiej a nie ci .... tu nie mogę powiedzieć co myślę ,ale każdy się domyśli, którzy chcą przehandlować nasze zdrowie a może i życie w imię interesów przedsiębiorcy . Zgadzam się z każdym zdaniem Pańskiej wypowiedzi . Nie mogę tylko ciągle się nadziwić, że coś takiego jest możliwe, w Radzie Miasta , że radni głosują przeciwko społeczności , która ich wybrała. To gwóźdź do trumny Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Ciekawe co na Pan Przewodniczący Schetyna ??? Czy on wie co tu się wyprawia , jak to radni uchwalając referendum o z góry przewidzianym scenariuszu odbierają resztki głosów Platformie. A wybory do Parlamentu Europejskiego tuż tuż. Większość wyborców odbierze tę sytuację tak, że Platforma nie jest partią dla ludzi a partią dla biznesu , a ludzie przecież nie wybierają posłów czy radnych po to by służyli biznesowi a po to by służyli społeczeństwu !!!!
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Deweloper zaprzyjaźniony z DW coraz bardziej naciska. Krzysiu śmiało, daj jeszcze z 10 artykułów krytykujących ideę utworzenia na Górkach parku! Czasu trochę zostało...
27
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cywilizowani ludzie uciekają na wieś bo ceny działek w porównaniu do cen w Lublinie są niebotycznie mniejsze. Z wybudowanego parku cieszyć się będzie każdy, a bloki nie będą przeszkadzać prawie nikomu
19
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krzysio Wiejak jako redaktor naczelny a jednocześnie ten co mieszka niedaleko Górek powinien raczej powstrzymać się od głosu, bo nie jest obiektywny w tym temacie.
15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie redaktorze daję duży plus
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywistym faktem jest ucieczka lublinian z Lublina. Jedni wyjeżdżają za pracą do Warszawy, Holandii i Wielkiej Brytanii, inni zaś, na ogół ci, którzy już mają za co żyć, przenoszą się na wieś. Bo tam znajdują więcej spokoju, ciszy, zieleni, po prostu normalności. I nikt tego nie ziemi. A zabudowanie kolejnych kilkudziesięciu hektarów kolejnymi blokowiskami, i to w zielonym terenie miasta, jest mocno dyskusyjne. Bo jeśli teraz Górki Czechowskie, to czemu w przyszłości nie Stary Las, albo Las Prawiednicki. Wyobrażacie sobie za lat kilkadziesiąt nasz brudny i śmierdzący zalew pośród blokowisk. W kolorowej wizji deweloperów byłaby to z pewnością śródleśna kraina szczęśliwości z marinami, plażami, bulwarami i... jakimiś tam majaczącymi pośród wysokich sosen, trochę mało konkretnymi, ale całkiem wysokimi i gabarytowo olbrzymimi blokami.
-4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ALE PROPAGANDA AŻ ZBIERA NA WYMIOTY JAK SIĘ CZYTA TE ARTYKUŁY SPONSOROWANE PRZEZ KONKURENCJĘ TBV
20
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj jak kogoś boli pupa z powodu tego że górki w końcu mogą zostać uporządkowane
14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lamentujący wiejak
10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie lubię redaktora naczelnego tej gazety. Wydaje się zwykłym dziadem.
-5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podsumowując ten bełkotliwy artykuł o przyszłości górek powinni zdecydować nie mieszkańcy a jednoosobowo redaktor naczelny Dziennika Wschodniego
26
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 19

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.