Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Radni kontra człowiek z kamerą (wideo)

Utworzony przez Prawnik, 20 grudnia 2007 r. o 05:47 Powrót do artykułu
Jeżeli Widelski ma rzeczywiście legitymację prasową to Przewodniczący RM jest w sytuacji bardzo nieciekawej. Jest to nic innego jak wymuszenie na dziennikarzu odstąpienia od publikacji prasowej. (vide Prawo Prasowe). Jeśli dobrze pamiętam to czyn zagrożony karą do 3 lat. Poza tym oglądam od jakiegoś czasu sesje Rady Miejskiej w Bełżycach i na porządku dziennym jest niedopuszczanie różnych osób do głosu przez przewodniczącego Króla. Czy wreszcie ktoś ucywilizuje tego człowieka? Myślę że są wystarczające przesłanki do tego aby sprawą zajęła się Policja którą o mało co nieźle by wkręcił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przede wszystkim: co oni tam mają do ukrycia? Kultura prawna w upadku. Prawo mediów do udziału w publicznych sprawach określa cały łańcuch przepisów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To czego nie udało się Czuryszkiewiczowi w ciągu czterech lat udało się radzie miejskiej w ciągu roku. Zmienili pipidówkę w monarchię. Stary burmistrz abdykował. Usłużni giermkowie wystawiają swoje rodziny na pośmiewisko i tylko przebiegły stańczyk z radości zaciera ręce siedząc na swoim (nowym) fotelu. Sfrustrowany Rodak zasilił swoimi radnymi genialne gremium rajców miejskich. Czyżby Rzeczpospolita Babińska w nowej odsłonie? Z Kasprzaka to jednak cwany reżyser. Niezłą sztukę sobie wymyślił. „Teatr to dziwny, teatr jedyny, w nim przedstawienie wiecznie trwa, pogromcy zwierząt i arlekiny i szał iluzji Anawa” (Anawa - to rodzaj skorupy, warstwa brudu oblepiająca czystą boską duszę). Super premiera na kolejną rocznicę teatru Nasz. Vivat Monarchia vivat ten pan. Umarł król niech żyje Król!!! Bełżyce Górą (komisarzem?)!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam ,że obecna Rada Miejska miasta Bełżyc jest zbyt moło kompetentna i przerażona tym wszystkim jakie odpowiedzialne zadania przed nią stoją. Widać jak bardzo się przeliczyli ze swoją wiedzą i zdolnościami do gospodarzenia. Dlatego jej działania zdradzają znamiona osoby desperackiej szukając winnego w drugich. To nie te czasy, gdzie siedziało się spokojnie i czerpało profity, tudzież robiło na boku prywatę. Najwyższy czas wybierać osoby wykształcone i z charyzmą do poświęcania się dla dobra ogółu. Ten rok, to rok kompromitacji naszego kochanego miasta. Przykre! .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czas siedzenia biernego na sesji to już minął, a bezwzględne oko kamery zarejestruje każdą nieudolność uczestników, czy to specyfika tego środowiska "wielomiejskich" ambicji nie popartych zdrowo rozsądkowym myśleniem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dawid napisał:
Uważam ,że obecna Rada Miejska miasta Bełżyc jest zbyt moło kompetentna i przerażona tym wszystkim jakie odpowiedzialne zadania przed nią stoją. Widać jak bardzo się przeliczyli ze swoją wiedzą i zdolnościami do gospodarzenia. Dlatego jej działania zdradzają znamiona osoby desperackiej szukając winnego w drugich. To nie te czasy, gdzie siedziało się spokojnie i czerpało profity, tudzież robiło na boku prywatę. Najwyższy czas wybierać osoby wykształcone i z charyzmą do poświęcania się dla dobra ogółu. Ten rok, to rok kompromitacji naszego kochanego miasta. Przykre! .
Jakich sobie Bełżyczanie radnych wybrali taich mają! To ich nieprzymuszony wybór, więc nie ma sensu narzekać na radnych. A operator moim zdaniem powinien sięzastosować do regulaminu obrad, odowiazuje on zaróno radnych jak i obserwatorów. Jakoś w sejmie nie widać,żeby operatorzy kręcili się po sali obrad, mają wyznaczone miejsca i tego muszą przestrzegać! jeśli ten pan nie chciał zastosować się do regulaminu, to tak jakby sam zrezygnował z nagrywania! I nie wincie tylko radnych!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
odwolac przewodniczącego, ktory łapie jawnie prawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba ci się kolego wierszyki pomyliły. Tia, burdel w gminie, winien kamerzysta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SICK napisał:
Jakich sobie Bełżyczanie radnych wybrali taich mają! To ich nieprzymuszony wybór, więc nie ma sensu narzekać na radnych. A operator moim zdaniem powinien sięzastosować do regulaminu obrad, odowiazuje on zaróno radnych jak i obserwatorów. Jakoś w sejmie nie widać,żeby operatorzy kręcili się po sali obrad, mają wyznaczone miejsca i tego muszą przestrzegać! jeśli ten pan nie chciał zastosować się do regulaminu, to tak jakby sam zrezygnował z nagrywania! I nie wincie tylko radnych!
Z tego co mogłem zaobserwować na podstawie niejednej emitowanej sesji na stronie inter. gminy to ten pan kamerzysta stoi i nagrywa zawsze w jednym i tym samym miejscu więc poco to mydlenie oczu i uszu społeczeństwu. Spójżmy na to obiektywnie. Zespół radnych to osoby publiczne i nie mogą się ukrywać, a gadanie pana przewodniczącego o przeszkadzaniu to tylko wybieg usprawiedliwiający na łamanie przez niego i niektórych radnych prawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nieraz oglądałem nagranie z sesji rady miejskiej. Było to bardzo wygodne, ponieważ mogłem się dowiedzieć na bieżąco o ważnych sprawach dotyczących naszego miasta i gminy Bełżyce. Od wyborów nowej rady były cały czas naciski na burmistrza by ustąpił z urzędu, bo był z innej opcji politycznej, cały czas krytycznie nastawiona rada dopieła swego. A teraz chcą utajnić sesje, czyli ZBIORĄ SIE, POSIEDZĄ I WEZMĄ PIENIĄDZE. Nawet nie zmobilizują się do aktywnej pracy. Gdybym wiedział jak reprezentował będzie mnie radny Pluta nie dostał by mojego głosu, przynosi mi wstyd jako wyborcy. Za czasów nowej rady został zlikwidowany Festiwal Koni promujący nasze miasto w kraju i za granicą-KOMU TO PRZESZKADZAŁO? W zamian nic nowego nie zaoferowano. Na waszych kłótniach tracimy my mieszkańcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy w tej Gminie nie ma dobrego prawnika? Przecież jeśli ten gość ma legitymację prasową to wszyscy radni głosujący za wnioskiem, na podstawie prawa prasowego nie powinni już być radnymi. To jest naprawdę proste.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dawid napisał:
Z tego co mogłem zaobserwować na podstawie niejednej emitowanej sesji na stronie inter. gminy to ten pan kamerzysta stoi i nagrywa zawsze w jednym i tym samym miejscu więc poco to mydlenie oczu i uszu społeczeństwu. Spójżmy na to obiektywnie. Zespół radnych to osoby publiczne i nie mogą się ukrywać, a gadanie pana przewodniczącego o przeszkadzaniu to tylko wybieg usprawiedliwiający na łamanie przez niego i niektórych radnych prawa.
TO CO OGLĄDASZ NA OFICJALNEJ STRONIE BEŁŻYC NAGRYWA INNY GOŚCIU ,NIE M.WIDELSKI. ON TYLKO TAK Z DOSKOKU ,JAK WYPADNIE. CO DO RADY GMINY: NIE GŁOSOWAŁEM NA CZURYSZKIEWICZA I JEGO EKIPE,ALE ICH CHOCIAŻ DA SIĘ ZROZUMIEĆ(W SENSIE MÓWIĄ PO POLSKU)!!! A TEN BEŁKOT PRZEWODNICZĄCEGO .....SZKODA GADAĆ TAK SAMO JAK NIEUSTAJĄCE CHARCZENIE PANA WÓ... BLE ŻYGAĆ SIE CHCE. TEŻ SLSZAŁEM ŻE BEŁŻYCE GÓRĄ... ALE PRZY OKAZJI FESYIWALU KONI POSTAWIŁ SIĘ RADZIE ,WIĘC KIEPSKO TO WIDZE...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać, że Pan Przewodniczący Rady bardzo troszczy się o to, aby mieszkańcy Bełżyc byli świadomi tego, co się ma sesjach dzieje, skoro stwierdza, że Pan Marian Widelski zajmuje miejsce przeznaczone dla gości, których co prawda: "nie ma, ale przyjdą". No i co, przyszli???????? Oj, niech Pan tak nie zaprasza bo sie jeszcze całe Bełżyce zlecą... A tak, przynajmniej nie każdy jeszcze wie, co wy tam wyprawiacie w tej radzie. Mnie nie chciałoby się oglądać na żywo takiej żenady. Wolę ją obejrzeć jeśli już to w zaciszu domu. I dlatego uważam, że Wielmożny KRÓL, który się panoszy w radzie jak szara gęś, powinien dać wreszcie spokój i Widelskiemu i innym, których się nieustannie czepia. Poza tym mam pytanie: co konkretnie ma Pan na myśli, mówiąc, że materiały Widelskiego są "tendencyjne"? Osobiście uważam, że to WASZE działanie w tej radzie jest wyraźnie TENDENCYJNE! Jakim prawem wymusiliście na Burmistrzu Czuryszkiewiczu decyzję o rezygnacji z urzędu?!!! I to sugerując oczekiwanie "większości" (sic!) społeczeństwa!!!! A jaką ilością oddanych na siebie głosów może pochwalić się Przewodniczący? A Wójtowicz, który tym wszystkim kręci??? Na szczęście można to sprawdzić... Żenada, panie Król i cała reszta!! Współczuję tylko tym radnym, którzy popierali byłego już (niestety) Burmistrza. Użerać się z wami to czysty heroizm.... (A z Króla to najwyżej zając...)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"...w dodatku cały w buraczkach"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żenada na najwyższym poziomie. Panie Król! Apeluję! Tutaj mamy demokrację - czasy zakazów już dawno minęły i należy się z tym pogodzić. Dodatkowo Panie Królu czas przestać bawić się w pseudopolitykę, bo ta w Pana wykonaniu jest dziecinnie prostacka! Wyrazy szacunku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Apel do młodych mieszkańców Bełzyc. Patrzę na te obrady i oczom nie wierzę. Nie czekajcie aż nieudacznicy doprowadzą Bełzyce do tolalnego marazmu. Z pozycji podobnego miasteczka wygląda to dziś tragicznie. A jeszcze do niedawna Wam zazdrościłem. To wy będziecie mieszkać w tym mieście i wy powinniście zacząć przejmować inicjatywę oczekując pomocy od mądrych i myślących ludzi, nie przepojonych nienawiścią. Otrząśnijcie się, macie takich u siebie. Myślicie, że ludzie tacy jak np. prezes spółdzielni coś dobrego zrobią dla waszego miasta? Podsumujcie efekty jego pracy w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Co zrobił dla spółdzielni? Co pobudował? Energia drożeje. Koszty utrzymania rosną. Gdzie macie docieplenie bloków? Jedźcie do Bychawy, zapytajcie jak wygląda ich spółdzielnia. Macie w plecy 10 lat i kupę nie pozyskanej(straconej)kasy. Apeluję do radnych którzy dali się nabrać, zastraszyć lub zmanipulować. Nie ośmieszajcie siebie i waszych rodzin, jak ktoś napisał. Bełzycom życzę mądrego, uczciwego burmistrza a jemu nowej mądrej rady.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prywata, Prywata, Prywata.............rządzi w Bełżycach od kilkunastu lat!!!!!!!!!!!!!! a już Przewodniczący Rady ma w tym temacie ...spore doświadczenie!!!!!!!Na barkach demokracji zaczął budowac swój "autorytet" wśród..........znajomych,powinowatych,rodziny......i "obiecywał" co się da: drogi,chodniki,mosty,kanalizację itp........Z racji znajomości osoby, mieszkańcy wybierali Go w kolejnych wyborach na radnego!!!!!! Ale teraz trzeba jako Przewodniczący wykazać się....obietnicami i konkretnym działaniem........jest to robione kosztem pozostałych członków Rady!!!!!! jak i mieszkańców gminy!!!!!! To nie burmistrz powinien być zwolniony .................ale Rada "kumpli", "zasiedziłych działaczy","gminnych bosów".......którym w głowie zabawy, wycieczki i branie za darmo co się da............????? Wyborcy......siedzą CICHO, bo kto "podskoczy" Władzy ...ten "ginie".........(za wycięcie, własnego drzewa, o mało nie "posadzili" emerytkę ze Wzgórza,.....bo.......sąsiad tej osoby to szwagier Przewodniczącego Rady.......i były (Mili)Policjant?????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spółdzielca napisał:
Apel do młodych mieszkańców Bełzyc. Patrzę na te obrady i oczom nie wierzę. Nie czekajcie aż nieudacznicy doprowadzą Bełzyce do tolalnego marazmu. Z pozycji podobnego miasteczka wygląda to dziś tragicznie. A jeszcze do niedawna Wam zazdrościłem. To wy będziecie mieszkać w tym mieście i wy powinniście zacząć przejmować inicjatywę oczekując pomocy od mądrych i myślących ludzi, nie przepojonych nienawiścią. Otrząśnijcie się, macie takich u siebie. Myślicie, że ludzie tacy jak np. prezes spółdzielni coś dobrego zrobią dla waszego miasta? Podsumujcie efekty jego pracy w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Co zrobił dla spółdzielni? Co pobudował? Energia drożeje. Koszty utrzymania rosną. Gdzie macie docieplenie bloków? Jedźcie do Bychawy, zapytajcie jak wygląda ich spółdzielnia. Macie w plecy 10 lat i kupę nie pozyskanej(straconej)kasy. Apeluję do radnych którzy dali się nabrać, zastraszyć lub zmanipulować. Nie ośmieszajcie siebie i waszych rodzin, jak ktoś napisał. Bełzycom życzę mądrego, uczciwego burmistrza a jemu nowej mądrej rady.
POPIERAM !!!!!!!!!!!! TRAFNE UWAGI !!!!!!!!!!!! Za byłego burmistrza i poprzedniej rady było kilka ciekawych inicjatyw do rozwoju teraz już i mojego miasta. Ale zpełzło na niczym bo pewna grupa ZACIEKŁYCH radnych postawiła chyba sobie za punkt honoru dokonać spustoszenia /myślę.... za poprzednio przegrane wybory i, że inni mogliby coś leprzego zrobić/. Czy prawdą jest że prezes spółdzielni mieszkaniowej brał udział w 1968r. w inwazji z interwencją przeciwko ruchom wolnościowym na Czechosłowację i był dowódca dróżyny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy prawdą jest że prezes spółdzielni mieszkaniowej brał udział w 1968r. w inwazji z interwencją przeciwko ruchom wolnościowym na Czechosłowację i był dowódca dróżyny? Dowódca drużyny? -to by się zgadzało. Inwazja z interwencją przeciwko ruchom wolnościowym? -biorąc udział w gremialnym ataku na wolność mediów, także. Jeżeli jeszcze jest wierny swoim zasadom i nie zmienia poglądów? Kto wie. Coś w tym jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jacy wyborcy, takie miasto! Niech mają! Z tego co wiem znakomita cz. młodzieży bełżyckiej już dawno "zabrała zabawki" i zmieniła piaskownicę! Kiedyś pytając jedną osobę, byłego członka społeczności bełżyckiej, czemu stamtąd uciekł, usłyszałem: "...wiesz nie lubię gówna, a Bełżyce to czyste szambo"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...