Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Radny chce autobusów miejskich na trasie Lublin-Smugi

Utworzony przez Grzesiek, 21 września 2011 r. o 12:43 Powrót do artykułu
W 100% popieram! Niech wójt gminy odpowie, dlaczego Dąbrowica ma linie 3 MPK, a Marysin-Natalin-Snopków-Smugi mają nie mieć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może dlatego że mało kto wie gdzie to zadu...pie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja chcę połączenia MPK Lublin- Warszawa przez Nałęczów , Kazimierz i to co 20 minut co niektórym już palma odbija Świdnik, Łęczna teraz Smugi wogóle to nievh MPK całą Lubelszczyznę obsługuje. Jest PKS, są firmy prywatne a skoro inne firmy nie kwapią się obsługiwać tą trasę to chyba o czymś świadczy!!! A w Lublinie niech ludzi furmankami wożą bo autobusy w tym czasie będą w Świdniku , Łęcznej albo może i w Puławach, Lubartowie , Kraśniku, opolu lub?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogą lepiej się zajmij Panie radny, po co MPK jak droga przez Jakubowice i Smugi jest w tak fatalnym stanie, że nie da się już normalnie bez slalomu po niej przejechać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś, dawno temu do Jastkowa dojeżdzał autobus MPK. Myślę, że pan radny ma super pomysł, ale jeszcze lepszy, żeby pociągnąć 20tkę od Dąbrowicy (koło Florexpolu) do Jastkowa na pętle koło biblioteki, tak jak to niegdyś bywało. To niewiele dalej, a pomoc dla mieszkańców byłaby ogromna. Panie radny - do dzieła, a następną kadencję masz Pan w kieszeni !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może zanim ktoś pomyśli o komunikacji w różne dziury to niech się zastanowi czy na drodze 2 metrowej zmieści się 2,5 metrowy autobus i to jeszcze między drzewami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Grzesiek napisał:
W 100% popieram! Niech wójt gminy odpowie, dlaczego Dąbrowica ma linie 3 MPK, a Marysin-Natalin-Snopków-Smugi mają nie mieć?
Dąbrowica miejskie połączenie z Lublinem tylko dlatego, bo autobusy nie mają wcześniej gdzie zawrócić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja i wiele osób mieszkających w strone strzyżewic też chciałoby autobusy mpk,albo częstsze kursowanie mikrobusów lub autobusów pks,"u nas"tez mieszka dużo osób pracujących/uczacych się w lublinie,nie tylko ten problem maja mieszkańcy smóg i okolic.nie każdy ma samochód.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A przepraszam niby to dlaczego MPK nie miało by jeżdzić do Snopkowa przecież to zaledwie 3 kilometry od końcowego 18.Zresztą tym ludziom też należy się dojazd do pracy i dzieciom do szkoły.a Wójt gminy Jastków MPK ma pod nosem!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Michale o jeśli mi wiadomo to ten pan Radny nic nie ma wspólnego z Jakubowicami to takie teksty z naprawa dróg niech pan do kogoś innego sie zwraca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W notatce napisano że dużo osób pracuje w Lublinie.Pytam .Gdzie Ci ludzie płacą podatki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
an napisał:
a ja chcę połączenia MPK Lublin- Warszawa przez Nałęczów , Kazimierz i to co 20 minut co niektórym już palma odbija Świdnik, Łęczna teraz Smugi wogóle to nievh MPK całą Lubelszczyznę obsługuje. Jest PKS, są firmy prywatne a skoro inne firmy nie kwapią się obsługiwać tą trasę to chyba o czymś świadczy!!! A w Lublinie niech ludzi furmankami wożą bo autobusy w tym czasie będą w Świdniku , Łęcznej albo może i w Puławach, Lubartowie , Kraśniku, opolu lub?
Po pierwsze, to MPK a raczej przewoźnik wyłoniony przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, bo poza MPK są także inni, nie robiłby tego na koszt miasta, tylko za dopłatą ze strony gminy. Proszę czytać dokładnie artykuł. Jeżeli ZTM jest w stanie stworzyć nową linię lub wydłużyć istniejącą to w żaden sposób nie koliduje to z obecną miejską komunikacją, nie ubędzie w Lublinie autobusów. Po drugie chodzi o kilkanaście kursów w newralgicznych godzinach, a nie co 20 minut - radzę spojrzeć rozsądnie na temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
orseeirEno napisał:
W notatce napisano że dużo osób pracuje w Lublinie.Pytam .Gdzie Ci ludzie płacą podatki?
Pracują w Lublinie, a jeżeli są zameldowani w Gminie Jastków to podatki trafiają do gminy. Właśnie dlatego mieszkańcy płacąc podatki oczekują od Wójta zapewnienia komunikacji na odpowiednim poziomie. Z drugiej strony mieszkańcy tych miejscowości są mocno związani z Lublinem przez pracę, naukę, czy chociażby robienie zakupów w lubelskich sklepach (itp.). Ta ostatnia czynność ewidentnie wspiera lubelską lokalną przedsiębiorczość, która przecież płaci podatki na rzecz miasta Lublin, a nie Gminy Jastków. Pośrednio społeczności wszystkich podlubelskich gmin mają wpływ na rozwój Lublina, a Lublin na rozwój gmin. Pomiędzy miastem centralnym a sąsiadującymi samorządami powinna być ścisła współpraca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
an napisał:
a ja chcę połączenia MPK Lublin- Warszawa przez Nałęczów , Kazimierz i to co 20 minut co niektórym już palma odbija Świdnik, Łęczna teraz Smugi wogóle to nievh MPK całą Lubelszczyznę obsługuje. Jest PKS, są firmy prywatne a skoro inne firmy nie kwapią się obsługiwać tą trasę to chyba o czymś świadczy!!! A w Lublinie niech ludzi furmankami wożą bo autobusy w tym czasie będą w Świdniku , Łęcznej albo może i w Puławach, Lubartowie , Kraśniku, opolu lub?
Właśnie widać że komuś palma odbiła i to nieźle.Odpowiedź na poziomie pacjenta leżącego w szpitalu Neuropsychiatrycznym. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ram napisał:
A może zanim ktoś pomyśli o komunikacji w różne dziury to niech się zastanowi czy na drodze 2 metrowej zmieści się 2,5 metrowy autobus i to jeszcze między drzewami.
Gościu, spokojna Twoja rozczochrana !!!Jakoś kiedyś jeździła komunikacja miejska i nie było problemów nawet z mijaniem się autobusów. Proszę nie myśleć za bardzo do przodu jak się jest do tyłu Jak będzie Pan/i jechał/a na dwóch gazach, to z całą pewnością autostrada będzie za wąska, i o czym tu mowa. Nadmieniam że, po tych "dziurach" właśnie jeżdżą tiry i wiele innych pojazdów omijając te nie "dziury" Al. Warszawską. to proszę mi teraz wyjaśnić dlaczego tak jest, czyżby lepsza była trasa przez Snopków ? Proszę jeszcze zapoznać się, ile ma szerokości droga asfaltowa - szosa o ruchu dwukierunkowym. Wyrazy szacunku dla zorientowanych....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu się zgodzę z panem Robertem,że mieszkańcy Snopkowa są związani z lublinem.Gdyż tam pracują ich dzieci chodzą do szkoły.Chyba mają prawo dojechać na czas do pracy i do szkoły ale jest taka prawda, że nie ma czym.Ja już nie wspomnę o pacy na 2 zmianę tym bardziej nie ma czym wrócić.To jest śmieszne co Wójt wyprawia jemu nie trzeba MPK bo ma pod nosem 3 a inni niech chodzą na piechotę.Są większe dziury gdzie jeżdzi MPK o wiele dalej niż leży Snopków.A tu Wójt walczy o 3 km bo nie chce do finansować.To po co nam taki wójt gdzie ma w du*** mieszkańców i martwi się tylko o swoją Dąbrowice!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkaniec Jastkowa napisał:
Kiedyś, dawno temu do Jastkowa dojeżdzał autobus MPK. Myślę, że pan radny ma super pomysł, ale jeszcze lepszy, żeby pociągnąć 20tkę od Dąbrowicy (koło Florexpolu) do Jastkowa na pętle koło biblioteki, tak jak to niegdyś bywało. To niewiele dalej, a pomoc dla mieszkańców byłaby ogromna. Panie radny - do dzieła, a następną kadencję masz Pan w kieszeni !
Chyba nie da rady z tą dwudziestką do Jastkowa, bo obecny prywatny przewoźnik ma dobre układy z wójtem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mmnmmm napisał:
Może dlatego że mało kto wie gdzie to zadu...pie ?
Mam rozumieć że wójt nie wie ? Wiem coś o tym ! powiedział że do szkoły chodził na piechotę i pewnie miał pod górę Przemęczenie z lat szkolnych ujemnie wpłynęło na rozeznanie w swoim terenie ))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akcja radnego Ż. to raczej tylko kampania wyborcza, bo zdaje się że do Sejmu teraz kandyduje z odległego miejsca i musi się przecież jakoś zareklamować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkańcy Dąbrowicy mają MPK Gdyż Wójt właśnie tam mieszka i to wszystko wyjaśnia z kąt się tam wzięła 3. A na Snopków już nie stacza pieniędzy bo Wójt musi sobie drogę do domku wyremontować aby w jego autku zawieszenie nie padło przez dziury które są na jezdni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...