Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rusza akcja szczepienia lisów w Lubelskiem

Utworzony przez jon, 7 maja 2011 r. o 21:49 Powrót do artykułu
będzie więcej lisków. na pewno dobrze ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niezbyt dobrze. ale wścieklizna to nie sposób na lisy. niech lepiej panowie z fuzjami zaczną na nie polować, nie migając się argumentem, że "futro nie w cenie, nie opłaca się strzelać do rudego". a przy okazji - co na tą rosnącą populację lisów ekolodzy ? ci od oblewania farbą pań w futrach ? jaki widza sposób na ratowanie zajęcy i kuropatw (o bażantach i innych nie wspominając), dziesiątkowanych przez rosnącą liczbę lisów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie, może ktoś się orientuje czy ta szczepionka jest groźna dla zwierząt domowych? Chodzi mi przede wszystkim o psy i koty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze że zwalcza się nosicieli wścieklizny choć ta akcja nie sięga polityków. Wraz ze szczepieniem powinna również być realizowana inna akcja dotycząca lisów. Dzięki szczepieniom populacja tych zwierząt rozrosła się do poziomu naruszającego równowagę ekologiczną w środowisku. Wyraźnie widać zmniejszenie populacji zajęcy, kuropatw i innej drobnej zwierzyny o atakowaniu drobiu we wsiach nie wspominając.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw wypuszczają z zagranicy kuropatwy i zające, a teraz dają szczepionki lisom żeby trzebiły tą populację. Jestem za racjonalnymi działaniami a nie głupotą urzędników. Lisów jest w Polsce zatrzęsienie, jest niekontrolowana populacja, która przynosi więcej złego niż dobrego dla pozostałego ekosystemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pisza ze szczepiona na lisy która zrzucaja z samolotu na lasy pastwiska i łaki ze jest "BEZPIECZNA DLA ZWIERZAT DOMOWYCH" Otuż NIE JEST BEZPIECZNA!!! UWAZAJCIE NA SWOJE PUPILE, mieszkam blisko lasu i pies znalazl to cos na łace kolo domu niestety obajwy :ostre zatrucie wymioty, oslabienie utrata równowagi, na koniec trudne czynnosci oddechowe tak to sie objawia,dopiero teraz po przeczytaniu na internecie objawow jakie temu moga towarzyszyc mial moj pies na zwierzeta dziekie to moze dziala inaczej ale na domowe efekt jest taki ze zabija .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TAK TEZ SIE ZDARZYŁEM PRZEKONAC O NIEBEZPIECZENSTWIE TEJ SZCZEPIONKI NA LISY MOJ PIES TEZ ZDECHŁ .PISZA ZE JEST BEZPEICZNA ALE JEST KRUCZEK BO JEST TEZ DOPISKA ZE PO ZETKNIECIU SIE ZE SZCZEPIONKA Z NASZYM PUPILEM -NATYCHMISTA UDAC SIE DO WETERYNARZA WIEC JEST NIE BEZPIECZNA TAK SAMO I DLA LUDZI I DZIECI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...