Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

RYBCZEWICE-wybory samorządowe

Utworzony przez Ziomek, 26 września 2014 r. o 08:20
Gienka na wojta !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzosię cieszę, że Gość ma mnie za panią Masicz :) . Bo jak by mnie utożsamiał z osobą Pana Wójtato bym się czuł żle :angry: . Szanowny panie Gościu widzę,że słabiutko jest Pan zorientowany w sprawach naszej gminy. Proszę odnosić się do moich wcześniejszych wypowieszi i zdawać pytania, chętnie odpowiem. Wracając do PSL to odpowiem tak.,, Kto jest bez winy niech piierwszy rzuci kamień,, , nie pochwalam wypowiedzi Pana Sawickiego,ale  to jeden z lepszych ministrów rolnictwa. Panie Gościu proszę zapoznać się z naszą gminą bo sady to niespełna 8% naszych upraw. A nasza gmina jest pszenno - buraczana. A Panu Wójtowi lepiej wychodzi uprawa i pielęgnowanie ,,buraków,,. Odnosząc się  do wypowiedzi Ziomka powiem tak:Pan Wójt korzysta z niewiedzy swojego elektoratu i ich naiwności. Jego elektorat nie popiera ludzi przedsiębiorczych i kreatywnych, powód: bo Pan Wójt taki nie jest. Szanowny Ziomku Pan Miściur nie wygrał wyborów tylko z powodu ludzkiej ZAZDROŚCI. To jest powód tak jak pisałem wcześniej niernej demokracji na terenie gminy. Bedziemy mieli taką przyszłość jaką sami sobie stworzymy. Na koniec zadam jeszcze raz pytanie: CZY W NASZEJ GMINIE DZIEJE SIĘ DOBRZE ! Proszę o merytoryczne wypowiedzi i rzeczowe dyskusje jeżeli chcecie coś zmienić.
  To już "szima" stała się zwykłym "gościem" ? :lol: Po tej wypowiedzi ,na kilometr śmierdzi mi PSL-em. Ta arogancja ,chamstwo ...Przytoczę tylko jedno zdanie "A Panu Wójtowi lepiej wychodzi uprawa i pielęgnowanie "buraków" Koniec cytatu.Ot,i cały PSL :angry: Jak śmiesz prymitywny chamie obrażac inaczej myślacych niż ty ? I ty cos gadasz o "demokracji "? śmieszne... Pragnę przypomniec, że Pan Miściur i Pan Dorożyński nawet razem nie uzbierali tyle głosów co Pan Kwiatosz sam :) .Ich popularnośc w społeczeństwie jest raczej mizerna.Ludzie mają dobrą pamięc i różne "grzeszki " onych pamiętają...ale to już historia... ;) Na koniec pytanie "gościa" CZY W NASZEJ GMINIE DZIEJE SIĘ DOBRZE ? :) A czy dzieje się aż  tak zle ? Owszem ,zawsze mogło by byc lepiej ,ale Pani Masicz nie jest w stanie dac takiej gwarancji.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowni Panstwo!! 16 listopada każdy z nas może wyrazić swoją opinię i wziać udział w wyborach, zachęcam do tego bez względu na to na kogo Państwo zagłosujecie. To od waaszej decyzji zależy w którą stronę Gmina Pojdzie. Jezeli uważacie ze trzeba zmienić Pana Wójta to zaglsujcie na Panią Masicz, jezelu uważacie ze jest dobrze zagłosujcie na Pana Mirka Kwiatosza. Mam tylko jedna prosbę idzcie do wyborów, pokażcie ze kazdy głos sie liczy i że wam zalezy. pozdrawiam Wszytskich obywateli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  To już "szima" stała się zwykłym "gościem" ? :lol: Po tej wypowiedzi ,na kilometr śmierdzi mi PSL-em. Ta arogancja ,chamstwo ...Przytoczę tylko jedno zdanie "A Panu Wójtowi lepiej wychodzi uprawa i pielęgnowanie "buraków" Koniec cytatu.Ot,i cały PSL :angry: Jak śmiesz prymitywny chamie obrażac inaczej myślacych niż ty ? I ty cos gadasz o "demokracji "? śmieszne... Pragnę przypomniec, że Pan Miściur i Pan Dorożyński nawet razem nie uzbierali tyle głosów co Pan Kwiatosz sam :) .Ich popularnośc w społeczeństwie jest raczej mizerna.Ludzie mają dobrą pamięc i różne "grzeszki " onych pamiętają...ale to już historia... ;) Na koniec pytanie "gościa" CZY W NASZEJ GMINIE DZIEJE SIĘ DOBRZE ? :) A czy dzieje się aż  tak zle ? Owszem ,zawsze mogło by byc lepiej ,ale Pani Masicz nie jest w stanie dac takiej gwarancji.  
O gwarancję trzeba pytać Panią Masicz, ale Pani Masicz jest związana z naszą gminą od zawsze. Mieszka tu całe życie a Pan Kwiatosz przyszedł na posadkę a gniazdko wije sobie blisko Lublina  dlaczego :blush: ?jeżeli u nas mu tak dobrze to  powinien budować się na naszym terenie i płacić podatki w Rybczewicach  co? . Jak przegra wybory to tyle go będziemy oglądać B) .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zarzut ze M.Kwiatosz nie mieszka w naszej gminie tylko tu pracuje jest raczej śmieszny .Codziennie dziesiątki mieszkańcow naszej gminy jedzie do pracy w Lublinie czy Świdniku i nikt im nie czyni z tego powodu zarzutu. :)                  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zarzut ze M.Kwiatosz nie mieszka w naszej gminie tylko tu pracuje jest raczej śmieszny .Codziennie dziesiątki mieszkańcow naszej gminy jedzie do pracy w Lublinie czy Świdniku i nikt im nie czyni z tego powodu zarzutu. :)
Dziesiątki mieszkańców jadą za pracą bo gdzie pracować na terenie naszej gminy? Przez ostatnie cztery kadencje zamiast gospodarzy mieliśmy urzędasów w krawatach. Firmy powstają tam gdzie stwarza się im możliwości, a jakie możliwości stwarza Pan Kwiatosz jak nawet brak porządnej drogi do naszych Rybczewic. :unsure: . Wójt powinien być kreatywny a nie bierny leń. -_-
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie chodziło o to że nie można czynic komuś zarzutu że nie mieszka gdzie pracuje.Bo to niedorzeczne.Taki świat...Miliony Polaków pracuje daleko od swoich domów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie się podziała "szima" się pytam ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O PSL-u teraz napiszę .Uważam że PSL jest nowotworem polskiej wsi.Czy nie znacie tych cwaniaków? Uważają się za ludzi uprzywilejowanych ,bo mentalnie tkwią jeszcze w PRL-u a tam wszystko było im wolno i mieli na wsszystko przywileje. Taka scenka : jestem w ośrodku zdrowia ,czekam w kolejce jak wszyscy ,nagle wchodzi "Jadziuchna" stara peeselówa i bezpardonowo ,mimo protestów wchodzi do gabinetu bez kolejki! Na korytarzu pomruk złości ,matki z chorymi dziecmi muszą czekac ,ale wszyscy mówią że ona robi tak zawsze no bo stara działaczka PSL to myśli że jej się należy pierwszeństwo . taka jest to ta  Partia Swoich Ludzi...  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie chodziło o to że nie można czynic komuś zarzutu że nie mieszka gdzie pracuje.Bo to niedorzeczne.Taki świat...Miliony Polaków pracuje daleko od swoich domów.
Proszę nie być monotematycznym i uparcie nie bronić Pana Kwiatosza. Proszę o pokazanie jego gospodarności na przestrzeni lat jego pracy? Proszę wytłumaczyć dlaczego Pan Kiwitosz nie spotyka się ze swoimi mieszkańcami na zebraniach wiejskich :ph34r: ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę nie być monotematycznym i uparcie nie bronić Pana Kwiatosza. Proszę o pokazanie jego gospodarności na przestrzeni lat jego pracy? Proszę wytłumaczyć dlaczego Pan Kiwitosz nie spotyka się ze swoimi mieszkańcami na zebraniach wiejskich :ph34r: ?
 
Gdzie się podziała "szima" się pytam ?
Ciągle jeste i wymieniam Poglądy z Gościem :)  Zadaję pytania .Proszę o pokazanie gospodarności Pana Kwiatosz na przestrzeni lat? Proszę wytłumaczyć fakt braku zebrań wiejskich? :ph34r: . Czy u nas nie ma o czym mówić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piszę bo  zorro myśli ,że poszedłem spać jak nasz Wójt , ja ciąągłe jestem obecny i wyrażam swoje zdanie.  Pisałem już wcześniej, gdzie Pan Wójt ma sukcesy, czytajcie dzokładnie dyskusje na forum :) . Ja nie tylko piszę ale staram się odpowiadać bo to na tym polega dyskusja.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety nikt z młodych mieszkańców naszej gminy nie chce brać czynnego udziału w polityce. Nieliczni tylko startują na radnych ale jest ich bardzo mało. Prawda jest taka, że większość młodych perspektywicznych ludzi z naszej gminy jest zarobiona "po pachy" i nie ma czasu na angażowanie się w sprawy poza zawodowe i rodzinne. Osobiście znam kilkunastu młodych ludzi, którzy mogliby naprawdę coś zdziałać w samorządzie. Są to ludzie wykształceni, prowadzący własną działalność lub gospodarstwo, mający sporo fajnych pomysłów. Większość z nich już osiągnęła wiele ale nie rezygnują z dalszej pracy gdyż są zaprawieni w walce z systemem, ze złodziejskim ZUSem, drobiazgową skarbówką, niekompetencją i "olewnictwem" pozostałych urzędów. Te osoby, przenosząc nawet niewielki procent swoich umiejętności do działalności samorządowej, poprawiły funkcjonowanie gminy. Obecnej władzy w naszej gminie brakuje zaangażowania, odwagi, umiejętności negocjacji. Zabarykadowanie się w murach urzędu pokrytym azbestem nie pomoże uzyskać dotacji z unii, dofinansowania do lokalnych projektów i nie rozwiąże się w ten sposób żadnego z problemów w naszym otoczeniu.   Pozdrawiam.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety nikt z młodych mieszkańców naszej gminy nie chce brać czynnego udziału w polityce. Nieliczni tylko startują na radnych ale jest ich bardzo mało. Prawda jest taka, że większość młodych perspektywicznych ludzi z naszej gminy jest zarobiona "po pachy" i nie ma czasu na angażowanie się w sprawy poza zawodowe i rodzinne. Osobiście znam kilkunastu młodych ludzi, którzy mogliby naprawdę coś zdziałać w samorządzie. Są to ludzie wykształceni, prowadzący własną działalność lub gospodarstwo, mający sporo fajnych pomysłów. Większość z nich już osiągnęła wiele ale nie rezygnują z dalszej pracy gdyż są zaprawieni w walce z systemem, ze złodziejskim ZUSem, drobiazgową skarbówką, niekompetencją i "olewnictwem" pozostałych urzędów. Te osoby, przenosząc nawet niewielki procent swoich umiejętności do działalności samorządowej, poprawiły funkcjonowanie gminy. Obecnej władzy w naszej gminie brakuje zaangażowania, odwagi, umiejętności negocjacji. Zabarykadowanie się w murach urzędu pokrytym azbestem nie pomoże uzyskać dotacji z unii, dofinansowania do lokalnych projektów i nie rozwiąże się w ten sposób żadnego z problemów w naszym otoczeniu.   Pozdrawiam.
Dlatego tak ważne jest aby młodzi ludzie poszli na wybory i oddali swój głos, to im najbardziej powinno zależeć co będzię się działo z naszą gmminą, zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach i oddaniu głosu zgodnego z własnym przekonaniem i sumieniem, tak aby się nie wstydzić więcej :blush: za nasze Rybczewice.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę nie być monotematycznym i uparcie nie bronić Pana Kwiatosza. Proszę o pokazanie jego gospodarności na przestrzeni lat jego pracy? Proszę wytłumaczyć dlaczego Pan Kiwitosz nie spotyka się ze swoimi mieszkańcami na zebraniach wiejskich :ph34r: ?
 Co do osiągnięc wójta ...są na miarę możliwości naszej gminy ,czyli ograniczone ,ale są : spektakularnym sukcesem jest dokończenie budowy szkoły , położenie chodników , nawiązanie współpracy z Kadrema dzięki czemu "centrum " wypiękniało .Przedtem wyglądało jakby czas Rybczewic zatrzymał sie w latach PRL-u. Zastanawiające dlaczego PSL tak zajadle nie krytykował poprzednika Kwiatosza który był gorzej niz fatalnym gospodarzem i jak wiadomo miał słabośc do ...no wiecie do czego. :P Co do zebrań ...odpowiedz jest prosta .Wójt nie organizuje zebran ,bo to zadanie ...sołtysów którzy tych zebrań nie robią :) Wójt po prostu nie jest zapraszany do sołectw.Zreszta ostatnimi laty na zebrania wiejskie prawie nikt nie przychodzi wiec to i tak nie  ma sensu. Sa zebrania strażackie i wójt tam jest niemal zawsze. Wójt ma staly kontakt z mieszkańcami w Urzedzie ,wiec każdy może z nim porozmawiac w każdej sprawie.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaaa ...."szima " to Barbie :lol: :lol: :lol:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś cicho się zrobiło...Pewnie PSL w Rybczewicach pogodził się już ze swoją kolejną przegraną :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Co do osiągnięc wójta ...są na miarę możliwości naszej gminy ,czyli ograniczone ,ale są : spektakularnym sukcesem jest dokończenie budowy szkoły , położenie chodników , nawiązanie współpracy z Kadrema dzięki czemu "centrum " wypiękniało .Przedtem wyglądało jakby czas Rybczewic zatrzymał sie w latach PRL-u. Zastanawiające dlaczego PSL tak zajadle nie krytykował poprzednika Kwiatosza który był gorzej niz fatalnym gospodarzem i jak wiadomo miał słabośc do ...no wiecie do czego. :P Co do zebrań ...odpowiedz jest prosta .Wójt nie organizuje zebran ,bo to zadanie ...sołtysów którzy tych zebrań nie robią :) Wójt po prostu nie jest zapraszany do sołectw.Zreszta ostatnimi laty na zebrania wiejskie prawie nikt nie przychodzi wiec to i tak nie  ma sensu. Sa zebrania strażackie i wójt tam jest niemal zawsze. Wójt ma staly kontakt z mieszkańcami w Urzedzie ,wiec każdy może z nim porozmawiac w każdej sprawie.
Ja uważam, że w samorządzie powinni być ludzie, którzy nie mają przeszłości "partyjnej" ale byli dobrymi gospodarzami na własnym podwórku tzn. ich przedsiębiorstwa są w dobrej kondycji, gospodarstwa sie rozwijają itd. Przykładem może być tutaj prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, który wyprowdził miasto z długów i zmniejszył bezrobocie powstałe po upadku dużych zakładów pracy. Udało mu sie to zrobić bo zmotywował bezrobotnych do wzięcia swoich spraw we własne ręce. Obniżył lokalne podatki i zaczął szukać wsparcia w doatcjach unijnych i budżetowych. Nigdy nie uwieżę w to że człowiek bezpartyjny nie dogada się ze starostą czy marszałkiem z PSLu czy innej partii. Trzeba tylko próbować szukac wspólnego języka. Prawdą jest to że na szczeblu powiatowym i wojewódzkim rządzą układy partyjne, ale w końcu trzeba przełamać ten chory system. W samorządach powinni być ludzie, którzy są znani lokalnie i coś osiągnęli na gruncie prywatnym, a nie mają na klapie koniczynkę czy inne logo. Polityka partyjna powinna nie wychodzic poza Wiejską - tyle na razie w temacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Doceniam Sławku Twoją opinię ,lecz zauważ że my nie mamy takiego potencjału jak Nowa Sól.Jesteśmy maleńką gminą z jeszcze mniejszym budżetem.Niewiele można nawojowac niestety.Argument przeciwników Kwiatosza że nie wykorzystuje jakichś pieniędzy unijnych, jest tak samo nośny medialnie co i fałszywy zarazem.Nikt nie daje pieniędzy "biedakom" .Kasa idzie zawsze do bogatszych gmin co mogą wykazac się własnym potencjałem finansowym.Taka prawda.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Doceniam Sławku Twoją opinię ,lecz zauważ że my nie mamy takiego potencjału jak Nowa Sól.Jesteśmy maleńką gminą z jeszcze mniejszym budżetem.Niewiele można nawojowac niestety.Argument przeciwników Kwiatosza że nie wykorzystuje jakichś pieniędzy unijnych, jest tak samo nośny medialnie co i fałszywy zarazem.Nikt nie daje pieniędzy "biedakom" .Kasa idzie zawsze do bogatszych gmin co mogą wykazac się własnym potencjałem finansowym.Taka prawda.
Właśnie na tym polega bezsensowny system dotacji unijnych. Żeby dostać dofinansowanie trzeba wziąć kredyt na całą inwestycję. Zapłacić złodziejską prowizję i odsetki, zrealizować inwestycję, a wtedy po spełnieniu karkołomnych wymagań i przewaleniu stosu papierów przez zatrudnionych dodatkowo ludzi "dostaje" się jałmużnę z brukseli (celowo napisałem z małej litery). Sam myślałem nad napisaniem biznesplanu na zakup sprzętu do mojej firmy, ale jak się zorientowałem nad kosztami i procedurami tego całego ambarasu to dałem sobie spokój. Wziąłem pożyczkę i nikt nie będzie mi dyktował co mam kupić, kto ma wykonać usługę i w jakim terminie. Na tak zwaną "marchewkę na kiju" jak ja nazywam całe te wsparcie unijne dało sie nabrać wielu rolników, którzy kupili maszyny za kosmiczne pieniądze ispłacają kredyty do usr...... śmierci, ale ważne że unia 50% wróciła. Jestem zdania, że samorząd może starać się o takie dofinansowanie pod warunkiem, że wszystko zostanie dokładnie policzone. Nie każde darowane pieniądze są "dobre", niestety duża część tej kasy jest "toksyczna" co widać na przykładzie socjalu dla ubogich mieszkańców naszej gminy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 62

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...