Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

RYBCZEWICE-wybory samorządowe

Utworzony przez Ziomek, 26 września 2014 r. o 08:20
 Co do osiągnięc wójta ...są na miarę możliwości naszej gminy ,czyli ograniczone ,ale są : spektakularnym sukcesem jest dokończenie budowy szkoły , położenie chodników , nawiązanie współpracy z Kadrema dzięki czemu "centrum " wypiękniało .Przedtem wyglądało jakby czas Rybczewic zatrzymał sie w latach PRL-u. Zastanawiające dlaczego PSL tak zajadle nie krytykował poprzednika Kwiatosza który był gorzej niz fatalnym gospodarzem i jak wiadomo miał słabośc do ...no wiecie do czego. :P Co do zebrań ...odpowiedz jest prosta .Wójt nie organizuje zebran ,bo to zadanie ...sołtysów którzy tych zebrań nie robią :) Wójt po prostu nie jest zapraszany do sołectw.Zreszta ostatnimi laty na zebrania wiejskie prawie nikt nie przychodzi wiec to i tak nie  ma sensu. Sa zebrania strażackie i wójt tam jest niemal zawsze. Wójt ma staly kontakt z mieszkańcami w Urzedzie ,wiec każdy może z nim porozmawiac w każdej sprawie.  
Dobrze piszesz ale nie znasz tematu do końca, postaram się wyjaśnić. Co do Kadremy i chidnika to się zgadzam w 100% , ale budowa szkoły za kredyt przez taką gminę? Trzeba było dokończyć poniewaz stare bydnki szkoły były w fatalnym stanie. Tylko karygodną sprawa było kończenie za piniądze własne. Proszę państwa Wójt miał dwie kadencje i prawda jest taka, że z pomocą rady zarżną naszą gmine bo nie chciał szukać kasy z zewnątrz  na dokończenie budowy.  Jeżeli chodzi o zebrania czy inne spotkania to piszesz śmieszne rzeczy, prawda jest taka, że Wójt ignoruje zaproszenia. Co do spodkań stażackich to zgadzea się ,że są ale czy Pan Prezes z Panem Komendantem rozliczają się z ok 100 tys zł. pieniędzy ? O sprawy OSP pytajcie samych strażaków niech powiedzą kto ile otrzymał?
Aaaa ...."szima " to Barbie :lol: :lol: :lol:
Zorro jeżeli już to Ken :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co tak cichutko?
Ostatnio edytowany 30 października 2014 r. o 14:07
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze raz powtarzam -Wójt ma STAŁY ,CODZIENNY kontakt z mieszkańcami ,więc wszelkie zebrania są raczej mało istotne.Ponad to ,czy w atmosferze krzyków ,przerywania sobie nawzajem i gdy "dziad o gruszce ,baba o pietruszce" można coś merytorycznego ustalic ? Spotkania wiejskie to relikt przeszłosci -gdy nie było bezpośrednich komunikatorów ,miały sens.Sołtysi coraz rzadziej decydują się na organizowanie owych. Wiem ,że co niektórym marzą się jeszcze takie zloty by publicznie "wyhłostac" np.Wójta :P ale zdecydowana większośc ludzi myśli racjonalnie co wyraznie pokazało np. referendum czy akcja z ośrodkiem zdrowia.W obu przypadkach zdecydowana większośc "olała ciepłym moczem "awanturników i pieniaczy. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze raz powtarzam -Wójt ma STAŁY ,CODZIENNY kontakt z mieszkańcami ,więc wszelkie zebrania są raczej mało istotne.Ponad to ,czy w atmosferze krzyków ,przerywania sobie nawzajem i gdy "dziad o gruszce ,baba o pietruszce" można coś merytorycznego ustalic ? Spotkania wiejskie to relikt przeszłosci -gdy nie było bezpośrednich komunikatorów ,miały sens.Sołtysi coraz rzadziej decydują się na organizowanie owych. Wiem ,że co niektórym marzą się jeszcze takie zloty by publicznie "wyhłostac" np.Wójta :P ale zdecydowana większośc ludzi myśli racjonalnie co wyraznie pokazało np. referendum czy akcja z ośrodkiem zdrowia.W obu przypadkach zdecydowana większośc "olała ciepłym moczem "awanturników i pieniaczy. :)
Proszę pamiętac, że przytoczony ,, dziad,, i ,, baba,, też jest pełnoprawnym mieszkańcem naszej gminy i oni też chcą coś powiedzieć, przecież głosy wszystkich jednakowo są liczone w wyborach . Wójt ma być gospodarzem wszystkich a nie tylko wybranich i powinien spotykać się ze wszystkimi mieszkańcami. Zaufanie buduje się przez spotkania z ludżmi i mam nadzieję, że po czterech latach będę mógł zobaczyć Pana Wójta na jakimś zebraniu wyborczym, chciałbym usłyszeć jego dokonania i plany na kolejną kadencję. Ja zagłosuję na kandydata który  mnie przekona sam do swojej osoby. To oni chcą naszych głosów a nie my ich. Ps. awanturnicy i pieniacze też mają prawo głosu :P .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W takim razie dziwne ...Wójt nie robi zebrań ,a mimo to wygrywa od ośmiu lat :D  Może w tym jest jakaś metoda :D Cytat :" Wójt powinien spotykac się ze wszystkimi mieszkańcami" No to ma chodzic od chałupy do chałupy jak ksiądz po kolędzie ? :D A co zrobic z tymi co nie chcą się z nim spotykac ? Szima ,ty już wybrałeś (aś) . :D i żeby Kwiatosz zrobił nawet 10 spotkań z tobą to i tak nic nie pomoże :P Cóż ,lubisz chyba przegrywac :lol: 17 listopada na pewno nie będziesz w dobrym humorze. :lol:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie nie ma znaczenia kto jest lub zostanie Wójtem i żadnego z kandydatów nie oceniam przez pryzmat tego co posiada oraz do jakiej partii należy. Dla mnie liczą się konkretne fakty co osoba na tym stanowisku zrobiła lub zrobi dla nas mieszkańców gminy. Może dla niektórych spektakularnym sukcesem jest wybudowanie szkoły za kredyt, która niebawem bedzie świecić pustkami i ułożenie chodnika... dla mnie zaś jako mieszkańca spektakularną klapą jest zaniechanie przez nasze władze tematu uczestwnictwa w remoncie głównej drogi wojewódzkiej, wracając z Piask widać w którym miejscu kończy się Europa a zaczynają RYBCZEWICE, smutne ale prawdziwe... :(  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie nie ma znaczenia kto jest lub zostanie Wójtem i żadnego z kandydatów nie oceniam przez pryzmat tego co posiada oraz do jakiej partii należy. Dla mnie liczą się konkretne fakty co osoba na tym stanowisku zrobiła lub zrobi dla nas mieszkańców gminy. Może dla niektórych spektakularnym sukcesem jest wybudowanie szkoły za kredyt, która niebawem bedzie świecić pustkami i ułożenie chodnika... dla mnie zaś jako mieszkańca spektakularną klapą jest zaniechanie przez nasze władze tematu uczestwnictwa w remoncie głównej drogi wojewódzkiej, wracając z Piask widać w którym miejscu kończy się Europa a zaczynają RYBCZEWICE, smutne ale prawdziwe... :(
Bo my nie musimy jezdzić drogami ! My musimy podążać szlakiem Sobieskiego !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytam więc forumowych malkontentów.Czego nie startujecie na Wójta,radnego ? Umiecie tylko przelewac żale stukając w klawiaturę ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W takim razie dziwne ...Wójt nie robi zebrań ,a mimo to wygrywa od ośmiu lat :D  Może w tym jest jakaś metoda :D Cytat :" Wójt powinien spotykac się ze wszystkimi mieszkańcami" No to ma chodzic od chałupy do chałupy jak ksiądz po kolędzie ? :D A co zrobic z tymi co nie chcą się z nim spotykac ? Szima ,ty już wybrałeś (aś) . :D i żeby Kwiatosz zrobił nawet 10 spotkań z tobą to i tak nic nie pomoże :P Cóż ,lubisz chyba przegrywac :lol: 17 listopada na pewno nie będziesz w dobrym humorze. :lol:
Ten się śmieje kto się śmieje ostatni ;) . Co do osoby Pana Wójta jako faceta  to nic do niego nie mam, ale co do gospodarza to i owszem. Proszę sobie zestawić kwoty jakie pozyskały dwie sąsiadujące gminy z PROWu Rybczewice  600 tys. zł. Piaski 18 mln. zł  . ;) zwykła matematyka kto wygrał? i wiele innych liczb mogę podać na niezaradność naszego Gospodarza. Bardzo dobrze,że wybydowaliśmy szkołę tylko bardzo żle że za własne pieniądze :( . To posunięcie Wójta i Rady  pogrążyło naszą gminę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytam więc forumowych malkontentów.Czego nie startujecie na Wójta,radnego ? Umiecie tylko przelewac żale stukając w klawiaturę ?
Nie startują bo wiedzą, że nie mają szans, a Ci co mają szansę mają inne zajęcia i nie myślą o polityce. Tak jak napisałem wcześniej ludzie, którzy coś osiągnęli w życiu raczej nie pchają sie do polityki. Cały problem jest w tym, żeby określona grupa mieszkańców gminy, których interesy są wspólne, wystawiła swojego przedstawiciela w wyborach. Takich grup powinno być kilka, bo mieszkańcy naszej gminy składają się z conajmniej z kilku warstw społecznych. Oczywiście wygrywa ten, co potrafi te grupy ze sobą pogodzić. W obecnej sytuacji nasz wybór skupia się na prostym "za" lub "przeciw". Według mnie to marna perspektywa ale przynajmniej klarowna. Nie będzie tutaj sytuacji: "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta".   Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szima ,porównaj budżety Rybczewic i Piask to wtedy może zrozumiesz kto wygrał I DLACZEGO. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szima ,porównaj budżety Rybczewic i Piask to wtedy może zrozumiesz kto wygrał I DLACZEGO. :)
Ja dobrze wiem o czym piszę sądzę że nie masz bladeko poęcia  o wysokościach budżetów tych gmin więc przedstawię wszystkim do wiadomości: Budżet Rybczewic to 10 mln z ogonkiem - pozyskano 600 tys. zł  z PROW Budżet    Piask     to  20 mln z ogonkiem - pozyskano 18  mln. zł  z PROW Tak jak widać budżet gminy Piaski jest DWA RAZY WIĘKSZY  a pozyskali środki z samego PROWu  o TRZYDZIEŚCI RAZY :blink:  więcej niż My, i to jest fakt. Na Urząd Gminy pozyskanie takiej kwoty to śmiech nie jeden rolnik z nzszj okolicy  we własnym gospodarstwie tyle pozyskał i masz odpowiedż dlaczego ludzie zaradni  nie chcą działać w samorądzie z takim Wójtem :blush:.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szima ,porównaj budżety Rybczewic i Piask to wtedy może zrozumiesz kto wygrał I DLACZEGO. :)
  Widzę, że nie masz  badego pojęcia o budzetach tych dwóch sąsiednich gmin, dlatego postaram się przedstawic kilka liczb i faktów dla wszystkich: Budżet Gminy Rybczewice to ok.  10 mln zł. - pozyskała z PROW 600 tys zł. Budzet Gminy  Piaski  to   ok.       20 mln zł  - pozyskała z PROW 18 mln  zł. Więc przy DWA RAZY  większym bydżecie pozyskali TRZYDZIEŚĆI RAZY :blink:  węcej środków. Taka kwota jaką pozyskał Urząd Gminy Rybczewice jest śmieszna, nie jeden rolnik z terenu naszej gminy  pozyskał tyle we własnym gospodarstwie pomimo mniejszych budżetów od Gminy ;) . Zastanów się co piszesz aby nie pogrążać naszego Wójta i Rady.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co ty się tak martwisz  Wójtem i Radą ? :D Sytuacja Piask jest pod każdym względem zdecydowanie lepsza.Tylko taki laik jak ty tego nie rozumie.Porównywanie tych dwu gmin to już wielkie nieporozumienie. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co ty się tak martwisz  Wójtem i Radą ? :D Sytuacja Piask jest pod każdym względem zdecydowanie lepsza.Tylko taki laik jak ty tego nie rozumie.Porównywanie tych dwu gmin to już wielkie nieporozumienie. :)
Każdy powinien martwić się o swoją rodzinę, dom, gminę itd. Ty widzę , że już  liczb nie czytasz :D  i brakuje ci argumentów, na obronę Wójta i Rady ;) .  A do kogo mam porównnywać naszą Radę i Wójta jak gorszych od naszych samorządowców nie ma we całej okolicy, jak  są to napisz i przedstaw to w liczbach, bo to one najlepiej przemawiają do ludzi. Pisz o faktach szczerze. Chcesz pisać o dkokonaniach Rady i Wójta przez ostatnie 8  lata to proszę, chętnie poczytam. :) .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam nadzieję, że po wyborach wyłoni się dobry kolektyw tzn. tandem czyli wójt, który będzie miał zaplecze w większości w radzie gminy. Wtedy będzie łatwiej podejmować jakiekolwiek działania. Przecież rada ma moc uchwałodawczą a wójt te uchwały musi realizować. Więc większość odpowiedzialności ponoszą tak naprawdę radni. Ważne, żeby dla dobra gminy te dwa organy ze sobą współpracowały bo jak dotychczas (mam takie wrażenie) nie był z tym dobrze. Obecna rada jest chyba podzielona na dwa obozy: grupa pana Kwiatosza i grupa PSLu. Jedni blokują drugich, drudzy tych pierwszych i tak przez 8 lat. Daję tu przykład: jedni chcą drogę dojazdową do pola, drudzy kostkę koło zalewu. Podejrzewam, że w tej konfiguracji trudno o kompromis a cierpimy na tym wszyscy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szima ,dlaczego Ty nie kandydujesz na Wójta albo bodaj radnego skoro tak bardzo troszczysz się o gminę i masz taki krytyczny stosunek do terazniejszych władz ? Bo łatwiej anonimowo trollowac w cyberprzestrzeni niż faktycznie cos pożytecznego zrobic w realu ,tak ? :D Krytykowac to każdy głupi potrafi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam nadzieję, że po wyborach wyłoni się dobry kolektyw tzn. tandem czyli wójt, który będzie miał zaplecze w większości w radzie gminy. Wtedy będzie łatwiej podejmować jakiekolwiek działania. Przecież rada ma moc uchwałodawczą a wójt te uchwały musi realizować. Więc większość odpowiedzialności ponoszą tak naprawdę radni. Ważne, żeby dla dobra gminy te dwa organy ze sobą współpracowały bo jak dotychczas (mam takie wrażenie) nie był z tym dobrze. Obecna rada jest chyba podzielona na dwa obozy: grupa pana Kwiatosza i grupa PSLu. Jedni blokują drugich, drudzy tych pierwszych i tak przez 8 lat. Daję tu przykład: jedni chcą drogę dojazdową do pola, drudzy kostkę koło zalewu. Podejrzewam, że w tej konfiguracji trudno o kompromis a cierpimy na tym wszyscy.
Panie Sławku ależ obecny Wójt ma druzgoczącą większość bo aż 12-tu swoich radnych i jakby tylko mu się chciało to jest w stanie przeforsować wszystko, ale woli nie robic nic...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szima ,dlaczego Ty nie kandydujesz na Wójta albo bodaj radnego skoro tak bardzo troszczysz się o gminę i masz taki krytyczny stosunek do terazniejszych władz ? Bo łatwiej anonimowo trollowac w cyberprzestrzeni niż faktycznie cos pożytecznego zrobic w realu ,tak ? :D Krytykowac to każdy głupi potrafi...
Pisze prawdę a  nie krytykuję, Ty nie chcesz się do tego odnieść bo figę wiesz na temat naszej gminy, albo celowo udajesz greka :ph34r: . Ślepo bronisz stary nieudolny system naszej władzy. Gdzie twoje liczby i fakty? :lol:  Tak samo nie chcesz poszperać w sieci za informacjami jak Pan Wójt za dotacjami - leniuchy :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szima, Jesteś ślepo ustawiony na krytykę i nic ponad to .Powiedz, jak z tobą dyskutowac jak nie jesteś w stanie przyjąc żadnych argumentów ? No ale dobra ,załóżmy ze wygra Pani Masicz i jej kandydaci na radnych i co ?Słucham .Poczaruj nas tą opowieścią o krainie mlekiem i miodem płynącej jaką się staną Rybczewice :)  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 62

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...