Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sanitariuszka Irena

Utworzony przez suw, 5 kwietnia 2009 r. o 16:23 Powrót do artykułu
Wiwat nasi "odwieczni" przyjaciele sowieci i ich poplecznicy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nie zdoła was zawieść Polska pamięć i długie pokoleń wspomnienia Bo cokolwiek się stanie jak świat się pozmienia Niezmienna wasza przemoc i gwałt i nienawiść."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozmowa z Aniołem gdy tajemnice zgłębiam historii badając ślady minionej wojny wśród szumu wichru ktoś mnie zawołał dostrzegłem pannę w stroju anioła kim jesteś pytam piękna dziewczyno czemu tak smutne jest twoje lico czemu twa buzia zalana łzami czy kto cię skrzywdził ktoś zadał rany chciałam powiedzieć ci swą historię żyłam gdy Hitler rozpoczął wojnę kiedy napadli na nas zdradziecko brunatne Niemy z Rosją sowiecką lat dziewiętnaście ja miałam wówczas chciałam w stolicy rozpocząć studia dom mój zniszczono w ciężkim nalocie armie rozbite były w odwrocie chciałam ojczyźnie na pomoc spieszyć więc przyłączyłam się do żołnierzy marzyłam tylko by bić się z wrogiem byłam po kursie wojskowym kobiet umiałam strzelać i leczyć rannych miałam skończony kurs sanitarny a że żołnierzy wciąż brakowało więc mnie przyjęto na stan oddziału przez trzy tygodnie w ciągłym pochodzie na zimnie deszczu w znoju i chłodzie bitwy staczając z hordami wroga tak dotarliśmy do Hrubieszowa na mocy paktu Hitler i Stalin bestie ze wschodu kraj najechały a gdy zawiodła polska obrona oddział nasz dostał się w ręce wroga bezbronnym jeńcom zabrano życie rozstrzeliwując gdzieś za wsią skrycie minęły lata już od tej zbrodni czy ze współczesnych ktoś o nas wspomni wy co myślicie włącznie o sobie skłonicie głowy przed naszym grobem czy ktoś napisze dla nas poemat choć nas na świecie od dawna nie ma czy ktoś z żyjących czasem choć wspomni losy nas młodych z czasów tej wojny czy ktoś na groby przyniesie wieniec kto za nas zmówi zmarłych wspomnienie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...