Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sekcja zwłok wyjaśni przyczyny śmierci myśliwego z Roztocza

Utworzony przez Kalśarpus, 17 listopada 2009 o 12:40 Powrót do artykułu
Koleś zabijał bez skrupułów to i na niego przyszła pora - jest trochę sprawiedliwości na tym świecie. Poza tym panie Jordan czy to był wypadek czy zabójstwo zbada policja więc nie wychylaj się pan przed szereg, chyba że masz coś do ukrycia.
0
będzie tak! sekcja wykaże że spity był jak nieboskie stworzenie i go inny równie pijany zastrzelił. ale że myśliwi to śmietanka towarzyska-sądy, prokuratura, lekarze, białe kołnierzyki to powiedzą że się potknął i wystrzelił sobie z metrowj strzelby prosto w twarz-ot nieszczęśliwy wypadek jeśli Ci panowie szukają rozrywki, czegoś co im da zastrzyk adrenaliny, proponuje założyć ligę i robić ustawki koło łowieckie na koło łowieckie i nie do pierwszej krwi ale to the last man standing!
0
llubellak@op.pl napisał:
będzie tak! sekcja wykaże że spity był jak nieboskie stworzenie i go inny równie pijany zastrzelił. ale że myśliwi to śmietanka towarzyska-sądy, prokuratura, lekarze, białe kołnierzyki to powiedzą że się potknął i wystrzelił sobie z metrowj strzelby prosto w twarz-ot nieszczęśliwy wypadek jeśli Ci panowie szukają rozrywki, czegoś co im da zastrzyk adrenaliny, proponuje założyć ligę i robić ustawki koło łowieckie na koło łowieckie i nie do pierwszej krwi ale to the last man standing!
Zastanów sie idio...o co piszesz
0
jeżeli nie wiecie jak to było i chcecie popisać sobie trochę głupot to może zatrzymajcie to dla siebie i pierniczcie głupot na forum! dla nie których hobby to zbieranie znaczków a dla innych polowanie, ja również nie zabił bym żadnego zwierzęcia ale jak innym to sprawia przyjemność to co nam do tego! ja go znalem i trudno jest mi się otrząsnąć po tym całym zdarzeniu! współczuje jego zonie i przede wszystkim dzieciom bo stracić ojca w ich wieku to jest straszna tragedia!
0
llubellak@op.pl napisał:
proponuje założyć ligę i robić ustawki koło łowieckie na koło łowieckie i nie do pierwszej krwi ale to the last man standing!
dobra myśl ale to nie przejdzie, łatwiej ładować z fuzji do bezbronnego zwierzęcia bo oddać nie może, a potem panisko bohater że zabił groźnego zwierza. Stańcie myśliwi z nożem sam na sam z dzikiem, zobaczymy stare spaślaki jacy z was bohaterowie.
0
xxx napisał:
dla nie których hobby to zbieranie znaczków a dla innych polowanie, ja również nie zabił bym żadnego zwierzęcia ale jak innym to sprawia przyjemność to co nam do tego! ja go znalem i trudno jest mi się otrząsnąć po tym całym zdarzeniu! współczuje jego zonie i przede wszystkim dzieciom bo stracić ojca w ich wieku to jest straszna tragedia!
Dla innych hobby jest gwałcenie dzieci, nadstaw swoje dzieciaki zboczeńcowi skoro "innym to sprawia przyjemność to co nam do tego!". Zło jest złem i trzeba je zwalczać oraz napiętnować a nie usprawiedliwiać złe postępowanie bo to przyjemność dla kata. Jaka dziwna i pokrętna mentalność! jak za ściana będą znęcać się nad dzieciakiem też powiesz że innym nic do tego?
0
xxx napisał:
jeżeli nie wiecie jak to było i chcecie popisać sobie trochę głupot to może zatrzymajcie to dla siebie i pierniczcie głupot na forum! dla nie których hobby to zbieranie znaczków a dla innych polowanie, ja również nie zabił bym żadnego zwierzęcia ale jak innym to sprawia przyjemność to co nam do tego! ja go znalem i trudno jest mi się otrząsnąć po tym całym zdarzeniu! współczuje jego zonie i przede wszystkim dzieciom bo stracić ojca w ich wieku to jest straszna tragedia!
mi zawsze rodzice mówli że hobby to coś przyjemnego, rozwijającego, uczacego itd itd. nie sądzę aby zabijanie było dobrym hobby. adrenalina? strzelić do zająca? super sprawa, tylko twardziel tak robi! jak można traktować zabijanie jako hobby. dobrze tu jedna osoba napisała odnośnie twego postu-czy znęcanie się nad dziećmi jeśli to komuś sprawia przyjemność to też hobby? pozdrawiam
0
Gość napisał:
Zastanów sie idio...o co piszesz
a tobie co się nie podoba! sam jesteś myśliwym! walczyłeś ostatnio z zającem? Ty albo on, rozumię. Rozumię że wyszedłeś z tego pojedynku cało! gratulację, teraz czas na kaczkę, albo na sarenkę?!! twardziel z Ciebie, twoja rodzina, bliscy mają Ciebie za macho! ja proponuje, przystaw sobie tą flintę i wystrzel w swój durny ryj!
0
~llubellak@op.pl~ napisał:
a tobie co się nie podoba! sam jesteś myśliwym! walczyłeś ostatnio z zającem? Ty albo on, rozumię. Rozumię że wyszedłeś z tego pojedynku cało! gratulację, teraz czas na kaczkę, albo na sarenkę?!! twardziel z Ciebie, twoja rodzina, bliscy mają Ciebie za macho! ja proponuje, przystaw sobie tą flintę i wystrzel w swój durny ryj!
Nie pisz czlowieku glupot ktorych nawet nie przemyslales, probowales postawic sie na miejscu kogos z otoczenia tego czlowieka? rozwaz wszystkie mozliwosci i POMYSL czy twoja wypowiedz ma jakikolwiek sens. Znalem tego czlowieka dosc blisko i potwierdzam ze spodkalo go najgorsze co tylko moglo. Zostawil cala rodzine i duzo obowiazkow. Widze ze nie masz kompletnie wspolczucia dla innych. Nie masz pojecia ile ten czlowiek zrobil dobrych rzeczy dla innych, nie znasz jego inteligencji i poswiecenia, bez tego czlowieka dla wielu zmieni sie swiat. Takie i podobne wypadki moga trafic sie kazdemu.
0
ppp napisał:
Widze ze nie masz kompletnie wspolczucia dla innych. Nie masz pojecia ile ten czlowiek zrobil dobrych rzeczy dla innych, nie znasz jego inteligencji i poswiecenia, bez tego czlowieka dla wielu zmieni sie swiat. Takie i podobne wypadki moga trafic sie kazdemu.
Nie pisz bzdur gościu!! Koleś zabijał inne stworzenia dla przyjemności, chodził z bronią i strzelał z niej na otwartym terenie, a nie na strzelnicy, więc nie pisz farmazonów jaki był biedny i niewinny. O współczuciu też nie chrzań, bo czy zabity myśliwy miał współczucie dla zwierząt, które zabijał dla własnej rozrywki?
0
zamknij sie cieciu ekologu tępy sam pewnie wpieprzasz mięso ze zwierzat albo jakichś ryb i nie wiem czego piepszysz jak ci kiedyś jakiś lis sarna albo dzik wyskoczy przed maske bedziesz miał wypadek to zmienisz zdanie ale może być już zapóźno debl pewnie jesteś jakimś zasranym ekologiem znalazł sie obrońca zwierząt
0
cccccc napisał:
zamknij sie cieciu ekologu tępy sam pewnie wpieprzasz mięso ze zwierzat albo jakichś ryb i nie wiem czego piepszysz jak ci kiedyś jakiś lis sarna albo dzik wyskoczy przed maske bedziesz miał wypadek to zmienisz zdanie ale może być już zapóźno debl pewnie jesteś jakimś zasranym ekologiem znalazł sie obrońca zwierząt
Jaka "zrównoważona" i "mądra" wypowiedź. Sam wystawiasz sobie świadectwo koleżko. Wytłumacz mi proszę na jakiej zasadzie porównujesz wypadek samochodowy ze zorganizowanym polowaniem? bo sensu nie ma tu ani trochę.
0
Uwa napisał:
Jaka "zrównoważona" i "mądra" wypowiedź. Sam wystawiasz sobie świadectwo koleżko. Wytłumacz mi proszę na jakiej zasadzie porównujesz wypadek samochodowy ze zorganizowanym polowaniem? bo sensu nie ma tu ani trochę.
Ja żadnego sensu w Twoich wypowiedziach też tu nie widzę. I wcale nie są ani zrównoważone ani tym bardziej mądre. Wręcz przeciwnie. Nie rozumie jak można porównywać życie jakichś zajączków do życia człowieka. Zajączki owszem stworzenie Boże, ale bez przesady... Zycie człowieka jest największą wartością! Jaki by ten człowiek nie był. A to był dobry człowiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest naprawdę wielka tragedia i wielka strata. Ludzie opamiętajcie się i nie próbujcie anonimowo wymierzać sprawiedliwości na forum pisząc takie głupoty. Pomyślcie możne lepiej co Wy byście czuli gdyby to dotyczyło waszej rodziny czy znajomych. Bo po co pisać takie rzeczy o człowieku jak go nie znaliście.
0
ssss napisał:
Nie rozumie jak można porównywać życie jakichś zajączków do życia człowieka. Zajączki owszem stworzenie Boże, ale bez przesady... Zycie człowieka jest największą wartością! Jaki by ten człowiek nie był.
Widzę że cały czas nie rozumiesz. Tu nie chodzi o porównywanie wartości życia człowieka i zająca, ale o fakt odbierania życia innym boskim stworzeniom. Facet ganiał z bronią i bawił się w kata, los się odwrócił i na niego zapolowano - kto mieczem wojuje od miecza ginie. Myślisz, że zabijane lisy, sarny, zające nie mają uczuć, nie mają swojej rodziny, nie odczuwają cierpienia i żalu? Odczuwają i to mocniej od człowieka. Gdyby nie rajcowało go zabijanie, to dziś siedziałby z rodzinką w domku popijając herbatkę.
0
Kalśarpus napisał:
Koleś zabijał bez skrupułów to i na niego przyszła pora - jest trochę sprawiedliwości na tym świecie. Poza tym panie Jordan czy to był wypadek czy zabójstwo zbada policja więc nie wychylaj się pan przed szereg, chyba że masz coś do ukrycia.
Człowieku zastanów się co Ty piszesz? Trochę więcej pokory i szacunku dla drugiego człowieka! Czy on Ci kogoś zabił? Ty chyba nie rozumiesz słowa sprawiedliwość. Naprawdę nie wiesz co jeszcze ciebie w życiu może spotkać i jak skomentują Ciebie inni.
0
Uwa napisał:
Widzę że cały czas nie rozumiesz. Tu nie chodzi o porównywanie wartości życia człowieka i zająca, ale o fakt odbierania życia innym boskim stworzeniom. Facet ganiał z bronią i bawił się w kata, los się odwrócił i na niego zapolowano - kto mieczem wojuje od miecza ginie. Myślisz, że zabijane lisy, sarny, zające nie mają uczuć, nie mają swojej rodziny, nie odczuwają cierpienia i żalu? Odczuwają i to mocniej od człowieka. Gdyby nie rajcowało go zabijanie, to dziś siedziałby z rodzinką w domku popijając herbatkę.
Wiem, że mają swoją rodzinę lecz nie sądzę aby odczuwały i rozumiały bardziej, czy więcej od człowieka. Naprawdę nie popieram zabijania zwierząt. Ale bez przesady... A czy Ty rozmawiałaś z jakimś lisem, sarną i zającem o ich żalu? Bo ja widziałam tą rodzinę, rozmawiałam z nimi i naprawdę bardzo im współczuje. Widzę ze Ty bardzo ładnie piszesz o zwierzętach ale nie masz w ogóle życzliwości ani współczucia dla drugiego człowieka!
0
ssss napisał:
Wiem, że mają swoją rodzinę lecz nie sądzę aby odczuwały i rozumiały bardziej, czy więcej od człowieka. Naprawdę nie popieram zabijania zwierząt. Ale bez przesady... A czy Ty rozmawiałaś z jakimś lisem, sarną i zającem o ich żalu? Bo ja widziałam tą rodzinę, rozmawiałam z nimi i naprawdę bardzo im współczuje. Widzę ze Ty bardzo ładnie piszesz o zwierzętach ale nie masz w ogóle życzliwości ani współczucia dla drugiego człowieka!
Mam współczucie dla człowieka, ale nie dla takiego co zabija inne stworzenia dla przyjemności. Widzisz jakiś czas temu był inny przypadek zastrzelenia - myśliwy zabił niewinnego człowieka, który spacerował po lesie. To jest dopiero skandal. Zabijanie zwierząt można usprawiedliwić dla celów żywnościowych jak ktoś je mięso (choć możliwie bez okrucieństwa - niestety w rzeźniach odchodzą dantejskie sceny, i w ograniczonych ilościach - mięsa żre się niebezpiecznie dla człowieka dużo). Ze zwierzętami nie trzeba rozmawiać (zresztą jak), wystarczy obserwacja. Każde stworzenie na tej planecie chce żyć i robi wszystko aby przeżyć. Choć jak widać są osobniki, które pomimo pełnej lodówki mięsa idą w teren pozabijać dla zabawy. Dziwna i chora to rozrywka, dlatego współczucia dla takich ludzi mieć nie będę.
0
Uwa napisał:
Mam współczucie dla człowieka, ale nie dla takiego co zabija inne stworzenia dla przyjemności. Widzisz jakiś czas temu był inny przypadek zastrzelenia - myśliwy zabił niewinnego człowieka, który spacerował po lesie. To jest dopiero skandal. Zabijanie zwierząt można usprawiedliwić dla celów żywnościowych jak ktoś je mięso (choć możliwie bez okrucieństwa - niestety w rzeźniach odchodzą dantejskie sceny, i w ograniczonych ilościach - mięsa żre się niebezpiecznie dla człowieka dużo). Ze zwierzętami nie trzeba rozmawiać (zresztą jak), wystarczy obserwacja. Każde stworzenie na tej planecie chce żyć i robi wszystko aby przeżyć. Choć jak widać są osobniki, które pomimo pełnej lodówki mięsa idą w teren pozabijać dla zabawy. Dziwna i chora to rozrywka, dlatego współczucia dla takich ludzi mieć nie będę.
Zgadzam się z Tobą co do przypadku tego człowieka, który zginął;o którym piszesz. To rzeczywiście wielki skandal i bardzo wielka tragedia! Lecz to jest inna sytuacja. Podkreślam raz jeszcze za zabijaniem zwierząt też nie jestem. A co do współczucia, to myślę inaczej. Ten człowiek, który nie żyje, nie potrzebuje współczucia, jemu ono naprawdę nie jest do niczego potrzebne. Pomyśl jednak o jego najbliższych. O ich smutku i żalu. Nie wiem ile masz lat? Czy masz dzieci i męża? Być może nie? Może kiedyś to jeszcze zrozumiesz i zmienisz zdanie? A może nie? Nie wiem?
0
ssss napisał:
Zgadzam się z Tobą co do przypadku tego człowieka, który zginął;o którym piszesz. To rzeczywiście wielki skandal i bardzo wielka tragedia! Lecz to jest inna sytuacja. Podkreślam raz jeszcze za zabijaniem zwierząt też nie jestem. A co do współczucia, to myślę inaczej. Ten człowiek, który nie żyje, nie potrzebuje współczucia, jemu ono naprawdę nie jest do niczego potrzebne. Pomyśl jednak o jego najbliższych. O ich smutku i żalu. Nie wiem ile masz lat? Czy masz dzieci i męża? Być może nie? Może kiedyś to jeszcze zrozumiesz i zmienisz zdanie? A może nie? Nie wiem?
Rodzina na pewno cierpi, ale dlaczego godzili się na takie jego rozrywki? Na polowaniu zawsze istnieje ryzyko śmierci, tam gdzie kule latają zagrożenie jest większe niż np. na spacerze w parku czy w restauracji na kolacji z rodziną. Ktoś podejmuje ryzyko będąc w pełni władz umysłowych (inaczej nie miałby pozwolenia na broń), czyli w takim przypadku zawsze musi się liczyć ze śmiercią. Odbierał życie, odebrano jemu - taka jest kolej rzeczy. Rodzinę mam, nikt z niej nie odbiera życia innym istotom - jesteśmy wegetarianami (nie zabijamy dla jedzenie, a tym bardziej dla rozrywki). Mój dziadek zginął na polowaniu zbiorowym, został zastrzelony przez innego myśliwego i uważam że sam sobie był winny - niestety ludzie uczą się na błędach.
0
Uwa napisał:
Rodzina na pewno cierpi, ale dlaczego godzili się na takie jego rozrywki? Na polowaniu zawsze istnieje ryzyko śmierci, tam gdzie kule latają zagrożenie jest większe niż np. na spacerze w parku czy w restauracji na kolacji z rodziną. Ktoś podejmuje ryzyko będąc w pełni władz umysłowych (inaczej nie miałby pozwolenia na broń), czyli w takim przypadku zawsze musi się liczyć ze śmiercią. Odbierał życie, odebrano jemu - taka jest kolej rzeczy. Rodzinę mam, nikt z niej nie odbiera życia innym istotom - jesteśmy wegetarianami (nie zabijamy dla jedzenie, a tym bardziej dla rozrywki). Mój dziadek zginął na polowaniu zbiorowym, został zastrzelony przez innego myśliwego i uważam że sam sobie był winny - niestety ludzie uczą się na błędach.
Myślę, że rodzina nie koniecznie do końca to popierała czy się z tym godziła. I dziś chyba tym bardziej jest jej z tego powodu ciężko i przykro, bez różnych tego typu komentarzy. Uważam też nie należy oceniać kogoś tylko pod tym jednym względem, że był myśliwym, a raczej jakim był człowiekiem. Przypuszczam też, że nie znałaś osobiście tego człowieka. Ty piszesz z punktu widzenia wegetarian, ja nie. (Tak myślałam, bo wywnioskowałam to już z wcześniejszych Twoich komentarzy, że jesteś wegetarianką.) Dla mnie jednak życie ludzkie jest wartością największą i nieporównywalną. I w moim przekonaniu na świecie jest naprawdę dużo gorszego zła...
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.