Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Szkoły nie oddamy". Gimnazjum padnie ofiarą reformy edukacji?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 marca 2017 r. o 14:14 Powrót do artykułu
Popierwsze nauczyciel z gimnazjum nie moze uczyc dziecka z podstawowki, wiec bylaby zatrudniona nowa - dodatkowa kadra a po drugie to ma byc dyskusja o tym co zrobic z budynkiem i jego wyposazeniem a nie jacy sa nauczyciele Gimnazjum bo znowu zacznie sie glupi temat rzeka i wywalanie zwoich zalow tak jak na stpotkaniu - rodzice zamiast jasno powiedziec "tak chcemy szkoly podstawowej w tym budynku lub zaprzeczyc - nie to nie ma sensu" to zmarnowali 1,5 godziny na sprzeczanie sie o godziny otwarcia swietlicy szkolnej w Radawcu Duzym. Nic dziwnego, ze wszyscy zaczepi wychodzic - jak Wy zainteresowani nie potraficie jasno wyrazic swojego zdania tylko zajmujecie sie glupotami zamiast ustalac to co wazne. ( Tak wiem, zaraz zacznie sie na mnie jazda, ze swietlica tez wazna, i przez le odpwiedzi Pani Dyrektor nie poslaliscie dziecka do tej szkoly a do Lublina ale idzcie z tym do danej placowki, napiszcie pismo do giminy czy skarge ale po co to wywlekac wtedy kiedy powinnismy zajmowac sie tym po co przyszlismy czyli przyszloscia placowki ?).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do osob, ktore chca ratowac szkole i posylac dzieci do Radawczyka - warto zapytac tez Trojaczkowice czy Strzeszkowice, czy Radawczyk a moze i Radawiec Duzy czy Pawlin - rozwiesic ulotki w sklepach czy powrzucac do skrzynki - bo sam Radawiec Mały i Radawczyk to garstka dzieci, z ktorych szkoly podstawowej na pewno nie bedzie. Pamietam, ze wojt wyczytal, ze 2010 r. w tych dwoch miejscowasciach urodzilo sie 10 dzieci - czyli rocznik, ktory wlasnie szedl by do pierwszej klasy od wrzesnia. Jednak z tego co sie orientuje wszystkie te dzieci sa juz w pierwszej klasie jako szesciolatki wiec nowej pierwszej klasy w budynku gimnazjum nie utworza czyli warto tych dzieci poszukac gdzies dalej niz w najblizszej okolicy tak zenby jednej szkole nie zabrac duzo a z kazdej odjac po trochu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No fajnie fajnie. A ja przypomne Batcelona 6:1 PSG
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ważne jest dla mieszkaców, aby dzieci miały blisko do szkoły (dobrze wyposażonej i z dobrymu nauczycielami), aby w szkole była świetlica otwarta od 6 -tej do nawet 18 -tej, według potrzeb rodziców - to tylko kilka godzin pracy wychowawcy dziennie, a rodzice będą mogli spokojnie pojechać do pracy. W budynku szkoły w Radawczyku wystarczy też miejsca na przedszkole. Dlaczego rodzice muszą wozić dzieci do przedszkoli w Lublinie. Przecież dotcja państwa na jedno dziecko wynosi tyle samo na jedno dziecko ze wsi jak i z dużego miasta. Konopnica jest gminą podmiejską, ludzie pracują w róznych miejscach Lublina, czasami na zmiany, więc bezpieczna szkoła blisko domu jest w Radawczylu bardzo potrzebna. Gdy zamkną gimnazjum, rodzice będą musieli sami wozić dzieci daleko do szkoły. Mam nadzieje, że władze gminy, a zwłaszcza radni wybrani przez mieszkańców zaczną myśleć o najważniejszych potrzebach mieszkańców, którzy ich wybrali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety radni mają mieszkańców, a tym bardziej szkołe w d...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma co ratować. Trzeba burzyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym gimnazjum byłem tylko z przymusu bo łatwy transport.... I z uśmiechem na ustach bym patrzył jak by ruwnali budynek z ziemią :)  Ile ja bym dał żeby zostać dwa lata dużej w podstawówce... Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Młodzi ludzie mieszkający na wsi powinni mieć możliwość wysłania dzieci do samorządowego przedszkola. Skoro Państwo dofinansowuje przedszkola w mieście i na wsi to dlaczego nie w Radawczyku? W innych gminach są tanie publiczne przedszkola. Dobrze, że nie będzie gimnazjum, ale niech wróci dawna podstawówka. Nie daleko od domu, tylko blisko. W szkole podstawowej można też zatrudnić nowych nauczycieli do młodszych klas i do przedszkola. U nas była kiedyś ośmioletnia szkoła podstawowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak w tym roku nie powstanie w Radawczyku szkoła podstawowa, to nie będzie jej już nigdy. Za rok gmina się wypnie na mieszkańców i w ogóle nie będzie zainteresowana tworzeniem szkoły. Budynek sprzeda albo jakiś znajomek założy prywatny interes.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skąd ta kłamliwa informacja? Przecież w przeciągu paru dni znaleziono 80cioro dzieci chętnych do uczęszczania do szkoły podstawowej w Radawczyku Drugim. Gdyby to zostało rozgłoszone spokojnie przekroczonoby liczbę 100 dzieci. Należy też pamiętać, że w takiej szkole może powstać przedszkole. W niedługim czasie byłaby to największa podstawówka w gminie. Dlaczego? Bo ma dobrą kadrę pedagogiczną, świetne zaplecze i bardzo korzystne umiejscowienie. Na pewno innym okolicznym szkołom to nie pasuje, nie pasuje to też wójtowi, który chce za wszelką cenę zaoszczędzić (a może nawet sprzedać budynek szkoły). Bardzo się na wójcie zawiodłem, bo to człowiek "stąd", wydawało mi się, że nie myśli finansowo, ale ludzko- jak widać bardzo się myliłem. Jeśli zlikwiduje tą szkołę, to straci głosy 1/4 gminy. Niesamowicie się też zawiodłem na zastępcy wójta, pani Annie Olszak, która zamiast próbować ratować szkołę, myśli tylko i wyłącznie o stanowisku. Kariera w gminie może się szybo skończyć, a ludzie będą to pamiętać całe życie..Poza tym ta szkoła została zbudowana w dużej mierze w czynie społecznym, na darowanym gruncie. Nie wiem czy jest to do końca zgodne z prawem, aby wójt przy sprzeciwie miejscowej ludności mógł likwidować taką szkołę. Musiałby się temu przyjrzeć jakiś prawnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gimnazjum cię przymuszało? miej żal do rodziców, że nie wozili cię do Lublina- co do podstawówki to może warto wrócić- nie znasz podstawowych zasad ortografii- ,,równali" piszemy przez ,,ó"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mów o zasadach ortografii, a zdanie zacznij z małej litery .......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublinianin napisał:
Skąd ta kłamliwa informacja? Przecież w przeciągu paru dni znaleziono 80cioro dzieci chętnych do uczęszczania do szkoły podstawowej w Radawczyku Drugim. Gdyby to zostało rozgłoszone spokojnie przekroczonoby liczbę 100 dzieci. Należy też pamiętać, że w takiej szkole może powstać przedszkole. W niedługim czasie byłaby to największa podstawówka w gminie. Dlaczego? Bo ma dobrą kadrę pedagogiczną, świetne zaplecze i bardzo korzystne umiejscowienie. Na pewno innym okolicznym szkołom to nie pasuje, nie pasuje to też wójtowi, który chce za wszelką cenę zaoszczędzić (a może nawet sprzedać budynek szkoły). Bardzo się na wójcie zawiodłem, bo to człowiek "stąd", wydawało mi się, że nie myśli finansowo, ale ludzko- jak widać bardzo się myliłem. Jeśli zlikwiduje tą szkołę, to straci głosy 1/4 gminy. Niesamowicie się też zawiodłem na zastępcy wójta, pani Annie Olszak, która zamiast próbować ratować szkołę, myśli tylko i wyłącznie o stanowisku. Kariera w gminie może się szybo skończyć, a ludzie będą to pamiętać całe życie..Poza tym ta szkoła została zbudowana w dużej mierze w czynie społecznym, na darowanym gruncie. Nie wiem czy jest to do końca zgodne z prawem, aby wójt przy sprzeciwie miejscowej ludności mógł likwidować taką szkołę. Musiałby się temu przyjrzeć jakiś prawnik.
W punkt. Ani pani wicewójt, ani sołtys, ani radny nie są zainteresowani ratowaniem szkoły. Ręka rękę myje i tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja najbardzej szanuję takich nauczycieli jak: Pan Sławek Furtak, pani Iwona Palczewska,pani Aneta Putowska, pani Jolanta Rajchert i pan Jacek Kozyra. Wszystkie lekcje z tym osobami są interesujące.Bardzo mili nauczyciele.A co do Krzysia Mackiewicza to powinni go wywieźć na taczkach z tego gimnazjum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Krzysia Mackiewicza powinni wywieźć na taczkach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy Moi,ani Dyrektora,nauczycieli,pracowników nie interesuje los dzieci ,ich interesują tylko wlasne 4 litery.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
'' Radawek napisał: W punkt. Ani pani wicewójt, ani sołtys, ani radny nie są zainteresowani ratowaniem szkoły. Ręka rękę myje i tyle. .....to Wy tam w Radawczyku nie macie sołtysa , jest albo bardzo niekompetentny albo mocno sterowany !! - sołtys wybierany jest na zebraniu wiejskim i reprezentuje interes sołectwa na zewnątrz ... na dobrą sprawę Wasz sołtys powinien podać się do dymisji jeżeli ma odrobinę honoru i wie co to jest . Podobnie radny ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ja najbardzej szanuję takich nauczycieli jak: Pan Sławek Furtak, pani Iwona Palczewska,pani Aneta Putowska, pani Jolanta Rajchert i pan Jacek Kozyra. Wszystkie lekcje z tym osobami są interesujące.Bardzo mili nauczyciele.A co do Krzysia Mackiewicza to powinni go wywieźć na taczkach z tego gimnazjum.
Zgodzę się tą opinią, jednakże w tej szkole Pan Mackiewicz nie jest jedynym takim "pseudo" nauczycielem. Można tu też wspomnieć o katechetce Pani Krystynie Rzucidło, nie wyraża żadnego zaangażowania w nauczaniu swojego przedmiotu można powiedzieć, że ma wszystko gdzieś. Jest jedną z nauczycielek, która wymaga szacunku do samej siebie, a nie okazuje go uczniom... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Soltys Radawczyka a raczej Pani Soltys to tylko ladnie wyglada i chyba nic poza tym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A Krzysia Mackiewicza powinni wywieźć na taczkach
taczki szkoda... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...