Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Profesor Dąbrowski ma rację: nazwa uniwersytetu powinna pozostać niezmieniona. UMCS ma już wyrobioną pewna markę, ta nazwa uniwersytetu jest w miare znana w Polsce. Po co wydawać pieniądze na zmianę kolejności jednej literki? To są właśnie eurokraci. A Pani Danucie Hübner polecam zmienić nazwisko, bo jest takie jakieś nie polskie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Hübner w dbałości o polskość niech pierwsze zajmie się swoim nazwiskiem, a od UMCSu niech się odczepi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co Pan Rektor powie o rozpadzie działu funduszy unijnych w "swojej" firmie??? Niech Pan o tym poopowiada będzie na pewno bardzo ciekawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozpadzie działu? czy pożegnaniu się z kilkoma niekompetentnymi osobami? Bo to jest chyba różnica?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy nie uważa JM, że najlepszym dla uniwersytetu i całej społeczności akademickiej, byłyby wcześniejsze wybory?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe Greg co piszesz. Z tego co wiem to 2/3 tego działu szuka sobie innego zatrudnienia a problemu z tym nie będą specjalnie mieli. Szkoda tylko uczelni...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcę zwrócić uwagę na pewne nieścisłości. Maria Skłodowska przerabiała rudy uranowe zawierające rad, jako produkt rozpadu uranu. Była to blenda uranowa, a nie blenda cynkowa (sfaleryt). W Instytucie Radowym nie wytwarzano kosmetyków, tylko prowadzono badania nad właściwościami pierwiastków promieniotwórczych: radu, polonu, radonu, a w dalszych latach Maria zajmowała się metrologią i dokładnymi pomiarami radioaktywności ustalając wzorzec promieniowania. Maria ubolewała, że różnego rodzaju biznesmeni wykorzystują rozgłos jaki uzyskał rad w świecie, produkując właśnie radowe kosmetyki, czy inne medykamenty. Niektóre zawierały nawet spore ilości radu, a niektóre tylko samą nazwę na opakowaniu. Z jednym z tych biznesmenów nawet miała sparwę sądową, bowiem bezczelnie posłużył się on nazwiskiem Curie, podając się za Alfreda Curie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.