Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
to chodzi o baterie słoneczne czy kolektory słoneczne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chodzi na pewno o kolektory słoneczne, a dziennikarzyna który to pisał nie bardzo wie czym bateria słoneczna od kolektora słonecznego się różni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedna wielka lipa ten artykuł. Żadnych konkretów. Dzwoniłem do Urzędu Marszalkowskiego i spytałem kto może być beneficjentem tego programu. Oczywiście tylko jednostki samorządowe i podmioty gospodarcze. Osoba fizyczna nie ma tam czego szukać. I co najlepsze, władze miasta Lublin oczywiście nie zamierzają złożyc takiego wniosku w tym roku. Taka jest promocja odnawialnych źródeł energii w mieście. Tak trzymać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu chodzi o baterie ( zestawy) kolektorów słonecznych. Podobnie jest z ogniwami np.AA (R6). To nie są baterie. Baterie to 3R12 pupularna dawniej bateria płaska składająca sie z 3 ogniw R12, czy też 6F22 9V - 6 ogniw F22.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę dokładnie dopisać jaki departmanet się tym zajmuje? jakie sa terminy zgłaszania wniosku?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla klientów indywidualnych tylko boś daje preferencyjne kredyty http://www.bosbank.pl/index.php?page=2613 Warto się zapoznać z tą ofertą, bo jak ktoś będzie czekał na urzędników, to nigdy nie będzie miał takich baterii --------- BOŚ bank Konto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozwiązanie bardzo dobre w innych regionach stosują to i instalują z dopłatami z funduszy UE, tylko w lubelskim w Urzędzie Marszałkowskim niczego nie potrafią poza liczba duponarad i duposzkoleń realizować. Poprostu najwyższ pora przewietrzyć Biuro planowania przestrzennego i urządasów z UM i UW/ Nalezy dodać że kolektora słoneczny to nie ogniwo to nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zauważyłem,że szpital w Krasnymstawie cały dach ma w kolektorach, ciekawe jak na tym wychodzi??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Zauważyłem,że szpital w Krasnymstawie cały dach ma w kolektorach, ciekawe jak na tym wychodzi??
To pewne ze tonie w dlugach! tylko prywatyzacja pomoze, nie kolektory!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoła nr 5 w Świdniku już od 2-ch lat korzysta z kolektorów słonecznych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szpital w Krasnymstawie faktycznie ma cały dach w kolektorach, nową elewację, wyremontowane trakty operacyjne i niektóre oddziały oraz dobudowuję kolejny budynek. I, co najciekawsze, jedyny który przynosi zyski i nie ma żadnych długów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest kolektor a nie bateria słoneczna - "bateria słoneczna" stosuje się raczej do urządzeń przetwarzających energię słoneczną na prąd elektryczny. Żeby spłacić 11 kpln w dwa lata trzeba trzeba mieć miesięczne koszty grzania ciepłej wody na poziomie 1 000 pln (przy dosyć optymistycznym założeniu, że kolektory zaspokoją 50% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę). Nawet 3500 PLN nie uda się spłacić w dwa lata !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzeczywiście artykuł b. mało rzetelnie opisany. Ciężko znaleźć najważniejszą rzecz czyli link do projektu... To tak jak w tym dowcipie o rowerach na placu Tiananmen...nie rozdają a kradną... A tak serio to pewnie chodzi o projekty dotyczące inicjatyw związanych ze stowarzyszeniami, które mogą się ubiegać o tego typu dopłaty... Szukałam info jakiś czas temu na ten temat i moje 50tys. miasto na lubelszczyźnie z własnej kasy nie rwało się do dofinansowania mieszkańcom solarów, mało tego nie jest nadal skłonne do działań np. związanych z rozpowszechnianiem informacji i możliwości związanych z założeniem np. stowarzyszenia, które mogłoby ubiegać się o takie dopłaty. Pamiętam materiały z początku roku (bodajże o gm. Szklarska Poręba), gdzie gmina wsparła mieszkańców, założyli stowarzyszenie i dostali kasę, ale tu trzeba grupy zaangażowanych aktywistów, którzy wypełnią sterty papierów, poświęcą swój czas i będą śledzić sprawę. Ja do kredytów się rwę - tak więc oferta BOŚ mnie nie interesuje, nie jestem też przekonana czy nie dotyczy przypadkiem stowarzyszeń, spółdzielni mieszkaniowych itp. - jak podchodzi do klientów indywidualnych, których miałaby dotyczyć ta oferta. Na marginesie - nikt nie mówi głośno o trwałości i wydajności kolektorów słonecznych... Oprócz kolektora koszty instalacji itp. Przy ponoszeniu 100% wszystkich kosztów na własną rękę w żaden sposób nie będzie to koszt ekonomicznie uzasadniony. Przy dofinansowaniu min. 30% i satysfakcji z tego, iż "dymię" mniej można się już zastanawiać - moim zdaniem... Ekologiczno-ochroniarskie aspekty kolektorów też często są kwestionowane ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Firma AS-SOLAR specjalizuje się w wykonawstwie instalacji solarnych do pozyskiwania energii słonecznej. Oferujemy: * montaż kolektorów słonecznych, * panele słoneczne, kolektory próżniowe, * wysokiej jakości komponenty renomowanego producenta solarów, * miłą, rzetelną obsługę oraz fachowe doradztwo, * serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całego kraju, * pomagamy w uzyskaniu dotacji na systemy solarne, * dotacje unijne na kolektory słoneczne, kredyty na solary, dofinansowanie solarów. Zapraszamy, strona http://www.assolary.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
assolary napisał:
Firma AS-SOLAR specjalizuje się w wykonawstwie instalacji solarnych do pozyskiwania energii słonecznej. Oferujemy: * montaż kolektorów słonecznych, * panele słoneczne, kolektory próżniowe, * wysokiej jakości komponenty renomowanego producenta solarów, * miłą, rzetelną obsługę oraz fachowe doradztwo, * serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całego kraju, * pomagamy w uzyskaniu dotacji na systemy solarne, * dotacje unijne na kolektory słoneczne, kredyty na solary, dofinansowanie solarów. Zapraszamy, strona http://www.assolary.pl
Czyli, zamiast rzetelnego artykułu, w gazecie ukazała sie darmowa reklama pana który zakłada kolektory?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stif napisał:
Czyli, zamiast rzetelnego artykułu, w gazecie ukazała sie darmowa reklama pana który zakłada kolektory?
a co Panu to przeszkadza firma sprzedaje z tego co zauważyłem na stronie kolektory próżniowe (wersja heat pipe) trzeba się przekonać jak w praniu one się sprawują
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kto będzie brał kredyt z banku na solary 1% to bank podpisuje z wykonawcą umowę na dostawę i montaz baterii słonecznych Ty masz wsio z głowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...