Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Uwaga kierowcy! Policja będzie łapać piratów na K-19

Utworzony przez Marcel, 5 lutego 2009 r. o 21:47 Powrót do artykułu
O jakim dbaniu o bezpieczenstwo mowa ??!! Chyba o dbaniu o kase państwa i wyciaganiu kasy od kierowców. Rozumiem gdyby policja zwracała uwage na bezpieczenstwo ale ich interesuje TYLKO IWYŁACZNIE PRĘDKOŚĆ !!! i nic więcej. Można jechac skrajym lewym pasem, można mieć właczone przeciwmgilene przy pieknej pogodzie i oslepiać innych, można zmieniac pasy bez kierunkowskazów i daje sobie ręke uciać, że puki sie będzie jechało z dozwolona prędkoscią, to policja na te łamanie przepisów nie zareaguje !!! A zkad to wiem? Od .... samej policji!! Kiedyś jak zwóciłem uwage policjantowi na BMW jadace z właczonymi przeciemgilenymi w piekną noc to ten stwierdził że on ma TYLKO łapac za przekraczanie prędkości i inne wykroczenia go w tej chwili nie ochodzą. No rece mi opadły !! Tak własnie policja dba o bezpieczeństwo na drogach. Takie akcje NIC NIE DADZĄ puki policja wysyła do kierowców sprzeczne sygnały. Z jednej strony łamanie przepisów o przekraczaniu predkosci jest złe, a z drugiej łamanie innych przepisów uchodzi płazem. Tak więc puki policja drogowa nie weźmie sie za prawdziwych piratów, czyli tych co mają innych z anic i nie sygnalizuja manewrów, razą innych przecimgilnymi, blokują ruch jadą lewym pasem czy też wypzedzaja na ciągłych i wysepkach putu bezpieczniej na drogach sie nie zrobi. Naprawdę jazda z prędkoscią 105-110 km/h poza obszarem zabudowanym na szerokiej drodze o niezłej nawierzchni nie jest az tak niebezpieczna jak inne wymienione tu wykroczenia na które policja patrzy przez palce. Albo traktujemy wszyskich równo albo dajmu sobie spokój z tymi pustymi frazesami o trosce o bezpieczenstwo i powiedzmy wprost że chodzi o daninę do budzetu państwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie że jest taka akcja, ale pomiar predkości w kilkunastu punktach to nie wszystko. Kiedy Policja weźmie się za wyprzedzających na zakrętach, ciagłych, wzniesieniach, przejściach, zajeżdżających drogę, jeżdżących na przeciwmgielnych, oślepiających źle ustawionymi lub "stuningowoanymi" światłami (tych akurat widac z daleka), nieoswietlonych pieszych i rowerzystów, pieszych chodzacych po niewłasciwej stronie? I kiedy idioci powodujący przez własna brawurę i zadufanie we własne umiejętności wypadki przestana być karani tylko mandatami, a będa eliminowani z ruchu? Tacy jak np ten thebil co dachował ostatnio pod wiaduktem w Niemcach - ukrany podobno tylko mandatem, taki następnym razem rozwali kogoś na przejsciu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcel napisał:
O jakim dbaniu o bezpieczenstwo mowa ??!! Chyba o dbaniu o kase państwa i wyciaganiu kasy od kierowców. Rozumiem gdyby policja zwracała uwage na bezpieczenstwo ale ich interesuje TYLKO IWYŁACZNIE PRĘDKOŚĆ !!! i nic więcej. Można jechac skrajym lewym pasem, można mieć właczone przeciwmgilene przy pieknej pogodzie i oslepiać innych, można zmieniac pasy bez kierunkowskazów i daje sobie ręke uciać, że puki sie będzie jechało z dozwolona prędkoscią, to policja na te łamanie przepisów nie zareaguje !!! A zkad to wiem? Od .... samej policji!! Kiedyś jak zwóciłem uwage policjantowi na BMW jadace z właczonymi przeciemgilenymi w piekną noc to ten stwierdził że on ma TYLKO łapac za przekraczanie prędkości i inne wykroczenia go w tej chwili nie ochodzą. No rece mi opadły !! Tak własnie policja dba o bezpieczeństwo na drogach. Takie akcje NIC NIE DADZĄ puki policja wysyła do kierowców sprzeczne sygnały. Z jednej strony łamanie przepisów o przekraczaniu predkosci jest złe, a z drugiej łamanie innych przepisów uchodzi płazem. Tak więc puki policja drogowa nie weźmie sie za prawdziwych piratów, czyli tych co mają innych z anic i nie sygnalizuja manewrów, razą innych przecimgilnymi, blokują ruch jadą lewym pasem czy też wypzedzaja na ciągłych i wysepkach putu bezpieczniej na drogach sie nie zrobi. Naprawdę jazda z prędkoscią 105-110 km/h poza obszarem zabudowanym na szerokiej drodze o niezłej nawierzchni nie jest az tak niebezpieczna jak inne wymienione tu wykroczenia na które policja patrzy przez palce. Albo traktujemy wszyskich równo albo dajmu sobie spokój z tymi pustymi frazesami o trosce o bezpieczenstwo i powiedzmy wprost że chodzi o daninę do budzetu państwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam się w 100%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyżby to miał być "pomysł" rządu i Po...ji na Kryzys??? Zróbcie drogi, zamiast kupować te "superauta" do zarabiania kasy. Jak by były drogi po których dało by się jeździć (np. jak w Niemczech), to przeciętny kierowca nie łamał by przepisów bo czas przejazdu by się i tak niewiele skrócił. Dlaczego w Niemczech nie widziałem przez kilka dni Tylu nieoznakowanych radiowozów co u nas przez 2-3 godziny jazdy??? Bo nie miały by tam co robić. Podsumowując: Wybudować drogi, edukować kierowców i wtedy dopiero kupować "superauta".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...