Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Poprawka: Czekam kiedy uwiedzeni kolejny raz mieszkańcy powiatu wreszcie przejrzą na oczy i dadzą stanowczy opór zakusom zachodnich marketów i lokalnych kacyków, którzy dbają o ich interesy, zamiast dbać lokalne sprawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MAksiu , nic nie mowiles gdy stawiano kolejne supermarkety spozywcze , a teraz gdy sprawa dotyczy ciebie to chcesz zeby ludzie ratowali twoja kieszen? Strach oblecial 2 bogatych , bo im troche ubedzie, wymyslaja jakies bajki o zwolnieniach - to zawze glowny argument, zawsze warto tym straszyc. Tylko czemu macie zwalniac? Bo tak sie wam podoba , dacie rade z nizsza marza, ludzie beda do was zagladac bo to "polskie". A jak obnizycie ceny , to nic wam sie nie stanie!!!!!!!!!! i napewno to nie jest powod by straszyc zwolnieniami! he . Odnosnie supermarketow ich zasieg jest ogromny i sklepiki w promieniu 10km ucierpialy ale jakos zyja, nikt nic nie mowil. Mniej troche honoru, chciales do UE, no to teraz masz wolny rynek. Miej jaja i stan do rywalizacji z zachodnia branza budowlana. Lokalni dobroczyncy nie sypia wiadomo jak kasa, po za tym znajac zycie maja swoje interesy tez na zachodzie. A jesli chodzi o interesy wiekszosci ludzi , czyli 99,9% , a nie tylko tych bogatych, to powstanie BRICOMARCHE to tylko zaleta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszędzie jest ta sama tandeta:) , kwestia tylko , że za tą tu, już obecna, trzeba płacić duuuuuuuuuużo więcej , niż za tą w Bricomarche:P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochany urzędniku z mafii burmistrza Żaczka - rzekomi "milionerzy" pracują 12 godzin na dobę także na twoją pensję oraz całej gminy Ryki - ale ty tego nie zrozumiesz ......Jako podatny na łapówki urzędas nigdy nie skalałeś się żadną uczciwą pracą i gardzisz tzw robotnikami i ludźmi ciężko pracującymi . A wszyscy zwolnieni przyjdą po pracę do was skorumpowanych sprzedawczyków-urzędników nieznających słowa patriotyzm !
Pewnie ze dobrze by bylo gdyby powstalo tu „brico”. tysiace osob jezdzi do pulaw , w koncu to zauwazyli. po za tym skoro nasi „milionerzy budowlani ” nie boja sie konkurencji:) , to czemu trzesa portkami az milo:D ??? jak stopniowo kosili mikroprzedsiebiorstwa i sklepy , to nikogo ten fakt nie interesowal. TEz bylo nam ciezko konkurowac z „molochami”. A teraz ich moze spotkac ten sam los:) // jak budowano biedronki i inne supermarkety , to sklepikarze nie protestowali i nie straszyli jakimis pikietami , czy blokadami drog. Nikt sie nie interesowal ich loem. // Jak kilku milionerow moze stracic troche kasy, bo moze zabraknie im na kolejnego mercedesa za 600tys , to od razu wielka panika i akcje protestacyjne… :P ciekawe czy pracownicy , ktorzy mieli by protestowac dostali by za te dni wyplaty???, czy odbylo by sie to po pracy? lub raczej-protesty sa za free, bez wynagrodzenia i tego sie mozecie spodziewac:) to jest walka o interesy bogaczy, a nie zwyklych ludzi. Jesli sie nie boicie , to przestancie sie trzesc ze strachu:D jasnie wielmozni stancie honorowo do rywalizacji z „brico” :) klienci w koncu beda zadowoleni
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(jestem nowa i po przeczytaniu sie wypowiem) john polak , co ty mozesz wiedziec o patriotyzmie:D Jak jeden Pan wposcil Rossmana i Pepco pod swoje skrzydla , to wg ciebie to byl przejaw patriotyzmu:)? zachodnie koncerny wpuszczac:) . Litosci , troche zastanowienia. Zamiast pleść głupoty to sie zastanow. Osobicie i tak bede kupowac w Pumarze bo mi to pasuje i za to tez możesz na mnie na krzyczec. Jak urzedowal Pan Gaska i jednemu z was podatki umarzał od tak sobie , to bylo ci dobrze:)???? Napewno. Teraz to sie skończyło i obrażasz porządnych urzędników???? Mnie to bawi. Skończyły sie przyjaźnie , a zaczęto sie liczyć z biednymi i przeciętnymi obywatelami Ryk!!!!!!!! W końcu zaczął się liczyc interes kilkunastu tysiecy osob, a nie tylko milionerów. Ja pracuje czasami po 14 h i zyje. Po za tym nie macham długopisem polowe czasu pracy, nie siedzę w fotelu:) , czy tez nie jeżdżę od tak sobie z miejsca na miejsce i tez nie jestem urzędniczką. Kazdy ma swoja prace. Inną. Wiec nie licytujmy sie. W okolicy bankrutuja gopodarstwa rolne, sklepiki spozywcze, sklepy branzowe, sa zwolnienia w Hortexie i w innych firmach, warsztaty itd.JEst konkurencja , niestety powinienies sie do tego przyzwyczaic ale trduno sie przyzwyczaic , gdy jest sie jednym z nawiekszych w okolicy i to napewno ci odpowiadalo. Ludzie zyja, nie latali po Rykach by stekac i wrzeszczeć , ze oni nie chca konkurencji! bo upadna. Konkurencja , to wolny rynek, z zachodem nie wygrasz. Wykupili w okolicy mniejsze firemki, wykupuja w kraju banki, wykupuja duze firmy, cukrownie, producentow , wykupia tez ziemie. Nie mamy szans. Taka jest kochana Unia Europejska i rozwoj, chciales -NO TO MASZ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE rozumiem tych calych emocji, przeciez mozemy chodzic do wzystkich sklepow , nagle nie odwrocimy sie od naszych lokalnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja nie zamierzam dorabiać obcego kapitału nie zostawiającego w gminie żadnego podatku. Popieram lokalnych przedsiębiorców . Dziwi mnie też ta żółć i jad wylewane na tych ludzi bo trochę lepiej im się powodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy ma prawo kupować gdzie chce :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie tam nic nie dziwi, bo swieci nie sa. Jak Rossmana i Pepco sprowadzili do Ryk , to im obcy kapital nie przeszkadzal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mamy wolny rynek i wybor, ja chce Bricomarche , bo prrzynajmniej taniej bedzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta jasne taniej będzie, zrób sobie rundę po tych molochach i porównaj ceny to się zdziwisz .Promocja na wybrany towar żeby zachęcić klienta:-P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze nie jestem żadnym z tych o których wspominasz - po drugie cała banda rządząca wcześniej i teraz to na pewno nie patrioci - a "porządni" urzędnicy  to wyjątek potwierdzający regułę .... po trzecie Biedronki itd nie powstały na gminnym gruncie . Małe firmy mają kredyty na wiele lat a pracujący tam ludzie otrzymują z tej pracy całe rodziny ! Co powiesz ich dzieciom jak będą chodzić głodne ? Że PSL i PiS'ska rada miasta oraz burmistrz pozbawiły ich środków do życia za "trochę" pod stołem  ?? Dlaczego Francuzi i Niemcy potrafią obronić się przed obcym kapitałem - bo są patriotami i odpowiednimi uchwałami regulują te kwestie - dbają o swój kawałek ziemi ! W przeciwieństwie do Jarosława Żaczka który brzydzi się "prywaciarzami" ( tak nazywali komuniści ludzi zaradnych i pracujących przed 89').  Argument o tym że zaczęto się liczyć z biednymi jest żałosny - w moim małym sklepiku 95% produktów jest tańszych nich w gigantach-supermarketach !!! Oni pojada po kosztach przez pól roku aby wszystkich wykończyć a potem ceny o 50 % w górę - czy wtedy twój burmistrz-socjalista wyrówna Ci różnicę ???? 
(jestem nowa i po przeczytaniu sie wypowiem) john polak , co ty mozesz wiedziec o patriotyzmie:D Jak jeden Pan wposcil Rossmana i Pepco pod swoje skrzydla , to wg ciebie to byl przejaw patriotyzmu:)? zachodnie koncerny wpuszczac:) . Litosci , troche zastanowienia. Zamiast pleść głupoty to sie zastanow. Osobicie i tak bede kupowac w Pumarze bo mi to pasuje i za to tez możesz na mnie na krzyczec. Jak urzedowal Pan Gaska i jednemu z was podatki umarzał od tak sobie , to bylo ci dobrze:)???? Napewno. Teraz to sie skończyło i obrażasz porządnych urzędników???? Mnie to bawi. Skończyły sie przyjaźnie , a zaczęto sie liczyć z biednymi i przeciętnymi obywatelami Ryk!!!!!!!! W końcu zaczął się liczyc interes kilkunastu tysiecy osob, a nie tylko milionerów. Ja pracuje czasami po 14 h i zyje. Po za tym nie macham długopisem polowe czasu pracy, nie siedzę w fotelu:) , czy tez nie jeżdżę od tak sobie z miejsca na miejsce i tez nie jestem urzędniczką. Kazdy ma swoja prace. Inną. Wiec nie licytujmy sie. W okolicy bankrutuja gopodarstwa rolne, sklepiki spozywcze, sklepy branzowe, sa zwolnienia w Hortexie i w innych firmach, warsztaty itd.JEst konkurencja , niestety powinienies sie do tego przyzwyczaic ale trduno sie przyzwyczaic , gdy jest sie jednym z nawiekszych w okolicy i to napewno ci odpowiadalo. Ludzie zyja, nie latali po Rykach by stekac i wrzeszczeć , ze oni nie chca konkurencji! bo upadna. Konkurencja , to wolny rynek, z zachodem nie wygrasz. Wykupili w okolicy mniejsze firemki, wykupuja w kraju banki, wykupuja duze firmy, cukrownie, producentow , wykupia tez ziemie. Nie mamy szans. Taka jest kochana Unia Europejska i rozwoj, chciales -NO TO MASZ
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MAksiu , nic nie mowiles gdy stawiano kolejne supermarkety spozywcze , a teraz gdy sprawa dotyczy ciebie to chcesz zeby ludzie ratowali twoja kieszen? Strach oblecial 2 bogatych , bo im troche ubedzie, wymyslaja jakies bajki o zwolnieniach - to zawze glowny argument, zawsze warto tym straszyc. Tylko czemu macie zwalniac? Bo tak sie wam podoba , dacie rade z nizsza marza, ludzie beda do was zagladac bo to "polskie". A jak obnizycie ceny , to nic wam sie nie stanie!!!!!!!!!! i napewno to nie jest powod by straszyc zwolnieniami! he . Odnosnie supermarketow ich zasieg jest ogromny i sklepiki w promieniu 10km ucierpialy ale jakos zyja, nikt nic nie mowil. Mniej troche honoru, chciales do UE, no to teraz masz wolny rynek. Miej jaja i stan do rywalizacji z zachodnia branza budowlana. Lokalni dobroczyncy nie sypia wiadomo jak kasa, po za tym znajac zycie maja swoje interesy tez na zachodzie. A jesli chodzi o interesy wiekszosci ludzi , czyli 99,9% , a nie tylko tych bogatych, to powstanie BRICOMARCHE to tylko zaleta.
Nie jestem żadnym z ryckich przedsiębiorców, to nie wiem do kogo ta mowa. Powstanie zachodniego molocha to zaleta ale tylko dla niego. Za to dla rodzimych firm trudności z konkurowaniu z taką firmą, która może przez jakiś okres czasu utrzymywać niskie ceny, bo się jej to będzie opłacać. A popyt na towary przekłada się nad zyski, skoro taki market będzie oferował coś taniej to normalne, że nasze firmy zarobią mniej, koszta podskoczą i trudniej będzie utrzymać całą firmę. To i można w tym momencie gadać o zwolnieniach. A co taki moloch zrobi? Zatrudni kogoś na kilka miesięcy na smieciówce za kasę poniżej minimalnej płacy, a po tym okresie zwolni i przyjmie następną osobę. A że to niezgodnie z prawem? I co z tego? Kto się będzie skarżył? Nikt pracy nie chce tracić, nawet tak nisko płatnej, to nie będzie ryzykował. Ludzie żadnego pożytku z tego mieć nie będą. Może w krótkim okresie czasu. Ale w takiej firmie nie myślą takimi kategoriami, oni myślą kilkanaście lat naprzód, długofalowo planują. Mogą i poczekać dłuższy okres, bo mają na to środki, wsparcie żeby osiągnąć cel. A jak opanują nasz rynek to dopiero odczujecie to na własnej skórze. A taka polska firma co może zrobić w dłuższej perspektywie? Jak nawet nasze władze wspierają takie zachodnie molochy, a polskiemu biznesowi ciągle podkładają kłody pod nogi.
(jestem nowa i po przeczytaniu sie wypowiem) john polak , co ty mozesz wiedziec o patriotyzmie:D Jak jeden Pan wposcil Rossmana i Pepco pod swoje skrzydla , to wg ciebie to byl przejaw patriotyzmu:)? zachodnie koncerny wpuszczac:) . Litosci , troche zastanowienia. Zamiast pleść głupoty to sie zastanow. Osobicie i tak bede kupowac w Pumarze bo mi to pasuje i za to tez możesz na mnie na krzyczec. Jak urzedowal Pan Gaska i jednemu z was podatki umarzał od tak sobie , to bylo ci dobrze:)???? Napewno. Teraz to sie skończyło i obrażasz porządnych urzędników???? Mnie to bawi. Skończyły sie przyjaźnie , a zaczęto sie liczyć z biednymi i przeciętnymi obywatelami Ryk!!!!!!!! W końcu zaczął się liczyc interes kilkunastu tysiecy osob, a nie tylko milionerów. Ja pracuje czasami po 14 h i zyje. Po za tym nie macham długopisem polowe czasu pracy, nie siedzę w fotelu:) , czy tez nie jeżdżę od tak sobie z miejsca na miejsce i tez nie jestem urzędniczką. Kazdy ma swoja prace. Inną. Wiec nie licytujmy sie. W okolicy bankrutuja gopodarstwa rolne, sklepiki spozywcze, sklepy branzowe, sa zwolnienia w Hortexie i w innych firmach, warsztaty itd.JEst konkurencja , niestety powinienies sie do tego przyzwyczaic ale trduno sie przyzwyczaic , gdy jest sie jednym z nawiekszych w okolicy i to napewno ci odpowiadalo. Ludzie zyja, nie latali po Rykach by stekac i wrzeszczeć , ze oni nie chca konkurencji! bo upadna. Konkurencja , to wolny rynek, z zachodem nie wygrasz. Wykupili w okolicy mniejsze firemki, wykupuja w kraju banki, wykupuja duze firmy, cukrownie, producentow , wykupia tez ziemie. Nie mamy szans. Taka jest kochana Unia Europejska i rozwoj, chciales -NO TO MASZ
To jest w/g Ciebie patriotyzm? Poddać się, bo "z zachodem nie wygrasz" i dobrowolnie oddać wszystko na tacy? Skąd Ty wyniosłaś takie nauki? Trzeba walczyć o nasze polskie, ryckie interesy, bo nikt za nas tego nie zrobi. Zawsze jest szansa, nawet z takim molochem. Ale w/g Ciebie najlepiej siąść i załamać ręce, bo tak jest najwygodniej.  
Kochany urzędniku z mafii burmistrza Żaczka - rzekomi "milionerzy" pracują 12 godzin na dobę także na twoją pensję oraz całej gminy Ryki - ale ty tego nie zrozumiesz ......Jako podatny na łapówki urzędas nigdy nie skalałeś się żadną uczciwą pracą i gardzisz tzw robotnikami i ludźmi ciężko pracującymi . A wszyscy zwolnieni przyjdą po pracę do was skorumpowanych sprzedawczyków-urzędników nieznających słowa patriotyzm !
Co do "wyrazów wdzięczności" to bym się tak nie zapędzał, ale myślę, że dośc prawdopodobna jest taka sytuacja, że przed wyborami była opozycja skumała się z władzami takiego marketu w celu przejęcia władzy w mieście. A jaka sytuacja jest obecnie to wszyscy wiemy i widzimy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wg najbogatszych patriotyzmem jest wpuszczanie pod swoj nos zachodnich firm, Rossman i Pepco, napewno nie sa PL, tylko zachodnie. A teraz nagle mowa o patriotyzmie , jak ci chca do kopac? zastanow sie. NAjpierw kopiesz male polskie firmy, a teraz , gdy chodzi o twoje interesy , to juz zachodnie kapitaly sa zle. Niepowazne to jest. MY tez zatrudnialismy i zatrudniamy ludzi, razem napewno wiecej ich kiedys bylo niz Pumar i PSB Mrowka Ryki. Ale dotrzymac kroku waszym duuuzym firmom nam tez jest ciezko, teraz wy tez bedzicie miec ciezko. Bo w koncu, skonczy sie niby bogactwo i kontrola tych duzych ryckich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro John Polak jestes tani tani i konkurencyjny , to czemu robisz pod siebie ze strachu i chwytasz sie kazdego g ... argumentu, tylko po to, by to glupie Brico nie powstalo?. Skoro jestes taki pewny siebie, to wykonczysz Brico i po sprawie:) Jednak strach i klamstwo swoje robi. Wiekszosc ludzi chce nowych sklepow, tez w branzy budowlanej. I tyle, to jest cala prawda. Po za tym jedynymi zalosnymi jestescie wy i wasze argumenty. Bo ludzie w rozmowach miedzy soba, sa zadowoleni z faktu nowych sklepow, a jak bedzie drogo , to tez przestana u nich kupowac i brico upadnie z hukiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należy tylko opodatkować,jak inne  polskie firmy,identycznie i to wystarczy,którzy wtedy to wytrzymają będą kozacy,będą nadal istnieć.  Ale czy żydokomuna przekona się i w końcu zrobi ten krok ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Duzo chamskich wpisow ze str radykalnych przeds i handlarzy nie poprawia waszego wizerunku i opini o was. Jak dla mnie obrazacie wszystkich i wszystko tylko dlatego, ze boicie sie o te swoje przyslowiowe "koryta"!!! Obrazajcie dalej swoich klientow, urzednikow, grupy spoleczne - oni zostawiali wam kase, a wychodzi teraz , ze tylko po to sa wam potrzebni. Ogolnie nie blyszczy tu patriotyczny jezyk, tylko chamskie wypowiedzi . I wy sie smiecie nazywac patriotami?? Hanbicie , psujecie wartosc i znaczenie tego slowa. Dajcie spokoj z wulgaryzmami i zacznijcie inteligentnie dyskutowac. Ogolnie Co za blazenada,bo widac wyraznie interesy kilku osob . Zakonczcie pisac te bzdury z patriotyzmem - sprzedawcy i handlarze sa od tysiecy lat jak choragiewki, tam gdzie kasa , tam i oni. Z Putinem tez bys handlowal:) A Brak poszanowania dla innych tym bardziej nie swiadczy o zadnym patriotyzmie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czas na nawracanie,zacznij Jasiu od siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego, co sie tu czyta, to jak dla mnie mozecie spokojnie bankrutowac. Bo najwidoczniej nie nadajecie sie do wolnego kraju , do wolnego rynku i konkurencji. Jacys fanatycy ciagle glosza jakie to zlo im sie wyrzadza, strasza nie wiadomo czym, mamy wolny rynek, a nie monopol , ktory pewnie by wam odpowiadal. Zreszta nie ma co sie dziwic, bo bylo za dobrze. Na wchodzie tworzy sie Panstwo islamskie, a tu kolesie chyba chca zakladac "panstwo ryckie" (czyli wladza w rece kilku naj. i zero konkurencji) . Bagno jak nic. Trzesiesz sie jak galareta, co gorsze wstydzicie sie podpisac pod swoimi firmami publicznie, tylko ciagle sie zarzekaja , ze nie sa z zadnej okolicznej... Nie wstydzcie sie. I darujcie sobie z tymi obrazliwymi slowkami, bo was nikt nie obraza. Bylo spokojnie, dopoty kilku zlych na swiat przedsiebiorcow,sie nie zaczelo rzucac do gardel kazdemu , kto ma inne zdanie niz wy. NIE daj Bog, gdyby to prywatna osoba sprzedawala dzialke w rece zachodnich sieciowek, pewnie byscie ja zagryzli.... Chore........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam jestem tu nowy i chyba niezależny ( na emeryturze ) .Chyba wszyscy wiedza że nasz nowy włodarz Jarosław Żaczek nie pała miłością do przedsiębiorców ( za moich czasów takie stanowisko zajmowała "czerwona" władza ) . Myślę że przedsiębiorcy nie boją się konkurencji - tylko NIEuczciwej konkurencji ( czytaj zwalniania z podatków na kilkanaście lat od nieruchomości marketów takich jak Brico ) . NIE zmienia się zasad gry w trakcie jej trwania .. . Wygląda też że burmistrz chce załatwiać jakieś porachunki z poprzednią władzą (także pozostawiającą sporo do życzenia ) . Myślałem że dożyję nowej jakości w zarządzaniu miastem i gminą ..... a tu dalej bagno .... Odnoście ostrych wpisów rzekomych przedsiębiorców - myślę że są sfrustrowani faktem iż burmistrz chce pozbawić dorobku ich życia nieczystą grą , polecam obejrzeć w internecie reakcje i wypowiedzi kilku radnych w wspomnianej sesji głosujących za sprzedażą - poziom delikatnie mówiąc rynsztoku ... A liczyłem na nowe otwarcie i początek rozwoju miasta , pozdrawiam . Marian
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...