Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
No niestety, teraz ciemno robi się wcześniej, wiele przejść jest słabowidocznych ( mam na myśli to, że nie wystarczy sam znak drogowy uprzedzający o tym że jest przejście dla pieszych, tylko powinno być jeszcze z góry oświetlone-zawsze dla kierującego jest łatwiej zauważyć kogoś, nawet gdy schodzi z tego przejścia. Co nie znaczy że tłumaczę sprawcę, bo nawet zauważając znak drogowy oznajmiający że to przejście jest, należy zwolnić, zwłaszcza gdy jest już ciemno, i widoczność jest ograniczona.) Dodam również, że powinny być noszone odblaski, zwłaszcza w miejscowościach poza miastem, a wiele ludzi nie stosuje się do tego. Bo przecież jak już "jestem pieszy to nawet jak mnie ktoś potrąci to jego wina". Powinny być wlepiane ostre mandaty dla pieszych przyłapanych na drodze , czy nawet chodniku bez odblasku. Czasem mam wrażenie że "pieszy" jest pod większa ochroną niż "kierowca". a powinno być po równo. Sama nieraz jadę, i widzę jak piesi chodzą, teraz wiadomo, ciemno wcześniej, ludzie noszą zazwyczaj ciemną odzież, i nieraz trudno zauważyć kogoś na przejściu. Jestem przekonana, że nawet gdyby ta osoba została potrącona lekko, to kierowca i tak by ostro za to beknął. I zapewne ta osoba nie miała na sobie żadnego odblasku. No ale nie tłumaczy sprawcy to. istotne że uciekł i nie pomógł. i jak go złapią to będzie miał przewalone... Szkoda, bo młoda dziewczyna... [*]
0
Bezwzględna wina kierowcy, powinien zgnić w więzieniu za nieudzielenie pomocy, ale... Przejścia dla pieszych w Białej i okolicach są słabo oświetlone. Zwalniając do 50/h trzeba wpatrywać się czy ktoś ciemno ubrany ryzykownie nie przechodzi. Jeśli z naprzeciwka jedzie samochód, praktycznie trzeba by było się zatrzymać, żeby coś zobaczyć.
0
  Bardzo dużo jeżdżę i często właśnie teraz o zmroku czyli wieczorem.Bardzo często pieszego wchodzącego na przejście dla pieszych można zauważyć w ostatniej chwili.Przejścia wwiększości są tylko oznakowane białymi pasami.Piesi natomiast ubrani na ciemno stają się praktycznie niewidoczni a ponadto nie ostrożni.Dlatego kierowcy winni zachować szczególną ostrożność.A jak widzę jeszcze wyprzedzającego bezpośredno przed przejściem i to właśnie po zmroku w trudnych warunkach atmosferycznych to aż chce mi się krzyknąć - obyś się zatrzymał na latarni lub drzewie.Co można zrobić aby unikać właśnie takich nieprzyjemnych sytuacji- obowiązkowe kamizelki odblaskowe,lepiej oznakowane przejścia dla pieszych, monitorowanie najbardziej zagrożonych a przedewszystkim bardziej restrykcyjne przepisy prawa dla kierowców naruszających przepisy.Tak jak w tym przypadku np.-dozywotnie pozbawienie prawa jażdy,pozbawienie wolności zagrożone taką samą sankcją jak za zabójstwo i respektowanie przepisów prawa przez wymiar sprawiedliwości .Zdecydowane działania policji-zwiększyć ilość patroli- nasilać akcje w pobliżu przejść dla pieszych a nie w krzakach byle mandat i kasa do budżetu.Za naruszernie przepisów w pobliżu przejścia kary winny być naprawdę dotkliwe zarówno dla kierowców jak i dla pieszych -dla takich którzy przechodzą przeaz ulicę w pobliżu przejść dla pieszych.Dlatego uważam ,że nasi posłowie lenie- zamiast zajmować się gejami winni zająć się naszym bezpieczeństwem.Po co były te foto radary - za te pieniądze napewno można było zbudować system bezpiecznych przejść no ale budżet Vicenta potrzebował kasy z kierowców.Uważam ,że system foto radarów jest potrzebny ale nie w wydaniu maszynek do zarabiania pieniędzy.Na koniec -APEL - do posłów leni do pracy się weżcie i zadbajcie o bezpieczeństwo na drogach i osiedlach. 
0
Jest to bardzo niebezpieczne przejście i nie raz dochodzło do potrąceń,a szczególnie w okresie jesionno - zimowym.Przejście jest nie oświetlone,a przy takim natężeniu ruchu jaki tam występuje,o tragedię nie trudno.Podobne przejście na którym,było już klika śmiertelnych potrąceń i piesi w dalszym ciągu uciekają przed pojazdami jest w Turce, na Osiedlu Borek, gdzie mieszkańcy w tym młodzież i dzieci z  Osiedla przechodzą przez jezdnię na przystanek z którego, jadą w stronę Lublina.Dziwi mnie obojętność władz gminy,które nie robą nic aby poprawić bezpieczeństwo mieszkanców korzystajacych z tych przejść.Natomiast trzeba podkreślić,że na Osiedlu Borek,na ulicy  o długości 700m,władze gminne ustawiły 24 znaki  drogowe pionowe, oraz dwa progi zwalniające! i kto tu nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców.ŻENADA. Współczucie rodzine zabitej na przejściu.
0
Dlaczego kierujący musi mieć sprawne oświetlenie pojazdu,aby widział i był widoczny nawet w dzień a pieszy w nocy ubrany na czarno/w ciemne kolory/ nie ma obowiązku mieć coś odblaskowego/może to być opaska zapinana na rzep przyczepiona na rękawach/.Proszę zobaczyć jak fajnie są widoczni nocą np.ratownicy medyczni,strażacy,policja.Ręczę że wprowadzenie obowiązkowego oznakowania pieszych w porze wieczorowo-nocnej zmniejszyłaby ilość wypadków z ich udziałem.
0
Może wreszcie urzędnicy z gminy Wólki pójdą po rozum do głowy i przestaną oszczędzać na oświetleniu. W tym miejscu dość często jest ciemno i z trudem można zauważyć osoby przechodzące przez przejście po zmroku.
0
Dlaczego większość pisze, że przejście nieoświetlone, piesi bez odblasków, na ciemno ubrani, itd, itp. Przecież wiadomo, że jesteśmy tylko ludźmi, każdemu może się przytrafić coś takiego, te argumenty mają sens, jak najbardziej. Ale do jasnej ch...... , tu chyba nie o to chodzi - ten kierowca uciekł z miejsca wypadku, nie udzielił dziewczynie pomocy !!!!!! Może gdyby na czas wezwał pomoc, dziewczyna by przeżyła. Tego nic nie usprawiedliwia !!!!!!  
0
Nikt tutaj nie broni kierujacego,wręcz przeciwnie, jego obowiazkiem bez wzgledu co i jak się stało,było udzielenie popmocy.Ale wszyscy podkreslają brak działań władz gminy,aby takie powtarzajace się sytuacje nie miały więcej miejsca.
0
na ulicy o długości 700m,władze gminne ustawiły 24 znaki drogowe pionowe, oraz dwa progi zwalniające! i kto tu nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców.ŻENADA. Współczucie rodzine zabitej na przejściu.
24 znaki na 700m postawcie 80 bedzie jeszcze bezpieczniej. Znakow jest tak duzo na polskich drogach ze kierowca bardziej musi sie skupiac na nich niz na drodze. Pojedzcie sobie kiedys w dluzsza trase i policzcie ile macie srednio znakow na jeden kilometr trasy. Taka duza ich ilosc przynosi odwrotny skutek. Kierowcy zwyczajnie przestaja zwracac na nie uwage.
0
Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/target Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer" a zobaczysz gdzie jest i co robi. Dokładność pomiaru do 1m.  
0
Przecież co cztery lata wybieracie sołtysów, burmistrzów, radnych i co? Trzeba od nich żądać zapewnienia bezpieczeństwa. To co w XXI wieku jest problem oświetlenia przejścia dla pieszych? Sami też musicie zadbać o swoje bezpieczeństwo. odblask na ubraniu to nie ujma, to  o b o w i ą z e k  człowieka myślącego. Przyzwolenie społeczne pozwala  kierowcom łamać przepisy, a łagodność sądów uczy właśnie takich jak w tym przypadku bandytów braku odpowiedzialności.
0
no i takiemu typowi doj*bać dożywocie i będzie git :D Jak nie potrafi się normalnie zachować na ulicy to niech sobie siedzi w więzieniu i nie będzie z nim kłopotów :)
0
Bardzo prosimy o jakiekolwiek informacje o sprawcy tego wypadku! Proszę o pomoc.
0
jezdze codziennie ta droga mankamentem jest ze to przejscie jest wogole NIE OSWIETLONE  zadna latarnia nie oswietla tego przejscia, zakretu a zarazem skrzyzowania, kiedy jest mokra nawierzchnia to juz calkiem nic nie widac czy ktos na tym przejsciu sie znajduje! APELUJE DO GMINY WOLKA POSTAWCIE DWIE LATARNIE TAM, NAPEWNO BEDZIE BEZPIECZNIEJ A WY DO JASNEJ CHOLERY NIE ZBANKRUTUJECIE.
0
Dlaczego większość pisze, że przejście nieoświetlone, piesi bez odblasków, na ciemno ubrani, itd, itp. Przecież wiadomo, że jesteśmy tylko ludźmi, każdemu może się przytrafić coś takiego, te argumenty mają sens, jak najbardziej. Ale do jasnej ch...... , tu chyba nie o to chodzi - ten kierowca uciekł z miejsca wypadku, nie udzielił dziewczynie pomocy !!!!!! Może gdyby na czas wezwał pomoc, dziewczyna by przeżyła. Tego nic nie usprawiedliwia !!!!!!
Masz rację, uciekł z miejsca zdarzenia. Kara go za to spotka. napewno. ale co do pieszych to swięta racja i Ci "tylko ludzie" robią głupie błędy. sami nieraz ryzykują, wyłażą na przejścia pod samo auto, myśląć " a bo jestem na prawie, wolno mi", a nie biora pod uwagę tego że zła, widoczność, złe warunki na drodze ( ślisko itp) może  spowodować tragedię, że auto na czas nie wyhamuje. proprostu wina często leży po obu stronach. a ten kierowca pewnie szybko pędził, w dodatku był pijany. inaczej by nie uciekł. mam nadzieję że go złapią. ale swoją drogą niech to będzie pzrestrogą dla tych wszystkich "tylko ludzi" aby zainwestowali w odblaski i stali się bardziej widoczni na drogach poi zmroku. taki powinień być apel policji. i jestem za wysokimi mandatami, po 1000zl najlepiej za brak odblasku. myślę że to by powoli ludzi nauczyło rozumu. jak w UK są mandaty dla właścicieli psów, które narobią na chodniku bądź trawniku nieraz i po 1000 funtów, to tak mało można spotkać "kup" na swojej drodze. i rzeczywiście to skutkuje, bo czysto zazwyczaj bywa w parkach i na osiedlach. ludzi trzeba "finansowo" karać, puszczać z torbami za głupie błędy, to i rozum nadejdzie, nader wszystko. ot co! i te durne posły w rządzie powinny coś ku temu zadziałać.
0
Najgorzej jak to był sprawca z innego rejonu, województwa itp. Pojechał do siebie. żadnych świadków zdarzenia ( bo jak tam ciemno jak co niektórzy piszą, to i nikt może tamtędy nie jechał ). I może być ciężko ze znalazieniem winowajcy. Chyba że tego kogoś sumienie złamie... ech. Współczuję rodzinie tej dziewczyny. Świąt w tym roku nie mają... :/
0
Nic nie usprawiedliwia ucieczki z miejsca wypadku ale tamto miejsce jest rzeczywiście oznakowane beznadziejnie. Ktoś kto jeździ tamtędy często wie że jest przejście, trzeba zwolnić i zachować szczególną ostrożność, ale jak ktoś tego nie wie, łatwo o wypadek.
0
Znajdą go przecież na przejeździe na turystycznej są kamery.
0
Namierzą tego kierowcę, to tylko kwestia czasu. Trzeba po prostu sprawdzić wszystkie pojazdy, które przejeżdżały o tej porze zarejestrowane na pobliskim monitoringu i porównać zabezpieczone ślady. Ogrom pracy, ale takie zdarzenia to priorytet w działaniach policji.
0
Współczucia dla rodziny. Mam nadzieje, że znajdą tego bydlaka! Nie uciekałby gdyby był trzeźwy... Pewnie naćpany był albo pijany.    Niech znajdą tego złamasa!
0
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.