Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Z ambony rozliczał swoje owieczki

Utworzony przez Pochwalony, 9 stycznia 2008 r. o 02:18 Powrót do artykułu
Nie daję i nie bedę dawać i mam do tego pełne prawo. Jaki ma sens wspieranie bogatszego od siebie? Już lepiej przeznaczyć te pieniądze na potrzebujących, biednych czy jakas organizację pomagającą zwierzętom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A potem taka Senyszyn ma pozywkę do swojego ujadania na Kosciół. NIe byłoby takich "księży" nie byłoby też Senyszyn.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dramat. Owieczki z tej parafii powinny przytoczyć klesze kilka zapisów ustawy o ochronie danych osobowych i kodeksu cywilnego. Skutek zapewne będzie nijaki, bo czego można oczekiwac od chama i prostaka. W tej sprawie bardziej martwi mnie jednak postawa parafian, których krytyka jest słuszna, ale dlaczego anonimowa. Boją się klechy?!!! Żenujące. Klecha zachowuje się w taki sposób na jaki mu pozwalacie, a Wasza anonimowość to największe przyzwolenie dla takich praktyk. Życzę w Nowym Roku Trochę więcej odwagi i asertywności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oburzony napisał:
A teraz masz wyrzuty sumienia, i w dodatku szczycisz się swym chamstwem, zgrywasz wielkiego cwaniaka. Módl się, żeby nie trzeba było dla Ciebie czy Twojej rodziny chodzić i zbierać pieniędzy. Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Wstydź się.
Napewno jak jakas rodzina potzrebuje pieniedzy to kosciół jej nie pomaga nie trzeba wielkich kosciołów zeby wierzyc w Boga zupełnie nie rozumie dlaczego ma sie wstydzic ?? ja tez uwazam ze wystarczy mały budynek zeby przyjsc sie i pomodlic a nie wystawne pałace !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Smiac sie czy plakac ile czasu musi minac zebysmy zrozumieli co jest zgubą tego kraju a tak caly czas aktualne haslo -kler na tronie polska tonie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kormoran napisał:
T i pogonilem jak bez honoru rure
gratuluję Jesteś w/g mnie bohatrem. szkoda ze nie obiłeś mordy ale następnym razem wal w pysk jak ci ktoś po mieszkaniu buszować zechce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
że właśnie Pan Bóg mu dopomoże w kończeniu podjętego na chwałe Bożą dzieła.
Curwa, ja jak chce miech chałupę to biorę pożyczkę trochę swoich i buduję .a bóg jak chce mieć chalupę na ziemi to niech wyciagnie łapska jak kaszpirowski i stworzy sobie chałupę cud. ponoć stworzył wszechświat (hihihihhi) to niech stwory jeszcze kościółek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prawda napisał:
Napewno jak jakas rodzina potzrebuje pieniedzy to kosciół jej nie pomaga nie trzeba wielkich kosciołów zeby wierzyc w Boga zupełnie nie rozumie dlaczego ma sie wstydzic ?? ja tez uwazam ze wystarczy mały budynek zeby przyjsc sie i pomodlic a nie wystawne pałace !!!
Dlaczego ma się wstydzić? Ponieważ nietaktownie potraktował drugiego człowieka. Dlaczego tolerujemy inne kwesty Wielką orkiestrę, a gdy ktoś poprosi o parę zł na budowe świątyni to od razu wielkie halo. Powinien odpowiedzieć że jego zdaniem nie ma sensu Budownie świątyn, jest to sprzeczne z jego poglądami i proszę mnie więcej nie nachodzic. Jeżeli nie dajesz to nie ośmieszaj tych którzy mają własne zdanie. Gdyby tak wszyscy rozumowali nie mielibyśmy dziś kościoła Mariackiego w Krakowie, katedry w Lublinie i wielu innych zabytków tudzież klasy O/. Przyzwyczajemy do mieszkań m2 w bloku też dziwimy się, po co ludzie budują takie wielkie domy. Wielkośc budynku uzalezniona jest od ilości parafian. Są odpowiednie przepisy które decydują o tej wielkości . A jeśli chodzi o wystrój, to wszędzie widzimy zmiany, w biurach, urzędach, a dlaczego mamy się modlić w stajenkach? A może z czasem jeśli będziemy jeszcze bardziej postępowi, bo już pobożność jest uznawana za ciemnotę, a wulgaryzmy, cwaniactwo itp. za cool, przerobi się świątynię na dyskotekę czy inny dom uciech lub hipermarket i spoko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antyklecha napisał:
Curwa, ja jak chce miech chałupę to biorę pożyczkę trochę swoich i buduję .a bóg jak chce mieć chalupę na ziemi to niech wyciagnie łapska jak kaszpirowski i stworzy sobie chałupę cud. ponoć stworzył wszechświat (hihihihhi) to niech stwory jeszcze kościółek
Oby Bóg Ci błogosławił byś w zdrowiu mógł spłacić wszystkie kredyty i nie zesłał żadnej plagi na Twój dom bowiem przez Twoje bluźnierstwa może ucierpieć cała twoja Rodzina, jeśli ją jeszcze masz. Współczujemy Twojej żonie, że musi obcować z takim człowiekiem. Ale Cyrc, że jeszce święta ziemia takich nosi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
BO MA DZIECI NA UTRZYMANIU KOLO KRASNIKA
A która by go zechciała, łysą małpę w okularach!?! Miał rację ludowy poeta pisząc na przystanku w Brzeźnie: NOGI KROTKIE, BRZUCH WYPIETY, TO POKRYWKA P........!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie daję i nie bedę dawać i mam do tego pełne prawo. Jaki ma sens wspieranie bogatszego od siebie? Już lepiej przeznaczyć te pieniądze na potrzebujących, biednych czy jakas organizację pomagającą zwierzętom.
Przecież komornik nie przyjdzie i nie skonfiskuje Twojego pożal się Boże majątku. Zobaczysz, że kościół zostanie pobudowany i bez Twojego udziału. Więc poco ten krzyk?????? Bądź tak dobry i opublikuj ilu wsparłeś potrzebujących? ilu wzbogaciłeś biednych, jak wspomagasz organizacje pomagające zwierzętom. Myślę, że podobnie jak wspomniane budowy. Obym był w błędzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oburzony napisał:
Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Wstydź się.
widziałeś go no znaczy tego twojego pana bozię? aha słyszałes od klechy.... no to gratuluję rozumku moherku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(-) napisał:
v Dlaczego tolerujemy inne kwesty Wielką orkiestrę, a gdy ktoś poprosi o parę zł na budowe świątyni to od razu wielkie halo.
jesteś deb*** czy mi się tylko9 zdaje, nie rozumiesz kwestii? klechostwo jest ogólnie niemile widziane jak lazi za kasą po chałupach. przecież mają łapki i mogliby trochę gnoju na polu rozrzucić to chlopy chętniej by dali conieco a nawet swoje ...żony. czasem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Alicja G napisał:
widziałeś go no znaczy tego twojego pana bozię? aha słyszałes od klechy.... no to gratuluję rozumku moherku
TYLKO MAŁYM DZIECIOM, ZEBY COS ZROZUMIAŁY TRZEBA WSZYSTKO POKAZAĆ, TROCHĘ STARSI POTRAFIĄ INACZEJ SPOJRZEĆ NA RZECZYWISTOŚC. Myślę, że też nie wiezrzysz w miłośc, szczęscie, piękno bo tego nie ujrzysz, nie dotkniesz. Gdyby w tym sporze chodziło o jakąś piękną okazałą plebanię to bym nic nie pisała, ale Świątynia to duma każdej parafii. I jeżeli nie chcesz to nikt cię do niczego nie będzie zmuszał. Pokasz mi Twóją świątynię a powiem ci kim jesteś. Nie ośmieszaj mojej Bozi to moja prywatna sprawa, i nie wiesz czy nie jestem dużo dalej do przodu w porównaniu z twoim prymitywizmem. A Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy to potoczne powiedzeine z naszych stron i nie ma wiele wspólnego z mocherowymi beretami. Lżej ci???? Gdzie ta tolerancja, o której się tu czyta?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chlop ze wsi napisał:
jesteś deb*** czy mi się tylko9 zdaje, nie rozumiesz kwestii? klechostwo jest ogólnie niemile widziane jak lazi za kasą po chałupach. przecież mają łapki i mogliby trochę gnoju na polu rozrzucić to chlopy chętniej by dali conieco a nawet swoje ...żony. czasem
U nas za zbiórką chodzą komitetowi i ksiądz rozlicza się przed radą. Księdzu wystarczą datki w pełnym tego słowa znaczeniu "co łaska", ma tyle zamówień na msze święte, że musi wynajmować księdza. a do tego ślub, pogrzeb praca w szkole i mu wystarcza. Może dlatego ludzie chętnie dają na utrzymanie świątyni. Może dlatego, że w kościele znajda przyjazną duszę, porozmawiają z proboszczem o kłopotach rodzinnych. itd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(-) napisał:
Przecież komornik nie przyjdzie i nie skonfiskuje Twojego pożal się Boże majątku. Zobaczysz, że kościół zostanie pobudowany i bez Twojego udziału. Więc poco ten krzyk?????? Bądź tak dobry i opublikuj ilu wsparłeś potrzebujących? ilu wzbogaciłeś biednych, jak wspomagasz organizacje pomagające zwierzętom. Myślę, że podobnie jak wspomniane budowy. Obym był w błędzie.
Każdy ma lub powinien mieć zasady którymi się kieruje, ja nie wspomagam bogatych ludzi, bo nie mam na to ochoty. Kto chce niech daje, jego sprawa, ale w morzu potrzeb organizacja kościelna zajmuje nawet nie ostatnie miejsce w hierarchii. Radość dzieci z otrzymanego wsparcia lub ludzi zajmujących się pomocą zwierzętom jest o wiele wazniejsza niż datki na wybudowanie kolejnego kościoła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tyle baranów tam u was, to i czarnuch misi z wami zrobic porządek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiądz P. i tak za chwilę wyśle swe szwadrony starych bab do kolejnej zbiórki pieniędzy .. Nachodzą mnie regularnie z notatnikami w ręku i zapisują kto ile dał a kto nie. Kiedy odmówiłem datku pierwsze pytanie a w zasadzie rozkaz jakie padł to NAZWISKO PROSZĘ! Czy to nie chore i bezczelne, nie mówiąc już że niezgodne z prawem ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie tylko w Chełmie tak jest, takie przypadki zdarzają się w wiosce Żuków, gdzie nawet ksiądz zabrania kupować kwiatów na pogrzeb bo wedlug niego lepiej kasę przeznaczyc na msze, koszmar...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żuków koło Krzczonowa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...