Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Za cytomammobus w Konopnicy i Niemcach już dziękujemy

Utworzony przez Arek, 17 września 2010 r. o 20:22 Powrót do artykułu
Najwyraźniej wioskowe władze przyjęły uchwały następującej treści: NIE BENDOM MIASTOWE DOCHTÓRY MACAŁY CYCKÓW NASZYCH BAB!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i tak bym nie poszła do jakiegoś autobusu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wójtowi z Niemiec kończy się kadencja wiec ma to gdzies
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chyba o tym wójcie: Spór między wójtem i sąsiadem REGION Mieszkańcy gminy Konopnica podejrzewają, że ich wójt zagarnął działkę po jednym ze swoich sąsiadów. Miał przy tym wykorzystać wpływy swojego ojca, przewodniczącego Rady Gminy. Poprzedni właściciel skierował do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wójt nie chce komentować doniesienia. ? To prywatne, sąsiedzkie sprawy, a ja jestem prawowitym właścicielem działki ? twierdzi Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica. ? Za czasów poprzedniego wójta Hieronima Gołofita w Urzędzie Gminy pracowała osoba, która miała się zajmować ?namierzaniem? ludzi bez spadkobierców, mających działki w naszej gminie ? mówi zastrzegający anonimowość mieszkaniec gminy. ? Jedną z nich był sąsiad wójta. Jego działkę, przy pomocy Mariana Żydka, przewodniczącego Rady Gminy Konopnica, wypisano z ewidencji. Potem się okazało, że syn przewodniczącego, obecny wójt Mirosław Żydek, wystąpił o nabycie do niej praw i uzyskał zgodę. Jak ustaliliśmy, sąsiad wójta zgłosił do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa. W Urzędzie Gminy była w tej sprawie policja. Funkcjonariusze kserowali dokumenty, które mają być wykorzystane w postępowaniu przygotowawczym. ? To prawda, mieli zabezpieczyć dowody, ale nie wiem po co ? potwierdza Mirosław Żydek. ? Nie chciałbym komentować całej sytuacji, bo uważam, że są to sprawy sąsiedzkie, czysto prywatne. To, że jestem wójtem, nie ma najmniejszego znaczenia. Mogę tylko powiedzieć, że mój sąsiad to osoba, która pokłóciła się już ze wszystkimi w okolicy. Poprzednim właścicielem działki był nie kto inny jak mój ojciec. Sąsiad miał jedynie wpis w hipotece, który powstał przez przeoczenie prawników. Kiedy kupuje się działkę, należy odnotować ten fakt zarówno przy kupującym, jak i przy poprzednim właścicielu. Tego nie zrobiono, ale niezawisły sąd już skorygował błąd. Ojciec przekazał mi gospodarstwo, a działka stała się moją własnością. Kto ma rację w sporze rozstrzygnie prokuratura. ? Rzeczywiście, była wizyta funkcjonariuszy policji w Urzędzie Gminy Konopnica ? mówi sierż. Anna Smarzak z KWP w Lublinie. ? Dowody w sprawie zbierała komenda w Bełżycach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt Konopnicy - to o Nim: Działka niepewna, radny oskarżony Marian Ż., radny gminy Konopnica, został oskarżony o nakłanianie do poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez Mirosława Żydka, wójta Konopnicy. Zarzut poświadczenia nieprawdy Prokuratura Rejonowa w Lublinie postawiła Janinie S., geodecie, byłej pracownicy Urzędu Gminy Konopnica. Poświadczenie nieprawdy zarzucono także innemu byłemu gminnemu geodecie - Henrykowi B. O sprawie pisaliśmy kilkakrotnie. Andrzej Kotowski w 2000 roku kupił gospodarstwo rolne w Radawcu Dużym (gm. Konopnica). Rok później dowiedział się, że jedna z działek o powierzchni 25 arów nie jest już jego własnością. Stała się za to częścią sąsiedniej nieruchomości, należącej do Mirosława Żydka, dziś - wójta Konopnicy. Ten zaś otrzymał ją jako darowiznę od Mariana Ż. - Wszystko się stało bez mojej wiedzy, byłem wtedy za granicą - mówi Kotowski. W 2007 r. złożył doniesienie do prokuratury. Prokuratura Rejonowa w Lublinie stwierdziła, że odpowiedzialnymi za to, że działka zmieniła właściciela, byli Janina S. i Henryk B. Wystawili, bowiem dokumenty niezgodne z prawdą, a na ich podstawie doszło do zmiany zapisów m.in. w księdze wieczystej. Do poświadczenia nieprawdy miał ich nakłaniać Marian Ż. - Henryk B. przyznał się do winy, zapadł już wyrok skazujący. W przypadku pozostałych dwóch osób będzie się toczył proces - tłumaczy prokurator Paweł Banach. Marian Ż. nie chce komentować sprawy. Niechętnie mówi o niej także Mirosław Żydek. Podkreśla, że problem go nie dotyczy, bo nie on jest oskarżonym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt Konopnicy Mirosław Ż. ? to o Nim: Cyrk, a nie wybory Można dopisać do listy wyborców grupę znajomych z sąsiedniej gminy. Trzeba tylko znaleźć kogoś, kto ich przygarnie pod swój dach. Oczywiście tylko na papierze. A potem dowieźć całe towarzystwo do urny. Tak jak w Konopnicy, a także w Kamionce i Puchaczowie. - Niedzielne wybory w naszej gminie to była jedna wielka farsa - złości się Mirosław Michalak, kandydat na wójta Konopnicy. W niedzielę przegrał 268 głosami z Mirosławem Żydkiem. Choć po pierwszej turze prowadził z nim 94 głosami. W ciągu dwóch tygodni elektorat w gminie zwiększył się o prawie 400 osób. Tylu wyborców tuż przed drugą turą, na ich własne życzenie, dopisał do listy głosujących ustępujący wójt Hieronim Gołofit. - Takie jest prawo - ucina. Teresa Bichta, dyrektor lubelskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego: Wójt może dopisać do stałego rejestru wyborców każdego, kto zwróci się do niego z takim wnioskiem - tłumaczy. - Taka osoba musi mieszkać lub przebywać na terenie gminy albo być z nią związana. Nieważne, gdzie jest zameldowana. Związek z gminą uznaniowo rozstrzyga sam wójt. Ten przepis skrzętnie wykorzystali kandydaci na wójta Konopnicy. - Ale ja namawiałem tylko swoich sąsiadów, którzy nie byli zameldowani w naszej gminie - podkreśla Michalak. - A w innych częściach gminy na listach znaleźli się ludzie spoza Konopnicy - dodaje przegrany. I wskazuje na Radawiec, gdzie mieszka zwycięzca wyborów Mirosław Żydek. Wątpliwości mają też członkowie komisji wyborczej w Radawcu. - Chodzi o samotnie mieszkającą 85-letnią kobietę. Między pierwszą a drugą turą do jej adresu zostało dopisanych kilku nowych wyborców. Chyba ośmiu - opowiada Jarosław Walczak. - Do lokalu, w którym pracowałem, kilkakrotnie przyjeżdżał bus. Przywoził całe grupy wyborców dopisanych w ostatniej chwili - mówi Rafał Pradyszczuk, mąż zaufania w komisji w Radawcu. Co na to zwycięzca II tury w Konopnicy? - Nikogo nie dopisywaliśmy do list, nie woziliśmy żadnym busem - zaprzecza Mirosław Żydek. - Za to osobiście widziałem, że robił to współpracownik Michalaka. I to u mnie, w Radawcu. Sztab Michalaka zapowiada złożenie protestu wyborczego. - Wtedy sprawą zajmie się sąd - mówi Andrzej Ślaski, komisarz wyborczy w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt Mirosław Ż. ? to też o Nim: Koledze bym nie pomógł? Jan Czubak z PSL wystartował do Rady Powiatu w gminie Jastków, przegrał wybory w pierwszej turze, po czym razem z rodziną formalnie, czyli na czas głosowania, przeniósł się do sąsiedniej gminy Konopnica. I tam zagłosował w drugiej turze. Wójtem Konopnicy został jego partyjny kolega Mirosław Żydek, dzięki czemu Czubak jednak do rady wszedł. Jak to możliwe? Po wyborze na wójta Żydek musiał zrzec się mandatu w radzie. A że pod względem liczby zdobytych głosów Czubak był następny na liście, to on wszedł na miejsce Żydka. Tego samego, na którego po przenosinach Czubak mógł zagłosować w drugiej turze wyborów. - A co się pan dziwi? To jest sąsiednia gmina, z którą nas wiele łączy. Zięć mojego brata ma tam działkę. Moja rodzina w przyszłości też będzie tam mieszkać - wyjaśnia Jan Czubak. - Poza tym, bardzo dobrze znam Mirosława Żydka. Takiego wójta życzyłbym każdemu. Czemu miałem nie pomóc koledze, skoro pozwala na to ordynacja wyborcza? Razem z Janem Czubakiem do Konopnicy na drugą turę wyborów przenieśli się jego krewni. Wszyscy na co dzień mieszkają w gminie Jastków. - Rzeczywiście złożyłem wniosek o przeniesienie, ale ostatecznie nie głosowałem - podkreśla Bogdan Czubak. - Zresztą proszę dzwonić do Jana Czubaka. Ja nie mam czasu. Ten twierdzi, że nikogo nie namawiał do głosowania na Żydka. - Sami chcieli. Przecież mogli - ucina. Co na to sam Żydek? - Pana Czubaka znam z Rady Powiatu. Ale nie wiem na kogo i gdzie głosował - powiedział nam Mirosław Żydek, tuż po swoim zaprzysiężeniu na wójta. Obaj są członkami Polskiego Stronnictwa Ludowego. W ostatnich wyborach z listy tej partii do Rady Powiatu startowała również Katarzyna Frankiewicz. Frankiewicz, jak się dowiedzieliśmy, na drugą turę również wpisała się na listę wyborców w Konopnicy. Razem z mężem i rodzicami. Wszyscy na co dzień są zameldowani w gminie Jastków. - Nie pamiętam dokładnie, jak tam było - mówi zmieszany Marcin Frankiewicz, mąż kandydatki. Polskie prawo zezwala na dopisanie do rejestru głosujących tych osób, które są związane z daną gminą, np. pracują albo mieszkają tam, ale nie są zameldowane. W Konopnicy ustępujący wójt Hieronim Gołofit dopisał ok. 300 wyborców. Czy zgodnie z prawem? To bada lubelska prokuratura.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt Mirosław Ż. ? to też o Nim: Konopnica > Nowe wybory za dopisywanie głosów Mirosław Żydek i Mirosław Michalak zmierzą się w drugiej turze wyborów o fotel wójta Konopnicy. Sąd Apelacyjny w Lublinie ostatecznie unieważnił poprzednie wybory. Uznał, że w gminie bezprawnie dopisano wyborców z sąsiednich gmin. O zamieszaniu przy wyborze wójta Konopnicy pisaliśmy już kilkakrotnie. Po pierwszej turze na listy wyborcze wpisało się prawie 400 osób, które były mieszkańcami innych gmin. Umieścił ich tam ustępujący wójt Hieronim Gołofit, bo z ich zgłoszeń wynikało, że zamieszkują w Konopnicy. Okazało się, że po kilkanaście osób deklarowało, że mieszka... pod jednym adresem. W drugiej turze Żydek wygrał z konkurentem 268 głosami. Michalak odwołał się do sądu. Najpierw Sąd Okręgowy uznał, że 273 osoby nie miały prawa do zagłosowania. A to więcej niż wynosiła różnica głosów pomiędzy kandydatami w drugiej turze. Sędziowie nakazali przeprowadzić nowe wybory. Żydek odwołał się od tej decyzji, ale SA w Lublinie utrzymał w mocy poprzedni wyrok. Za kilka dni wojewoda formalnie stwierdzi wygaśniecie mandatu dotychczasowego wójta. Na jego miejsce powoła komisarza. Ustali też termin nowych wyborów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZROBIŁAM BADANIE W CYTOMAMMOBUSIE W MARCU I JAK DO TEJ PORY NIE DOSTAŁAM WYNIKÓW, A MIAŁY PRZYJŚĆ 2 TYGODNIE PO BADANIU. SYSTEM ZAWIÓDŁ, CZY CO? MOŻE I JA JESTEM WŚRÓD TYCH 147 Z RAKIEM???? TO NIE JEST DOBRA FORMA PROFILAKTYKI.PRZYCHODNIA TO PRZYCHODNIA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co, nie dowiadywałaś się dlaczego nie ma wyniku? Może poczta zawiodła?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiadomo ze w Konopnicy nic nie jest potrzebne... wystarcza znajomsoci i juz sie jest Wojtem albo kims na podobnym stanowisku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tych wiejskich ... i arbuzów (na zewnątrz zielone w środku czerwone) dla których baba jest tylko od roboty w polu, rodzenia dzieci i od świadczenia obowiąków małżeńskich postawiłbym pod mur i kulka w łeb bez żadnych sądów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdjęcie do artykułu bardzo odpowiednie:)Ktoś się postarał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kogo stać zapłacić za mammografię nie potrzebuje cytomammobusa. Wójta Niemiec stać na pewno. Pensja najwyższa z możliwych i jeszcze emerytura ponad 4000 zł miesięcznie.Co do końca kadencji to owszem, ale pan Stefan Cz. startuje do następnej kadencji. Ludzie w gminie Niemce niepamiętliwi to wybiorą na następną kadencję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To juz nie ma ciekawszych rzeczy do opisywania tylko takie błachostki ! Panie Panas gratuluje wysokie dziennikarstwo!HA HA HA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aaa napisał:
Wójt Mirosław Ż. ? to też o Nim: Koledze bym nie pomógł? Jan Czubak z PSL wystartował do Rady Powiatu w gminie Jastków, przegrał wybory w pierwszej turze, po czym razem z rodziną formalnie, czyli na czas głosowania, przeniósł się do sąsiedniej gminy Konopnica. I tam zagłosował w drugiej turze. Wójtem Konopnicy został jego partyjny kolega Mirosław Żydek, dzięki czemu Czubak jednak do rady wszedł. Jak to możliwe? Po wyborze na wójta Żydek musiał zrzec się mandatu w radzie. A że pod względem liczby zdobytych głosów Czubak był następny na liście, to on wszedł na miejsce Żydka. Tego samego, na którego po przenosinach Czubak mógł zagłosować w drugiej turze wyborów. - A co się pan dziwi? To jest sąsiednia gmina, z którą nas wiele łączy. Zięć mojego brata ma tam działkę. Moja rodzina w przyszłości też będzie tam mieszkać - wyjaśnia Jan Czubak. - Poza tym, bardzo dobrze znam Mirosława Żydka. Takiego wójta życzyłbym każdemu. Czemu miałem nie pomóc koledze, skoro pozwala na to ordynacja wyborcza? Razem z Janem Czubakiem do Konopnicy na drugą turę wyborów przenieśli się jego krewni. Wszyscy na co dzień mieszkają w gminie Jastków. - Rzeczywiście złożyłem wniosek o przeniesienie, ale ostatecznie nie głosowałem - podkreśla Bogdan Czubak. - Zresztą proszę dzwonić do Jana Czubaka. Ja nie mam czasu. Ten twierdzi, że nikogo nie namawiał do głosowania na Żydka. - Sami chcieli. Przecież mogli - ucina. Co na to sam Żydek? - Pana Czubaka znam z Rady Powiatu. Ale nie wiem na kogo i gdzie głosował - powiedział nam Mirosław Żydek, tuż po swoim zaprzysiężeniu na wójta. Obaj są członkami Polskiego Stronnictwa Ludowego. W ostatnich wyborach z listy tej partii do Rady Powiatu startowała również Katarzyna Frankiewicz. Frankiewicz, jak się dowiedzieliśmy, na drugą turę również wpisała się na listę wyborców w Konopnicy. Razem z mężem i rodzicami. Wszyscy na co dzień są zameldowani w gminie Jastków. - Nie pamiętam dokładnie, jak tam było - mówi zmieszany Marcin Frankiewicz, mąż kandydatki. Polskie prawo zezwala na dopisanie do rejestru głosujących tych osób, które są związane z daną gminą, np. pracują albo mieszkają tam, ale nie są zameldowane. W Konopnicy ustępujący wójt Hieronim Gołofit dopisał ok. 300 wyborców. Czy zgodnie z prawem? To bada lubelska prokuratura.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie kazdemu koledze w Radawcu Dużym rodzinnej wsi Mirosława Ż wszystko kończy sie na NIM wodociąg, oświetlenie , droga i zarosniety trawa chodnik z kostki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
srutupierdziutu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
21 listopada wybory ? czy Konopnica zasługuje na ?wybitnych polityków? z wiadomej partyjki. Dla przypomnienia kilka haseł wyborczych z ostatnich wyborów: ?Więcej chleba, mniej igrzysk? Chleba - czytaj stanowisk dla swoich! "Dialog i Porozumienie". Dialog i w konsekwencji porozumienie ? z prokuratorem; sądem ?! "Blisko ludzkich spraw" No, co ? przecież wójt i przewodniczący też ludzie, trzeba im pomóc załatwić, co nieco?! "Wrażliwi społecznie" Społeczeństwo to my: Miruś, Andrzejek i paru innych?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...