Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zaczęła się wojna śmieciowa w gminie Ludwin

Utworzony przez Adam Baranowski, 3 czerwca 2014 r. o 15:46 Powrót do artykułu
Arogancja Wójta nie zna granic! Ma gdzieś letników bo nie mają prawa wyborczego w gminie. Na razie sytuacja jest taka, że to letnicy płacą dużo wyższe podatki od nieruchomości od mieszkańców. W zamian wójt nie raczy nawet zorganizować na normalnych warunkach odbioru śmieci. Odsyła letników do komercyjnej firmy, w której  za samo podpisanie umowy płaci się 50 zł na rok. Ceny samych worków też są dość wysokie, ale najdroższe jest to, że za gałęzie i liście których na działkach jest bardzo dużo przyjmują tylko jako frakcję "zmieszaną" czyli po 22 zł za worek 120 l ! Najbardziej martwi mnie jednak to, że taki system odbioru śmieci i tak wysokie ceny spowodują, że coraz więcej śmieci zacznie trafiać do lasy, za dwa lata nikt nie będzie w stanie tych śmieci posprzątać. Kontrole zapowiedziane przez wójta, niewiele pomogą, kontrola może sprawdzić jedynie podpisanie umowy, nie jest w stanie udowodnić ilości wyprodukowanych i oddanych śmieci. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moj dziadek jest starszym czlowiekiem i ma prawo czegos nie rozumiec, a dzialke posiada dokladnie od 1983 roku. Otrzymal ja w formie nagrody za wieloletnia dzialalnosc spoleczna w Lublinie. Nadana byla zarowno Jemu, jak i kilku innym spolecznikom. Wtedy to bylo godne wyroznienie, ktore do tej pory sobie cenimy. Dlaczego, bedacy zasluzonym dla ojczyzny ma placic za jakies smieci, kiedy ich ma niewielka ilosc i to tylko wtedy, jak wnuki, albo jacys znajomi ich odwiedzaja. Rzady PO wyniszczaja caly region i spowoduja, ze wiekszosc ludzi po prostu opusci swoje, ciezka praca utrzymane w wyjatkowym porzadku siedliska. To najczesciej jest jedyna radosc tych schorowanych i wyniszczonych praca ludzi. PiS wygralo ostatnie wybory w regionie i moze wreszcie zajma sie zywotnymi interesami swojego elektoratu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka arogancja, niech każdy płaci za swoje śmeci, a pan Adam niech nie obraża tylko przeczyta ustawę śmieciową i sprawdzi czy wójt może objąć działki systemem. Niech szlachta płaci za siebie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za zasługi w 1983 roku? To już wiemy za jakie zasługi  dziadek dostał działkę !!! Pewnie za pacyfikację strajków w stanie wojennym ! Niech choc za śmieci płaci solidarnie- choć to słowo może go jeszcze denerwować!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Smieci powinny być liczone nie od osoby, ale od zamożności człowieka i wiadomo że ktoś kto posiada działkę to ma pieniądze i produkuje więcej odpadów niż emeryt na wsi, który na wszystkim oszczędza i resztkami karmi kury lub kompostuje wiec normalne ze działkowicz powinien płacić więcej. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żeczywiście dziwne że wójt dba o swoich mieszkańców i nie chce aby wiecej płacili za śmieci ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
brawa Panie Wójcie ! z takimi się nie negocjuje, wystarczy już tych pieszczot wobec działkowców !  mam koło takich pole i wiem jak się mogą zachowywać, "elita" kurna mać ! pizza przyjeżdża do takich z Lublina o 24.00 w niedzielę, a na woreczek śmieci go nie stać 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oferta p. Ciosa wydaje się tańsza, ale odbieranie śmierci raz na miesiąc w lecie w 40-stopniowym upale chyba nie jest dobrym pomysłem (muchy, smród, zwierzęta zwabione "zapachem" rozkładających się w upale resztek). Czy nie można by tego odbierać częściej? Inna sprawa jest taka, że uchwała o utrzymaniu czystości i porządku w gminie nakazuje odbieranie śmieci z działek minimum raz w tygodniu. Wydam 100zł na pojemnik, potem 30zł/m-c, a okaże się, że odbiór raz na m-c jest nielegalny, p. Cios się wycofa i osoby, które podpisały z nim umowę zostaną z ręką w przysłowiowym nocniku... czy ktoś wie, czy odbiór raz na m-c to ostateczna oferta?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oferta p. Ciosa wydaje się tańsza, ale odbieranie śmierci raz na miesiąc w lecie w 40-stopniowym upale chyba nie jest dobrym pomysłem (muchy, smród, zwierzęta zwabione "zapachem" rozkładających się w upale resztek). Czy nie można by tego odbierać częściej? Inna sprawa jest taka, że uchwała o utrzymaniu czystości i porządku w gminie nakazuje odbieranie śmieci z działek minimum raz w tygodniu. Wydam 100zł na pojemnik, potem 30zł/m-c, a okaże się, że odbiór raz na m-c jest nielegalny, p. Cios się wycofa i osoby, które podpisały z nim umowę zostaną z ręką w przysłowiowym nocniku... czy ktoś wie, czy odbiór raz na m-c to ostateczna oferta?
Pojemnik kosztuje nie 100 zł a 50 zł. A dla posiadających dzialki w okolicy j. Łukcze jest jeszcze tańsza opcaj. Umowe zawiera sie z ZUK Parczew - w sezonie wakacyjnym 30 zl/mieś, od września po 15 zł mieś.( mozna wybrac sobie okres na jaki umowa jest zawarta) i za tę kwotę mozna dostarczyć ( kontener obok Dragona) nawet i 15 workow miesięcznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
brawa Panie Wójcie ! z takimi się nie negocjuje, wystarczy już tych pieszczot wobec działkowców !  mam koło takich pole i wiem jak się mogą zachowywać, "elita" kurna mać ! pizza przyjeżdża do takich z Lublina o 24.00 w niedzielę, a na woreczek śmieci go nie stać   
 Pieszczoty to ty masz z własna kozą. To działkowcy utzrymują tę Gminę. Stali mieszkańcy- 1260 "dymow" - ze śmiesznymi podatkami i prawie 5500 działek a z każdej pazerny wojt kasuje po minimum 700 zl/rocznie.  Wiekszość . tzw. "letników" zaopatruje sie w waszych GS-owskich sklepach i często daje wam w sezonie zatrudnienie.   Tak więc , po przeczytaniu idź sie pieścić do obory!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba  wójcie jeszcze szambom tym "niezadowolonym" się przyjrzeć obowiązkowo, czy mają chociaż z jeden rachunek, wreszcie może ktoś zaprowadzi porządek nad tymi jeziorami bo takiego burdelu się doczekaliśmy że zgroza.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszamy na FB: na stronie    >>> Letnicy z Gminy Ludwin  <<<<  jest szersze potraktowanie tematu.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Forum obrazuje prawdziwą sytuację, to dziadek za Zasługi za komuny dostał dzialke, to ktos nie chce 100 zł. zapłacić z pół. roku za smieci, ciekawe co Adam Baranowski robił za komuny i ile nagród wtedy i za co dostal. Przecież emerytury towarzyszy nie są takie małe zeby 100wy na śmieci nie wysuplac. Ale jak całe życie się na państwowym jedzie to za coś zapłacić to zeczywiscie ciężko!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przypadkiem byłem na stacji i posluchalem o co chodzi na tym zebraniu z tymi śmieciami. Wszyscy dzialkowicze przyjechali autami za ponad 100 tysięcy a na swoje śmieci to już nie stac. Przecież za 100 zł. tO taki samochód spalil jadąc na to zebranie.Granda zadymiarzy jakihs.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
problem był od zawsze tylko każdy wójt go ukrywał i wolał dokładać i mieć święty spokój teraz pan chabros jest pod ścianą dokładać nie ma z czego już
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieciu jak oni śmieci księdzu podzucali jak nie pod kosciul to na cmentarz, przecież mówił o tym po kazaniu mówił, tozto bydło przecież jakieś. I do wójta naszego jeszcze pretensje mają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Forum obrazuje prawdziwą sytuację, to dziadek za Zasługi za komuny dostał dzialke, to ktos nie chce 100 zł. zapłacić z pół. roku za smieci, ciekawe co Adam Baranowski robił za komuny i ile nagród wtedy i za co dostal. Przecież emerytury towarzyszy nie są takie małe zeby 100wy na śmieci nie wysuplac. Ale jak całe życie się na państwowym jedzie to za coś zapłacić to zeczywiscie ciężko!
Adam Baranowski za komuny chodził do szkoły podstawowej nr 5 i do Technikum Budowlanego w Lublinie, dokładnie 89' roku pisałem maturę i cieszyłem się że mogę głosować na SOLIDARNOŚĆ. Dostałem parę razy książki na zakończenie roku szkolnego, ale już nie pamiętam jakie. Chętnie zapłacę 100 zł za pół roku za śmiecie, tylko gdzie znajdę taką dobrą ofertę? bo w firmie DER płaci się 100zł na początek a potem po 22 zł za każdy worek, nawet frakcji zielonej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kto jest za podniesieniem podatków dla letników ? proszę o opinie by można było doczekać się dróg z prawdziwego zdarzenia lub chodników 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Adam Baranowski skoro nie ma umowy to gdzie śmieci podrzuca, księdzu, nad plaże, czy do rowu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka arogancja, niech każdy płaci za swoje śmeci, a pan Adam niech nie obraża tylko przeczyta ustawę śmieciową i sprawdzi czy wójt może objąć działki systemem. Niech szlachta płaci za siebie!!!
Wg mnie arogancja wójta wynika ze stwierdzenia, że :"Zrównanie stawek na wywóz śmieci letników i stałych mieszkańców uważam za nieetyczne. Mieszkańcy musieliby dokładać do letników" czyli wójt uważa że, letnicy przyjeżdżający parę razy w roku na działkę produkują więcej śmieci od mieszkańców którzy są na miejscu 365 dni w roku?!  Za to dla pana wójta etyczne będzie to, jeśli letnicy zapłacą parę razy więcej za śmiecie od mieszkańców, tak jak jest to w przypadku podatku od nieruchomości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...