Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
54,7mln? A wiecie, że zadłużenie LUBLINA na koniec roku 2013 wynosiło aż 980 MILIONÓW ZŁOTYCH???  Może o tym napiszcie artykuł, bo to wasze - dziennikarzy- zadanie patrzeć władzy, politykom na ręce. Prywatne długi to problem banków i ich ryzyko - nie nasz. Dlaczego nie napiszecie, że w rankingu zadłużenia LUBLIN awansował z 14 miejsca (w 2006r.) na 7 miejsce (w 2013r.) NAJBARDZIEJ ZADŁUŻONYCH MIAST WOJEWÓDZKICH W POLSCE??? To nas dużo bardziej dotyczy niż zobowiązania osób prywatnych wobec banków, bo zadłużenie miasta za jakiś czas będą musieli spłacić w podatkach wszyscy mieszkańcy Lublina !!!
0
Czy jest ktoś zorientowany jakie jest zadłużenie samorządowego województwa lubelskiego? Ciekawi mnie bardzo co nam rządzący układ koalicyjny PO PSL sprezentował.
0
54,7mln? A wiecie, że zadłużenie LUBLINA na koniec roku 2013 wynosiło aż 980 MILIONÓW ZŁOTYCH???  Może o tym napiszcie artykuł, bo to wasze - dziennikarzy- zadanie patrzeć władzy, politykom na ręce. Prywatne długi to problem banków i ich ryzyko - nie nasz. Dlaczego nie napiszecie, że w rankingu zadłużenia LUBLIN awansował z 14 miejsca (w 2006r.) na 7 miejsce (w 2013r.) NAJBARDZIEJ ZADŁUŻONYCH MIAST WOJEWÓDZKICH W POLSCE??? To nas dużo bardziej dotyczy niż zobowiązania osób prywatnych wobec banków, bo zadłużenie miasta za jakiś czas będą musieli spłacić w podatkach wszyscy mieszkańcy Lublina !!!
A czy wiesz że 150 mln z tego zadłużenia nie robiąc nic w Lublinie wygenerował pruszon???? Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2005 r. – 47.792.841,00 zł;Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2006 r. – 189.215.063,80 zł; Do dziś spłacamy jego wojaże zagraniczne
0
Czy jest ktoś zorientowany jakie jest zadłużenie samorządowego województwa lubelskiego? Ciekawi mnie bardzo co nam rządzący układ koalicyjny PO PSL sprezentował.
Układ PO-PIS przynajmniej coś zrobił a pruszon zadłużył nas na 150 mln nic nie robiąc. Pamiętamy Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2005 r. – 47.792.841,00 zł;Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2006 r. – 189.215.063,80 zł;
0
A kogo obchodzą mało ważne analizy takich PRYWATNYCH tworów jak BIG, KRD, InfoMonitor i innej maści windykacyjnego badziewia. To wszystko jest po to żeby zalegitymizować działalność e-sądu, komorników, firm windykacyjnych i jeszcze zrobić ludziom katelbie we łbie, że to przecież ich wina, że mają za mało pieniędzy i się zadłużają ...
0
A czy wiesz że 150 mln z tego zadłużenia nie robiąc nic w Lublinie wygenerował pruszon???? Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2005 r. – 47.792.841,00 zł;Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2006 r. – 189.215.063,80 zł; Do dziś spłacamy jego wojaże zagraniczne   Jeżeli tak jest jak piszesz, to oznacza, że zarówno PRUSZON jak i KARALUCH zawiedli i stracili swoje szanse i zaufanie. Dlatego trzeba odsunać od koryta zarówno PRUSZONA jak i KARALUCHA! Zadłużanie miasta a tym samym mieszkańców powinno byc karalne. A ktoś napisze o inwestycjach... Można się zadłużać inwestując w coś, co da zwrot z poniesionych nakładów lub wymierne oszczędności względem istniejących wydatków. Proszę wymienić te "inwestycje" KARALUCHA, które dadzą nam zwrot. To tak jakbym ja powiedział: zadłużyłem się na 100000 ale "zainwestowałem" - wybudowałem sobie basen przed domem. Albo zadłużyłem się na 5000, "zainwestowałem" - kupiłem sobie nowe meble do salonu. TO NIE SĄ INWESTYCJE, BO WYDAJEMY PIENIĄDZE, A ZYSKÓW Z NICH ŻADNYCH NIE BĘDZIE.  Podobie jest z tymi tzw. "inwestycjami" KARALUCHA!!! Mógłby powiedzieć: WYBUDOWAŁEM STADION, A WY BĘDZIECIE COROCZNIE FINANSOWAĆ Z PODATKÓW JEGO UTRZYMANIE!!!! JESTEM SUPER GOŚĆ, NIE? SAMI WIDZICIE JAKIE ROZRYWKI WAM ZAPEWNIAM (TO NIC, ŻE TO NA WASZ KOSZT. TO NIC...)
0
  A czy wiesz że 150 mln z tego zadłużenia nie robiąc nic w Lublinie wygenerował pruszon???? Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2005 r. – 47.792.841,00 zł;Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2006 r. – 189.215.063,80 zł; Do dziś spłacamy jego wojaże zagraniczne   Jeżeli tak jest jak piszesz, to oznacza, że zarówno PRUSZON jak i KARALUCH zawiedli i stracili swoje szanse i zaufanie. Dlatego trzeba odsunać od koryta zarówno PRUSZONA jak i KARALUCHA! Zadłużanie miasta a tym samym mieszkańców powinno byc karalne. A ktoś napisze o inwestycjach... Można się zadłużać inwestując w coś, co da zwrot z poniesionych nakładów lub wymierne oszczędności względem istniejących wydatków. Proszę wymienić te "inwestycje" KARALUCHA, które dadzą nam zwrot. To tak jakbym ja powiedział: zadłużyłem się na 100000 ale "zainwestowałem" - wybudowałem sobie basen przed domem. Albo zadłużyłem się na 5000, "zainwestowałem" - kupiłem sobie nowe meble do salonu. TO NIE SĄ INWESTYCJE, BO WYDAJEMY PIENIĄDZE, A ZYSKÓW Z NICH ŻADNYCH NIE BĘDZIE.  Podobie jest z tymi tzw. "inwestycjami" KARALUCHA!!! Mógłby powiedzieć: WYBUDOWAŁEM STADION, A WY BĘDZIECIE COROCZNIE FINANSOWAĆ Z PODATKÓW JEGO UTRZYMANIE!!!! JESTEM SUPER GOŚĆ, NIE? SAMI WIDZICIE JAKIE ROZRYWKI WAM ZAPEWNIAM (TO NIC, ŻE TO NA WASZ KOSZT. TO NIC...)   Nie wiem czy słyszałeś coś o wkładzie własnym w inwestycję dofinansowaną z pieniędzy europejskich. To mniej więcej tak: masz inwestycję za 100 mln, z czego 85 mln jest dofinansowane, ale musisz znaleźć te 15 mln wkładu własnego. Miasto bierze kredyt na ok. 1% (tak takie mamy mniej więcej warunki) np. na 10 lat. Przez 10 lat spłaca 15 mln + prawie 2 mln odsetek. I za 17 milionów mamy coś wartego 100 milionów, na co być może nigdy nie byłoby nas stać. W ten sposób powstało między innymi lotnisko, przedłużenie solidarności i wiele innych inwestycji. Tak - nie boję się tego słowa "inwestycja", bo wydawanie pieniędzy na infrastrukturę, to jest inwestycja. Prezydent Żuk ściągnął do Lublina kilku inwestorów obiecując obwodnicę i lotnisko, których wtedy jeszcze nie było.  Inwestorzy ci wykreowali nowe miejsca pracy, opłacili podatki, ludzie którzy pracują i zarabiają wydają pieniądze gdzie indziej i napędzają lokalną gospodarkę i tak to się kręci. Możesz krytykować stadion, bo według ciebie nie potrzebny, ale prawda jest taka, że z programowania 2014-2020 nie można już dofinansować stadionu. Więc albo powstałby teraz, albo pewnie nigdy. Żuk się zdecydował i mamy piękny stadion. Sądząc po twoim zacietrzewieniu jesteś zapewne wyznawcą pisu i jak ci powiem, że nierób pruszkowski jest z pisu, to go pewnie od razu polubisz, ale skoro stadion ci niepotrzebny, bo możesz bez niego żyć, to po co ci na przykład w domu telewizor, internet, komputer bez tych rozrywek też można żyć. Pozostałby ci już tylko różaniec, kościół i nie wylewałbyś pisowskiego jadu na forum.
0
Post scriptum.   Przeterminowane prywatne zobowiązania obywateli naszego kraju aktualnie już ponad 41,5 miliarda złotych.   Z uwagi na fakt, iż pominięto tę zasadniczą informację, to cała reszta nadaje się tylko i wyłącznie do kosza.    
0
    A czy wiesz że 150 mln z tego zadłużenia nie robiąc nic w Lublinie wygenerował pruszon???? Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2005 r. – 47.792.841,00 zł;Zadłużenie na dzień 31 grudnia 2006 r. – 189.215.063,80 zł; Do dziś spłacamy jego wojaże zagraniczne   Jeżeli tak jest jak piszesz, to oznacza, że zarówno PRUSZON jak i KARALUCH zawiedli i stracili swoje szanse i zaufanie. Dlatego trzeba odsunać od koryta zarówno PRUSZONA jak i KARALUCHA! Zadłużanie miasta a tym samym mieszkańców powinno byc karalne. A ktoś napisze o inwestycjach... Można się zadłużać inwestując w coś, co da zwrot z poniesionych nakładów lub wymierne oszczędności względem istniejących wydatków. Proszę wymienić te "inwestycje" KARALUCHA, które dadzą nam zwrot. To tak jakbym ja powiedział: zadłużyłem się na 100000 ale "zainwestowałem" - wybudowałem sobie basen przed domem. Albo zadłużyłem się na 5000, "zainwestowałem" - kupiłem sobie nowe meble do salonu. TO NIE SĄ INWESTYCJE, BO WYDAJEMY PIENIĄDZE, A ZYSKÓW Z NICH ŻADNYCH NIE BĘDZIE.  Podobie jest z tymi tzw. "inwestycjami" KARALUCHA!!! Mógłby powiedzieć: WYBUDOWAŁEM STADION, A WY BĘDZIECIE COROCZNIE FINANSOWAĆ Z PODATKÓW JEGO UTRZYMANIE!!!! JESTEM SUPER GOŚĆ, NIE? SAMI WIDZICIE JAKIE ROZRYWKI WAM ZAPEWNIAM (TO NIC, ŻE TO NA WASZ KOSZT. TO NIC...)   Nie wiem czy słyszałeś coś o wkładzie własnym w inwestycję dofinansowaną z pieniędzy europejskich. To mniej więcej tak: masz inwestycję za 100 mln, z czego 85 mln jest dofinansowane, ale musisz znaleźć te 15 mln wkładu własnego. Miasto bierze kredyt na ok. 1% (tak takie mamy mniej więcej warunki) np. na 10 lat. Przez 10 lat spłaca 15 mln + prawie 2 mln odsetek. I za 17 milionów mamy coś wartego 100 milionów, na co być może nigdy nie byłoby nas stać. W ten sposób powstało między innymi lotnisko, przedłużenie solidarności i wiele innych inwestycji. Tak - nie boję się tego słowa "inwestycja", bo wydawanie pieniędzy na infrastrukturę, to jest inwestycja. Prezydent Żuk ściągnął do Lublina kilku inwestorów obiecując obwodnicę i lotnisko, których wtedy jeszcze nie było.  Inwestorzy ci wykreowali nowe miejsca pracy, opłacili podatki, ludzie którzy pracują i zarabiają wydają pieniądze gdzie indziej i napędzają lokalną gospodarkę i tak to się kręci. Możesz krytykować stadion, bo według ciebie nie potrzebny, ale prawda jest taka, że z programowania 2014-2020 nie można już dofinansować stadionu. Więc albo powstałby teraz, albo pewnie nigdy. Żuk się zdecydował i mamy piękny stadion. Sądząc po twoim zacietrzewieniu jesteś zapewne wyznawcą pisu i jak ci powiem, że nierób pruszkowski jest z pisu, to go pewnie od razu polubisz, ale skoro stadion ci niepotrzebny, bo możesz bez niego żyć, to po co ci na przykład w domu telewizor, internet, komputer bez tych rozrywek też można żyć. Pozostałby ci już tylko różaniec, kościół i nie wylewałbyś pisowskiego jadu na forum.  
Paradygmaty i socjotechniczne hasła.   Wymień wszystkie inwestycje z tych ok. 2 miliardów złotych obecnej kadencji, a otrzymasz zwrotnie informacje kto planował i wnioskował o środki pomocowe oraz jaka była różnica kosztów pomiędzy planami i realizacją w zestawieniu z poziomem inflacji czyli wzrostu cen.
0
dzien bez wyliczeń na forum Pana Budżeta dniem straconym
0
A ja tam bym chciał 50 baniek długu. Z taką kasą mogliby mnie wszyscy w d... pocałować. tylko jakie trzeba mieć układy żeby dostać taki kredyt? :P :P :P
0
a prawdą jest niestety, że po poprzednich prezydentach Żuk dostał w spadku 700 mln zł długu, który jest ciągle spłacany, a żeby mieć wkład własny na inwestycje ze środków z ue trzeba zaciagać kredyty i dobrze ktos z poprzednich forumowiczów napisał, ze nie byłoby nas stać na inwestycje za miliony złotych, a tak mamy jest dzięki dofinansowaniu. Gdyby miasto nie było w stanie czy nie spłacało swoich zobowiazań, to żaden bank nie dałby kredytu. 
0
Ot ... do czego tuskojeby doprowadziły !!!
0
Z powiatu janowskiego ten rekordzista (biznesmen) ...
0
dzien bez wyliczeń na forum Pana Budżeta dniem straconym
Wiem i dlatego czuwam. To tak jak z ogólnym poziomem przeterminowanych należności obywateli RP, który z sobie wiadomych względów przemilczał autor materiału czyli ponad 41,5 miliarda złotych.   Wiesz dlaczego poziom zaległości jest tak wysoki? Poziom przeterminowanych należności mieszkańców Polski jest na tak gigantycznym poziomie, bo oduczono niektórych zwracania uwagi na szczegóły...
0
Takich dłużników powinno się wysyłać do kamieniołomów z całymi ich rodzinami aby odpracowali długi...
0
Takich dłużników powinno się wysyłać do kamieniołomów z całymi ich rodzinami aby odpracowali długi...
A co z tymi czerwonymi sQrwysynami co już przez 7-lat zadłużają nasz kraj ? czy nie ma bata na tą POstkomunę ? zaj ebiste premie,wynagrodzenia,odprawy,zostanie tylko szczaw i mirabelki.
0
Zaroiło się na forum od pisolizów bo dzięki zadłużonym kretynom można darmo dołożyć PO. Zobaczcie sobie kacze łby jak za rządów PO wzrosły oszczędności Polaków. Cichutko też ostatnio o cenach paliwa, cukru /którego kaczor nakupił po 6,50 za kg/, o najniższej krajowej płacy, o zakończonych kolejnych odcinkach autostrad, o zamożności Polaków najwyższej w historii naszego kraju itp itd. Ale o tym pisolizy sza bo to zasługa "ulubieńca" pisolizów Pana Tuska i Jego rządów.
0
a prawdą jest niestety, że po poprzednich prezydentach Żuk dostał w spadku 700 mln zł długu, który jest ciągle spłacany, a żeby mieć wkład własny na inwestycje ze środków z ue trzeba zaciagać kredyty i dobrze ktos z poprzednich forumowiczów napisał, ze nie byłoby nas stać na inwestycje za miliony złotych, a tak mamy jest dzięki dofinansowaniu. Gdyby miasto nie było w stanie czy nie spłacało swoich zobowiazań, to żaden bank nie dałby kredytu. 
To jest paradygmat.   Fakty są takie, że w tej mijającej już kadencji dochody wraz ze skumulowanym niedoborem finansowym wyniosły około 10 miliardów złotych. Sprawdź sobie sam jaki z tego % stanowił wkład własny.   Sprawdź również o jakie kwoty wnioskowano do RPO, jakie kwoty zostały przyznane, ile miało to kosztować, a ile kosztowało faktycznie.   Zmień paradygmat, a zmieni się i opinia.
0
Zaroiło się na forum od pisolizów bo dzięki zadłużonym kretynom można darmo dołożyć PO. Zobaczcie sobie kacze łby jak za rządów PO wzrosły oszczędności Polaków. Cichutko też ostatnio o cenach paliwa, cukru /którego kaczor nakupił po 6,50 za kg/, o najniższej krajowej płacy, o zakończonych kolejnych odcinkach autostrad, o zamożności Polaków najwyższej w historii naszego kraju itp itd. Ale o tym pisolizy sza bo to zasługa "ulubieńca" pisolizów Pana Tuska i Jego rządów.
Zapomniałeś jeszcze dodać najwyższą w powojennej historii Polski i całej UE migrację, depopulację, dehumanizację i dołującą w światowych rankingach pozycję w zakresie swobód gospodarczych.   Jak rzekł kiedyś były premier - po wyborach benzyna może być i po 7 złotych...   To pisał bezpartyjny od urodzenia i były gastarbeiter.
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.