Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zakrzówek: Radni nie mogą dogadać się ws. budżetu

Utworzony przez Gość, 17 stycznia 2012 r. o 18:27 Powrót do artykułu
Nie chcę nikogo obrażać i nie chcę nikomu szkodzić, proszę o jedno o zrozumienie. Pracuje w Krasniku od 15 lat, zaczynam sie wstydzić za moich radnych i za to co robią. Te felietony i artykuły powinny brzmieć pozytywnie a to co radni wygaadują a zwlaszczą robią to wstyd, jeżeli nie odpowiadają na pytania i nie chcą rozmawiać znaczy nie mają argumentów a to jeszcze gorzej o nich świadczy. Cieszy mnie postawa wójta, nie spodziewałem sie w tym człowieku takich zasobów spokoju i rozwagi. Powiem, że nie głosowałem na niego, zagłosowałem na Cieślę bo sądziłem ze Lemiecha jest za młody. teraz myślę, że to inteligentny facet, który nie ma za sobą rady. Potrzebuje czasu i pracy, ale robi postepy. To jest moje prywatne zdanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec z napisał:
może i nie ma ale od tego zatrudnili ludzi w tym domu kultury żeby zdobyli załatwili niech coś robią pozyskują pieniądze innym gminom się udaje maja nowych pracowników w bibliotece maja w domu kultury przecież my nie będziemy się za nich martwić
Mają nowych pracowników? W bibliotece nie ma nowych pracowników, a i w domu kultury podobno jeszcze nikogo nie zatrudnili poza panią Małgosią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
monika napisał:
Mają nowych pracowników? W bibliotece nie ma nowych pracowników, a i w domu kultury podobno jeszcze nikogo nie zatrudnili poza panią Małgosią.
to prawda, radni nie przemysleli swoich decyzji i pokazali swoją słabość zabierając srodki z biblioteki i kultury zamykając tym samym możliwości tych instytucji. Szkoda ze radni nie widzą potrzeby funkcjonowania kultury a widzą potrzebę utrzymywania małych szkół, gdzie nauczyciele maja po 4 tys, dają na klub Stok ok 100 tysięcy, gdzie nic sie nie dzieje a stara gwardia ma inne priorytety i miejsce na spożywanie... Nie podoba mi sie działanie radnych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak no to prawda sytuacje w naszej kulturze maja nie za dobrą ale na pewno się wykażą i wiele rzeczy zrobią mają przecież wiele lat doświadczeń no to nie są ludzie przypadkowi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak no to prawda sytuacje w naszej kulturze maja nie za dobrą ale na pewno się wykażą i wiele rzeczy zrobią mają przecież wiele lat doświadczeń no to nie są ludzie przypadkowi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja wiem drodzy obrońcy bibliotek że jast to ważna instytucja ,ale żadna z naszych szkół nie ma kilkanaścioro dzieci tylko trochę więcej a dzieci wszystkie są ważne.Nie traktujcie innych wsi gożej czy lepiej ,bo ludzie płacą podatki jednakowe w Zakrzówku Sulowie i innych wsiach .a jeśli chcecie oszczędzać to na wszystkich jednakowo a nie po macoszemu.W dobie kryzysu nie buduje się boisk kosztem zamykania szkół ,nie buduje się kanalizacji kosztem dzieci ,trzeba utrzymać to co jest ,bo ja wiem że prościej jest coś zlikwidować w mnijszych miejscowościach a dać większym po to tylko żeby pozyskać sobie przychylność.Dzieci wszędzie jest mniej a boiska się nie przysłużą żeby było ich więcej to jest tylko strata pieniędzy gminy ,która zaciąga na to kredyty bo Unia nie daje 100%.Dobry gospodarz nawet taki mały wiejski dobrze wie o tym ,żeby zbankrutował gdyby tak chciał rządzić.Życzę powodzenia i dobrze przemyślanych decyzji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ramzes napisał:
Zgadzam się. Dzieci coraz mniej i lepiej nie będzie a radni tylko by w szkoły inwestowali. Trzeba pogodzić się z faktem, że prędzej czy później dwie szkoły w gminie staną się rzeczywistością, nawet gdyby wójtem został Pawlak z PSL-u.
to niech Sulów przejdzie pod stowarzyszenie będą oszczędności
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lolek napisał:
No to ładnie. No ale po co komu dożynki i Święto Mleka, biblioteka... Najważniejsze żeby utrzymywać kilkunastoosobowe szkoły, po ktorych dzieci maja problemy z osiagnieciu dostatecznej wiedzy.
a gdzie taka szkoła jest
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zakrzowiak napisał:
Mam tylko nadzieję że w budżecie tym został poruszony problem szkół i wójt nie zwiększył znów nakładów na szkoły. To już zaczyna być żenujące te ciągłe podwyżki dla nauczycieli. Nie dość że tygodniowo pracują tylko po 18 godz. (zwykły pracownik 40 godz.)do tego każde święto, ferie, wakacje wolne, to jeszcze uważają się za wykształconą elitę (tylko kto teraz nie ma wykształcenia wyższego i to w różnych dziedzinach, a nie jak nauczyciel tylko w jednym kierunku. Nie muwiąc o tym że pensje nauczycieli są już naprawdę wysokie w porównaniu ze średnimi pensjami w innych zawodach. Przydałoby się też zamknąć szkoły gdzie uczy się kilkoro uczniów, a utrzymanie szkoły jest takie jak w dużej szkole. Jako rodzić nie chcę aby moje dziecko chodziło do szkoły gdzie nie makontaktu z rówieśnikami.
nie najlepiej wepchać w wasz tyłek w zakrzowski i sulowski wszystko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiem jedno, mamy szaloną radę gminy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ewa napisał:
ja wiem drodzy obrońcy bibliotek że jast to ważna instytucja ,ale żadna z naszych szkół nie ma kilkanaścioro dzieci tylko trochę więcej a dzieci wszystkie są ważne.Nie traktujcie innych wsi gożej czy lepiej ,bo ludzie płacą podatki jednakowe w Zakrzówku Sulowie i innych wsiach .a jeśli chcecie oszczędzać to na wszystkich jednakowo a nie po macoszemu.W dobie kryzysu nie buduje się boisk kosztem zamykania szkół ,nie buduje się kanalizacji kosztem dzieci ,trzeba utrzymać to co jest ,bo ja wiem że prościej jest coś zlikwidować w mnijszych miejscowościach a dać większym po to tylko żeby pozyskać sobie przychylność.Dzieci wszędzie jest mniej a boiska się nie przysłużą żeby było ich więcej to jest tylko strata pieniędzy gminy ,która zaciąga na to kredyty bo Unia nie daje 100%.Dobry gospodarz nawet taki mały wiejski dobrze wie o tym ,żeby zbankrutował gdyby tak chciał rządzić.Życzę powodzenia i dobrze przemyślanych decyzji.
Ewo masz marne pojęcie o zasadach finansowania różnych zadań gminy. Bębnią o tym wszędzie, że dziś nie da się kredytować szkół, tylko trzeba podnosić podatki, aby je utrzymać, inaczej Gmina zbankrutuje. Pieniędzy z inwestycji nie da się przenieść na utrzymanie szkół (więc to nieprawda, że kosztem szkół prowadzi się inwestycje). Nawet jeśli Unia nie daje 100%, to daje duży wkład, bez którego żaden samorząd w Polsce nic nie mógłby zrobić większości inwestycji. Trzeba zorientować się w zasadach i wtedy się wypowiadać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mamy chorą ssytuację w radzie . tak wczoraj dyskutowali radni ze radnego Lemiechę zabrało pogotowie. Pierwsze muszą zrobić porządek w radzie a potem bedzie normalnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie słyszałe ja nie czytałem ja byłem dzisiaj na sesji i widziałem, to jest moje własne stanowisko nikomu złym słowem nie chce krzywdy robić nasz wójt Lemiecha ma jaja, złozyl wniosek na likwidację 3 małych szkół Nasze radne nie poparły, wstrzymała sie pani Kawęcka w radzie widać sitwę, nie wiadomo czego chcą. Powołali na przewodniczącwego sołtysa Starocha, mylił sie bez przerwy bład za błędem. Osoba nie nadaje sie na to miejsce i to mówili obecni. Rada gminy podwyższyła wodę tylko nasz sołtys był przeciwny, chwała mu zato! Aby patrzeć jak podatki wzrosną, bo mówił Lemiecha, że jeżeli nie zlikwiduja szkół będzie trzeba podnieść podatki rolne. Radni sie kłóca o jakieś wiatraki a na co komu potrzebne te śmigła, jeszcze do węgla wszyscy wrócą a poco robili te kotłownie na słome, wszyscy krytykują te inwestycje. Nawet na odiedlu nie chcą sie podłączyć Bobrze powiem o pracownikach wójta, właściwi ludzie i pan Krawiec, i panie Moczybroda i pani Sekretarz i ten pan prawnik wg. mnie kompetentni ludzie ja proszę zeby więcej mieszkańców przychodziło na sesje trzeba posłuchąć wtedy oceniać i komentować obiektywnie jeszcze raz napisze ze z Lemiechy bedzie dobry wójt
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec gminy napisał:
Ja nie słyszałe ja nie czytałem ja byłem dzisiaj na sesji i widziałem, to jest moje własne stanowisko nikomu złym słowem nie chce krzywdy robić nasz wójt Lemiecha ma jaja, złozyl wniosek na likwidację 3 małych szkół Nasze radne nie poparły, wstrzymała sie pani Kawęcka w radzie widać sitwę, nie wiadomo czego chcą. Powołali na przewodniczącwego sołtysa Starocha, mylił sie bez przerwy bład za błędem. Osoba nie nadaje sie na to miejsce i to mówili obecni. Rada gminy podwyższyła wodę tylko nasz sołtys był przeciwny, chwała mu zato! Aby patrzeć jak podatki wzrosną, bo mówił Lemiecha, że jeżeli nie zlikwiduja szkół będzie trzeba podnieść podatki rolne. Radni sie kłóca o jakieś wiatraki a na co komu potrzebne te śmigła, jeszcze do węgla wszyscy wrócą a poco robili te kotłownie na słome, wszyscy krytykują te inwestycje. Nawet na odiedlu nie chcą sie podłączyć Bobrze powiem o pracownikach wójta, właściwi ludzie i pan Krawiec, i panie Moczybroda i pani Sekretarz i ten pan prawnik wg. mnie kompetentni ludzie ja proszę zeby więcej mieszkańców przychodziło na sesje trzeba posłuchąć wtedy oceniać i komentować obiektywnie jeszcze raz napisze ze z Lemiechy bedzie dobry wójt
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NASZA RADA GMINY CZYNI BARDZO WIELE ZŁEGO I NIE JESTEM W TYCH SŁOWACH ODOSOBNIONA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
każdu radny spełnia oczekiwania swoich mieszkańców i nasi radni je spełnili i chwała im za to przeciez po to ich wybraliśmy a gdybyśmy wiedzieli mam na myśli te 3 miejscowości że nasz wójt będzie chciał zniszczyć w nich to co najważniejsze to napewno byśmy na niego niegłosowali .tak niech pozamyka szkoły ale co nam innego w zamian może dać chyba nic więc zostanie nam płacić tylko podatki żeby życie w Zakrzówku i Sulowie tętniło wielka to by była sprawiedliwość . chwała radnym za ich odwagę i chęć przeciwstawienia się niszczycielskim zapędom .A tak poza tym to wójt i tak nam dopiecze w szkołach że się nam samym odechce wszystkiego o co walczyliśmy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a które szkoły chcą zamknąć ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wystopujmy z tym zatrudniamiem w admistracji publiczej bo będzie jak w grecji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 11 z 11

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...