Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zbiórka na remont kościoła: Co łaska po 50 złotych

Utworzony przez Kubek, 15 września 2011 r. o 01:07 Powrót do artykułu
DZIWI SIĘ WIEŚNIAKOM W CAŁEJ POLSCE,LATAJĄ NA KAŻDE WEZWANIE KLECHY=BARONA WE WSI, WŁAŻĄ MU DO D...NA KAŻDYM KROKU, A POTEM OBURZENIE,ŻE KLECHA ŻĄDA KASIORY???NIE TRZEBA BUCE CHODZIĆ DO KOŚCIOŁA!!A WCZEŚNIEJ TRZEBA BYŁ MIEĆ OLEJ W GŁÓWCE!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiecie dlaczego przetrwała legenda lub podanie o istnieniu śp.Chrystusa?Czy wiecie dlaczego śp.JP II budził taki podziw?Im nie potrzebne były budynki,wychodzili do ludzi rozmawiali z nimi ,wskazywali drogi "życia".Teraz kościół stał się instytucją zhierarchizowaną wykorzystującą piekne idee ,tak jak swego czasu socjalizm...........!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jan napisał:
Przypomina mi się Judasz i jego kwękanie na wylanie drogiego olejku....
hehehehe dobre a skąd ci się ten judasz przypomina??? bo chyba nie z młodzieńczych lat W książce o Harym Potterze też była podobna historyjka tyle że nie z olejkiem Spalić ten kościół i będzie po problemie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To oszczerstwo. W diec. lubelskiej żaden bp nie jeździ merolem. Najpierw sprawdź i dopiero pisz na forum.
Takim złomem to bym się do kochanka wstydził pojechać.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle problem z datkami na Kościół, jeśli ktoś nie chce nie daje i nikt nikogo do tego nie zmusza, więc o co tyle hałasu. Tak samo było z Kościołem w Dysie Ksiądz nikogo nie zmuszał do płacenia, a zrobiono z niego w mediach naciągacza. A prawda jest taka, że Kościół wymaga remontu, a Proboszcz jest bardzo dobrym gospodarzem i rozumie, że nie każdego stać na ofiarę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w kosciele u Salezjan na Kalinowszczyźnie stawka wynosi 200zł/ od rodziny rocznie :-) Juz zapłaciłem bo jak umre, albo zechce się ożenić, to nieodprawią za mnie mszy :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie żałuję grosza,bo czasami więcej na zwykłych zakupach się wydaje.Wiem że mój proboszcz w Ćmiłowie wydatkuje na potrzebne cele które ja aprobuje.Ale jak słyszę w niedzielę "litanię do wszystkich sponsorów" to zastanawiam się czy dobrze robię.To obrzydliwe słuchać ,ten dał tyle a ten dał tyle.Talk każde nazwisko z osobna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taka wiejska mentalność. A głupi ludek i tak da, bo się będzie bał gniewu proboszcza... Szkoda gadać. Jeszcze kilkanaście lat i może będzie normalniej. Nie rozumiem jak Kościół mając ponad miliard zł rocznie z budżetu państwa, setki nieruchomości z tzw. Komisji Majątkowej oraz najróżniejszych funduszy kościelnych może nie mieć pieniędzy na malowanie i kostkę na cmentarzu. Jak zwykle trzeba doić z ludzi :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chodzenie po domach za ofiarami to forma presji wywieranej na parafian, jestem zdecydowanie przeciwna takiej praktyce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wydaję mi się, że chodzi tu głównie o formę tej zbiórki. Jak zwykle tam gdzie pieniądze, tam też problemy. Uważam, że nie powinno się korzystać z zeszytów datków z wpisywaniem kwot, a przede wszystkim z sugerowaniem tego. Ps. Ciekawe czy rada ma też wpływ na to kto będzie wykonawcą prac, bo zwykle są to firmy nie wiadomo skąd i za ogromne stawki. A przecież można wziąć regionalne firmy z terenu parafii które wg mnie i tak wezmą dużo mniej za wykonanie powyższych prac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj ludzie, ludzie..... Macie problem.... Jak chcesz to dajesz, nie to nie! I po co robić problem? Nudzi Wam się chyba, bo sami już nie wiecie o czym macie pisać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
małgorzata napisał:
Chodzenie po domach za ofiarami to forma presji wywieranej na parafian, jestem zdecydowanie przeciwna takiej praktyce.
Jak jest impreza to jest zrzuta na wódę, jak jest remont kościoła to jest zrzuta na wapno i cegłę. Nie chcesz zrzucić się na wódkę będziesz jeść ogórki pod wodę mineralną. Nie chcesz się zrzucić na remont - módl się w domu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gratuluję gazecie,,dziennik wschodni" tak wybitnej Pani redaktor, która sięga po tematy godne brukowca.Opluwać kogoś to najłatwiej zawsze zostanie po tym jakis niesmak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem leży w tym ,że w Niedrzwicy jest grupa ludzi,którzy muszą mieć śmiertelnego wroga aby funkcjonować. Jak już rozprawili się z byłym wójtem to zajęli się księdzem. Są to ludzie głębokiej wiary-ironia.Modlą się żarliwie-aby wrogów piekło pochłonęło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po 50 złociszy od familii i cieszyć się ze nie domaga się seksu z Waszymi dziećmi!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gratulacje dla Pani Redaktor.Oto temat na pierwszą stronę gazety.Ważniejszych nie było.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w Baranowie już od kilku lat są składki, radni parafialni chodzą "po chałupkach" i zbierają pieniążki - dwie składki w ciągu roku (letnia i zimowa) po 50 zł od każdej rodziny. Najpierw na odnowę ołtarzy, teraz na odnowę kościoła z zewnątrz. A co niedzielę podczas ogłoszeń długie odczytywanie wszystkich nazwisk, kto ile dał. Czasem oburzenie sąsiadów, że niektórzy mają, a nie dają, czasem zachwyt - ten nie ma, a daje zawsze.. bleee.. I co jakiś czas z ambony płynie rozliczenie - ile zebrane, ile wydane, a ile jeszcze do zebrania. A że do zebrania mnóstwo, potrwa to pewnie jeszcze kilka lat....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BAJABONGO napisał:
Gratuluję gazecie,,dziennik wschodni" tak wybitnej Pani redaktor, która sięga po tematy godne brukowca.Opluwać kogoś to najłatwiej zawsze zostanie po tym jakis niesmak
Ale w którym miejscu jest to opluwanie??? Gazeta opisała akcje księdza, która jak widać po reakcji parafian jest czymś normalnym i ogolnie przyjętym, więc w czym problem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
hehehehe dobre a skąd ci się ten judasz przypomina??? bo chyba nie z młodzieńczych lat W książce o Harym Potterze też była podobna historyjka tyle że nie z olejkiem Spalić ten kościół i będzie po problemie
........................................................ Przeczytaj jeszcze raz to zrozumiesz. Jeśli dalej masz problem to zamiast popisywać się "Harym P" przeczytaj Pismo Św. Rzecz dotyczy Kościoła Katolickiego i tego się trzymaj jak zabierasz głos. Prostaku a ogień kto ci skrzesa? Harry? Ty unikaj zabawy zapałkami - możesz się zsikać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...