Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Życiński ma Was parafianie daleko w d....., a Wasze groszowe datki na tacę i tak pójdą do arcyksięcia. Zgodnie z historycznymi zwyczajami należałoby teraz odłączyć się od kościoła Życińskiego i założyć własny, albo przynajmniej własne wyznanie. jeśli tego nie chcecie, to ja bym na Waszym miejscu pisał do Papieża, że jest w Polsce taki biskup co to głos wiernych ma daleko w d.... i obce mu są pojęcia służby Kościołowi. Bo Kościół to Wy parafianie i on ma Wam służyć, a nie Wy jemu. Władza już totalnie utwardziła mu mózg.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Parafianie! Trzymam kciuki za Was!! Niech wreszcie zrozumieją,że ksiądz to powołanie a nie zawód !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kościół to ludzie a nie interes! Trzymajcie się cieplutko (:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O ludzie małej i płytkiej wiary ''zakochajcie się'' w Panu Bogu tak jak zakochaliście się w oddelegowanym księdzu,do kościoła nie idzie się dla księdza. Udajecie wierzących a wszystko przeliczacie na mamonę,życzę wam mądrości i światła Ducha św.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Wy jako katolicy możecie zrozumieć, że parafią zarządza jej zwierzchnik a nie Wy. Wyobrażcie sobie,że do Waszego gospodarstwa przychodzi pracownik instytucji działającej na terenie gminy i mówi co macie robić, kogo słuchać , z kim rozmawiać. Wydaje się, że pomyliły Wam się role i czasy, na utopijne wspólnoty może kiedyś przyjdzie czas a narazie jest rzeczywistość. Ewa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AFF89E napisał:
Czy Wy jako katolicy możecie zrozumieć, że parafią zarządza jej zwierzchnik a nie Wy. Wyobrażcie sobie,że do Waszego gospodarstwa przychodzi pracownik instytucji działającej na terenie gminy i mówi co macie robić, kogo słuchać , z kim rozmawiać. Wydaje się, że pomyliły Wam się role i czasy, na utopijne wspólnoty może kiedyś przyjdzie czas a narazie jest rzeczywistość. Ewa.
Coś ci się pokręciło!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przestań nobie ubliżać ludziom z Czerniejowa od ciemnogrodu. Nikt i nic nie daje Ci takiego prawa. Po tym co piszesz i jak piszesz świadczy tylko, że musisz zainwestować w edukację. Sądząc po Twoich wypowiedziach mogę tylko stwierdzić, że nie jesteś wysoko urodzony. Ubliżając innym sam się dowartościowujesz? Dla mnie po prostu jesteś nikim i żal mi tylko Twoich rodziców, że spłodzili takie "cudo"! A przed ludźmi z Czerniejowa chylę głowę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomyślcie coby sie działo gdyby każda parafia tak reagowała na zmianę proboszcza.Nie moża garstka ludzi decydować o zmianach i decyzjach Biskupa ,który ma do tego prawo.Jeśli chodzi o ,,sławę i rozgłos,, to już ja macie..Jest przykro patrzeć na takie zachowanie katolików.Gdzie pokora ,posłuszeństwo i miłość bliźniego.W Kazachstanie ludzie czekają na księdza i darza go wsparciem i modlitwą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy parafianie z Czerniejowa, czy nie pomyśleliście, że waszym doradcą jest Szatan? Prosze się nie obrażać, nie chcę nikogo urazić, chcę zwrócić Waszą uwagę na ten aspekt. Proszę sie zastanowić, czy nie pogubiliście się za sprawą złych doradców? Jestem "przeciętnym człowiekiem", mieszkam i pracuję w Lublinie, mam 54 lata, nie zajmuję żadnych stanowisk. Szczerze Wam współczuję i proszę się zastanowić nad tym szatańskim motywem. Moim zdaniem robicie Sobie i Księdzu Markowi wielką krzywdę. Przez Was Ksiądz Marek będzie na zawsze miał skazę w kontaktach z Arcybiskupem. Pamiętajcie, Was nie było i był Kościół, Was nie będzie a Kościół będzie. Proszę Was, posłuchajcie mądrzejszego od nas Arcybiskupa. Moim zdaniem, słuchacie szatańskich podszeptów, głoszonych ustami Waszych braci, którym się wydaje, że wszystko wiedzą. Myślę, że oni nawet nie zdają sobie sprawy, że są narzędziami Szatana. Telewizja, tvn, radio, gazety, internet, chwilowy rozgłos a potem zostanie straszny kac i wyrzuty sumienia. Robicie tak, jakbyście chcieli stworzyć Kościół Czerniejowski, z Waszymi zasadami, regułami, zarządzaniem, etc. To jest szatański pomysł, nie dajcie się zwieść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Czerniejowie zebrała się banda mocherów i chcą żądzicć takie jest życie księdza ze zostaje przenoszony sam mam wujka księdza i wędruje od parafii do parafii a ludzie nie wiadomo czego chcą zbierają podpisy od ludzi pod presja bo przecież na wsi by ich zjedli jakby nie podpisali !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
towarzysz Filozof napisał:
Mam coraz większy szacunek dla ludzi z Czerniejowa.Dzielny i stanowczy naród.Tak trzymać.A arcyJózef to bezduszny stwór jakby z piekła rodem.A jaka złośliwa bestia.I jak nie osoba duchowna.Takimi to droga do piekła wybrukowana. Rozłożył na łopatki zakon w Kazimierzu,rozwala teraz parafię w Czerniejopwie.Dodać należy,że parafię tworzą mieszkańcy a nie biskup.A biskup może wyłacznie skierować pracownika w sukience którego zaakceptuje społeczność.Należy zauważyć,że kościół wraz z budynkami nie jest własnością biskupa.Jest własnością społęczności.To oni finansowali budowę,to oni utrzymywali parafię,księdza i tym samym biskupa.A może biskup za mało otrzymywał datków?Teraz nie otrzyma NIC.Wiele wskazuje na to,że i biskup wyjedzie na taczkach z Lublina.
Ostatnio edytowany 12 sierpnia 2009 r. o 19:02
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
'
Ostatnio edytowany 12 sierpnia 2009 r. o 19:13
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zawstydzony napisał:
Wstyd mi za takich katolików którzy nie potrafią uszanować prawomocnej decyzji ks. Arcybiskupa!!! Przecież Wasz były proboszcz będzie pracował dla innej wspólnoty parafialnej. Jak z kolei czuje się ksiądz, który ma podjąć pracę w Waszej parafii? Ludzie, opamiętajcie się !!!
Ostatnio edytowany 12 sierpnia 2009 r. o 19:14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='andrzejkrzysztof' date='12.08.2009, 10:25:14' post='158717'] Drodzy parafianie z Czerniejowa, czy nie pomyśleliście, że waszym doradcą jest Szatan? Prosze się nie obrażać, nie chcę nikogo urazić, chcę zwrócić Waszą uwagę na ten aspekt. Proszę sie zastanowić, czy nie pogubiliście się za sprawą złych doradców? Jestem "przeciętnym człowiekiem", mieszkam i pracuję w Lublinie, mam 54 lata, nie zajmuję żadnych stanowisk. Szczerze Wam współczuję i proszę się zastanowić nad tym szatańskim motywem. Moim zdaniem robicie Sobie i Księdzu Markowi wielką krzywdę. Przez Was Ksiądz Marek będzie na zawsze miał skazę w kontaktach z Arcybiskupem. Pamiętajcie, Was nie było i był Kościół, Was nie będzie a Kościół będzie. Proszę Was, posłuchajcie mądrzejszego od nas Arcybiskupa. Moim zdaniem, słuchacie szatańskich podszeptów, głoszonych ustami Waszych braci, którym się wydaje, że wszystko wiedzą. Myślę, że oni nawet nie zdają sobie sprawy, że są narzędziami Szatana. Telewizja, tvn, radio, gazety, internet, chwilowy rozgłos a potem zostanie straszny kac i wyrzuty sumienia. Robicie tak, jakbyście chcieli stworzyć Kościół Czerniejowski, z Waszymi zasadami, regułami, zarządzaniem, etc. To jest szatański pomysł, nie dajcie się zwieść.
Ostatnio edytowany 12 sierpnia 2009 r. o 19:14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł napisał:
W Czerniejowie zebrała się banda mocherów i chcą żądzicć takie jest życie księdza ze zostaje przenoszony sam mam wujka księdza i wędruje od parafii do parafii a ludzie nie wiadomo czego chcą zbierają podpisy od ludzi pod presja bo przecież na wsi by ich zjedli jakby nie podpisali !!!
dziecko drogie.podpisy są dobrowolne, skoro nie wiesz to się nie wypowiadaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
---- napisał:
Czy to jest ten Czerniejów gdzie były zwłoki dzieci w beczkach? Czy to ten ksiądz, który chciał aby zgwałconej nastolatce nie wykonano aborcji?
Co do pierwszego pytania to niestety tak, co do rugiego to trzeba sprostować. Niejaka Agata nie została zgwałcona, lecz dopuściła się czynu zabronionego ze swoim kolegą ze szkoły (gimnazjum) nr 15. Zrobiła to dobrowolnie i zaszła w ciążę. Gazeta Wyborcza na początku nakłamała że to gwałt, ale sprostowania nie napisała, jak to GW. Tak więc gwałtu nie było.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
towarzysz Filozof napisał:
Mam coraz większy szacunek dla ludzi z Czerniejowa.Dzielny i stanowczy naród.Tak trzymać.A arcyJózef to bezduszny stwór jakby z piekła rodem.A jaka złośliwa bestia.I jak nie osoba duchowna.Takimi to droga do piekła wybrukowana. Rozłożył na łopatki zakon w Kazimierzu,rozwala teraz parafię w Czerniejopwie.Dodać należy,że parafię tworzą mieszkańcy a nie biskup.A biskup może wyłacznie skierować pracownika w sukience którego zaakceptuje społeczność.Należy zauważyć,że kościół wraz z budynkami nie jest własnością biskupa.Jest własnością społęczności.To oni finansowali budowę,to oni utrzymywali parafię,księdza i tym samym biskupa.A może biskup za mało otrzymywał datków?Teraz nie otrzyma NIC.Wiele wskazuje na to,że i biskup wyjedzie na taczkach z Lublina.
To wszystko co piszesz mija się z prawdą. Decyzje biskupów nie wymagają zgody społeczności. Wam wszystkim się w głowie pokręciło przez te lata komuny. Kościół to nie demokracja, dlatego przetrwał 2000 lat i przetrwa kolejne 2000. Własnością kościoła jako instytucji są wszystkie budynki wraz z ziemią na której leżą, oraz niektóre cmentarze. Tak więc blokowanie wstępu jest łamaniem prawa. A reszta o czym piszesz (taczki) to tylko Twoje pobożne zyczenie. Większość, czy tego chcesz czy nie, nie popiera protestu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Imponuje mi ta solidarność
Szczególnie że jest żenująca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkanka_Czerniejowa napisał:
Podstawka to nie ksiądz to męska dziwka w sutannie.
NO TO POZNALIŚMY PRAWDZIWE INTENCJE PROTESTUJĄCYCH. WAM WCALE NIE CHODZI O DOBRO X. MARKA, JESTEŚCIE CHORZY Z NIENAWIŚCI!!! PROPONUJĘ JESZCZE RAZ ZASTANOWIĆ SIĘ NAD SOBĄ I CZY ABY NA PEWNO JESTŚCIE JESZCZE KATOLIKAMI.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkanka_Czerniejowa napisał:
Podstawka to nie ksiądz to męska dziwka w sutannie.
Do Mieszkanki Czerniejowa: Nie sądzisz, że to co piszesz jest obrzydliwe. Byłaś materacem? Nie kocham arcybiskupa Życińskiego ani ks.Podstawki, ale wypisywaniem takich bzdur wystawiasz nienajlepsze świadectwo sobie i waszej parafii. A gdyby ks. Marek odchodził od Was po 25 latach to co- byłoby łatwiej? Przecież zmiany zawsze wnoszą coś nowego,niejednokrotnie lepszego. Ale mam propozycję dla tych wielbiących tylko tego kapłana i zakochanych - przeprowadźcie się do Podgórza . To naprawdę blisko. Tylko nie wiem czy uszczęśliwicie tym ks. proboszcza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Drodzy Czerniejowianie!!! Jesteśmy z wami i wspieramy was duchowo. Walczcie do skutku bo tak być nie może, że jeden filozof w sukience decyduje o losach parafii i społeczności. Wy budowaliście ten Kościół i to wy powinniście decydować o tym jakiego chcecie mieć proboszcza. Nie wiem czy abp. zmieni decyzję, raczej nie, bo jak to zwykły śmiertelnik może wpływać na decyzję takiego ważniaka. On ma was w du..., i tylko czeka na kasę. Jaka by nie była jego decyzja nie rezygnujcie, a jak nie pomogą wasze prośby i protesty to po prostu przejdźcie do kościoła narodowego, tam was będą szanować i liczyć się z wami, a proboszcz będzie musiał na siebie zapracować a nie tyko liczyć na "co łaska, nie mniej jak 100". Wiara ta sama, tylko nie uznają tam zwierzchnictwa takich lalusiów jak Życiński. Nie dajcie się i pozdrawiam
Nie pisz jesteśmy i wspieramy. Pisz w swoim imieniu. Ja nie jestem z nimi i nie wspieram. Aby byc ścisłym nalezy powiedzieć że to nie protestujący budowali ten kościół, bo nie mają 400 lat. Co najwyżej wspierali remont kościoła. Decyzja biskupa nie ma nic wspólnego z kasą, lecz jest normalną praktyką w KK. Niech te 500 czy ile tam osób się podpisało, wybuduje sobie swój kościół i najlepiej wybiorą spośród siebie księdza i założą własną sektę. A co koscioła narodowego, to nie uznaje on zwierzchnictwa Watykanu i powstał jako kościół przy wsparciu UB/SB po to aby móc odebrać wiernych KRK. No i jak to w przypadku komunistów nic im z tego nie wyszło. Póki co w Lublinie istnieje jeden kościół polsko-katolicki. Więc Lalusiu nie agituj jak za dawnych lat. A do pikietujących powiem to: Zobaczcie co wam podpowiadają i się zastanówcie nad sobą jeżeli chcecie należeć do KRK. Jak nie to droga wolna, nikt tu nikogo nie trzyma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 24

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...