Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Należy wprowadzić 40-letni czas pracy we wszystkich służbach mundurowych i wtedy  " ćiśnienie " spadnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiadomo że szybciej płyną  ci z żaglem a nie ci co sami wiosłuja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Plutonowy jest chyba bardzo słabym plutonowym bo nawet nie wie że podoficerów jest najwiecej w WP:) i jeszcze wysługują się szeregowymi:) pozdrawiam:) 
Bo taka jest hierarchia... Bo po to jest rozkaz i polecenie i Tu każdy ma przełożonego wiec w czym masz problem, zmień zawód albo przyjdź i zobacz sam na czym polega "wojsko" i przestań płakać bo facetom nie wypada...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja wlasnie sie dowiedzialem, ze nie dostane kolejnego kontraktu. 7 lat sluzby i tyle w temacie. Nie dostane bo mialem z wf 3,50 tylko dlatego ze wywalilem sie na ostatnim luku 10x10 i nikt nie pozwolil mi tego poprawic. Byli ze mna ludzie ktorzy nie potrafia sie 3 razy podciagnac i jakos dziwnym trafem policzono im po 10 podciagniec... Szkoda nerwow. W wojsku zawsze bedzie syf i plecaki górą. Dobrze ze chociaz zrobilem studia przez te lata. Pozdrawiam wszystkich ambitnych szeregowych. Tez bylem ambitny i w ciagu 7 lat bylem 3 dni na zwolnieniu lekarskim bo nie mialem sily wstac z lozka.
3.5 średnia z wf a inne konkurencje? Mając rozwalone kolano=2 z 3tysi. moja średnia, 4,25 wystarczy chcieć... Dobrze że masz studia przynajmniej będziesz wykształconym bezrobotnym... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należy wprowadzić 40-letni czas pracy we wszystkich służbach mundurowych i wtedy  " ćiśnienie " spadnie.
i zlikwidować Senat i ograniczyć liczbę posłów do np. 5 na województwo przynajmniej wiadomo by było kto za co pieniądze bierze a nie tak jak teraz biur poselskich masa, i ludzi zatrudnionych w nich ogrom a odpowiedzialnego za rządy żadnego a kto na to podatki płaci. Afera za aferą, korupcja i przekręty a winnych brak... Ja jeżdżąc do pracy sam tankuje i nikt mi za to grosza nie zwraca a Panu Panie Senatorze ile co miesiąc na konto wpływa z Naszych "Darowizn" ... A uczeń za ile bilet kupuje i z jaką zniżką  a Szanowny Pan... Pan jeździ za friko i z znowu kto za to płaci...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja też jestem szeregowym i jakoś nie rozpaczam panowie za ta kase co dostajecie  możecie robic studia kursy i co ino a nie siedzieć na dupie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i zlikwidować Senat i ograniczyć liczbę posłów do np. 5 na województwo przynajmniej wiadomo by było kto za co pieniądze bierze a nie tak jak teraz biur poselskich masa, i ludzi zatrudnionych w nich ogrom a odpowiedzialnego za rządy żadnego a kto na to podatki płaci. Afera za aferą, korupcja i przekręty a winnych brak... Ja jeżdżąc do pracy sam tankuje i nikt mi za to grosza nie zwraca a Panu Panie Senatorze ile co miesiąc na konto wpływa z Naszych "Darowizn" ... A uczeń za ile bilet kupuje i z jaką zniżką  a Szanowny Pan... Pan jeździ za friko i z znowu kto za to płaci...
Dlatego tusk razem z tym czerwonym,komunistyczno-konfidenckim łajnem musi odejść,bo nigdy dobrze nie będzie w tym dzikim kraju !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak tylko jak ja sie przyjmowalem do wojska to mie bylo tej ustawy i jak weszla to objela wszystkich szeregowych a podobno prawo nie dziala wstecz,widac tylko w tych przypadkach gdzie komu pasuje.i nie pier..cie ze szeregowy sie nie stara bo kazdy sie stara ktoremu zalezy oprocz synkow siostrzencow itd ktorzy maja znajomosci,bo ich to pier...li bo i tak sie dostana na wyzszy stopien i tak sie dostana.szkoda ze minister sie nie wezmie za d*** za tych co poszli na pelna emeryture i sa przyjmowani na to samo stanowisko tyle tylko ze z cywila i biora dwie pensje,ale h** z tymi pieniedzmi wazne jest to ze etaty blokuja dla mlodych i siedza kolejne 25 lat i drabinka sie jeszcze zaweza przez takich.a jak szeregowi odwalaja robote za podoficerow bo taki kpr ktory przyszedl po znajomosci i nie ma o niczym pojecia to jest dobrze
   
Najwidoczniej dzisiejsza młodzież ma jakąś blokadę w muzgu ograniczającą myślenie. Dla mnie młodzieniec który wybierał się na studia a boi się podejść do egzaminów do szkoły podoficerskiej nie zasługuje na miano żołnierza zawodowego. W trakcie służby takich narzekających szeregowych widywałem w przesiadujących całymi dniami w kantynie, na moje pytanie czy wykonali zadania postawione przez dowódcę o mało nie zostałem zlinczowany. Panowie szeregowi do roboty i nauki, 12 lat to masa czasu na podniesienie kwalifikacji.
Podpisując nowy kontrakt przyjmujesz nowe zasady więc tu nie ma mowy o ustawie działającej wstecz. Nie walcie o tych znajomościach bo to żaden wymierny argument jak istnieje to znikomy dla chcącego nic trudnego trzeba chcieć a to znaczy móc. Nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora, szeregowy z magistrem wcale nie musi być lepszy od podoficera bez magistra i odwrotnie... Sami wiecie że jest ciężko i szanse małe ale jakieś są a jak nie ma uczyć się innego fachu bo sami wiecie że studnia  i magister nie wiele dziś znaczy... zasilić grono wykształconych bezrobotnych można łatwiej niż mieć zawodówkę i fach w ręku.. a jak studiować to inżynieryjne kierunki a nie ekonomie w uczelni "Płace wymagam zdaje".  Słuchajcie chor. "do roboty i nauki " bo On mając zapewne więcej lat więcej widział niż nie jeden z Nas...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Realia wyglądają tak: żołnierz daje wniosek na szkołę podoficerską kapralowi, kapral chorążemu/porucznikowi, a tamten daje dowódcy kompanii a dowódca kompanii dowódcy batalionu. Już w tym momencie widać ile razy szeregowy może tak po prostu zostać odrzucony. Wniosek wędruje dalej jeszcze przez szereg innych kancelarii (nie mi oceniać jakich) i odpowiedź szeregowy dostaje po jakimś tam terminie, najczęściej brzmi ona NIE zanim pojedzie na egzaminy. Zakładamy, dostał się na egzamin - tam też staje w szranki z "plecakami" i tymi, którzy na prawdę dale z siebie wszystko. 80% to plecakmi a 20% to Ci, którym zależało i mieli po prostu farta (wojskowe szczęście). Następnie szeregowy mimo, że zdał, nadaje się, skończył szkółkę to musi sobie teraz znaleźć pracę w swoim kapralowskim już stopniu. Możliwe? Nie wiem, chyba raczej nie. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro szef resortu twierdzi ze to odpowiedni czas czyli 12 lat by wartościowy żołnierz zasłużył na służbę stałą to tak wlaściwie kogo się przyjmuje do wojska? Czy MON taką wypowiedzią stwierdza że większość żołnierzy w korpusie szeregowych jest mało wartościowych? Moim zdaniem to prosta wymówka żeby szeregowi nie mogli dotrzymać emerytury. Inne służby mundurowe dają możliwość stałej służby bez wzgledu na stopień. Tylko w wojsku można włożyć w wyszkolenie żołnierza mnóstwo pieniedzy przez 12 lat by później mu podziękować :) wkońcu weźmie się nowego mlodego i od nowa można zacząć pracę u podstaw. To może wróćmy do poboru służby zasadniczej jak było kiedyś bo chyba nasze państwo nie stać na armie zawodową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest jakies nie porozumienie najlepsi chyba w kapowaniu kolegow i z falszywym charakterem dostaja kontrakt na stale i do szkoly podoficerskiej a tacy co zdradzaja swoich kolegow i kapuja na nich to nawet nie powinni sluzyc kraju Panie Ministrze i jest mi wstyd ze służąc naszej pieknej ojczyznie  trzeba z takimi ludzmi pracować a joz nie wspomne o misjach czy wojnie nie daj Bóg z nimi iść bo wrogowi by wszystko sprzedali !!!!! Wojsko jest dla debili 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest jakies nie porozumienie najlepsi chyba w kapowaniu kolegow i z falszywym charakterem dostaja kontrakt na stale i do szkoly podoficerskiej a tacy co zdradzaja swoich kolegow i kapuja na nich to nawet nie powinni sluzyc kraju Panie Ministrze i jest mi wstyd ze służąc naszej pieknej ojczyznie  trzeba z takimi ludzmi pracować a joz nie wspomne o misjach czy wojnie nie daj Bóg z nimi iść bo wrogowi by wszystko sprzedali !!!!! Wojsko jest dla debili 
Nieporozumieniem jest że większość tych co tu "płaczą" służy Naszej Armii, nieporozumieniem bo takie "zbuki" czy tez "kukułcze jaja"  walą we własne gniazda...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chodzi o to aby nie nabyć praw emerytalnych. To taki sposób na wyssanie z pracownika co najlepsze a potem dalej do innej pracy. Dobre czasy się skończyły że przed 40tką emerytura. Swoją drogą nigdzie nie ma pewności ze praca potrwa choćby 12 lat. Chodzi o to aby nie było więcej sprawnych emerytów. Chcemy wcześniejszych emerytur i nie chcemy płacić dużych składek. Pieniędzy się nie klonuje. Je trzeba wypracować. Dlaczego jedni muszą pracować ponad 30 lat a inni się żalą już po dziesięciu że im ciężko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...powiem szczerze ze wojsko polskie coraz bardziej mnie zawodzi...a szczegolnie panowie zarzadzajacy nimi. smutne jest to ze szeregowi sa traktowani jak placki podczas gdy wielcy stopniami grzeja stolki i sobie bezstresowo wydaja polecenia i czasami nawet wyzywaja sie na swoich "poddanych"gnebiac ich z glupim usmiechem na ryju. brak zrozumienia i checi wysluchania szeregowego oznacza brak zdolnosci zarzadzania ludzmi... i nie prawda ze szeregowi tylko narzekaja..po prostu nie sa glupii i widza co sie dzieje w jednostkach... wspolczuje tym ktorzy niestety ale nie maja mozliwosci nawet na awans do szkolki podoficerskiej....poprostu zenada...nie ladnie WP nie ladnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie będzie w WP nigdy dobrze kiedy  "sama czapa "siedzi tam jeszcze po starych szkołach moskiewskich,stary moskiewski BETON sługalczy i dyspozycyjny do  aktualnej władzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To k...a trzabylo sie uczyc po pracy a nie teraz narzekac ze w wieku 30 lat bedzie na bezrobociu bez wyksztalcenia !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyle macie lat sluzby i jeszcze nie dotarlo ,ze nie ma ludzi niezastapionych,a zwlaszcza w wojsku,tu jadac w podroz juz masz zastepce,jak sami sie nie poszanujecie to tu napewno nikt tego nie zrobi,ja odeszlam po 5 latach,bo chcialam byc Kims i robic cos dobrego w WP zawsze bedziesz "czyms" Pozdrawiam i zycze wytrwalosci!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem co nieco po 12 latach 4 misiach i na bruk kogo kurwa w monie obchodzi że jakiś szeregowy idzie do cywila .Po 12 latach i opiniach co kontrakt na 5 myślałem że w ten ostatni dzień  ktoś z przełożonych pożegna się z nami, potraktowano nas jak szmaty .........brak słów i te medale dla kogoś majom znaczenie czy rozdaje się je jak bułeczki o 5 rano ....................................z poważaniem     JELON............
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moim zdaniem to dobre rozwiązani inni ludzie muszą pracować do 67 roku a wy odchodzicie na emerytury po 15 i dalej pracujecie zajmując miejsce innym szarym osobom którzy mają na utrzymaniu rodziny.Jak chcecie pracować w MON-ie to pracujcie ale do 67 roku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
12 lat to bardzo długo żeby się rozwijać i przeskoczyć do korpusu pdf, a jeśli się nic nie robi przez 12 lat, bo różnica w kasie mała pomiędzy szeregowym a kapralem, a pracy o wiele więcej, a później się płacze to trudno, nikt nie zmusza do służby wojskowej, wybór własny. Przy tym zapominamy, że 12 lat pracy w cywilu to chyba nikt nie gwarantuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 16

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...