Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

15 lat pod unijną flagą, miliardy złotych dla Lubelskiego. Największe inwestycje

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 maja 2019 r. o 18:09 Powrót do artykułu
Żałosny tryumfalizm. Nie dość, że na każde euro wyżebranej dotacji przypadała co najmniej złotówka kredytu, to jeszcze większość ufundowanego w ten sposób bizancjum to nic więcej niż generatory dalszych kosztów, czego najbardziej rażącym przykładem jest zwijający skrzydła aeroport. Fakt, podczas tej uczty sPOro cwaniaków się nieźle utuczyło, natomiast korzyści dla typowego Kowalskiego z Koziego Grodu tyrającego za 1.500 są znikome, a to właśnie jemu zostanie przedstawiony końcowy rachunek.
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepszy numer z tego repertuaru to tzw. "wsparcie dla bezrobotnych". W rzeczywistości jest to wsparcie dla zaprzyjaźnionych januszy biznesu szkoleniowego. "Beneficjentom" odgrywa się za grube tys. zł od łebka filmiki z CD, a jedynym celem tego teatru jest odfajkowanie faktu "odbycia" szkolenia, po którym bezrobotny umie dokładnie tyle samo co przedtem. Stokroć lepsze przysposobienie w 99% każdy chętny może znaleźć na YT - problem w tym, że to jest ZA DARMO, i w związku z tym nie da się na tym ukręcić grosiwa. Jedyne, co przyczyniło się do spadku bezrobocia w związku z akcesją, do otwarcie granic dla emigracji zarobkowej - inaczej na wschodnich rubieżach bezrobocie rzędu 20-30% nadal byłoby normą, jak za balcerowicza.
17
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile powstało na kredy, i ile potrzeba by je spłacić?
7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZALOSNE PIERD0[ENIE ! LUBELSKIE TO NADAL NAJBIEDNIEJSZY REGION W UNII - A MIESZKANCY SA TRAKTOWANI JAK SZK0PSKIE PAR0BKI SPOZYWAJACY DZIEKI HETMANOM I KALINOWSKIM  ZYWNOSC KLASY B
7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczcie co zrobiono i za jakie pieniądze na zachodzie, na południu , na północy i w centrum . U nas to tylko ochłapy, tak nas traktowało poko.
12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łolaboga jak to źle, że nam dali pieniądze. No granda. A tak na poważnie - jeszcze nikt nie wpisał, że my utrzymujemy całą Unię? Trole, do boju, na co czekacie?
-7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akurat wybrali do artykułu najbrzydsze zdjęcie - plac Teatralny. Tak sknoconego projektu jeszcze w życiu nie widziałem - blady zimny beton i te tandeciarskie kamienne leżaki, zero jakiejkolwiek roślinności, łysy biały plac przypominający gigantyczny monument grobowy. Plac Kaczyńskiego nie lepszy - zabetonowane jak się tylko da. Plac litewski - wylano beton w miejscu, gdzie jeździły autobusy komunikacji miejskiej. Linie 3,4,7,13,55 i wszystkie nocne muszą przeciskać się wąską Kołłątaja i Zesłańców Sybiru a wracając z powrotem to Okopową dobijając ją w godzinach szczytu. Plac litewski owszem jest ładny ale nie było konieczności zabierania z niego autobusów mpk - przystanek pod Pocztą Polską był bardzo przydatny i ludzie sobie chwalili podjazd pod sam plac litewski. Fajnie, że Lublin dostał dużo pieniędzy na modernizacje i przebudowy - al. pomyślmy sobie ile drzew zostało wyciętych i czy było konieczne aż tyle wycinać? A co kolejne remonty to i kolejne wycinki i to nie małe - park ludowy ma ponoć stracić 350 drzew - ciekawe jak będzie wyglądał po oddaniu do użytku, próżno będzie szukać cienia. Racławickie chce się ogołocić z przydrożnych drzew by buspasy puścić po całości, asfalt wylać, Lipowa tak samo buspasy. A później się dziwimy, że powietrze złe w Lublinie - po prostu za dużo jest wycinane. Lublin odkąd dostaje dofinansowanie unijne po prostu łysieje z drzew i dodajmy do tego pazernych deweloperów, którzy po prostu stawiają bloki koło bloków i zero prywatności, w każdy wolny skrawek wcisnęliby blok. Doceniam to, że się Lublin zmienia ale nie wszystko mi się podoba. Nie sztuką jest zrobić dużo, lepiej zrobić mniej a porządnie i żeby to ludzie szczerze docenili niż zrobić ile tylko się da, a efekt wciąż nie do końca zadowalający. Nie mniej jednak suma summarum nie jest źle, na 4 zmiany w mieście dałoby się ocenić.
7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zeby wyciągnąc z uni trzeba pierw wpłacić. unia sama w sobie pieniedzy nie ma, to pieniądze państw członkowskich, zatem po prostu zwrocono nam pieniadze ktore im wpłacilismy. ot wspaniała unia, to samo moglibysmy miec bez uni, tylko sztuką byłoby przypilnowanie pieniedzy zeby szły na takie rzeczy a nie były wyciagane gdzies bokiem
6
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zeby wyciągnąc z uni trzeba pierw wpłacić. unia sama w sobie pieniedzy nie ma, to pieniądze państw członkowskich, zatem po prostu zwrocono nam pieniadze ktore im wpłacilismy. ot wspaniała unia, to samo moglibysmy miec bez uni, tylko sztuką byłoby przypilnowanie pieniedzy zeby szły na takie rzeczy a nie były wyciagane gdzies bokiem
 Ale gościu uprawiasz czarny piiar ale uprawisz ,szkoda że nie dopisałeś tego że Polska puki co jest płatnikiem brutto a nie netto,tym samym więcej z Unijnej kasy biorąc niż do niej wkładając. Już pomijając to że gdyby nie Unijne dutki, to przez te 15 lat 90 % inwestycji w naszym mieście i regionie by nie powstało bo gminy i samorządy by tych inwestycji z własnych środków nie wykonało. Ale będąc wyznawcą tej anie innej partii, nie pozwala ci napisać to co jest namacalnym faktem i z czym mamy do czynienia na codzień, tylko piszesz to co tobie i PISowi jest wygodne,którzy mówią słowami namaszczonego przez siebie prezydenta Dudy cytuję "Unia Europejska jest wyimaginowaną wspólnotą "
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdyby nie POdejście ch*j z Polską wschodnią ....
10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem czy zauważyłeś, że dziadom proszalnym zawsze jest mało. I zawsze biadolą na swój los. Tak było w I Rzeczpospolitej, pod zaborami, w  II RP i za PRL. Tak jest w III RP, przed przyjęciem do UE i po przyjęciu. Jedyne co poprawia im nadtsrój to opluwanie innych, martrologia, gril, browar i disco polo. Teraz marzą o Międzymorzu, ale gdy się tam znajdą dalej będzie tak samo.
-3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Młodziaki nie pamiętają takich samych hymnów pochwalnych w czasach przynależności do RWPG. Tymczasem dla numeru 1 dzisiaj jest znacznie gorzej, niż było rok temu: "Według danych bilansu na dzień 31 grudnia 2017 roku łączna kwota: niepokrytych strat z lat poprzednich oraz straty netto 2017 roku wyniosła 183 210 025,06 zł i przekroczyła sumę: kapitału zapasowego, rezerwowego oraz 1/3 kapitału zakładowego Spółki, co w myśl dyspozycji w art. 397 par 1 Kodeksu spółek handlowych obliguje Zarząd do niezwłocznego zwołania Walnego Zgromadzenia celem powzięcia uchwały dotyczącej dalszego istnienia Spółki."
4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A inwestycje takie jak ECOTECH? 150 milionow wydanych na budynek widmo. A takich kwiatkow pewno wiecej w okolicy.
4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Miliardy złotych dla lubelskiego" - czemu więc dług Lublina wynosi na chwilę obecną 1 miliard 507 milionów zł (plus odsetki), czyli 5090 zł na jednego mieszkańca i ciągle rośnie?
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brakuje jeszcze odpowiedzi:1/ile Polska wpłaciła do kasy unii, 2/ o ile się zadłużyła pod tzw.dawanie z unijnej kasy, 3/ na jaką kwotę zlikwidowano zakładow pracy. Jeżeli na te pytania padnie prawdziwa odpowiedź to zobaczymy jak ta unia nas uszczęsliwia!!!
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.