Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Urodzi się więcej dzieci! W skali dekady wskaźnik urodzeń wzrośnie z 1,3/1000 na 1,5/1000! SUGDZEZ
0
Odpowiedz
Czytam te komentarze i myślę jak daleko jest dno. Czy już go osiągnęliśmy czy dopiero jesteśmy na początku staczania się . Wszak czytać za zrozumieniem i pisać uczą już w szkole podstawowej - chyba , że komuś zależy żeby ten i tak mierny tekst był prowokujący i niezrozumiały - bo będzie miał więcej czytelników. Dawno nie zaglądałem na ten portal - ale widza ,że nic nie straciłem .No może nie jestem nowoczesny w prześciganiu się w ....... . A ustawa --- jasno mówi już w tytule jaki ma cel - wiec odwracanie jej sensu i pisanie bzdur to tylko prymitywna propaganda.
    Prymitywną propagandę to uprawia twoja ukochana partia rządząca i nie ma sobie w tym równych.
0
Odpowiedz
...w jaki genialny sposób będzie się rozliczało "zasiłek" dla bliźniaków jednojajecznych?
proste... 500 na drugie. Niech już teraz w brzuchu kombinują które wyjdzie jako drugie ;) zwycięzca jest tylko jeden :D
0
Odpowiedz
Czytam komentarze i jakoś dziwni co ludzie piszą. Jakieś dziadki protestują że pieniądze nie pójdą na Owsika albo na konto do oszczędzania a inni że to zła decyzja naszego czysto polskiego rządu! To bogacze tylko tak myślą. Niech się zabierają ztad w diabla do ciotki Merkel!
0
Odpowiedz
Czytam komentarze i jakoś dziwni co ludzie piszą. Jakieś dziadki protestują że pieniądze nie pójdą na Owsika albo na konto do oszczędzania a inni że to zła decyzja naszego czysto polskiego rządu! To bogacze tylko tak myślą. Niech się zabierają ztad w diabla do ciotki Merkel!
    Ci bogaci sponsorują tobie i innej biedocie ten i inne zasiłki, więc siedź cicho i nie dyskutuj.
0
Odpowiedz
Straszne- kobieta nie będzie harować za 1500 brutto tylko zajmie sie domem i dziećmi. Przy takim bezroboci jakie istnieje na Lubelszczyźnie jakiej pracy mam szukacz?? Na kasie w biedrze czy mam jechać do Anglii, już wiem mam tyrać za minimalną krajową i się cieszyć jak mi kurcze dobrze?? Co do 500 to i tak nie łapiemy sie z mężem bo mamy jedno dziecko , a na kolejne zdecydujemy się gdy już zapewne ten cudowny dodatek zniknie.
0
Odpowiedz
Z pracy zawodowej zrezygnowałabym dopiero przy czwartym małym dziecku, z najstarszym do 12 r. życia, i to z gwarancją, że mąż przynosi co najmniej 3 razy tyle co zasiłki do domu. W przeciwnym wypadku postąpiłabym nieroztropnie.
0
Odpowiedz
ja nie mogę, za pieprzenie się i zrobienie dziecka lenie dostaną 500 zl a ja po 37 latach pracy mam 1400 zl netto, to emerytury po 40 latach pracy dostanę ok., 800 zł, NIE DAJMY SIĘ, WALCZMY NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE, NIECH NAM DAJĄ DODATKI ZA PRACĘ, A MŁODYCH, ZDROWYCH LENI WYPIEPRZA DO PRACY, DAJCIE GODNE WYNAGRODZENIA
0
Odpowiedz
no nie, nie wytrzymame, niech dadzą godne wynagrodzenia wtedy z zagranicy wrócą nasi wygnani na pastwę losu, bo za 1300 zł nie będą pracować w tym pieprzonym kraju, w którym za leżenie i pieprzenie się płaci tylko nie za pracę. Za granicą dają na dzieci tylko, że tam najniższa krajowa to jest ponad 5 tysięcy a nie tak jak u nas 1850 zł, czy ten rząd postradał całkiem zmysły, niech np. opłacą żłobki, przedszkole a młodzi pracują, natomiast starzy idą na emeryturę, a nie, że starzy o lasce zapier***ają do pracy, ledwie ciepli, już nie kumaci o co chodzi w pracy a młodzi leżą i rozmnażają się jak króliki i to jeszcze za to dostaną więcej pieniędzy za darmo  jak ci pracujący. STARZY PRACUJĄCY, OKRADZENI EMERYCI ZE SWYCH PIENIĘDZY WYJDŹMY NA ULICĘ, WALCZMY BO I TAK NAS ZAGŁODZĄ
0
Odpowiedz
Gdzie ta praca?
0
Odpowiedz
Z pracy zawodowej zrezygnowałabym dopiero przy czwartym małym dziecku, z najstarszym do 12 r. życia, i to z gwarancją, że mąż przynosi co najmniej 3 razy tyle co zasiłki do domu. W przeciwnym wypadku postąpiłabym nieroztropnie.
  pieprzysz jak potłuczona, pracowałabyś za 1300 zł a do dzieci wynajęła opiekunkę za co najmniej 1,5-2 tys. przy trójce dzieci, to tylko wariat tak by postąpil
0
Odpowiedz
Gdzie ta praca?
  tam gdzie inni pracują a nie leżą i robią dziecko za dzieckiem, jak się narodzi dzieci to się na nie zapieprza, a jak się nie chce albo nie może to się nie robi i rodzi, chyba proste do zrozumienia nawet dla tych po podstawówce czy gimnazjum
0
Odpowiedz
Ja moi drodzy mam troje dzieci z którymi spotykam się rano przez godzinę i wieczorem przez dwie bo zaiwaniam zeby normalnie żyć i żeby zaspokoić ich podstawowe potrzeby bez żadnego szaleństwa nie dostanę nic bo bliżniaki właśnie skończyły 18 lat a to trzecie zostało właśnie jedynakiem więc dochody za duże i nie ważne że starsze idą na studia i będę musiała je w dalszym ciągu utrzymywać. Za to patologia która nigdy nie pracowała robi dzieci na masę bedzie miała za cobalowac bo na dzieci to napewno nie pójdzie
0
Odpowiedz
pieniądze winny być przekazane na leczenie chorych a nie dla leni. próżniaków dlatego, że mają dzieci, a co z tymi chorymi co nie mają znikąd pomocy, siedzą i cierpią cicho w domu   http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1492980   09.02.2016 Julia normalnie chodzi! Cud z udziałem papieża      
0
Odpowiedz
Czy mój syn jest gorszy tylko dlatego ze jego mama chce wrócić do pracy,a nie mieć kolejnego dzjecka? Co oznacza stwierdzenie na każde dziecko? Po za pierwszym, a to pierwsze to kto...? To od rodziców tych jedynakow proszę nie pobierać podatków.
0
Odpowiedz
Czy mój syn jest gorszy tylko dlatego ze jego mama chce wrócić do pracy,a nie mieć kolejnego dzjecka? Co oznacza stwierdzenie na każde dziecko? Po za pierwszym, a to pierwsze to kto...? To od rodziców tych jedynakow proszę nie pobierać podatków.
  oczywiście, że w naszym kraju uczciwie pracujący są traktowani jak idioci, masz płaca 1300 zł, przecież to śmiechu warte, to za darmo więcej dostaną, masz emeryci, przepracowali po 20-45 lat i co maja po 1000 zl - 1500 zł emerytury. 
0
Odpowiedz
Byłem u dentystki skasował mnie na 70 PLN, ostatni raz, zamyka gabinet, za 500 to woli się dzieci ząjąc
0
Odpowiedz
tam gdzie inni pracują a nie leżą i robią dziecko za dzieckiem, jak się narodzi dzieci to się na nie zapieprza, a jak się nie chce albo nie może to się nie robi i rodzi, chyba proste do zrozumienia nawet dla tych po podstawówce czy gimnazjum
bąbelku te 500 to jest całe g... Ja ty nie mozesz mieć dzieci to ci powinnam współczuć. Ale dzięki za twój wkład w moje 500. Piszę teraz bo mam chwilę czasu . Dzieci nareszcie zdrowe i tak ma być
0
Odpowiedz
pieprzysz jak potłuczona, pracowałabyś za 1300 zł a do dzieci wynajęła opiekunkę za co najmniej 1,5-2 tys. przy trójce dzieci, to tylko wariat tak by postąpil
  Dzięki Bogu i sobie nie zarabiam 1300, więc 500 na drugie i kolejne dziecko nie jest w stanie mnie skusić. Żebym w ogóle brała pod uwagę rezygnację z pracy, zasiłek musiałby być co najmniej 2 razy wyższy i obowiązywać już od pierwszego dziecka.   Gdybym zarabiała 1300, nie decydowałabym się na kolejne dzieci - nawet na 1 raczej bym się nie decydowała, bo mam niepełnoprawnego męża rencistę, który jest zawodowo nieczynny, i moja pensja to podstawa utrzymania naszej rodziny.   I na koniec - żeby zamortyzować utratę tych 1300, o których piszesz, musiałabym mieć co najmniej 4 dzieci poniżej 18 roku życia. Przy wyłącznych dochodach męża mielibyśmy 1500 + 1000 renty, czyli gołe 2500 na 6 osób. Pewnie przysługiwałyby nam jakieś zasiłki, ale nie znam się na tym - może ktoś wyliczy, ile można by wziąć na 6 osobową rodzinę z dochodem 1000 z renty (bo kasa z 500+ ma nie wliczać się do dochodu).   Poczekajmy i sprawdźmy, ile kobiet rzuci się na te kokosy w domowych w 4 ścianach domu...
0
Odpowiedz
bąbelku te 500 to jest całe g... Ja ty nie mozesz mieć dzieci to ci powinnam współczuć. Ale dzięki za twój wkład w moje 500. Piszę teraz bo mam chwilę czasu . Dzieci nareszcie zdrowe i tak ma być
Spoko Mamuśka, tyle, że nie każda kobieta chce być pasożytem bez ambicji i emerytury.
0
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.