Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ZIOBRO Rozliczy i OSP i PSP.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczerze powiedziawszy- widziałam OSP w akcji i... przypuszczam że ten artykuł został napisany przez niespełnionego strażaka. W większości- zbiórka trwa długo, często jadą wstawieni a dodatkowo nie przeszkoleni gówniarze, liczący na parę złotych i dodatkowo nie biorący odpowiedzialności za własne czyny. Nie mówię, że wszyscy . Ale znaczna część OSP tak się przedstawia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gucio - nie wiem co w tym dziwnego - w Małopolsce, skąd pisze są jednostki, któe są gotowe wyjechać i w 3-4 minuty, i o dziwo jest to solidna większość jednostek. Jest tak dlatego, że u nas OSP są wysylane praktycznie zawsze, a czasami nawet i bez wyjazdu PSP, jeśli faktycznie nie ma takiej potrzeby. Poza tym w artykule widzę pewną lukę - jednostki kupują sprzęty za miliony złotych, ale nie stać ich na podstawę podstaw, czyli sprawy system powiadamiania? W takim razie wina nie jest jedynie po stronie PSP, ale ponosi ją również zarząd jednostek, który nie myśli logicznie przy zakupach.
Słusznie zauważone! Tak się kończą koncepcje rozwoju zaczynane od d...py strony. Wydano miliony na sprzęt i ktoś się tam ucieszył. Szczególnie ci którzy ten sprzęt sprzedali lub uczestniczyli w procederze. Lśniące Scanie, MANy, kamery termowizyjne (!!) itp. A euforia druhów szybko minie (o ile nie mija właśnie teraz) gdy zmierzą się z kosztami eksploatacji, serwisu, kalibracji itd. Jelcze i Stary to były smarowozy, ale przynajmniej można je było ogarnąć w większości w garażu albo na wsi u kumatego mechanika. Teraz Scania w garażu stoi, a na wieszaku często brakuje podstawowego umundurowania. Tylko pozostaje pytanie, kto to wszystko zaczął!? PSP? Patologii proponuję zacząć szukać po linii Związku. W Zarządzie Wojewódzkim, a później wyżej. No ale nikt teraz nie zarzuci, że nie załatwili. Zresztą...jak ktoś równie słusznie zauważył, temat rzeka!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To bez sensu, że za OSP płaci gmina, powinno to iść z budżetu państwowej straży. To finansowanie OSP przez burmistrza sprawia, że wg mnie to najbardziej upolityczniona formacja. Spotkania wyborcze w remizach, przedłużające się do późnych godzin (zapewne bez alkoholu?), agitacja prowadzona otwarcie przez panów z OSP na kandydata, który obieca im więcej - gdy na to patrzę, zupełnie tracę szacunek do tego zawodu. Gdyby OSP było finansowane przez PSP ten problem by zniknął, a "być strażakiem" znów mogłoby brzmieć dumnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten sprzęt za miliony to co niektórym w d... poprzewracał. Nowa Scania w garażu, ukończone prestiżowe szkolenie podstawowe i już mamy wysyp fachowców. Dochodzi robienie papki z mózgów porządnym druhom na każdym walnym i festynie, gdzie nie sposób opędzić się od vip-ów z Zarządu z czterolistną koniczynką w klapie. Zaczyna się podważanie kompetencji Komendantów, dyżurnych, sensu działania całej formacji PSP itd. Paradoksalnie wraz z zakończeniem epoki Starów i Jelczów przekazywanych z JRG zatarł się wspólny interes, aby wspólnie tworzyć jednolity system ratowniczy i nawzajem uzupełniać luki. Każdy, kto ma straż we krwi (nieważne, czy z PSP czy OSP) niech się zastanowi, co dalej, a nie staną i psioczą jedni na drugich. PSP i OSP już od dawna nie jadą  po jednym torze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OSP nie powinny dostawac takiego sprzetu , pare wezy i samochód z woda by im wystarczył , nie potrafia szanowac tego co dostana i dlatego sprzet rdzewieje , wiekszosc funduszy przeznaczaja na imprezy ( z alkoholem ) na szkolenia chodza jak za kare , a gdy przyjada do zdarzenia to rece w kieszen i stoja .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OSP nie powinny dostawac takiego sprzetu , pare wezy i samochód z woda by im wystarczył , nie potrafia szanowac tego co dostana i dlatego sprzet rdzewieje , wiekszosc funduszy przeznaczaja na imprezy ( z alkoholem ) na szkolenia chodza jak za kare , a gdy przyjada do zdarzenia to rece w kieszen i stoja .
A co ty synu jadasz ,że tak jak mówi NADPREZES ''gupio'' gadasz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najgorzej jednak jest, gdy my młodzi chcemy jeden się znajdzie, który zacznie zachęcać kolegów do brania udziałów w zawodach, żeby potrenować do przyszłych akcji gdy reszta pokończy kursy formować nową kadrę dzięki czemu być na pierdnięcie każdej syreny a tu ch*je takie staruchy się wpiepszą a im pasuje tak jak jest czyli ch*j gówno dupa kamieni kupa. Nie wiem czy bardzo nas ograniczają że nie chce im się "pilnować" czy coś nie ukradniemy czy zobaczymy, że jednak to ich trzeba pilnować. Czaję kolektywizacja uspołecznienie wszystkiego, że nasze trzeba dbać bo wspólne ale nie że wszyscy mają dbać a jeden ma bo se przywłaszczył. Bieda, że ja pierdziele i co tam kraść? Wydałem 2000 zł na koszarówkę buty kompletne ubranie specjalne hełmy itp. A jestem 18 nastoletnim gówniarzem, który zarobił na to ciężką pracą na między szkołą a wolnym czasem. Jestem po kursie 7 prawie miesięcy 2 razy wyła syrena (zawszę gdy siedziałem na kiblu) ale no poderwałem się i na trzecim już byłem. A co starszyzna? Nawet nie wylazła zobaczyć co się dzieje. Pijane ci z babki potrafiło wypaść, wyskoczyło po czasie z STAR-a dźwi odpadły bo bolec wypadł ręce w kieszeń pet w gębe kopci się ale co z tego można powiedzieć jak się PSP pyta "chłopaki czemu nie wchodzicie" to odpowiedzieć "bo gorąco" moto pompa pracuje a z petem dolewać benzyny na gorący silnik. Nas się pytają czy idziemy na adoracje zawszę jesteśmy oni "A co ja kur... fundacja charytatywna?!" A wszystko mają najlepsze i nowe my stare obsrane hajdery i opinacze z rocznika mojego dziadka wyglądające jakby mina je rozpiepszyła. Cała struktura organizacyjna powinna wyglądać inaczej i najlepiej jakby OSP i PSP ściślej pracowały a KSRG to rozwiązać bo wtedy są lepsi i gorsi i hajs nie daje się tym co chcą a nie mogą tylko ci co już są i mają by sami wszystko kupić i zrobić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 7 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...