Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Bardzo ślisko na drogach. Zderzenie 5 samochodów na obwodnicy Lublina

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 lutego 2017 r. o 10:10 Powrót do artykułu
Skoro jest tyle kolizji - uderzenia w słup, czy znaki drogowe to znaczy, że nie są posypane jezdnie. Ciekawe kto za to odpowiada??????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rano widziałem na moim osiedlu jak z bloku wy***ył potężny wilczur tak przebierał łapami aż odjechał na tym lodzie chyba z 8 metrów na grzbiecie uśmiałem się. ale jak przeczytałem co się działo rano to siedzę w chałupie i nosa na zewnętrzny świat nie wychylam wszystkim poszkodowanym w dniu dzisiejszym współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za to wszystko powinni płacić zarządcy dróg, za każdą szkodę... Nic nie jest posypane, ani zabezpieczone. Gołoledź na wszystkich głównych drogach i nikt nad tym nie panuje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Deszcz zimą to wynik efektu cieplarnianego. Palicie w piecach byle czym, emitujecie CO2, to macie to na co sami sobie zapracowaliście głupotą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To fakt, kiedyś deszcz w zimie się nie zdarzał. Tylko drastyczne ograniczenia emisji CO2 mogą poprawić sytułację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tak to jest jak sie jeździ wy pi erdzianym gratem po dziadku z wermachtu. Ja mam nówke z salonu, wszystkie systemy działają i poslizg jest praktycznie niemozliwy. Jak się depnie chamulec, to samochód staje w miejscu. zwłaszcza, że Chamulec masz też jakiś nietypowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zuku, pobudka!!! Do łopaty i posypywac chodniki, co chwilę karetki jeżdżą tyle ludzi się już wyrabalo na tym lodowisku.... Taki lód jest drugi raz w tym roku, to chyba nie ogromny problem zwerbować ludzi do roboty i posypać na czas!!!; Nie zagłosuje na pana, niech pan wie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
myślą że na zimówkach to można 130 po lodzie jechać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zimówki nie wystarczą. Żeby mykać 130 trzeba jeszcze mieć ESP, ASC, DTC i parę innych systemów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstan już z łożka wyjdz na dwór weź łopatę i walnij ją mocno w pusty globus. Potem idż na parę korków z fizyki tak siódma klasa szkoły podstawowej albo druga gimnazjum. Tamat tarcie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Luzie, wyluzujcie, taka sama sytuacja jest w Niemczech. Z naturą nie wygrasz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bywało ślisko i nie było opon zimowych , woziłem ludzi do pracy autem Muscel inaczej Aro ale takich idiotów na drodze nie było ,kierowcy mieli szacunek dla innych kierowców i natury.Mimo napędu na 4 koła bywało ciężko ,niekiedy to ja robiłem pierwszy ślad i nie było takiego odśnieżania i solenia jak teraz.Jak było ślisko to sypali tylko na zakrętach piaskiem , a sypało 4 facetów łopatami z przyczepy ciągnika.Teraz to 2cm. śniegu lub gołoledż i już katastrofa .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lód na jezdni i chodnikach a pierwsza piaskaraka pokazała się na ul. Lwowskiej po godz.11. Piasku zabrakło czy wyobraźni dyspozytora a może już w niedziele ustawowo nie pracujemy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co mnie obchodzą Niemcy ! Żyję tutaj i widzę lub czytam co się nawyprawiało. Czy ktoś za to co od rana się dzieje odpowie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dopóki poszkodowani nie zaczną w takiej sytuacji konsekwentnie pozywać zarządców drogi, a ubezpieczyciele tych zarządców domagać się od nich świadczeń z tytułu regresu, do takich sytuacji będzie dochodziło co chwilę. Jak można tak igrać z ludzkim życiem i innymi dobrami chronionymi prawem? Przecież prognozy pogody nie są wiedzą tajemną. Nie można posolić prewencyjnie, zanim auta ujeżdżą pierwszy opad na lód? Nie widać, co pada? Ile jest dni w roku z taką pogodą ? Kilkanaście? Nie można przez ten czas przyłożyć się do pracy? Wszyscy za to słono płacimy w każdym litrze paliwa. Ile osób musi utracić życie/ zdrowie / mienie , aby ktoś wreszcie należycie wykonywał swoje obowiązki? Oprócz prawa do odszkodowania od zarządcy (czyli w praktyce id jego ubezpieczyciela) poszkodowani powinni mieć możliwość dochodzenia roszczeń od winnych zaniechania - osobiście. Wówczas może coś by się zmieniło. Inny dzisiejszy przykład - droga woj. nr 815 Lubartów - Parczew - jeszcze o 11 wyglądała jak lodowisko do hokeja (!) , a jest to jedna z najruchliwszych dróg wojewódzkich w Lubelskiem. Może Pan Marszałek jako organ odpowiedzialny pochyliłby się nad tym patologicznym stanem zimowego utrzymania, bo godzi to bezpośrednio w nacenniejsze dobra osobiste człowieka - zdrowie i życie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władza bawi się dzisiaj na cavaliadzie. Prezydenci starostowie wójtowie a i marszałkowie również. Wojewoda w ramach nadzoru powinien wkroczyć .To jest skandal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ślisko -encyklopedia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie szczekacie na siebie na wzajem jak psy, żal mi was. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma przepisu zobowiązującego zarządcę drogi do utrzymania jej w takim stanie, który pozwalał by na jazdę bez żadnych ograniczeń o każdej porze dnia czy roku, a za brak wyobraźni i zdrowego rozsądku kierowcy karał zarządcę, burmistrza, wójta, premiera, zamiast więc mędrkować przestańcie na drogach kozakować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj ok godz 9 jechałem ta trasa, od samego kurowa gdzie zaczyna się s17 była istna szklanka a niektórzy pseudo kierowcy gnali bez wyobraźni jakby Crocsy w Lidlu rzucili w promocji. Potem pretensje do całego świata że GDDKiA nie posypala drogi. Ludzie, trochę wyobraźni. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...