Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Brejdaki już świecą przy ul. Zamojskiej. Nowy neon w Lublinie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 marca 2020 r. o 11:58 Powrót do artykułu
Kaczyńscy pozowali do projektu .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I po jakiego to?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za dużo kasy macie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedy prezydent miasta przykręci kurek z pieniedzy miejskich na taki badziew? nie ma pilniejszych potrzeb?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak, jak? Brejziaki???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fajne to
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelska wsamraśność w pigułce Design, treść, forma...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem spoza Lublina, więc naprawdę nie wiem, skąd słowo "brejdaki"? Tzn. dlaczego się tego używa? Proszę o odpowiedź. W innych regionach kraju nie używa się tego określenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Lublinie też się nie używa tego słowa, chyba że w jakimś szemranym towarzystwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście znajdą się ochłapy tupu ,,nie szkoda pieniędzy''. Najlepiej nic nie robić a nudne miasto zostawić żulom których nie brakuje w LBL. Inwestycje w mieście polegają tylko na drogach? Stadion źle, Basen żle, Dworzec źle, Lotnisko też źle, czyli Lublin to wieś i poza drogami, remontami szkół, kościołów i świetlic nic niech nie robią?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem spoza Lublina, więc naprawdę nie wiem, skąd słowo "brejdaki"? Tzn. dlaczego się tego używa? Proszę o odpowiedź. W innych regionach kraju nie używa się tego określenia.
 U nas np nie mówi się na ziemniaki pyry a w Poznaniu i owszem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Lublinie też się nie używa tego słowa, chyba że w jakimś szemranym towarzystwie.
 Oczywiście, że się używa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Kieleckiem, Świętokrzyskim jest to słowo nieznane. Czy to gwara lubelska?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Kieleckiem, Świętokrzyskim jest to słowo nieznane. Czy to gwara lubelska?
 Tak oczywiście słowo ''brejdak'' to jeden z elementów gwary Lubelskiej w wolnym tłumaczeniu znaczy to samo co słowo brat. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież to jest klasyczne promowanie ped.a.lstwa za miejskie pieniądze. ,,Idę do brzuszka,, tak mówi p.e.dał idący na randkę z drugim p.e.d.a.łem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...