Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budżet Lublina na 2011 rok: Zamach na stadion przy Krochmalnej

Utworzony przez londoner, 29 grudnia 2010 r. o 11:40 Powrót do artykułu
tomek napisał:
W Świdniku też zrezygnowano z budowy stadionu. 27.12.2010 Rada Miasta na wiosek Burmistrza uchwaliła, że zabierze kasę z budowy stadionu i przeznaczy je na (o zgrozo) budowę Domu Kultury za 14,5 mln. Wszysttko pod pretekstem oszczędności - tylko dlaczego oszczędza się na sporcie a kultura nie podlega cięciom ??? Przypominam że w Świdniku rządzi PIS (Rada Miasta i Burmistrz)
krytykowana i wyśmiewana przez obecną władzę koncepcja budowy za PRL jeszcze domu kultury ( dziś galeria Venus ) , jak dziś widać miała sens
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Plany, projekty, konkursy, makiety, burze mózgów, konferencje prasowe w blasku kamer .... to LUBLIN, największe polskie miasto po prawej stronie Wisły (350 tys. mieszkańców + 100 tys. studentów).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
protestant napisał:
Czy dla was wyznacznkiem wielkości miasta jest nowy stadion? A nie np dobre drogi, inwestycje itd I co do tego ma pis czy jakas inna partia. A kasa z unii to nie wszystko. Trzeba sporo dolozyc. A walczymy o to zeby wydac ja najlepiej jak sie da a nie na nowy stadion dla nie wiem kogo.Poprzyjcie http://www.facebook.com/pages/Nie-dla-nowego-stadionu-przy-ulicy-Krochmalnej-w-Lublinie/173207446051667
nie wiesz dla kogo bo jestes ignorantem w dziedzinie ktora sie teraz zajmujesz. Jakbyś był odrobine starszy, interesował sie tym o czym piszesz, bądź miał wyobraźnie wiedziałbyś że dawniej na piłke czy na żużel przychodziło na stadion 20tys ludzi. Tak kasa z Unii to nie wszystko, nikt nam na taczce nie przywiezie za darmo stadionu, a drogi budujemu od 100 lat i kolejnych 100 lat dalej będziemy budować. Jeśli się ograniczasz w myśleniu o rozwoju do jednego gora dwóch jego aspektów to prosze Cię nie wypowiadaj sie na tak wazne i zbyt zawiłe tematy dla Ciebie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Troche kultury pastuchu. Pomysl stadionu od samego poczatku byl porypany. Nie moja wina ze urzedasy chcac sie przymilic takim ludziom jak ty obiecuja zlote gory. Kase z unii mozna dostac na rozne cele a stadion nie jest priorytetemm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ino napisał:
nie wiesz dla kogo bo jestes ignorantem w dziedzinie ktora sie teraz zajmujesz. Jakbyś był odrobine starszy, interesował sie tym o czym piszesz, bądź miał wyobraźnie wiedziałbyś że dawniej na piłke czy na żużel przychodziło na stadion 20tys ludzi. Tak kasa z Unii to nie wszystko, nikt nam na taczce nie przywiezie za darmo stadionu, a drogi budujemu od 100 lat i kolejnych 100 lat dalej będziemy budować. Jeśli się ograniczasz w myśleniu o rozwoju do jednego gora dwóch jego aspektów to prosze Cię nie wypowiadaj sie na tak wazne i zbyt zawiłe tematy dla Ciebie
daleko mi do ignoranta. Sam kiedyś grałem w Motorze i wiem jak to jest ze stadionem. buduje się go a potem gra na nim pierwsza drużyna a młodzi chłopcy grają gdzieś po kresowej żeby trawy nie deptać. Więc pytam dla kogo to? Co z tego, że dawniej przychodziło 20 tys osób? Teraz nie przyjdzie nawet 10. Montex od lat ma duże sukcesy i jakoś o nich miasto nie pomyśli. Stadion nie jest Lublinowi potrzebny. Zwłaszcza w takim miejscu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A skrzyżowanie ul. Ducha z Północną, Sikorskiego i Alejami?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
protestant napisał:
Troche kultury pastuchu. Pomysl stadionu od samego poczatku byl porypany. Nie moja wina ze urzedasy chcac sie przymilic takim ludziom jak ty obiecuja zlote gory. Kase z unii mozna dostac na rozne cele a stadion nie jest priorytetemm
po twoich 'pastuchach' to widać że kulture to ty widziałes jedynie na ostatniej stronie 'faktu'. nikt mi nic nie obiecał, bo w nic nie wierze. kasy z unii drugi raz na to samo nie dostaniesz, tym bardziej, że w nowej perspektywie budżetowej będzie prawdopodobnie mniej kasy ze wzgledu na kryzys, a stadion jest wpisany na liste priorytetowych inwestycji. Czekam na kolejne twoje nietrafione argumenty, ktore udowadniuają że nie masz wiedzy na temat tego o czym piszesz. Zreszta udowadniaja to wpisy na tej stronie protestu ze nikt tam sie na tym nie zna i nie zna rachunków ekonomicznych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ino napisał:
po twoich 'pastuchach' to widać że kulture to ty widziałes jedynie na ostatniej stronie 'faktu'. nikt mi nic nie obiecał, bo w nic nie wierze. kasy z unii drugi raz na to samo nie dostaniesz, tym bardziej, że w nowej perspektywie budżetowej będzie prawdopodobnie mniej kasy ze wzgledu na kryzys, a stadion jest wpisany na liste priorytetowych inwestycji. Czekam na kolejne twoje nietrafione argumenty, ktore udowadniuają że nie masz wiedzy na temat tego o czym piszesz. Zreszta udowadniaja to wpisy na tej stronie protestu ze nikt tam sie na tym nie zna i nie zna rachunków ekonomicznych.
człowieku ty w ogóle nie rozumiesz moich intencji! Mi nie chodzi o to, że unia nie da drugi raz kasy. Bo wg mnie wcale na stadion nie musi dawać! Bo go NIE POTRZEBA. A o trafności argumentów, zwłaszcza twoich, nie będę się wypowiadał. Bo są w stylu "budujmy bo nam unia sypnęła kasę". No i co z tego? Ile miasto musiało dołożyć? To tak a propos ekonomii. A ile będzie w plecy jak się okaże, że na pierwszym meczu np z Widzewem, bydło zdemoluje ten stadion? A ile miasto dołoży jak inwestorów ten stadion nie przyciągnie a rachunki trzeba będzie płacic!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja mysle ze trzeba zaorac cały lublin wtedy nie będą sie z nas smiac,rezygnujemy ze stadionu i szukamy z czego jeszcze wiec odpowiadam zrezygnujmy ze wszystkiego !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no no no Panie Prezydencie jak nie będzie stadionu to mi sie wydaje że oszukał Pan wyborców !!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta! zaorac Lublin i zasadzic takich burakow jak protestant !! Niedojebie co porownujesz pilke reczna co jest sportem niszowym do pilki noznej. Ogarnij sie pajacu bo widac, ze gowno wieszna ten temat i jestes jasnowidzem piszac o zadymach. Nie wiem czy deklu wiesz, ze pieniadze z UE nie mofa byc przeznaczone na inny cel niz budowa stadionu ! ale jak widac specu najbardziej klapiesz dziobem, a najmniej wiesz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Ta! zaorac Lublin i zasadzic takich burakow jak protestant !! Niedojebie co porownujesz pilke reczna co jest sportem niszowym do pilki noznej. Ogarnij sie pajacu bo widac, ze gowno wieszna ten temat i jestes jasnowidzem piszac o zadymach. Nie wiem czy deklu wiesz, ze pieniadze z UE nie mofa byc przeznaczone na inny cel niz budowa stadionu ! ale jak widac specu najbardziej klapiesz dziobem, a najmniej wiesz.
Deklu jeden. Ja nie mówie o tych samych pieniadzach. Te niech sobie przepadaja. Zobacz sobie statystyki wykorzystania dotacji unijnych przez woj. lubelskie to zrozumiesz o co mi chodzi. Skoro do każdej inwestycji już musimy dokładać , to dołożmy chociaż do ważnych a nie takich w stylu stadion.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
protestant napisał:
człowieku ty w ogóle nie rozumiesz moich intencji! Mi nie chodzi o to, że unia nie da drugi raz kasy. Bo wg mnie wcale na stadion nie musi dawać! Bo go NIE POTRZEBA. A o trafności argumentów, zwłaszcza twoich, nie będę się wypowiadał. Bo są w stylu "budujmy bo nam unia sypnęła kasę". No i co z tego? Ile miasto musiało dołożyć? To tak a propos ekonomii. A ile będzie w plecy jak się okaże, że na pierwszym meczu np z Widzewem, bydło zdemoluje ten stadion? A ile miasto dołoży jak inwestorów ten stadion nie przyciągnie a rachunki trzeba będzie płacic!
poczytaj argumenty na poprzedniej stronie, to po pierwsze miasto dokłada połowe, ale jakbyś widział z raz przetarg na stadion to bys wiedział, że oferowane ceny są zazwyczaj sporo niższe od tych, które się planuje w początkowych rozliczeniach (nie licząc niektorych stadionów na euro budowanych w czasach gdy ceny ostro szły w góre) co do awantur to nowe stadiony drastycznie zmieniejszają liczbe awantu na nich, bo kibice szanują jak jest coś nowego, sektory gości i tzw młyn są daleko od siebie, a nie jak teraz, a poza tym ochrona jest na najwyższym poziomie i takich delikwentów można bardzo szybko usunąć ze stadionów do końca ich życia. Rachunki będą wysokie i po to organizuje się przetargi na operatorów stadionów by wyszukiwali imprezy, ktore będą tam organizowane. poza tym pod stadionem część powierzchni ma byc komercyjna i będą one zarabiac na utrzymanie. Kolejne twoje argumenty w błocie. Jakies jeszcze znalazłeś czy już ci sie skonczyły?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałabym zwrócic uwagę na to, że stadion w projektowanej formie to porażka. 15 tys. kibiców...? Sorry, albo robimy coś dobrze, albo wcale. Tymczasem mam po raz kolejny wrażenie, ze chodzi tu o to, aby ktoś mógł sobie zarobić. Co do przedmówcy "ja" - pomijając Twój wyjatkowy brak kultury, to mylisz się w kwestii podstawowej. Lublin ma szanse na ESK, potwierdziło to znalezienie sie naszego miasta na tzw. krótkiej liscie.Pokonaliśmy np. Łodź i Poznań - miasta uchodzace za bardzo poważnych kandydatów. I rozpadające sie kamienice nie mają tu nic do rzeczy. Nie one zadecydują. Pozdrawiam i zycze więcej kultury, bo nazywanie kogos "niedojebem" świadczy bardzo źle o Tobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ino napisał:
poczytaj argumenty na poprzedniej stronie, to po pierwsze miasto dokłada połowe, ale jakbyś widział z raz przetarg na stadion to bys wiedział, że oferowane ceny są zazwyczaj sporo niższe od tych, które się planuje w początkowych rozliczeniach (nie licząc niektorych stadionów na euro budowanych w czasach gdy ceny ostro szły w góre) co do awantur to nowe stadiony drastycznie zmieniejszają liczbe awantu na nich, bo kibice szanują jak jest coś nowego, sektory gości i tzw młyn są daleko od siebie, a nie jak teraz, a poza tym ochrona jest na najwyższym poziomie i takich delikwentów można bardzo szybko usunąć ze stadionów do końca ich życia. Rachunki będą wysokie i po to organizuje się przetargi na operatorów stadionów by wyszukiwali imprezy, ktore będą tam organizowane. poza tym pod stadionem część powierzchni ma byc komercyjna i będą one zarabiac na utrzymanie. Kolejne twoje argumenty w błocie. Jakies jeszcze znalazłeś czy już ci sie skonczyły?
A propos argumentów z poprzedniej strony. TO od kiedy okolica stadionu podnosi wartość okolicznych terenów. Lokalizacja - krochmalna to sąsiedztwo mieszkań a nie obrzeża miasta a nikt by nie chciał mieszkać przy stadionie. Spytaj ludzi z Poznania, którym hałas powoduje drżenie ścian. Nie będę CI tłumaczył po raz kolejny idei nie dla stadionu, bo widzę, że to grochem o ścianę. Bo gadanie, że nowy stadion kibice szanują to po prostu śmiech na sali. Tak samo jak szanują swoje miasto i swój obecny stadion (bo innego nie mają więc muszą o niego dbać). To już koniec bo twoje kontrargumenty tylko powodują u mnie salwy śmiechu. Pożyjemy zobaczymy kto miał rację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
protestant napisał:
A propos argumentów z poprzedniej strony. TO od kiedy okolica stadionu podnosi wartość okolicznych terenów. Lokalizacja - krochmalna to sąsiedztwo mieszkań a nie obrzeża miasta a nikt by nie chciał mieszkać przy stadionie. Spytaj ludzi z Poznania, którym hałas powoduje drżenie ścian.Nie będę CI tłumaczył po raz kolejny idei nie dla stadionu, bo widzę, że to grochem o ścianę. Bo gadanie, że nowy stadion kibice szanują to po prostu śmiech na sali. Tak samo jak szanują swoje miasto i swój obecny stadion (bo innego nie mają więc muszą o niego dbać).To już koniec bo twoje kontrargumenty tylko powodują u mnie salwy śmiechu. Pożyjemy zobaczymy kto miał rację.
to sa tereny przemysłowe. widać miasta tez nie znasz. z jednej strony masz byłe tereny KCS, z drugiej stock polska, a z trzeciej tereny klubu jeździeckiego. Domow jest tam tyle co na małej wsi pod miastem. i w takim kontekście okolica staje sie atrakcyjniejsza, a nie w mieszkalnym. z Poznania pytałem ludzi, byłem na stadionie, nie słyszałem nikogo niezadowolonego oprocz moze kilku osób w internecie, ktorzy tak jak ty w skansenie Lublin chcieli by mieszkac w skansenie Poznań. z tego samego powodu ludzie blokuja budowy dróg, wiec rozumiem ze mamy dalej do Warszawy jeździć przez wioski Skoro argument o szanowaniu nowych stadionów to dla ciebie śmiech i wszystko inne też, to to polecam. po pierwsze zdrowe dla ciebie, po drugie nie wprowadzasz ludzi w błąd, (w sumie i tak tego nie robisz bo nie odpowiedziałeś na żaden z moich kontrargumentów), no i w sumie nic innego ci nie zostało bo uświadamiasz sobie powoli, że wychyliłeś się a nie znasz się na specyfice tematu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ino napisał:
to sa tereny przemysłowe. widać miasta tez nie znasz. z jednej strony masz byłe tereny KCS, z drugiej stock polska, a z trzeciej tereny klubu jeździeckiego. Domow jest tam tyle co na małej wsi pod miastem. i w takim kontekście okolica staje sie atrakcyjniejsza, a nie w mieszkalnym. z Poznania pytałem ludzi, byłem na stadionie, nie słyszałem nikogo niezadowolonego oprocz moze kilku osób w internecie, ktorzy tak jak ty w skansenie Lublin chcieli by mieszkac w skansenie Poznań. z tego samego powodu ludzie blokuja budowy dróg, wiec rozumiem ze mamy dalej do Warszawy jeździć przez wioski Skoro argument o szanowaniu nowych stadionów to dla ciebie śmiech i wszystko inne też, to to polecam. po pierwsze zdrowe dla ciebie, po drugie nie wprowadzasz ludzi w błąd, (w sumie i tak tego nie robisz bo nie odpowiedziałeś na żaden z moich kontrargumentów), no i w sumie nic innego ci nie zostało bo uświadamiasz sobie powoli, że wychyliłeś się a nie znasz się na specyfice tematu.
Co za człowiek. To wyobraź sobie teraz mecz na takim stadionie i korki w tamtych okolicach. Przemysł o którym mówisz to najbliższe okolice. Proponuję zdjąć klapki z oczu i spojrzeć odrobinę dalej. Chociażby na Nowy Świat, który wcale nie jest daleko i tereny za cukrownią: ulice Piekarska, Dzierżanna. To jest odpowiedź na twoje pomysły (tak a propos nie odpowiadania na nie). Więc chyba ty nie znasz miasta pani ino. O Poznaniu mówi się w wiadmościach, np Fakty aby nie być gołosłownym. Więc to nie jest kilku internautów. To druga odpowiedź. Jakbyś nie zauważył. Argument o szanowaniu własności miasta jaką będzie stadion przez "kibiców" motory do mnie nie przemawia. Przykro mi i nie zachowuj się dziecinnie mówiąc mi o jakichkolwiek wyższych wartościach, bo ci ludzi już nie raz udowidnili, że ich nie mają. Proponuję poglądać filmiki z ustawek. To tyle. Pozdrawiam i więcej nie dyskutuję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
protestant napisał:
Argument o szanowaniu własności miasta jaką będzie stadion przez "kibiców" motory do mnie nie przemawia. Przykro mi i nie zachowuj się dziecinnie mówiąc mi o jakichkolwiek wyższych wartościach, bo ci ludzi już nie raz udowidnili, że ich nie mają. Proponuję poglądać filmiki z ustawek. To tyle. Pozdrawiam i więcej nie dyskutuję.
Ostatni akapit wypowiedzi tego Pana pokazuje, że jego "protest" nie ma nic wspólnego z rozsądnym i obiektywnym podejściem do tematu a wynika z jednego powodu : niechęci do kibiców Motoru (oczywiste jest więc, że jest kibicem innego klubu czego oczywiście nie przyzna albo jak kto woli antykibicem Motoru). Poza tym szkoda, że taki troll narobił tyle zamieszania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mylisz się. Sam grałem w Motorze podobnie jak mój Brat. I znam ten klub dobrze. Mój brat przeszedł tu z Avii i wiem, jak go tzw kibice potraktowali. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
protestant napisał:
Co za człowiek. To wyobraź sobie teraz mecz na takim stadionie i korki w tamtych okolicach. Przemysł o którym mówisz to najbliższe okolice. Proponuję zdjąć klapki z oczu i spojrzeć odrobinę dalej. Chociażby na Nowy Świat, który wcale nie jest daleko i tereny za cukrownią: ulice Piekarska, Dzierżanna. To jest odpowiedź na twoje pomysły (tak a propos nie odpowiadania na nie). Więc chyba ty nie znasz miasta pani ino.O Poznaniu mówi się w wiadmościach, np Fakty aby nie być gołosłownym. Więc to nie jest kilku internautów. To druga odpowiedź. Jakbyś nie zauważył.Argument o szanowaniu własności miasta jaką będzie stadion przez "kibiców" motory do mnie nie przemawia. Przykro mi i nie zachowuj się dziecinnie mówiąc mi o jakichkolwiek wyższych wartościach, bo ci ludzi już nie raz udowidnili, że ich nie mają. Proponuję poglądać filmiki z ustawek.To tyle. Pozdrawiam i więcej nie dyskutuję.
po 1. w każdym miejscu w dużym mieście znajdziesz jakieś domy czy bloki. niedaleko stadionu na zygmuntowskich ich nie ma? stwierdziłbym że wiele wiecej, bez porównania już do setek innych osiedli-blokowisk w mieście. Dlatego jest to jedna z lepszych lokazjizacji pod tym wzgledem i twoj agrument upada po raz kolejny. 2. co ma Poznan do Lublina? tam są inne grunty, stadion jest 3 razy większy, a problem marginalny, wiem bo czytam o nim od kilku miesięcy. z Lublinem ma się to zupełnie nijak. Ten stadion będzie na palach, o czym widze nie wiesz, więc przenoszenie drgań będzie zupełnie inne, a problem poznański to wyjątek, wiec nie stosuje się go do reguły. Kolejny twoj bład logiczny. 3. poczytaj sobie o ostatnich akcjach kibiców z Lublina. Mieli kiepskie momenty i pewnie wiele szumowin tam jest, ale zmieniaja swoją "działalność" i no pomagają w harytatywnych akcjach społecznych. A jeśli nawet raz ktoś postanowi robić burdy to zostaje wychwycony najnowszym systemem monitoringu i wiecej sie na stadionie nie pojawi, chyba spejalnie to przeoczyłes bo pisałem. Problem znika śmiercią naturalną. Poza tym poczytaj ile to niby burd jest na nowych stadionach a ile było na starych zdewastowanych? Owszem, zdażył się jeden drobny incydent na meczu Lech - Wisła ale do niczego poważnego nie doszło, a dlaczego? bo sami kibole Lecha zareagowali by nie robić awantury i uspakajali swoich. Kolejny twój argument pada. Masz cos jeszcze czy już jedynie ten śmiech ci pozostał?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...