Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Butla robi bąbelki, czyli co się piło w PRL-u?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 17 grudnia 2017 r. o 11:53 Powrót do artykułu
Kółka olimpijskie nad sklepem sportowym... bezcenne zdjęcie, genialne. A tak z innej beczki: czy nie boicie się publikować takich zdjęć, przecież pisiory mogą Was oskarżyć o wrogą działalność.Przecież to propagowanie PRL-u i tak dalej, wicie, rozumicie obywatelu, Błaszczak was pozamykać może.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mówcie co chcecie, ale dla mnie czas prl-u to był najpiękniejszy okres w moim życiu. byłm młody, zdrowy, nie miałem problemów i w *** mam teraz że wtedy byli esbecy, ubecy i inni. wspomnień nikt mi nie zabierze. dla mnie nad dzieisjszy dziień jest dniem wyzwolenia warszawy, dla mnie bohatereami są żołnierze walczący pod lenino, którzy w *** mieli tą całą politykę; cieszę że się przy okrągłym stole polacy potrafili się dogadać ze sobą. nie cenię dzisiejzego pojmowania patriotyzmu prezentowanego przez kiboli i narodowców. nie rozumiem ustawy dezubekizacyjnej, na podstawie której mienia się nazwy ulic, a w sejmie przemawia tow. piotrowicz. reasumując, w prl-u żyło mi się lepiej, aniżeli za rządów pisu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poproszę wodę z sokiem. Nie ma soku. To poproszę bez soku. Bez jakiego? Hmmmm bez malinowego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale zostało jeszcze dawanie przez księży komunii, bez książeczek zdrowia, ksiądz, który wyszedł z ubikacji przed msza i podaje św. komunię, albo powrócił z nad ranem z domu publicznego i podaje komunię i jest dobrze, nikt tego nie porusza, bo uważają, że ksiądz to już sam Pan Bóg, dalej ciemnota panuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antek napisał:
mówcie co chcecie, ale dla mnie czas prl-u to był najpiękniejszy okres w moim życiu. byłm młody, zdrowy, nie miałem problemów i w *** mam teraz że wtedy byli esbecy, ubecy i inni. wspomnień nikt mi nie zabierze. dla mnie nad dzieisjszy dziień jest dniem wyzwolenia warszawy, dla mnie bohatereami są żołnierze walczący pod lenino, którzy w *** mieli tą całą politykę; cieszę że się przy okrągłym stole polacy potrafili się dogadać ze sobą. nie cenię dzisiejzego pojmowania patriotyzmu prezentowanego przez kiboli i narodowców. nie rozumiem ustawy dezubekizacyjnej, na podstawie której mienia się nazwy ulic, a w sejmie przemawia tow. piotrowicz. reasumując, w prl-u żyło mi się lepiej, aniżeli za rządów pisu
 No widzisz, bo wychowałeś się w ub-ckim środowisku. My normalni ludzie klepaliśmy biedę i wcale nie było nam do śmiechu, gdy aby wykupić kartkowy przydział trzeba było całą noc stać w kolejce. Nigdy nie zaakceptowaliśmy morderstw Katyniu i w komunistycznych więzieniach itp. Komunizm to zbrodniczy system. Szacuje się, że pochłonął  100 mln ofiar na całym świecie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Typowo pisowka narracja... Jak ktoś z nostalgią wspomina czasy młodości, które w moim przypadku przypadały na czas PRL-u, to musi to być były ubek.  A ja byłem w latach 70. kilkulenim chłopakiem o szczęśliwym i beztroskim dzieciństwie w PRL-u - jak większość dzieci w tamtym czasie. I to wspominam z nostalgią i z rozrzewnieniem. A ty od razu wyskakujesz z Katyniem...  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antek napisał:
Typowo pisowka narracja... Jak ktoś z nostalgią wspomina czasy młodości, które w moim przypadku przypadały na czas PRL-u, to musi to być były ubek. A ja byłem w latach 70. kilkulenim chłopakiem o szczęśliwym i beztroskim dzieciństwie w PRL-u - jak większość dzieci w tamtym czasie. I to wspominam z nostalgią i z rozrzewnieniem. A ty od razu wyskakujesz z Katyniem...
 Typowe ub-ckie wychowanie, typowa ub-cka narracja...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pochłonął 100 milionów ofiar i nikt temu nie zaprzecza. Tylko, że siedzi w głowie takiego Kaczyńskiego i jego sekty, i nie chce wyjść. I to jest dopiero problem. Zamiast iść do przodu to sekta grzebie w grobach, dołownie i w przenośni. Najlepiej manipulować i mówić, że wstaliśmy z kolan. Taka sama propaganda jak komunistyczna. A mówią, że historia nauczycielką życia. Ale nie dla biednego zmanipulowanego Polaka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe, dlaczego w tego rodzaju dyskusjach pada hasło ubecji. Urodziłem się w latach 60. i też czasy, w których żyłem, wspominam z sentymentem. Wychowałem się w normalnej rodzinie, w PRL-u mnie wykształcili, w szkole czytałem lektury patriotyczne.  Myślę, że poziom mojej matury był wyższy aniżeli dzisiejsze licencjaty. W PRL-u miałem mnóstwo kolegów, pierwsze miłości, obozy, pierwsze piwo pod chmurką itd. Czy to jest takie dziwne, że lata 70 i 80 były też dla mnie najwspanialszymi okresami z życiu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Typowe ub-ckie wychowanie, typowa ub-cka narracja..." Zdziwiłbyś się synku, jak wyglądało wychowanie dzieci w PRL-u. Już w podstawówce uczono nas, że starszemu trzeba ustępować miejsca, kobietą przepuszczać w drzwiach, a mój ojciec całował na powitanie swojego ojca - mojego dziadka w rękę. Co ty wiesz o wychowaniu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karol napisał:
Ciekawe, dlaczego w tego rodzaju dyskusjach pada hasło ubecji. Urodziłem się w latach 60. i też czasy, w których żyłem, wspominam z sentymentem. Wychowałem się w normalnej rodzinie, w PRL-u mnie wykształcili, w szkole czytałem lektury patriotyczne. Myślę, że poziom mojej matury był wyższy aniżeli dzisiejsze licencjaty. W PRL-u miałem mnóstwo kolegów, pierwsze miłości, obozy, pierwsze piwo pod chmurką itd. Czy to jest takie dziwne, że lata 70 i 80 były też dla mnie najwspanialszymi okresami z życiu?
 Niektórzy tak wesoło nie mieli, tak jak rodziny zamordowanych stoczniowców czy górników z Wujka. No cóż, niektórzy nie chcieli o tym wiedzieć.  Jakie to lektury patiotyczne czytałeś za komuny? Pytanie retoryczne...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcesz wiedzieć, co się wtedy w szkole czytało? Proszę bardzo: Quo vadis, Krzyżacy, Potop, Medaliony, Siłaczka, Ludzie bezdomni, Popiół i diament, Pożegnanie z Marią, Lalka, Dymy nad Birkenau, do tego Bratny, Konwicki, Lem, Herbert, Hłasko, Białoszewski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Niemczech za takie zdjęcie historyczne ukarano dziennikarza. Tym różnią się liberalne Niemcy od demokratycznej Polski. Tam nie wolno, a u nas śmieją się z Merkel. Oczywiście, że kiedyś szacunek do ludzi i poziom nauczania stał na wyższym poziomie jak obecnie. Teraz największy imbecyl, nieuk potrafi uzyskać tytuł magistra. I to nie jest żart. W PRL nie miałby szansy dostać się do Liceum, czy Technikum. A obecnie MBA schodzi na psy. Kiedyś wyklady tylko in English. Obecnie... no właśnie. Komu zależało na ogłupianiu Polaków? Co do górników. Mam już zacząć płakać nad ich losem? Słyszałeś o Pewexach? A o Sklepach Górniczych? Byłem u dziadka w odwiedzinach na Śląsku. To w tym sklepie po raz pierwszy zobaczyłem IBM XT, podczas gdy w Pewexie można było dostać zabawkę Atari 65XE. No, ale im było zawsze mało. Srali pieniędzmi, to i zaczęli buntować się. Restaurowana ubecja (UD, UW, SLD, ZSL i PO) już nie popełniła tego błędu. I pozbawiła ich pracy, zarobków...itd. Pracownika biednego nie stać na bunt. Popełnili jak Castro jeden błąd pozwolili Polakom emigrować i bogacić się. Ten pierwszy szybko powstrzymał eksodus, a Tusk ze swej głupoty uciekł, bo obecnie swoje rodziny walczące z postkomuną PO-ZSL wspierają młodzi emigranci. Ja rownież do nich należę. Mnie stać nie pracować w Polsce. Ale chce do niej powrocić na stałe jako człowiek-pracownik, a nie niewolnik. I to się powoli zmienia. Tyle trzeba było czekać, by ubeków odciągnąć od koryta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak a pro pos kartek na żywność.  28 lutego 1981  r. wprowadzono kartki na mięso, a  30 kwietnia  na przetwory mięsne, masło, mąką, ryż, czy kaszę. Czy pamiętacie ile kg mógł kupić dorosły obywatel mięsaiwędliny? Pomnóż to przez dzisiejsze ceny i policz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy teraz nie jest w PRL-u? I sekretarz Jarosław, własne media, sądy, prokuratura rządzona przez byłego aplikanta i, kupa klkierów i ośrodek decyzyjny w Toruniu, tak jak kiedyś w Moskiwe. Do tego ciągłe doszukiwanie się spisku, aha i jeszcze ten, który skazywał w stanie wojennym - tow. Piotrowicz.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
az napisał:
antek napisał:
Typowo pisowka narracja... Jak ktoś z nostalgią wspomina czasy młodości, które w moim przypadku przypadały na czas PRL-u, to musi to być były ubek. A ja byłem w latach 70. kilkulenim chłopakiem o szczęśliwym i beztroskim dzieciństwie w PRL-u - jak większość dzieci w tamtym czasie. I to wspominam z nostalgią i z rozrzewnieniem. A ty od razu wyskakujesz z Katyniem...
Typowe ub-ckie wychowanie, typowa ub-cka narracja...
 ty się lecz na ub-becję ! w pracy mam kolegę . ślepo jest przekonany , że byłem ubekiem , albo współpracownikiem. choć nie miałem najmniejszej styczności. nie tłumaczę, nie przekonuję . on wie. przypadek - jak twój. beznadziejny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uff napisał:
Pochłonął 100 milionów ofiar i nikt temu nie zaprzecza. Tylko, że siedzi w głowie takiego Kaczyńskiego i jego sekty, i nie chce wyjść. I to jest dopiero problem. Zamiast iść do przodu to sekta grzebie w grobach, dołownie i w przenośni. Najlepiej manipulować i mówić, że wstaliśmy z kolan. Taka sama propaganda jak komunistyczna. A mówią, że historia nauczycielką życia. Ale nie dla biednego zmanipulowanego Polaka.
 Jaki ty jesteś głupi. Kto cię urodził pajacu wożna 1 sekretarza KC.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomek napisał:
Czy teraz nie jest w PRL-u? I sekretarz Jarosław, własne media, sądy, prokuratura rządzona przez byłego aplikanta i, kupa klkierów i ośrodek decyzyjny w Toruniu, tak jak kiedyś w Moskiwe. Do tego ciągłe doszukiwanie się spisku, aha i jeszcze ten, który skazywał w stanie wojennym - tow. Piotrowicz.
 Ty atomek zamknij rozporek. I przestań pitolić bzdury. To już nie jest śmieszne tylko żałosne. Kto cię wychował, kim twoi rodzice są lub byli milicjanci czy towarzysze partyjni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie tęsknię za prl. Tęsknię za młodością. A ta przypadła w tym okresie  To były cudne lata.  Moźe i sirmięźnie mpźe i biednie ale dla młodego chłopaka to był wspaniały czas
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomek napisał:
Czy teraz nie jest w PRL-u? I sekretarz Jarosław, własne media, sądy, prokuratura rządzona przez byłego aplikanta i, kupa klkierów i ośrodek decyzyjny w Toruniu, tak jak kiedyś w Moskiwe. Do tego ciągłe doszukiwanie się spisku, aha i jeszcze ten, który skazywał w stanie wojennym - tow. Piotrowicz.
 Psy szczekają karawana idzie dalej....Auuuuuuu,auuuuuuuu czerwony psie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...