Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Brawo !! Wreszcie. Ale mam nadzieje że kierowcy są zobligowani do otwarcia drzwi w przypadku osób niewidomych ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś może mi wytlumaczyć po co jest ten ciepły guzik? Czy otwieranie drzwi przez kierowce bylo zlym rozwiązaniem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak mogę go nacisnąć jeśli chcę wsiąść?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po to jest, żeby nie wietrzyć bez potrzeby pojazdu. Teraz taki autobus czy trolejbus stając na każdym przystanku ma otwarte wszystkie drzwi przez co się wychładza wewnątrz. Z kolei latem w tych pojazdach, które mają klimatyzację będzie ona wydajniejsza. Nie wiem co tu skomplikowanego do zrozumienia jest...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kampania informacyjna w Lublinie czy w całym kraju? No bo podobno Lublin czeka na turystów. A co z tymi co przyjadą z zagranicy i nie znają polskiego języka? A czy ktos pomyślał o ludziach starszych, którzy juz teraz mają wiele problemów. Na uprzejmość kierowców nie ma co liczyć, bo lubelcy kierowcy są szczególnie nieuczynni, nieuprzjmi o czym sama miałam okazję przekonać się jAdąc w lubelskie na Wszystkich Świętych, gdy chciałam kupić bilet u kierowcy / miałam wcześnie kupiony ale gdy dotarłam już jechał autobus do dworca PKP i nie mogąc odrazu znależć podeszłam do kierowcy by kupić, bo bałam się, że moze być kontrol i nie zdążę skazować. No i wytoczył mi kierowca litanię, gdzie się kupuje bilety itd, choć widział że jestem w podróży obarczona bagażami i że mogę nie być miejscowa. Sopytałam go czy tak ma wyglądać start do ESK i to go trochę uciszyło. Bo kultura to nie tylko ta w teatrze, kinie ale i ta na ulicy i w autobusie także. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Emerytki dalej będą stać przy drzwiach i czekać łaskawie aż im kierowca drzwi otworzy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie demonizowalbym skutkow wprowadzenia "cieplego guzika". W Warszawie oraz wielu miastach na zachodzie Europy to jest standard. Mysle, ze i w Lublinie poradzimy sobie z obsluga tego rozwiazania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stefan napisał:
jak mogę go nacisnąć jeśli chcę wsiąść?
czołem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawe jak rozpoznać z zewnątrz że autobus jest ,,mówiący'' jak stoi sie na przystanki???? i co z osobami niewidzącymi a stojącymi sami na przystanku?? Macie PASZTETY ZIMBECYLOWANI zagadkę!! A co do uprzejmośći sfrustrowanych kierowców(uprzjmośći dawno nie wiedzieli ) to byście się zastanowili kogo pprzyjmujecie, bo gburów i prostaków naprzyjmowaliście do mpk i jeżdza i strasza i sa nieuprzjmi i smieja sie z cudzoziemców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tymi mówiącymi autobusami to inwencja autora artykułu. ZTM takich informacji nie podaje na swojej stronie. A generalnie nie widzę problemu w rozróżnianiu pojazdów z CG i bez niego. Jeśli nie jesteś zorientowany co do marek autobusów i trolejbusów, w których obowiązuje własnoręczne otwieranie drzwi to przekonasz się o tym 2 sekundy po zatrzymaniu se takiego pojazdu na przystanku. Prosta zasada: "Drzwi się nie otworzyły - otwieram je sam".
i co z osobami niewidzącymi a stojącymi sami na przystanku??
A co jest teraz? Jakoś muszą się dowiedzieć przecież o numer linii żeby wiedzieć czy wsiąść czy nie. Będąc bez opiekuna muszą zatem liczyć na życzliwość innych. I nie sądzę, żeby kierowca widząc niewidomego na przystanku nie otworzył drzwi, albo któryś z pasażerów wewnątrz. Nie wiem po co wymyślać takie wyimaginowane problemy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
meesha napisał:
Z tymi mówiącymi autobusami to inwencja autora artykułu. ZTM takich informacji nie podaje na swojej stronie. A generalnie nie widzę problemu w rozróżnianiu pojazdów z CG i bez niego. Jeśli nie jesteś zorientowany co do marek autobusów i trolejbusów, w których obowiązuje własnoręczne otwieranie drzwi to przekonasz się o tym 2 sekundy po zatrzymaniu se takiego pojazdu na przystanku. Prosta zasada: "Drzwi się nie otworzyły - otwieram je sam".A co jest teraz? Jakoś muszą się dowiedzieć przecież o numer linii żeby wiedzieć czy wsiąść czy nie. Będąc bez opiekuna muszą zatem liczyć na życzliwość innych. I nie sądzę, żeby kierowca widząc niewidomego na przystanku nie otworzył drzwi, albo któryś z pasażerów wewnątrz. Nie wiem po co wymyślać takie wyimaginowane problemy...
jacy uprzejmi kierowcy potrafia byc sam niejednokrotnie sie przekonałam jako osoba sprawna, a co jeli wieczorem bedzie stał taki niedowidzący człowiek a w autobusie nikogo oprócz kierowcy nie bedzie?? kto mu pomoże przeciesz szanowni kierowcy nie ruszą sie ze swojego ciepłego krzesła, a co z emerytami oni zanim przeczytają że trzeba wcisnąć coś to już pojazd odjedzie, a co z dziećmi tak samo, a co z obcokrajowcami? czy bedzie tam informacja co najmniej w 3 językach. w teorii pięknie a z praktyką zdeżymy się na przystanku i poczekamy na następny autobus bo ten nam zwieje podejżewam.już teraz jechałąm takim autobusem i ludzie zdziwieni i zdezorientowani bo nukt nie uprzedzał o takich zmianach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niuk napisał:
jacy uprzejmi kierowcy potrafia byc sam niejednokrotnie sie przekonałam jako osoba sprawna, a co jeli wieczorem bedzie stał taki niedowidzący człowiek a w autobusie nikogo oprócz kierowcy nie bedzie?? kto mu pomoże przeciesz szanowni kierowcy nie ruszą sie ze swojego ciepłego krzesła, a co z emerytami oni zanim przeczytają że trzeba wcisnąć coś to już pojazd odjedzie, a co z dziećmi tak samo, a co z obcokrajowcami? czy bedzie tam informacja co najmniej w 3 językach. w teorii pięknie a z praktyką zdeżymy się na przystanku i poczekamy na następny autobus bo ten nam zwieje podejżewam.już teraz jechałąm takim autobusem i ludzie zdziwieni i zdezorientowani bo nukt nie uprzedzał o takich zmianach.
Co do informowania to od dawna pisze się o tym w gazetach i mówi w radiach. Tylko że jak ludzie nie zwracają uwagi na takie artykuły czy reportaże w radiu to niech się meczą. Co do niewidomego samego w autobusie to pamiętaj że jeszcze potrafi mówi więc może poprosić kierowce a on na pewno otworzy drzwi. Co do dzieci to bardziej bym się martwił iż będzie to dla nich zabawa. Obcokrajowiec nie jest takim tłukiem jak połowa Lubelszczyzny i na pewno poradzi sobie z tak ciężkim zadaniem jakim jest otworzenie drzwi. Ludzie w jakim wy świecie żyjecie? Czy to jest rok 2012 czy średniowiecze? Ogarnijcie się i zajmijcie czymś pożytecznym a nie jak zwykle stękaniem że to źle a tamto jeszcze gorzej. To jest tylko GUZIK DO OTWIERANIA DRZWI a sprawa życia lub śmierci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie, potrafię nacisnąć guzik, żeby otworzyć drzwi. Tak bywa czasem w większych miastach w Polsce i w Europie. Jednak mam zahamowania, gdy widzę, jaki ten guzik zewnętrzny jest brudny. Tak bywa tylko w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie przejechałem prawie kilkanaście autosanem, w którym kierowca uruchomił "ciepły guzik". Nikt nie został na przystanku, wszyscy przeżyli tę traumę - dzieci, kobiety (również w ciąży) i starcy też. Niesamowite prawda? Każdy po maksymalnie kilku sekundach "obczajał" o co chodzi, czasem jakiś ogarnięty pasażer wewnątrz wciskał jak ktoś stał i gapił się jak ciele na malowane wrota. Tylko jakaś jedna pani Helena wyrażała głośne oburzenie , że "przecież od drugiego stycznia miało być!". Ale jak mówię, wszyscy pacjenci przeżyli, operacja się powiodła. Kwestia kilku tygodni żeby się każdy przyzwyczaił. O obcokrajowców bym się nie martwił, większość ma "takie cuda" w swoim kraju. A dzieci niepotrafiące jeszcze czytać raczej same autobusami nie jeżdżą. Ale dobra - dawajcie dalej kto jeszcze sobie z tym cholernym guzikiem nie poradzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie przejechałem prawie kilkanaście autosanem
Przepraszam, podczas edycji się zamotałem Powinno być "przejechałem kilkanaście przystanków"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mm napisał:
Przepraszam, podczas edycji się zamotałem Powinno być "przejechałem kilkanaście przystanków"
"Przejechałeś kilkanaście przystanków"? -znaczy się: nie wysiadłeś na swoim i przegapiłeś aż kilkanaście przystanków? Małe dzieci pilota w telewizorze potrafią już "sczaić",więc i Ciepły Guzik też sczają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O Jezu... przejechałem dystans kilkunastu przystanków. Teraz lepiej? Wsiadłem i wysiadłem tam gdzie chciałem podobnie jak kilkadziesiąt innych osób, z którymi dzieliłem tę fascynującą podróż
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mm napisał:
O Jezu... przejechałem dystans kilkunastu przystanków. Teraz lepiej? Wsiadłem i wysiadłem tam gdzie chciałem podobnie jak kilkadziesiąt innych osób, z którymi dzieliłem tę fascynującą podróż
Żartowałem -przecież wiem o co chodzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
łoo ludzie jakie wy macie problemy! ku*wa guzika nie potrafią wcisnąć i wielka afera. i jak to sobie biedni emeryci poradzą ojoj to ze trzeba nacisnąć ten guzik to nie przeczyta ale to, że apap jest tańszy na drugim końcu miasta o 5gr to bez problemu zobaczy. co do obcokrajowców tak jak wcześniej było mówione raczej każdy z nim takie wynalazki w autobusach ma już od dawna tylko do nas do lbn dopiero do doszło. ale jednak na zachodzie to jest standard nie mówiąc już o tym, że autobus zatrzymuję się przez podniesienie ręki, ale już takich wielkich rzeczy od lbn nie ma co się spodziewać i tak już dużo śmiechu jest z tym biednym guzikiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie można taki guzik kupić ?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...