Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Co trzeci poległ na maturze

Utworzony przez wilk, 28 czerwca 2014 r. o 07:26 Powrót do artykułu
Jaki kurator oświaty takie wyniki!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze kilka lat "wspaniałej" polityki deregulacyjnej i do sklepu trzeba będzie chodzić w 2 osoby: jedna przeczyta a druga zrozumie o co chodzi (do pisania będzie potrzebny trzeci - bo bezbłędnego rzecz jasna bez tych wszystkich zaświadczeń o dysortografii itp.). Jak ktoś kiedyś wymyślił - historia kołem się toczy. w przeszłości nie umieli mówić a jakoś sobie radzili :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie każdy musi mieć maturę i nie każdy musi skończyć studia. Mniej zdolni powinni iść do zawodówek a nie pchać się do liceum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiscie ze tak, predzej juz do technikum... jak do liceum. Niestety u nas ksztalci sie przyszlych bezrobotnych magistrow....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a po wuj ta matura, przez  tyle lat się uczyli i co, mają nic nie umieć, to wynika z tego , że głąby nauczyciele jak nie umieją nauczyć, dbają o siebie, na lekcji nie nauczą ale po godzinach na ten sam temat korepetycji udzielają, i ciągle im mało, karta nauczyciela, podwyżki co roku, wakacje iutp. i do tego jeszcze płatne korepetycje, wypieprzyć to badziewie ze szkoły jak źle uczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a po wuj ta matura, przez  tyle lat się uczyli i co, mają nic nie umieć, to wynika z tego , że głąby nauczyciele jak nie umieją nauczyć, dbają o siebie, na lekcji nie nauczą ale po godzinach na ten sam temat korepetycji udzielają, i ciągle im mało, karta nauczyciela, podwyżki co roku, wakacje iutp. i do tego jeszcze płatne korepetycje, wypieprzyć to badziewie ze szkoły jak źle uczy
  Niezgodzę się z tobą. Nauczyciele potrafią nauczyć. Tylko problem w tym że dzisiejsza młodzież i ich rodzice uważają że im się wszystko należy łatwym kosztem. Ja liceum i maturę zaliczyłam bez korepetycji! Nie chodziłam na ani 1 godzinę. Tylko brałam ksiązki i się uczyłam w domu na logikę - żeby zrozumieć. A dziś to tylko wymyślanie przez dzieci i ich rodziców dysortografii, dysleksji itp. Czy choś jakiś rodzic zainteresuje się co było w szkole? Sprawdzi w liceum dziecku pracę domową? Nie. Bo po co. Przecież dorosły już jest a potem właśnie lament jak matury nie zda i szukanie winnych wszędzie tylko nie w sobie i we własnym leniwym dziecku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie. Ludzie coraz częściej uczą się dla zawodu. Przecież sami napisali o tym w "Alternatywie dla studiowania".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie. Ludzie coraz częściej uczą się dla zawodu. Przecież sami napisali o tym w "Alternatywie dla studiowania".
A nie, to w Kurierze o tej alternatywie napisali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie dawno przez polskie media przelała się fala zachwytów nad polskimi gimnazjalistami ,  którzy podobno są najlepsi w Europie. troche wydawało mi się podejrzane. wyniki matur - potwierdzają moje podejrzenia  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W nagrodę dla nauczycieli proponuję podwyżkę wynagrodzeń o 40%, co odpowiada procentowej skali wyników "uzyskanych" przez uczniów na tegorocznej maturze. Do Karty Nauczyciela trzeba też jak najszybciej wprowadzić "obowiązkowe płatne korki" w godzinach pracy (wszak czas wolny w domu nauczycielom się należy, nie należy im go zakłócać). Ponadto proponuję wydłużyć im wakacje do 3-ech miesięcy, ponieważ wymiar obecny jest zbyt krótki, nie gwarantuje uzyskania pełnej mobilności i efektywności w nauczycielskiej pracy, co ewidentnie widać po "efektach" tegorocznych matur. Teraz chwila zadumy nad tym, co wyżej napisałem - a może to nasza młodzież w Polsce jest z każdym rokiem coraz bardziej otępiała (np. z powodu złej diety, pozbawionej owoców i warzyw, ...)? Teraz odpowiem sobie i Państwu po chwili zadumy - sądzę, że nauczyciele zgodnym chórem właśnie na takie i inne "przyczyny" wskazywać będą na wytłumacznie aktualnego złego, a przykrego przede wszystkim dla młodych ludzi ogólnego stanu rzeczy w polskiej oświacie. Mam nauczycieli w najbliżej rodzinie i wśród znajomych, moje myśli oparte są na tychże doświadczeniach. Na co dzień obserwuję rosnący brak zainteresowania swoimi uczniami i ich wynikami pracy, narastającą wręcz niechęć do pracy ze średnimi i słabszymi uczniami. Często ich rola sprowadza się do pracy z prymusami, olimpijczykami, bo to daje splendor i przynosi ... kasę. Tak, posiadanie w grupie olimpijczyka nobilituje nauczyciela w ich środowisku, co poza szkołą przekłada się wprost na duże pieniądze za płatne prywatne "korki". Ale to droga donikąd dla polskiej oświaty, stąd też najwyższy czas na przeprowadzenie konkretnych zmian w systemie oświaty (chociażby w zakresie oceny pracy nauczycieli) oraz  samej Karcie Nauczyciela. Na koniec tylko jedno pytanie - kto zdobędzie się wreszcie na zdecydowaną walkę z tak silną grupą zawodową, jaką są nauczyciele w Polsce? Może do tej "walki" na naszym lubelskim gruncie zdecydowanie dołączy "Dziennik Wschodni"? Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aleś gościu frajer, a jaki dobry nauczyciel przyjdzie uczyć do gimnazjum za 2 tysiące miesięcznie:) :):). Z jaką grupą zawodową chcesz walczyć? Powinieneś najpierw z grupą myślącą podobnie do Ciebie. To duża siła , z 8 milionów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odniose sie do komentarza na temat tego ze to wina ucznia . Fakt ze wyniki duzo zaleza od samego ucznia ale tez i nauczyciela. Jestem tegoroczna maturzystka i co powiem to ze nie zdalam matury to po czesci jest wina mojej nauczycielki ktora leciala z programem jak nagrzana aby skonczyc przez to polowa jej tłumaczenia poszla w pizdu, a dlaczego ? Bo jezeli ktos nie rozumial to ona twierzdzila ze reszty douczymy sie w domu. Tylko przepraszam bardzo jak mam sie nauczyc skoro nie rozumiem podstaw a czasami same wzory niewystarcza... Tak samo ciekawi mnie fakt ze uczniowie ktorzy mieli takie dobre oceny na koniec matury juz nie zdali... A co jest powodem ? Siedzenie wbpierwszych ławkach i lizanie dupy dla nauczyciela , ale niestety to nie pomaga zdac matury....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O moja anglistka też tak mówiła, i co gdyby nie zajęcia w Speak Up to bym sobie mogła pomarzyć o dostaniu się na anglistykę, zresztą matematyczka i polonistka tez gnała jak szalona i opętana z materiałem, tak szkoła jest i tyle nauczycieli widać rozliczają za wpisy tematów do dziennika a nie za wyniki uczniów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja na szczęście zdałem bez problemu i to z dobrym wynikiem. Po maturze mam zamiar iść na studia do Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Świetne miasto i świetna uczelnia. Studiowanie w Warszawie wydaje mi się idealne - tak też mówią mi moi znajomi. Uczelnia bardzo dobra, która daje możliwość rozwoju. Muszę się niedługo zapisać :)  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...