Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A ja się pytam? Kto jest za ten skandal odpowiedzialny?! To,że władza w lublinie istnieje tylko z nazwy to wiem,ale za takie "decyzje" ktoś ponosi odpowiedzialność! W końcu wziął za to niemałe pieniądze!Winni zaistniałej sytuacji powinni odpowiedzieć przed sądem za marnotrawienie publicznych funduszy.W końcu chyba logicznym jest ,że najpierw powstaje projekt który musi zostać zaakceptowany a dopiero później projektant zostaje nagrodzony i podpisywane sa dalsze umowy.Czy naprawdę nie ma w naszym mieście ludzi "z głową"? Od czego jest Prezydent i Rada Miasta? Jak zwykle podetrą gębę konserwatorem zabytków jak gdyby to jego decyzje doprowadziły do upadku projektu ,chociaż to jedyny jak widać głos rozsądku w Lublinie! Gdyby nie konserwator już dawno mielibyśmy na miejscu Placu Litewskiego REALa albo L'eclerca!Dla paru srebrników wyburzyli by nawet Bramę Krakowską i postawili centrum handlowe.Lepkie łapy są silniejsze od zdrowego rozsądku i to jest dramat!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja się pytam? Kto jest za ten skandal odpowiedzialny?! To,że władza w lublinie istnieje tylko z nazwy to wiem,ale za takie "decyzje" ktoś ponosi odpowiedzialność! W końcu wziął za to niemałe pieniądze!Winni zaistniałej sytuacji powinni odpowiedzieć przed sądem za marnotrawienie publicznych funduszy.W końcu chyba logicznym jest ,że najpierw powstaje projekt który musi zostać zaakceptowany a dopiero później projektant zostaje nagrodzony i podpisywane sa dalsze umowy.Czy naprawdę nie ma w naszym mieście ludzi "z głową"? Od czego jest Prezydent i Rada Miasta? Jak zwykle podetrą gębę konserwatorem zabytków jak gdyby to jego decyzje doprowadziły do upadku projektu ,chociaż to jedyny jak widać głos rozsądku w Lublinie! Gdyby nie konserwator już dawno mielibyśmy na miejscu Placu Litewskiego REALa albo L'eclerca!Dla paru srebrników wyburzyli by nawet Bramę Krakowską i postawili centrum handlowe.Lepkie łapy są silniejsze od zdrowego rozsądku i to jest dramat!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cha, żeby nie wyszło tak jak z halą na Globusie - hala stoi, ale to, na czym stoi okazało się nie być własnością właścicieli hali... teren Podzamcza zostanie uporządkowany, zagospodarowany, zabudowany - a tu nagle ujawnią się właściciele tego terenu. A może tak być, może... bo, dopóki trzeba by było zainwestowac - siedzą cichutko, ale jak już inni zainwestują - na gotowe chętni się zawsze znajdą. Nic to, że dziesiąta woda po kisielu i w obcych krajach - ale "spadkobiercy". I będzie problem. Chociaż, jeśli chodzi o teren, na którym stoi hala - właściciel (nie spadkobierca) podjął starania o odzyskanie go jeszcze PRZED postawieniem tej hali podobno i Polski nie opuścił. Fakt, z Placem Litewskim to wyszedł niezły numer. Trzeba będzie chyba płacić za dokumentację. A potem ją - do szuflady, na dno... Oby. Trudno, ale to, co zaproponowali "architekci" z Krakowa - jest nie do przyjęcia. Jakim cudem ten projekt wygrał? Widać wart Pac Pacana - tu myślę o oceniających. No bo wyciąć drzewa, całość przykryć betonem i kamieniem, wykombinować jakiś dołek na kilka "kawiarni" podziemnych i malutką galerię, nie wiadomo - handlową czy wystawienniczą (a co tam się zmieści?) - myślę, że nie bardzo się wysilili... I tak z żyjącego placu zrobili martwą pustkę... ani gdzie przysiąść na chwilę, pusta przestrzeń, wiatr hula i kurzem miota, słoneczko latem kamienną płaszczyznę podgrzewa i patelnię z niej robi... co z tego, że szerokie widoki, kiedy pot oczy zalewa, kurz zaprósza, a jaskrawe światło słoneczne, odbite od jasnego kamienia - oślepia? A projekt z Lublina, bardzo ładny projekt, tym cenniejszy, że nie zakładający odebrania tego placu ludziom, nie niszczący dotychczasowego charakteru (NIE WYGLĄDU - charakter a wygląd to dwie różne sprawy!), nie zakładający pozbawienia go zieleni, drzew - kapitalnie godzący dotychczasową funkcję, czyli rekreacyjną (drzewa, zieleń, ławki, fontanny) z zakładaną, czyli reprezentacyjną - zajął dopiero III miejsce... warto zapoznać się z tym projektem lepiej, jest pokazany w internecie, jest też wystawiana makieta. Polecam. I zaznaczam od razu - nic wspólnego z tym czy innym projektem nie mam, ani architekt ze mnie, ani budowaniem się nie zajmuję, ani żadnych korzyści (poza czysto estetycznymi i przyjemnością chwilki odpoczynku w PRZYJAZNYM otoczeniu) nie odniosę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O planach przebudowy tych terenów pierwszy raz usłyszałem ponad 15 lat temu Myślę że za następne 15 lat coś z tego wyjdzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[/quote] A piwa, to napić się do woli i - hmm - "smacznie" podjeść mogę opodal, na deptaku. Tam ciasno, głośno, duszno, sporo sklepów i banków - WIELKI świat, blichtr, pozłotko i rewia mody... to, co młode tygryski lubią najbardziej! - więc akurat. I jaka rozrywka - kupa reklam... Albo na starówce - tylko trzeba uważać, bo lada moment zaczną się sypać tynki tu i ówdzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akurat pomysł z wycięciem drzew całkowicie popieram, zobaczcie sobie o ile korzystniej wyglądał plac Litewski przed wojną, kiedy nie było tylu niepotrzebnych drzew, bo to ma być plac Litewski, a nie park Litewski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze projekt powinien być uzgodniony z mieszkańcami. Ten plac ma być dla NAS, a nie dla firmy, której wszystko jedno byle by dostała pieniądze. To też mieszkańcy powinni wybrać zwycięski projekt, bo to oni będą z niego korzystać przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Apeluje panie Żuk: TO LUBLINIANIE POWINNY DECYDOWAĆ JAKIEGO PLACU CHCĄ! Trudno i tak wyrzucono już pieniądze, ale dla dobra miasta, a także dla dobra Lublinian, ratusz powinien zapłacić za zwycięski projekt i następnie wyrzuć go do kosza. Koszta kosztami, ale nie pozwólmy na zniszczenie takiego miejsca. My chcemy zieleni a nie betonu w centrum! Swoja drogą wierzyć mi się nie chce że taki projekt jak poniżej przegrał z betonową pustynią, która nie spełnia wymogów - skandal i ktoś powinien za to beknąć. http://www.placlitewski.blogspot.com/#dodatkowe NIE DLA PROJEKTU SAO!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekaw jestem tylko czy ktoś pomyśli w końcu o podziemnym przejsciu dla pieszych przy zamku.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łukasz napisał:
Akurat pomysł z wycięciem drzew całkowicie popieram, zobaczcie sobie o ile korzystniej wyglądał plac Litewski przed wojną, kiedy nie było tylu niepotrzebnych drzew, bo to ma być plac Litewski, a nie park Litewski.
Czy Plac Litewski ma być dla PLACU czy dla LUDZI? Czy ma WYGLĄDAĆ czy SŁUŻYĆ? Idź dzisiaj na ten plac i popatrz, ile ludzi tam siedzi na ławkach W CIENIU DRZEW właśnie... gdyby nie ten cień, niewielu by nie było, choćby i trzy razy tyle ławek stało, a teraz, nawet przechodząc od urzędu do urzędu, od banku do sklepu (czy ze sklepu do bankomatu) - niejeden przysiądzie na chwilę odetchnąć... gdyby nie ta fontanna, nie słychać by było bawiących się dzieci... te drzewa dają jakże miły cień i odetchnięcie po wyjściu z rozpalonego deptaka czy z gorącego i dusznego autobusu. Powtarzam do znudzenia: ten plac ŻYJE obecnością LUDZI. I chcą go zabić betonem i kamieniem!!! Bo mało kto będzie chciał spędzić nawet parę minut na rozpalonej kamiennej pustyni stojąc - choćby i widoki były najpiękniejsze... Skąd taka nienawiść do drzew? "Ohydne" czasy wiochy przypominają? A jakiż to znowu upragniony "awans" - miasto? Pragniecie wielkomiejskiego betonu, kamienia, bruku, kurzu i spalin? Jest tego dookoła dużo - parę kroków dalej... idźcie tam i odczepcie się od Placu. Bo nie wszyscy po męczącym dniu mogą wrócić swoja furą z klimą wewnątrz do swojego domku gdzieś na peryferiach, do swojego ogródka... dlaczego chcecie im odebrać nawet tą namiastkę zieleni wśród rozpalonych słońcem murów? Projekt z Lublina jednak pozwala ocalić tych parę drzew, ten cień, fontannę... i jest o wiele w sumie ładniejszy od tego, który zwyciężył w "konkursie". Prezydencie, konserwatorze - NIE DAJCIE SIĘ!!! Plac ma służyć ludziom, nie "reprezentowaniu"!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czy Plac Litewski ma być dla PLACU czy dla LUDZI? Czy ma WYGLĄDAĆ czy SŁUŻYĆ? Idź dzisiaj na ten plac i popatrz, ile ludzi tam siedzi na ławkach W CIENIU DRZEW właśnie... gdyby nie ten cień, niewielu by nie było, choćby i trzy razy tyle ławek stało, a teraz, nawet przechodząc od urzędu do urzędu, od banku do sklepu (czy ze sklepu do bankomatu) - niejeden przysiądzie na chwilę odetchnąć... gdyby nie ta fontanna, nie słychać by było bawiących się dzieci... te drzewa dają jakże miły cień i odetchnięcie po wyjściu z rozpalonego deptaka czy z gorącego i dusznego autobusu. Powtarzam do znudzenia: ten plac ŻYJE obecnością LUDZI. I chcą go zabić betonem i kamieniem!!! Bo mało kto będzie chciał spędzić nawet parę minut na rozpalonej kamiennej pustyni stojąc - choćby i widoki były najpiękniejsze... Skąd taka nienawiść do drzew? "Ohydne" czasy wiochy przypominają? A jakiż to znowu upragniony "awans" - miasto? Pragniecie wielkomiejskiego betonu, kamienia, bruku, kurzu i spalin? Jest tego dookoła dużo - parę kroków dalej... idźcie tam i odczepcie się od Placu. Bo nie wszyscy po męczącym dniu mogą wrócić swoja furą z klimą wewnątrz do swojego domku gdzieś na peryferiach, do swojego ogródka... dlaczego chcecie im odebrać nawet tą namiastkę zieleni wśród rozpalonych słońcem murów? Projekt z Lublina jednak pozwala ocalić tych parę drzew, ten cień, fontannę... i jest o wiele w sumie ładniejszy od tego, który zwyciężył w "konkursie". Prezydencie, konserwatorze - NIE DAJCIE SIĘ!!! Plac ma służyć ludziom, nie "reprezentowaniu"!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władze miasta zawarły umowę na przebudowę pl. Litewskiego, z której niełatwo sie wycofać. To jak z Mrożka. A kto personalnie zawarł taką niekorzystną umowę dla Lublina, kto ją zatwierdził. Bo nie pytam, kto wziął i ile. A kto był wtedy prezydentem. Czy przypadkiem to był najbardziej nieudolny "ojciec miasta"p. Wasilewski? Jak wieść niesie wybiera się do Sejmu. Vivat PO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Unieważnić konkurs, a karę niech zapłacą ci którzy głosowali za tym projektem pomimo że nie spełniał warunków konkursu i powinien być odrzucony!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obawiam się,że są dwie przyczyny zaistniałej sytuacji.Albo totalna głupota urzędników,albo ewidentna korupcja.Przy czym jedno nie zamyka drogi drugiemu.W tym przypadku chyba nawet mamy dwa w jednym.Gdzie są sądy ja się pytam? Gdzie NIK?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...