Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Gość napisał:
Żeby ostudzić wasze rozpalone, gorące głowy: zwracam uwagę, że podana ilość szkół do likwidacji stanowi 1/3 zaplanowanych likwidacji w całej Polsce! W jednym województwie lubelskim wykona się w 1/3 plan całego kraju. Czy ktoś zwrócił na to uwagę? A teraz proszę sprawdzić sobie dostępność cukru w sklepach województwa - w Lublinie BYŁA najnowocześniejsza w Europie cukrownia (podobnie z żelatyną w Puławach), sprawdzić ilość i stan dróg krajowych, ekspresowych, autostrad, porównać zarobki i procent bezrobocia, przypomnieć wypowiedzi posłanki Muchy nt. lecznictwa, zauważyć parcie na fotel premiera niejakiego Palikota... To wszystko prowadzi do degradacji wschodniego kawałka naszej ojczyzny. Ktoś to zaplanował i ktoś to konsekwentnie realizuje. Nauczycieli mi nie żal, bo to frajerzy. Lubelszczyzny mi żal.
Pamiętacie taką wojującą nauczycielkę - Janinę Szymajdę? To jest chyba jej spełnienie marzeń,na temat oświaty. Coś tam próbowała z tym robić za Stalina,potem w PZPR,potem w Solidarności i działalność tego typu ludzi wreszcie dała "spodziewane efekty".Tylko czy tak chciało społeczeństwo,czy tylko różnego rodzaju zdrajcy i karierowicze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nauczycielom skończyło się opiepszanie i nic nie robienie. wszyscy idzcie na kursy spawania , potem do pracy w norwegii za 5 tys euro miesięcznie. angielski , zakładam , znacie biegle. jeżeli nie, to dajcie sobie spokój z edukacją. nauczyciel, bez biegłej znajomości angielskiego, jest nic nie wart, winien zająć się pieleniem pietruszki. na przyszłość uważajcie, zanim oddacie głos na tuska, lub temu podobnego gada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z tym, że nauczyciel dyplomowany zarabia więcej niż mianowany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
głosowaliście na platformę to macie podziękowanie i co dalej pozamykają i gdzie jest dla was miejsce drodzy nauczyciele umowa o pracę czy zlecenie będzie taniej a wy kształtujecie młodzież zostaliście wykorzystani mam nadzieję że po wyborach zaczną naprawiać platformy błędy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to nie PO zamyka tylko samorządy, dzięki czemu ratują finanse gmin. Przeczytaj to z wcześniejszej strony:
Kazimierz Firlej napisał:
Kilka słów o małych szkołach i ich racjonalności. http://img855.imageshack.us/img855/5060/ggluty2008.jpg
Tekst oddaje całą istotę sprawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
im społeczeństwo głupsze tym łatwiej rządzić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POWINNO SIE POZWALNIAC PRZEKWALIFIKOWANYCH NAUCZYCIELI KTO TO WIDZIAL ZEBY NAUCZYCIEL NAUCZNIA POCZATKOWEGO ALBO WUEFISTKA UCZYLI MATEMATYKI CZY FIZYKI!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a kto przegłosował ustawę kto samorządom dał władzę platforma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dziwię się wójtom, że są za likwidacją szkół. W wiejskich szkołach w jednej klasie 3-5 uczniów. Około 2 tys. miesięcznie trzeba zapłacić nauczycielowi, a jest ich 4 (klasa "0", kl. I, kl. II, kl. III) Wiejskiemu nauczycielowi trzeba jeszcze zapłacić - dodatek mieszkaniowy, dodatek wiejski(10% wynagrodzenia zasadniczego). Opłacić trzeba sprzątaczkę, palacza. Zapewnić wodę, światło, ogrzewanie. Jak ogromny jest koszt kształcenia dwudziestu paru uczniów????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to chyba dobrze, że to samorządy decydują, a nie odrealniony kurator oświaty? To jest Rada wybrana przez obywateli gminy, której losy zostały powierzone. Mają realizować zadania przynoszące korzyści ogółowi, a nie garstce ludzi, którym ma być wygodnie. Małe szkoły to nie jest ani lokata kapitału, ani coś co przyniesie korzyści (nie tylko ekonomiczne) w przyszłości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiadam na pytanie ile kosztuje kształcenie ucznia w małych szkołach np. w Piotrowicach Wielkich około 21 tysięcy złotych rocznie. W Garbowie 6 tysięcy złotych na ucznia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zamykają szkoły to i gminy po co tyle gmin to się nie opłaca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zarabiaj w Internecie! Ściągnij program i oglądaj reklamy! http://pl.20dollars2...com/?ref=264465
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie nie można przeliczać kształcenie dzieci na pieniądze po za tym nie wszystkie szkoły przynoszą straty to co lepiej niech stoją puste ze 2 lata a puzniej sprzedać za parę groszy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba przeliczać kształcenie dzieci na pieniądze. To czysta gospodarka wspólnymi pieniędzmi. Jeśli płacisz sam jeden za małą szkołę to utrzymuj i taką z pięcioma uczniami. Jeżeli można zrobić coś taniej i lepiej i z korzyścią dla ogółu społeczeństwa to trzeba to robić. Lepiej zbudować salę gimnastyczną dla 200 dzieci niż utrzymywać szkółkę dla 30 dzieci.
" puzniej sprzedać"
Absolwent małej szkoły jak rozumiem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i tak gmina nic nie robi nie możemy porównać do niczego Nałęczów spa uzdrowisko Lęczna kopalnia stadion Lubartów wytwórnia gazobetonu kostki 3-4 firmy 3d fabryka opakowań a garbów pochwalcie bo ja nie potrafię
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja w Garbowie czuję dziesiątki albo nawet setki kilometrów nowych dróg. Ostatnie dziesięć lat to czas prawdziwego postępu. No i przychodzą drobni i średni inwestorzy - restauracje, zabudowy chłodnicze. Jest dobrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem to dobrze ze likwiduja te szkoly bo ci nauczyciele to ne wiedzieli jak maja dobrze.Jedno mnie tylko troche rozstraja nerwowo jak slysze gminy postaraja sie gdzies opchnac tych nauczycieli cos im zalatwic,a ja sie pytam jak mnie zwolniono to kto mi co zalatwil powiedziano idz na kursy musisz sie przeksztalcic na inny zawod proponuje to samo zrobic tym zwolnionym nauczycielom i po sprawie .Powodzenia w przeksztalcaniu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety ale taka jest prawda. W mojej szkole kiedyś uczyło się 35 osób w jednej klasie, teraz po 15 latach jest w niej 8 osób w jednej klasie a nauczycieli tyle samo. Dzieci jest mniej i nic się nie zmieni bo ludzi nie stać na utrzymanie dzieci. Trzeba zlikwidować trochę szkół i etatów nauczycieli. Po prostu nie stać nas na to
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jasiek napisał:
Proponuję żeby jeszcze zaczęli pracować po 40 h (oczywiście liczone po 60 minut) tygodniowo jak każdy inny pracownik na pełnym etacie. Teraz jak się nie mylę jest 18 x 45 min. czyli 13,5 h! Dzięki temu następne 60% marudzących ciał pedagogicznych odpadnie z opłacania. Pozostawić najlepszych dodać im po tysiąc do dzisiejszej i tak wysokiej pensji (ok 3 tys netto - mianowani + trzynastka + nagrody + jakieś wyrównania + wakacje długie weekendy, ferie itd.). Myślę że za 4000 na Lubelszczyźnie to nie kara 40 h przepracować. Nie pasuje - absolwentów uniwersytetów w Lublinie jest aż nadmiar. Co Wy na to? A i jeszcze jedno zlikwidować te kuratoria - państwa w państwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...