Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Do tej pory uratowano 288 nagrobków. Teraz czas m.in. na grobowiec założycieli browarów

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 23 października 2017 r. o 08:46 Powrót do artykułu
Zbiórka od społeczeństwa ? Skandal. Browar i jego właściciele powinni z nawiązką wyłożyć kasę na renowację grobowca . Toć to dzięki temu gościowi dzisiaj właściciele ów browarów mogą jeżdżić drogimi furami , mieszkać w wypasionych chatach i liczyć dudki w grubych bańkach .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Browar powinien się wstydzić, ale z drugiej strony jest własnością Belgów czy Cypryjczyków, więc co ich to obchodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
renowację grobowca założycieli browaru mogłaby sfinansować PERŁA i do tego umieścić swoje logo na tabliczce informacyjnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem przeciwnikiem kwest. Znowu pomagamy bogatym. Po biednych nawet ślad nie pozostał. I to ma być sprawiedliwość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcialbym niesmialo zauwazyc, ze Vetterowie to nie tylko browar, ale szkola, ale to tez szpital i wiele innych pomniejszych inicjatyw. Rodzina ta, chociaz Niemcy bardzo przysluzyli sie spolecznosci Lublina w tamtych czasach!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Perła ma fundusze na szczytne cele jak sport . Dla takiej firmy renowacja takiego nagrobku , to koszt tyle co piany uleje się z kadzi . Jestem przekonany że dołożą ok. 90% tej kwoty , a pozostałe 10% niech kapnie z kwesty. Ludzie robiący i lubiący piwo , to bardzo szlachetni ludzie . Niech przykładem będzie ów założyciel i przemysłowiec Vetter któremu należy się " pomoc w potrzebie " od " spadkobierców" po jego firmie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Vetterowie to byli obywatele Lublina, który zawdzięcza im rozkwit...!!! Tak więc po co kwesta na ich nagrobki ??? Miasto a potem Perła - jako "spadkobiercy" , powinni zadbać o swoje "ego"!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Vetterowie byli wrazliwi spolecznie, dbali nie tylko o swoj majatek, ale duzo dawali spolecznosci w ktorej zyli! To samo dotyczy rodziy Zachsow w nieodleglych Abramowicach, z opowisci mojego ojca ktory pochodzil z Wilczopola, wiem jak duzo pomagali okolicznym chlopom i probowali upowszecniac, kulture rolna,aby ziemia dawala wiecej plonow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego parafia nie weźmie dotacji z UE na remont tak jak zrobiła parafia prawosławna? Dlaczego został bezpowrotnie zniszczony w ramach renowacji jedyny grób asfaltowy? Teraz jest to betonowy nic nie warty grób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a moje zgłosić grób mojego dziadka, po co mam remontowac jak kto inny za mnie wyloży pieniądze, a gdzie jest rodzina, jakieś pokolenie moze jest, niech się zajmie a jak nie, no to inne groby jak nikt się nimi nie opiekuje to niestety nie ma ich po iluś tam latach,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...